Şimdi Ara

Cs 1.6 sisteminden anlayan bir bilgili uzman var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyunlarda duvar titremesi ve bulanıklık

Merhaba arkadaşlar oyunlarda grafik olarak son 4 bilgisayarımdada verim alamadım. bu yüzden vatan'dan yeni oyun bilgisayarı aldım. fakat hala aynı problemleri yaşıyorum. Yakından ilgilenip sorunun çözümü için yardımcı olacak var mı ? Mermilerde aşırı sekiyor oynadığım oyunda ayrıyeten sorunum çözüldüğünde bu sorununda çözüleceğini umuyorum. Problemi diğer oyunlardada gözlemledim. Aynı şekilde duvarlar titriyor. Genel bir sorundur. Tek bir oyunla alakası yoktur.

Youtube'ye attığım bir oyun videosu;https://www.youtube.com/watch?v=KhpG81XQGFY

Sistem özellikleri;

Ram: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Elite DDR4 3600MHz CL16 1.35V PC Ram
    İşlemci: i3 9100f
    Ekran Kartı: GTX 1050 ti 4 GB
    Monitör: MG248QR 144 Hz 1 Ms Monitör

https://forum.donanimhaber.com/oyunlarda-duvar-titremesi-ve-bulaniklik--138828636#138828636

• Vsync falan açıksa kapat nvidia denetim masasından da kaliteye çek cs 1.6 yı zaten 640 falan yapmışsın yükselt çözünürlüğü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbrahim Kaypakkaya

Vsync falan açıksa kapat nvidia denetim masasından da kaliteye çek cs 1.6 yı zaten 640 falan yapmışsın yükselt çözünürlüğü.
    Hocam kalite yapan görmedim bugüne kadar ben hiç :) Herkez yüksek performansı seçiyor ve çoğunluk 640 480 kullanıyor. Niçin onlarda bozukluk olmuyor bende oluyor :D valla 4. kasa bu hep aynı sorun. Prizde sorun olduğundan şüphelendim artık başka bi priz denedim aynı sorun devam etti. kafayı yiyecem ya en son çıkan sistemlerde dahi bu oyundan verim alamıyorum. bu arada 4-5 forum sitesine yazdım sorunu en mantıklı cevap buydu genede sağolun :d bu arada yüksek kalite yaptım nvidia ayarını bu seferde oyunda siyah ekran oluyor hiçbirşeye tıklanmıyor öyle kalıyor. Seçilmiş adammıyım ben anlamadım ki
  • Bilgisayarın zaten bu oyun için çok çok iyi.
    1- En az 800x600 yap bide OpengL yap.
    2- Cfg kullanarak daha akışkan oynayabilirsin. Fps cfg diye arat googledan.
    3- Nvidia denetim masasından anti aliasing falan açıksa kapat.
    4- Oyun kısayolundan uyumluluk modunu windows xp yap, alttaki ayarlarla oyna biraz masaüstü oluşturma falan.
    5- Rate ayarları diye arat onları karıştır.
    Ayrıca attığın video 640x480 çözünürlüğe göre ve 20 senelik bir oyuna göre gayet normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metkam_42 -- 26 Haziran 2019; 23:40:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metkam_42

Bilgisayarın zaten bu oyun için çok çok iyi.
    1- En az 800x600 yap bide OpengL yap.
    2- Cfg kullanarak daha akışkan oynayabilirsin. Fps cfg diye arat googledan.
    3- Nvidia denetim masasından anti aliasing falan açıksa kapat.
    4- Oyun kısayolundan uyumluluk modunu windows xp yap, alttaki ayarlarla oyna biraz masaüstü oluşturma falan.
    5- Rate ayarları diye arat onları karıştır.
    Ayrıca attığın video 640x480 çözünürlüğe göre ve 20 senelik bir oyuna göre gayet normal
    Hocam öncelikle 800x600 çözünürlük fazla geliyor bu oyunda esporcuların %90 dan fazlasıda 640-480 kullanmıştır hep. 800 Çözünürlüğünde daha fazla mermi sekmesi ve kontrol kaybı yaşandığını test ettim.

Hertürlü cfgleri denedim daha çok kırılmalar oluyor o yolda kapandı benim için düzelcekse herkezdeki gibi default şekliyle düzelmesini umuyorum.

Steam olduğum için uyumluluk modu bende çıkmıyor. windows xpye uyumlu yapmak gerçekten en mantıklı cevap oldu benim için ama o seçenek yok maalesef.

rate ayarları meseleside oyunu direkt botlarla açtığımda genel sorun ordan belli oluyor zaten rateler default değerde.

Nvidiadaki anti aliasing meselesi hakkında bilgim yok onun anlamı nedir ? Türkçe kullanıyorum ben öyle bir şey yazmıyor maalesef.

Sorunun tek çözümü belkide teker teker farklı ekran kartı deneyip en uyumlusunu bulmak bi uyumsuzluk var sanırım.
  • Nvidia ayarlarinda dikey senkronizosyonu veya duşey yazabilir kapat fpsyi 100 yap cozunurlugu 1024x768 yapip bi dener misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adab-ı_erkan -- 27 Haziran 2019; 2:48:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rtx 2080 ti al sorun cozulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1920x1080 daha iyi bence hocam

Eskiden monitörler küçük olduğu için bence o ayarı yapyıyorlardı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.