Şimdi Ara

CW olmayan GTX 1070 yok mu_ Bulan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zuko

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

CW istemiyorsanız güç kaynağınızı kıyaslayın, ekran kartınızı değil.
    [Kaynak]

O liste neyi kıyaslamış anlamadım ben? Sanki firmaların ürettiği PSU sayılarını listelemiş gibi geldi bana.

Günaydın. Açıp bakıyorsunuz güç kaynağı modelinizin pdf'sine o listeden. ITHD değeri 5'in altında olmayan ekran kartına suç atmasın diyorum. Varsa öyle babayiğit, çıksın karşıma.
    Not: Benimki 3.32%.

• Strix aldım no cw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle anormal öten karta sahip kişi görmedim forumda, 60 fps'de en fazla tıslıyo genelde de micron bellek olayı baya sıkıntı. 1000 fpsde bile sesi fana karışan ve samsung bellekli kart candır
  • msi gtx 1070 Gaming X kullandım...hiç mi hiç ses duymadım ki sese çok takıntılı biriyim..özellikle gece en ufak ses bile rahatsız eder.bala .öte ne gelirse demek durum.
  • Hangi kartlarda samsung bellek kullanılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

[Kaynak]

O liste neyi kıyaslamış anlamadım ben? Sanki firmaların ürettiği PSU sayılarını listelemiş gibi geldi bana.

Günaydın. Açıp bakıyorsunuz güç kaynağı modelinizin pdf'sine o listeden. ITHD değeri 5'in altında olmayan ekran kartına suç atmasın diyorum. Varsa öyle babayiğit, çıksın karşıma.

Teşekkürler. Zaten kullandığım PSU'dan hiç memnun değilim bir sürü sorunları var her neyse o konulara girmeyeceğim bile. Sanırım kullandığım PSU corsair serisinin en kalitesiz üretilen PSU'ları, sanırım değil bana göre öyle. O bahsettiğiniz değer %7 küsür çıktı. Az bir şey CW var kartımda PSU'dan olabilir mi?

• quote:

quote:

quote:

[Kaynak]

itdh ile cw arasındaki bağlantıyı açıklayabilir misiniz? 1000tl üzerinde satılan seasonic gibi sağlam markaların bile %5'in üzerinde değeri var o yüzden soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet..Akif

Hangi kartlarda samsung bellek kullanılıyor.

Bende asus turbo 1070 var bellekler samsung. Asus kartlarda hep mi samsung bellek var onu bilemeyecem.

• one1r kullanıcısına yanıt
    Nasıl? CW var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet..Akif

Nasıl? CW var mı?

Cw yok çok şükür 2000+ fpsde oluyor sadece o da tüm1070lerde var sanırım.

Bundan önce gigabyte g1 1060 almıştım onda 60-100fps arası cw vardı iade ettim.

• hocam istediğini yap evga al gigabyte al msi al asus al şansın yaver gitmediği sürece gelir bulur o cw seni ama ben msi aldım sorun yoktu çok aşırı az bulunuyor 970 gibi değil 970in çoğu kartında vardı bunda öyle yok daha nadir rastlanıyor oda size denk gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimano

quote:

quote:

quote:

[Kaynak]

itdh ile cw arasındaki bağlantıyı açıklayabilir misiniz? 1000tl üzerinde satılan seasonic gibi sağlam markaların bile %5'in üzerinde değeri var o yüzden soruyorum.

Her model aynı olacak diye birşey iddia etmiyorum.

• Şu Micron bellek olayını buraya da yazmak istedim.

Micron bellek kullanan kartların BIOS'larındaki voltaj grafiği daha düşük ayarlanmış (EVGA forumda yetkili ile konuşurken öğrendim). Bu nedenle yüksek bellek OC yapıldığı zaman dama tahtası gibi görüntü ile ekran donması oluyor. Bunu kendi voltaj grafiğinizi ayarlayarak yapabilirsiniz. Ya da ikincil BIOS daha yüksek OC potansiyeli olacak şekilde ayarlanmış - ki zaten kullanma kılavuzunda "gizli gücü açığa çıkarabilirsiniz ikinci BIOS ile" gibisinden bir yazı var. Pascal kullananlar kulübü sayfasına Micron bellekli kartımla ekran görüntüleri ekledim. OC performansına oradan bakabilirsiniz. Kartta şu ana kadar herhangi bir CW ses duymadım.

