Şimdi Ara

Crysis 3'de 5gz hız ile ortalama kaç fps alıyorsunuz. 3 gz hız ile kaç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de işlemci kullanım oranları kaç oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• msicak kullanıcısına yanıt
    Hangi işlemciden bahsediyoruz?

• MrFinito kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde test yapmış ya da yapabileceklere yazmıştım. İşlemci önemli değil ama modele göre karşılaştırma şansımız olurdu

Mesajdan sonra indirip denedim kuzenin pcsi ile, fx8320'de %60 civarı kullanım var

dostum senin cpu baglı sen önce onu söyle ona göre söyleyelim 5 gz 3gz atıyorum belki 3gz işlemci daha iyidir
  • Aynı işlemcinin 3 ve 5 Ghz hızlarını merak ediyorum zaten. Eğer işlemciniz 5 ghz hıza çıkmıyor ise max çıktığı hızınızı da söyleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: msicak

Bir de işlemci kullanım oranları kaç oluyor?

Dam üstünde saksağan; Vur kazmayı beline.

hangi kart ve hangi cpu ile;Hangi oyunda ok ''crysis 3 de''; 3 ghz ve 5 gz fpf min ? max? avg ?
    değerlerini istiyorsunuz ?

benchmark programı yok bu oyun ıcın.
    karıta babında kullanıcıların kendı aldığı değer var.

bu sonucada ulaşmanız çok çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 6 Ekim 2013; 2:29:24 >
  • Zaten optimizasyon özürlü bir oyun diye biliyorum C3ü.

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Zaten optimizasyon özürlü bir oyun diye biliyorum C3ü.

aynen oyle.
    ben o o yunu 3 farklı ekran akrtıyla oynadım.
    3 de ılgılı çözünürlüklerde beni tatmin etmedi.
    korsanını oynadım tabi.
    alıcaktım oyunun aslını ıyıkıde almamışım.
    belkı yenı kartlarımda alırım. (2 x gtx 770 4gb gigabayte windforce) de.
    hd 7950 de denedım o.c tatmın etmedi ozel ayarlar kullndım oyun ıcınde. single player bıtırdım ama alpha multi ve beta multi aşamasında cok kotuydu.
    hd 7770 ıle sıngle medıum ayarlarda bıtırdım tekrar oyunu. multi denemedim.
    gtx770 2 gb wiindworce gigabayte ılede bıtırdım. en ıyı bu kart geldi ultra ayarları bıraz kıstım gene ozel ayarlardan. multi denemedim.
  • Sapphire 7970 OC Boost Edition da herşey fullde aa ve af de fullde 1680 1050 ayarda 20-30 fps aldım. Aa yı kapatınca 50-60 fpslerde, very high tan high a çekince 60-70fps leri gördüm.

Tabii patlamalarda daha da düşüyordu yine.

FarCry3 te durum daha da berbat, aa vw af kapatıyorum fps 1 bile artmıyor ya.

Zaten sattım kartı, şimdi 770 4gb veya 780 niyetindeyim. Hele yeni seri amd ler çıksın, bf4 çıksında onlara göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Sapphire 7970 OC Boost Edition da herşey fullde aa ve af de fullde 1680 1050 ayarda 20-30 fps aldım. Aa yı kapatınca 50-60 fpslerde, very high tan high a çekince 60-70fps leri gördüm.

Tabii patlamalarda daha da düşüyordu yine.

FarCry3 te durum daha da berbat, aa vw af kapatıyorum fps 1 bile artmıyor ya.

