Şimdi Ara

CS GO Mouse Kayma sorunu (everest x7)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
8.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki önceden logitech m185 ile oynuyordum onun alıcısında sıkıntı çıkınca bunu aldım. Sorunum tam olarak şu oyun oynarken bazen mause kendini aşşağı çekiyor veya hızlıca sağ sol yapınca sağ ve aşağı doğru mause kendini çekiyor böylece tüm oyun keyfinin içine ediyor. Önceki mausumda böyle bir sorun yoktu. Aynı sorun cs 1.6 da da oluyor. Fakat normal kullanımda böyle bir sorun yok. Euro Truck oynarken de böyle bi sorunla karşılaşmadım sizce çözümü ve sorun nedir ?

• Selamlar,

Mouse konusu biraz karışık. Aklıma gelen 2 sorun olabilir bunlardan hangisi olduğunu sizin tespit etmeniz gerek.

1. Sorun mouse sensörün de yada eğer bir driver varsa game center gibi burda aramakta fayda var. Mouse fazla hassaslaştırıldığında yüzeydeki yansımalar bu gibi problemlere neden olabiliyor. Bunun olmaması için genelde mouse pad kullanılıyor. Eğer deneme şansınız varsa bir mouse pad ile deneyin eğer mouse pad kullanıyorsanız zaten bu durumda mouse pad kaldırıp bir yüzeyde deneyin. Dediğim gibi bir program müdahale ediyorsa bu programdan ayarı yaparak bu durumu çözmenizde mümkün. ETS de bu sorunu yaşamamanızın sebebi üreticinin driverının bu oyunu tanımadığı için mouse u game moda almaması olabilir.

2. Aklıma gelen durum ise yukarıdakine benzer ama donanımda bir sorun olma olasılığı olabilir. Lazer se lazerinde optik se optiğinde kir birikmiş olabilir kulak temizleme pamukçuğuyla bu alanları temizlerseniz bir ihtimal sorun düzelecektir. Bazı oyunlarda yapıp bazı oyunlarda yapmamasının sebebini bu kısımda oturtamıyorum malesef.

Umarım yararı dokunur.

Kolay Gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Selamlar,

Mouse konusu biraz karışık. Aklıma gelen 2 sorun olabilir bunlardan hangisi olduğunu sizin tespit etmeniz gerek.

1. Sorun mouse sensörün de yada eğer bir driver varsa game center gibi burda aramakta fayda var. Mouse fazla hassaslaştırıldığında yüzeydeki yansımalar bu gibi problemlere neden olabiliyor. Bunun olmaması için genelde mouse pad kullanılıyor. Eğer deneme şansınız varsa bir mouse pad ile deneyin eğer mouse pad kullanıyorsanız zaten bu durumda mouse pad kaldırıp bir yüzeyde deneyin. Dediğim gibi bir program müdahale ediyorsa bu programdan ayarı yaparak bu durumu çözmenizde mümkün. ETS de bu sorunu yaşamamanızın sebebi üreticinin driverının bu oyunu tanımadığı için mouse u game moda almaması olabilir.

2. Aklıma gelen durum ise yukarıdakine benzer ama donanımda bir sorun olma olasılığı olabilir. Lazer se lazerinde optik se optiğinde kir birikmiş olabilir kulak temizleme pamukçuğuyla bu alanları temizlerseniz bir ihtimal sorun düzelecektir. Bazı oyunlarda yapıp bazı oyunlarda yapmamasının sebebini bu kısımda oturtamıyorum malesef.

Umarım yararı dokunur.

Kolay Gelsin..

eyvallah hocam sağolasın. Bir kaç yabancı sitede baktımda soruna şey diyor. Bu arkadaşlar ucuz sensör kullanmışlar içerde mausun kendine ait bir IPS denen birimi varmış. Bu düşük olduğu için mause tam okuma yapamıyor ve aşşağı veya yukarı doğru bırakıyor kendiniz bunun için POLLING RATE denen bir ayar yapmak gerekiyor. Tabi orjinal olmadığı için driver felan yok. Mause'u galiba geri vereceğim eğer çözüm bulursum yazarım

• Arkadaşlar bu mausu almayın fps oyunlarında rezil ediyor sıradan mouslardan daha kötü. İade ettim paraya kıyıp logitech g300s aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef aynı sorun bende de var daha önce böyle bir sorun yoktu ki galiba sorunun temeli çözünürlük durumu bllmiyorum hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ama ben 800x600 da oynarken böyle olmazdı 1920x1080 de oynayınca yada 1600x1200 de böyle mouse kayması yapiyor oyun çok fazla hissettirmiyor aslında çözünürlüğü ayarlayın 800x600 da bide öyle deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Unstoppable

Maalesef aynı sorun bende de var daha önce böyle bir sorun yoktu ki galiba sorunun temeli çözünürlük durumu bllmiyorum hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ama ben 800x600 da oynarken böyle olmazdı 1920x1080 de oynayınca yada 1600x1200 de böyle mouse kayması yapiyor oyun çok fazla hissettirmiyor aslında çözünürlüğü ayarlayın 800x600 da bide öyle deneyin

Hocam o mausun kendi hassasiyet ayarı düşük saniyede okuma hızı diye bi olay var (atıyorum saniye 1.5 metreye kadar okuma) gibi ondan dolayı o maus çok leş tavsiye etmem

• Logitech g300 almışsın iyi yapmışsın o zaman peki şuanda bir sorunun var mı hocam?

• Bende de x7 pro modeli vardi iade ettim ayni sorun bende de vardi bulasmamak lazm bu mouse a

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Unstoppable

Logitech g300 almışsın iyi yapmışsın o zaman peki şuanda bir sorunun var mı hocam?

Yok Hocam ya olur mu logitechin tüm mauslarını gözün kapalı al hiç bir sıkıntı yok

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende daha garip bir sorun var mouse dururken kendi kendine kayıyor 3 mouse denedim ama yok abi format mı atmak gerekio :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4L1

Bende daha garip bir sorun var mouse dururken kendi kendine kayıyor 3 mouse denedim ama yok abi format mı atmak gerekio :D
    Mausun cinsi bozuk hocam almayın aldırmayın

• sebebi kullanılan sensör ve yazılımdan kaynaklı bu tip mouse lar genelde böyle sorunlar gösterir

sadece fabrikada mouse yapılırken sensörü yerleştirip geçiyorlar herhangi bir ayarlama ve test yapmadan

keza kullandıkları sensör de en kötülerinden fiyatların ucuz olmasının bir nedeni de bu
  • Arkadaşlar bir güncelleme geldi windows a düzeldi öncesinde gelen güncellemeden kaynaklanmış sanırım.
  • Arkadaşlar CSGO oynarken mouse sağ üst tarafa doğru yavaş yavaş hareket ediyor.

Normal masa üstünde bu hareket yok. Sadece oyunda yapıyor.

Oyun menü kısmında da yok. Sadece oyun sırasında crossair kayıyor.

Mouse havaya kaldırıyorum devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitaFtreM -- 8 Temmuz 2023; 20:1:2 >
  • Sorun bende de var, Logitech M720 triathlon mouse ile bu sorunu yaşıyorum, fps oyunlarında, etrafıma bakarken tak diye yere bakar hale geliyor mouse

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.