Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 aylık maaşının ne kadar olduğunu biliyor muydunuz? [ANKET]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 aylık maaşının ne kadar olduğunu biliyor muydunuz? [ANKET]

(En Son Oy Tarihi: 2.5.2020)
Giriş
  • Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sevk edilen 2020 yılına ait Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi'ne göre, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aylık maaşı 2020 yılı için 81 bin 250 lira oldu. AKP genel başkanı 7 aylık maaşını kendilerinin başlattığı bir bağış kampanyasına bağışladı.
    https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2020/03/30/herkes-merak-ediyor-cumhurbaskani-erdoganin-maasi-ne-kadar-kac-tl-baskan-erdogan-kac-para-bagisladi/4

Anketimizde soruyoruz: AKP genel başkanı bay Erdoğan'ın 7 aylık maaşının, asgari ücretli bir çalışanın maaşının 193 katı olduğunu, yani asgari ücretle çalışan bir vatandaşımızın aynı parayı toplayabilmesi için yemeden, içmeden, elektrik, su, doğalgaz kullanmadan, hiç harcama yapmadan 193 ay çalışması gerektiğini biliyor muydunuz?

*Brüt ücret 2943 TL üzerinden hesaplama yapılmıştır. Net ücret üzerinden hesaplandığında asgari ücretli çalışan daha fazla ay çalışması gerekli olduğu ortaya çıkıyor. Vergi + Fon + Sigorta kesintileri vs..

*Anket 50 katılımcıya ulaştıktan sonra sonuçlar açıklanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 30 Mart 2020; 23:35:25 >

• Asgari ucretli bir vasifsiz ile cumhurbaskanini bir tutan zihniyet. Guluyorum size sadece.
  • 3.5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gül tabi.
    Gülmenin sağlığa faydaları varmış. Uzmanlar öyle söylüyor.

• Senin o gördüğün 81.000 brüt rakamdir. Onun da stopajı var SGK'si var.
    CB stopajdan, SGK'dan muaf değil. Her çalışan gibi onun maaşından da kesinti yapılıyor.
    Kiyaslarken ikisini de brüt ya da ikisini de net olarak alıp hesaplayacaksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 31 Mart 2020; 10:34:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günlük birkaç milyon liracık masrafı olan sarayı kapatsa çok daha faydalı olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Senin o gördüğün 81.000 brüt rakamdir. Onun da stopajı var SGK'si var.
    CB stopajdan, SGK'dan muaf değil. Her çalışan gibi onun maaşından da kesinti yapılıyor.
    Kiyaslarken ikisini de brüt ya da ikisini de net olarak alıp hesaplayacaksin.
    Gerçekten dert bu mu?

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Hesaplama brüt ücret üzerinden hesaplandı. Bunu zaten belirttim. Makarnayı az yiyin

• Ankete katılanlara teşekkürler. Sonuçlar birbirine eşit ve dengeli bir cevap var.

Sonuçlara göre:

Halkımız %36 şar oranla Evet biliyordum - Hayır bilmiyordum demiş. Yani toplumumuzun %50'si ülkemizdeki asgari ücretliyle oy verdikleri temsilcileri arasındaki uçurumu gayet iyi bildiği anlaşılmakta.

%28'i ise ben bilmem eşim bilir demiş Eee onlar da haklı.. Karın tokluğuna bile değil.. Açlık sınırının da altında aldıkları maaşlarla çalıştıklarının farkında olsalar bile, evi çekip çevirenlerin, mutfağın durumunu, boş tencerenin tangırtısını en iyi anlayanlar eşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 4 Nisan 2020; 1:44:11 >
  • Twitter'daydı herhalde.

'' Gelirini değil giderini paylaşsaydı daha hayırlı olurdu '' diye bir şey okumuştum. Haklı gideri şuan toplanan paranın kaç katı acaba.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.