Zaten sattım kartı, şimdi 770 4gb veya 780 niyetindeyim. Hele yeni seri amd ler çıksın, bf4 çıksında onlara göre.

yukarda dedıgım gıbı 1080 p de cyrysis3 u hd 7950 ile o.c ıken sıngle pşlayerda cok cok rahat oynadım ne bır kasma hıc bır sey yasamadım. hatta 2 x fxxa acıktı oyle bılıyorum. bezıları ulrada bazı gereksız ayarlar ıse daha asa sevıyede.

farcr3 ıse aynı sekılde hd 7950 o.c ıken ve oyun gene kopya. tum pachlerı ve carklaerı yapılı halde en sut düzeyde cok rahat oynadım.
    sanırım farcry3 de sızın pach sorunuz olmalı.

vallahi benim yaptığım gıbı yap gtx 780 ne o para verilmez. verılmemelıde.
    sli duşunun.
    bf de ayın 14 dünde snırım çıkıyor su an betada.
    ama bence oyun cıksada.
    yılbaşına kadar anca oturur. hem oyun pachleri hemde, grafık kartı uretıcılerının drıverları ıle.
    o yüzden ben yılbaşına kadar oyunu almamayı düşünüyorum.
    mıllet alsın lvl benım ıcın onemlı degıl. sınır harbı yasamaktansa. hersey rayına otursun oyle alıp oyunu oynarım gorusundeyım.

• C3 te ben çok yüklendim grafiklere, farkındayım.

Fc3 konusunda da haklı olabilirsin, ama ben patch yükledim diye hatırlıyorum belkide yüklemedim herneyse.

Diyorum almışken sağlam bişey alayım, 770 4gb zotac çift fanlı modeli 1222tl vatanda. Ama 2.el 1500tl civarına 780 lerde yok değil. Sıkı bir kısır döngüdeyim.

• Vermeye değmez. Alin 770'i. Imkanınız varsa Windforce da alabilirsiniz.

Crysis 3 1080p ultra sabit 60fps
    Far Cry 3 1080p Ultra 80'leri geçiyor
    Metro Last Light 1080p Ultra min.70

Ki Crysis 3 ve Last Light en özürlü oyunlardan

• 770 4gb da alsam amd nin yeni serisini beklemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Eğer ozamana kadar şöyle öel soğutmalı bi 780i 1350tl civarına bulabilirsem ne mutlu, olmadı 770 4gb akar, akar , akar.. Tıpkı Billur Tuz gibi.

• MSAA açmadan bu değerler sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

Vermeye değmez. Alin 770'i. Imkanınız varsa Windforce da alabilirsiniz.

Crysis 3 1080p ultra sabit 60fps
    Far Cry 3 1080p Ultra 80'leri geçiyor
    Metro Last Light 1080p Ultra min.70

Ki Crysis 3 ve Last Light en özürlü oyunlardan

770 ile crysis 3 ultra fxaa dışında diğer aa ayarlarında sabit 60 fps alamazsınız.Far cry 3 yine 2 gb sınırını 8xaada dolduruyor onda da fps 45 lere gerileyecektir çatışma anlarında 80 fps anca boş sakin ortamda alınır.Daha min 70 fps veren işlemciler piyasada çok az var olanlarda 1000 dolar bütün testlerde min fpsler 30-35 civarındayken ultrada 70 fps nasıl oluyor gerçekten şaka gibi.770 ile metroda aa açıkken yani ssaa 2x ken bile fps çok nadir 60 fpsyi geçiyorken min 70 fps çok çok iyi bir değer tabi ulaşana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Khaleesis

MSAA açmadan bu değerler sanırım

Ortada msaa bilgisi yokki ultra ama neye göre aayı fxaa yapıp mı ultra yoksa 8xmsaa açıpta mı ultra
  • Khaleesis kullanıcısına yanıt
    Fxaa kullanıyorum, 4x Msaa'da 45 fps'e düşüyor

Msaa güzel değil ki zaten

• Benim sistem de yağmurlu bölümde FXAA ve kapalı 75-80 fps veriyor 2-4-8x msaa hepsi 45-50 fps veriyor biraz değişik bir oyun motoru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khaleesis

Benim sistem de yağmurlu bölümde FXAA ve kapalı 75-80 fps veriyor 2-4-8x msaa hepsi 45-50 fps veriyor biraz değişik bir oyun motoru.

770 SLI ile mi bu değerleri alıyorsunuz işlemcide oc yoksa oc yaparsanız fpsleriniz artan gpu kullanımlarıyla beraber yükselecektir.SLI için en az 4.5 ghz yapmalısınız işlemciyi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.