CW bellek ile ilgili de bir durum değil benim gördüğüm. Samsung bellekli bir çok kullanıcı da dert yanıyor en az Micron kullanıcıları kadar. Ama Zotac sanırım bu konuda en düzgün PCB üreten ve en az sorunla karşılaşan firma. Sonrasında benim gördüğüm 2 numara Asus STRIX ve sonrasında 3 olarak EVGA FTW.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 2 Ekim 2016; 19:45:59 >

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Şimdi o bahsettiginiz deger corsairin gold platinum psu larinda bile 5 in ustunde benim kullanmis oldugum psu da 8 civari gozukuyor FSP de baya dusuk degerler bar bununla baglantili ise 1000 liralik psu larda o degeri firmalar 5 in altinda tutardi diye dusunuyorum tabi bu soylediniz dogru degil anlaminda degil bida psu alirken kriterlere bu degeride ekleriz tşkrlr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 2 Ekim 2016; 21:00:41 >
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    Her şeyin ederi farklı. Fansız güç kaynağı, modüler güç kaynağı gibi bu da farklı bir dal. Siz Corsair alırken buna bakıp almıyorsunuz. Lâkin, bozuk bilgisayar bileşeninden nefret etmek bir takıntı değil. Sen havada uçarken elektronik teçhizatın sağlam olması nasıl kritikse, karada da aynı önemi taşıyor. Çık sor bakalım bga tamir yapan yer var mıymış; yedek parçanız da olsa bazı bileşenlerin tamiri mümkün değil. En iyisi bozmamaya çalışmak.
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    Misal bir adet gigabyte 1070 aldık, bunu aldığımız yere değilde gigabyte a söyleyip yenisiyle değiştirebiliyor muyuz?

Yani direk iade istemiyoruz aynı model ile değişim istiyoruz.
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz seride 2 tane Giga 970 alıp geri iade etmiştim.Hatta kartlar ülkeye girer girmez alanlardan olduğum için ilk iade dalgası ile uğraşan da bendim.Giga servisi olaya çok soğuk yada çok sıcak bakmadı benim değişimleri Exa bilgisayar baskısı ile yaptılar desek çokta yanlış olmaz.Çünkü ilk 10 gün yurt dışından bilgi veriyoruz diye oyaladı servis.Ben ısrarla iade etmek istemiyorum sorunsuz başka bir kartla değiştirin demiştim ama bizde bulunan diğer kartlarda aynı durumda biraz bekleyin demişlerdi.Bende baktım olmuyor iade ediyorum dedim zaten beklemediğimden pahalıya almıştım.Sli kurduğum için önce birini daha sonra diğerini gönderdim 15 günlük iade süresi aştığı halde 2.ürünü iade etmiş olmam bu yaşadığım sıkıntılı sürede tek teselli sebebimdi.

Sözün özü değişim daha uğraştırıcı bir durum olabilir netten alıp sorun çıktığında tekrar iade istemek daha mantıklı.Kafam rahat olsun dersen inventus'dan ver siparişi yıllardır hiç kafam ağrımadı servis konusunda da yardımcı olurlar.

• Alkımm kullanıcısına yanıt
    Ama kart hbden baya ucuza geldi şimdi iade edersem o paraya anca 1060 alırım o yüzden iade etmeyi hiç istemiyorum ne yapsam ya hepsiburadaya sorsammı değişim olur mu diye?

bi akıl verin bana
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    Bu 1300 e alınan kartlar dan sonradan giga ya çevrilen hikaye sanırım. Çok rahatsız etmiyorsa kullan illa göndereceğim dersen de servis ile direk sen muhattap ol.
  • CW li kart yoktur, az Votka vardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 26 Ekim 2016; 18:56:33 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.