Şimdi Ara

Cryptocoin ve Blockchain teknolojisi ile ilgili herşey (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.628
Cevap
151
Favori
109.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: magrofon

2018 yılı içerisinde bitcoin 5000$ doları görücek ama devletler kendi resmi kripto paralarını üretmeye başlayacak bitcoin bu süre içerisinde yükselmeye devam edecek taki bütün dünya bu sistemi benimseyim adapte olana dek dünyanın sanal para adate olması ise maximum 5 yıl sürebilir.

5 yıl sonra bitcoin orta doğu ve afrika ülkelerinde kullanılmaya devam etsede değeri bir hayli düşecek ve en sonunda yok olacak..

Senin ne kadar değerli bilgilerin var böyle

Adam 5 yılda bitcoini direk sildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

8500 den alım emri işlendi 8800 den çıkış emri girdim oda bir iki güne satılır 200 lira daha kar yazar.

1 2 gün, 1 2 haftaya sarksa iyidir yine :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediği mümkün,imkansız şeyler söylememiş ki.Hindistan kendi dijital para birimini yarattı ve onu zorunlu kıldı.Diğerleri niye aynı şeyi yapmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ksenofanex -- 14 Temmuz 2017; 22:2:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Villentretenmerth

Dediği mümkün,imkansız şeyler söylememiş ki.Hindistan kendi dijital para birimini yarattı ve onu zorunlu kıldı.Diğerleri niye aynı şeyi yapmasın?

Hindistanınki bir birimi kaç dolar

Bitcoinin bir birimi kaç dolar ?

• 8500 den girmiştim terse kaldım 7200 şuan 2300, 2400 seviyesinde iyi tutunmuştu birden bu kadar salacağını düşünmemiştim, düşeceğini biliyordum ama bu kadar çabuk değil tl bir anda sert bir düşüş oldu özellikle koinimde panik satışları var para olsada alsak.. payzada 400$ civarı para var daha düşer diye şuan almıyorum ama artış sinyali alırsam hemen alış emri vereceğim.
  • şuan globale göre daha ucuz koinimde panik satışları var fena halde.
  • 400$ daha alım yaptım ama 8800 den 0,72 btc ile de tersteyim esasen 0,59 btcmi al sat yapa yapa 0,72 btc yapmıştım bugünde terse kalmasaydım 0,9 btc yapabilirdim dert etmiyorum zira en dipten alıp en yüksekten satmak her zaman nasip olmaz.

1 ağustostan sonra yeni rekorlar bekliyorum sadece sabır lazım.
  • Benim merak ettiğim bu çatallanmadan nasıl korunuruz?

Bi kaç yerde private key'in elde tutulması gerektiğini okudum ama nasıl elde tutulur bu meret? Bilen biri, bilale anlatır gibi anlatabilir mi bana lütfen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasiliKalanCtrl -- 16 Temmuz 2017; 18:19:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasiliKalanCtrl

Benim merak ettiğim bu çatallanmadan nasıl korunuruz?

Bi kaç yerde private key'in elde tutulması gerektiğini okudum ama nasıl elde tutulur bu meret? Bilen biri, bilale anlatır gibi anlatabilir mi bana lütfen?

Elinizde BTC mevcut ise, bu BTC'yi borsalarda tutmak yerine private key'ine sahip olduğunuz bir cüzdanda (paper wallet veya hardware wallet) tutmanızı öneriyorlar.

Olası bir ikiye bölünme durumunda bu şekilde 2 coine de sahip olacaksınız. Ancak borsada kalırsanız borsanın desteklediği birimde işlem yapmanız gerekir. Fark ettiyseniz altcoinler ve btc eriyip gidiyor, çünkü millet borsalardan çıkış yaparak ya fiata geçiyor ya da bakiyelerini cüzdanlarına çekiyor.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    Fiata geçiyor derken satış emri mi veriyor demek istediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasiliKalanCtrl

Fiata geçiyor derken satış emri mi veriyor demek istediniz?

