Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: [juggernaut]

Tıkır tıkı kazasız belasız kullanın inşallah. Hayırlı olsun.

Çok teşekkürler. İlk tecrübem olması nedeniyle 2 kere hortumu kısa kestim, bunlara bağlı 3 rakoru fazla sıktığım için açamadım onlarda ziyan oldu. Su soğutma sistemini kurmak ciddi anlamda keyifli ve bir o kadar meşakkatli.
  • TorwaK kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İşlemcin ısı yüzü görmesin Birşey sorayım neden çift pompa?
  • Teşekkürler. Çift pompa tercih etmemin nedeni sistemi büyütürken (ek radyatör, ekran kartı soğutma vs.) soğutma kalitesinden ödün vermemek. İkinci nedense akışkanlık anlamında yüksek debiye sahip olmak. Tamamıyla performans odaklı.
  • TorwaK kullanıcısına yanıt
    O zaman iyi soğutmalar. Anakartı soğutmak isterseniz elimde blokları var temiz aklınızda olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

O zaman iyi soğutmalar. Anakartı soğutmak isterseniz elimde blokları var temiz aklınızda olsun

Anakart ve CPU 'yu 2016 başında güncellemeyi düşünüyorum. İnşallah o zaman yeniden konuşuruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 26 Temmuz 2015; 13:01:02 >
  • arkadaşlar cpu da sıvı sogutma kullanıyorum ama blok alıp R9 290' a baglamak pek cezbedici gelmedi.. H100 tarzı kompakt sistemler var bu ekran kartına uyumlu en ufagından böyle birşey almayı dusunuyorum... Şunun gibi

Sesi dayanılmaz fanın... böyle birşey bulmam lazım acele... turkiyede varmı satan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 26 Temmuz 2015; 4:40:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devian

arkadaşlar cpu da sıvı sogutma kullanıyorum ama blok alıp R9 290' a baglamak pek cezbedici gelmedi.. H100 tarzı kompakt sistemler var bu ekran kartına uyumlu en ufagından böyle birşey almayı dusunuyorum... Şunun gibi

Sesi dayanılmaz fanın... böyle birşey bulmam lazım acele... turkiyede varmı satan

Olabilir.
    Ama diğer soğutmaya ihtiyacı olan bileşenleri de pasif soğutma yapmanız gerekir.

• Bu şekilde satın alsam rahatlıkla sıvı soğutma sistemi kurabilir miyim ?
    Corsair 780T Kasa
    5820k veya 5930k işlemci kullanılacak

• Sonunda kasa alindi, islemci icin hersey tam. Cift loop kursam mi diye dusunuyorum su anda. Gereginden fazla sogutma alanina sahip olacagim bir islemci ve ekran karti icin 2x480mm radyator olacak sirf fanlar 600-800 rpmde calisabilsin diye. Cift loop yapip goruntu icin ramleri bile sogutacagim gibi nasilsa gereginden fazla radyator var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Poyri kullanıcısına yanıt
    Poyri o kasaya çift loop kurmazsan ayıp olur...

• vdtkc kullanıcısına yanıt
    Beyaz mavi ikilisi guzel durabilit gibi geliyor ramlerede yaparsam. Kasa kocaman icini doldurmak zor

• Görünen sistemde 8 adet rakor lazım

2 Adet Radyatör
    2 Adet Rezervuar
    2 Adet Pompa
    2 Adet işlemci bloğuna
  • Poyri kullanıcısına yanıt
    Ferah ve geniş bir kasa.Rahat rahat çalışırsın. ....

• quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Sonunda kasa alindi, islemci icin hersey tam. Cift loop kursam mi diye dusunuyorum su anda. Gereginden fazla sogutma alanina sahip olacagim bir islemci ve ekran karti icin 2x480mm radyator olacak sirf fanlar 600-800 rpmde calisabilsin diye. Cift loop yapip goruntu icin ramleri bile sogutacagim gibi nasilsa gereginden fazla radyator var

Kasa ne aldınız.Hayırlı olsun.
    Bence çift loop yapın.
    Ramleri de soğutun imkanınız varsa chipset leri de.İşlemci çipset - ekran kartı ramler güzel olur.
    Gerçi yakın zaman da sistem değişikliği yapmayacaksanız.
  • Üstad kasayı ne aldın? yazdın da benmi göremedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Sonunda kasa alindi, islemci icin hersey tam. Cift loop kursam mi diye dusunuyorum su anda. Gereginden fazla sogutma alanina sahip olacagim bir islemci ve ekran karti icin 2x480mm radyator olacak sirf fanlar 600-800 rpmde calisabilsin diye. Cift loop yapip goruntu icin ramleri bile sogutacagim gibi nasilsa gereginden fazla radyator var

Kasa ne aldınız.Hayırlı olsun.
    Bence çift loop yapın.
    Ramleri de soğutun imkanınız varsa chipset leri de.İşlemci çipset - ekran kartı ramler güzel olur.
    Gerçi yakın zaman da sistem değişikliği yapmayacaksanız.

780t almak için vatana gittim en sonunda 900D alarak çıktım, kasa eve gelince iyice büyüdü.
    Sonu çift loop olacak gibi duruyor ama hala daha karar veremedim.
    Sistemin anakart işlemci kısmını değiştirmeyi düşünmüyorum sadece düzgün hızlarda ddr4 ramler çıkınca değiştirmeyi düşünüyorum o zaman bu ramleri elden çıkartmak bile çok zor olur blok takıldıktan sonra ondan ram konusuna da karar veremedim önce değiştirip sonra yapabilirim belki. Ama ram anakart ve işlemciye ait bir loop olsa çok güzel olabilir.

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    İmkan var ise 2x480 rad ile 2 loop yapın hem güzel olur hem performanslı.
    Mavi ve beyaz güzel durur...Kesinlikle akrilik ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 27 Temmuz 2015; 0:57:19 >
  • Sıvı Soğutma artık türkiyede satışa çıkıyor yurt dışından o kadar bekliyeceğinize bizden alın derim :D

www.facebook.com/Conncomputer

• BF Eren B kullanıcısına yanıt
    Sıvı soğutma ürünleri satışınız var mı?
  • Ürünlerin satışları mevcut , sayfaya mesaj atarak.Bitspower - Barrow marka ekipmanlarımızdan yaralanabileceksiniz.Facebook sayfamıza mesaj atarak size yardımcı olacaklardır.
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.