Aynen satıp dolar veya başka bir para biriminde bekliyor demek istedim.
  • 21inde bir ihtimal biraz yükselebilir ama düşmeye devamda edebilir. Eğer 21inde yükselirse tekrar düşüp ağustosta tekrar yükselecekmiş gibi geliyor bana çünkü çok parası olanlar belki hazır fırsat varken böyle birşeyi deneyebilirler.
  • pixelllll kullanıcısına yanıt
    Hocam ayın 21inin önemi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2555

Hocam ayın 21inin önemi nedir?

segwit2x'in test edileceği gün oluyor. Şuan bir belirsizlik var.
  • pixelllll kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• bitcoinlerimi koinimde tutsam sıkıntı olur mu? ofline wallet olayını hiç denemedim şimdi bitcoinler buhar olur fln
  • quote:

Teşekkürler

yabancı forumlarda konuşuluyor.

birde 1 ağustosa 12 saat kala transfer yapmayın kaybolabilir bir sorun çıkabilir. aslında o günden önce ya altcoinlerin birinden alın yada bitcoininiz varsa bilgisayarınıza kurduğunuz cüzdana çekin. Telefon biraz riskli temizlik yazılımları silse gider ben yedek aldığım için mycelium kullanıyorum. Isterseniz ubuntu cdsi hazırlayın vanitygen diye bir program kodu var bilgisayarınızın gücüne göre istediğiniz bir kelimeyle başlayan bitcoin adresi oluşturuyor "1Bitcoin..." gibi ve private key veriyor. Bir kağıda yazarsanız sonra bu private keyi cep telefonundaki veya bilgisayardaki cüzdana eklerseniz en güvenlisidir.
    bende çoğunlukla waves bazen biraz stratis felan var. Zarardayım ama 3-5 satıp azcık daha ucuzdan hemen tekrar alıp arttırarak geçiriyorum vaktimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelllll -- 17 Temmuz 2017; 13:35:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pixelllll

quote:

Teşekkürler

birde 1 ağustosa 12 saat kala transfer yapmayın kaybolabilir bir sorun çıkabilir. aslında o günden önce ya altcoinlerin birinden alın yada bitcoininiz varsa bilgisayarınıza kurduğunuz cüzdana çekin. Telefon biraz riskli temizlik yazılımları silse gider ben yedek aldığım için mycelium kullanıyorum. Isterseniz ubuntu cdsi hazırlayın vanitygen diye bir program kodu var bilgisayarınızın gücüne göre istediğiniz bir kelimeyle başlayan bitcoin adresi oluşturuyor "1Bitcoin..." gibi ve private key veriyor. Bir kağıda yazarsanız sonra bu private keyi cep telefonundaki veya bilgisayardaki cüzdana eklerseniz en güvenlisidir.
    bende çoğunlukla waves bazen biraz stratis felan var. Zarardayım ama 3-5 satıp azcık daha ucuzdan hemen tekrar alıp arttırarak geçiriyorum vaktimi

Stratisi bilmemde wavesin 1 yıl içerisinde 100 dolar olcağı konuşuluyor yabancı forumlarda

Wavesi elinizde tutmaya devam edin satmamaya çalışın

• quote:

Orijinalden alıntı: Nva Bx

quote:

quote:

Teşekkürler

Stratisi bilmemde wavesin 1 yıl içerisinde 100 dolar olcağı konuşuluyor yabancı forumlarda

Kazılmayan coinlerden pek bir beklentim yok artınca satarım. En fazlada 10 dolar olur yada belki 20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelllll -- 17 Temmuz 2017; 19:46:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nva Bx

quote:

quote:

Teşekkürler

Kazılmayan coinlerden pek bir beklentim yok artınca satarım. En fazlada 10 dolar olur yada belki 20

Gelecekte kesinlikle pow coinlerde değil onu biliyorsunuz değil mi

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.