Şimdi Ara

Crypto Mining Balonu Patlıyor! Balon Fiyatlı Ekran Kartlarını Almayın! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
5
Favori
26.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olan olmayana olmayan olana saydirmis durmuş :))

ortadaki tek gercek sanal paranin özgürlüğüdür.. yarın ne olacağını kimse bilemez.. altın vuruşu yapanlar yaptı.. bir daha o paraları görse bile aynı sekilde homojen olarak kar sağlayacağı görusunde değilim..

resmi olarak kullanabilceginide dusunmuyorum cunku kaos ortami hicbir devletin isine gelmez..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu kapatılmalı bence hala kaç şikayet daha olmalı konunun kapanması için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

Cok ta sey yapmayin. Boyle bir ofke ve nefretle yaklasim dogru degil. Ekran kartlari bu is yuzunden %20 zam yediyse, ulke ekonomisi yuzunden % kac zam yemis hic baktiniz mi? Olaya bu kadar objektif bakarsaniz olmaz, sadece icten ice kiskandiginizi gosteriyorsunuz. Miningciler kartlarini uygun fiyata satsalar zaten çöker alir mining isine siz devam ederdiniz kimse kimseyi kandirmasin.

kesinlikle hocam. yahu zaten alan adam parasıyla alıyor. piyasa da ürünü ilk gören alır, sıcak fırsatlar bölümünde bile ilk gören alıyor, sonra alamayan ağlıyor, ona benzemiş durum. sanki bedava peynir dağıtıyorlarmış gibi yorumluyor sevgili arkadaşlar, yapmayın yahu.

• Nisan 2017 Btc 1000 dolar

“Abi balon bu patlayacak almayın btc”

Ocak 2018 btc 8000 dolara düşer

“Demiştim ben balon diye bak patladı işte”

Evet evet balon. Nisanda 2000 dolara kadar düşecek. O zaman da almazsanız burada ekran kartı diye ağlarsınız anca.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alışılagelmiş para birimlerinin ne eksiği varmış bu coinlerden.

iki adamın oturup kazıyıp kazıyıp elde ettiği kodların ne değeri var.

eğer bu bu coinler gerçekten para yerine geçecek ise kazıyamayan adamlar napıcak? hani nerede antikapitalizm? asıl bu coin işinde ben kapitalizmin doruk noktasını görüyorum kimse kusura bakmasın.

çökmeye mahkum bi sistem.

eğer gerçekten para yerine geçicekse herkese eşit dağılması gerekir, bilgisayarda iki donanım ile elde edilmemesi gerekir. bu nedenle ancak bu sisteme inananlar arasında kıymet görecektir, birbirlerine alıp satabilirler bunun dışına çıkamaz. bu tıpkı kumarhanedeki pullar gibi değer gören bişey yani sadece kumarhanesinde değerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtax

HAyır yapamaz. Beddua ederler adama. Sonra nolur o ekran kartları yanar. Biz bu teknolojiye Bedduacell diyoruz.
    Bu arada gerçekten çok ayıp şeyler yazmışsınız. Ekran kartını alır ve istediği gibi kullanır. Bu ne demek hocam. Çok yazık ekran kartı alındıysa sadece oyun oynanmalı. Eğer para kazanacak insanlar olursa.Kimse oyun oynayamaz. Sonra ? Bir beddua ederler var ya. Gerisine hayal gücüm bile yetmedi, yazıp anlatamadım.

Az bile yazdım. Bu sitede öyle bir kitle varki çalışmayıp pc karşısında sivilce patlatıp indirim bekleyenlerden bahsediyorum. Hep amerikadaki ucuzluktan yaşam kalitesinden bahsediyorlar. Orads zengin çocukları bile çalışmıyor mu? Obama'nın kızı hamburgercide çalışıyordu. Bizde olsa o kız ortamlardan ortamlara akardı kasım kasım kasılırdı. Bizim gençler çalışmıyor çoğu evde yatıp 2. El ucuz telefon arayıp duruyor. Oysa biraz terleyip çalışsa kolayca istediğini alabilir. Ben bunları yazarken dostça kardeşçe tavsiyede bulunuyorum umarım yol yakınken gençler bunu bir düşünür.

Sürekli instagram tu kaka abd almanyada hayat çok ucuz başlıklarıyla sitede oyalanıp duruyoruz. Artık çalışıp üretip biriktirip sonrada istediğimizi alsak her şey çok kolay ve güzel olacak.

Ufacık şehir devleti Singapur ülkemizden daha fazla ihracat yapıyor neden çünkü biz konuşuyoruz elin oğlu eşek gibi çalışıp üretiyor. Almanyada hayat ucuz değil mi adamlar 2. Dünya savaşından sonra taş üstünde taş kalmayan ülkerini sıfırdan yarattı biz savaşa girmedik halimize bakın.

Tembellik en büyük problemimiz bence Atatürk Türk milleti çalışkandır Türk milleti zekidir dye boşuna söylemedi silkelenelim kendimize gelelim diye.

• bu ekran kartları ile dünya genelinde toplanan enerjiyi neyde kullanıyorlar bilen biri yokmu

• DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    İnsanlar bedavadan zengin olma yolunu arıyorlar. Hiçbir şey üretilmeden birşey kazanıyorlar. İşin kötü tarafı bu paranın denetimi olmadığı için her türlü pis işlerde kullanılabiliyor. Tez zamanda batması dileğiyle.
  • KortX kullanıcısına yanıt
    Bıçağı alırsın ekmek kesersin,başkası alır adam keser.Suç bıçakta mı oluyor şimdi?Eskiden takas usulu ekonomi vardı ilk,sonra sırasıyla altın para,kağıt para,kart sistemi(kredi kartı banka kartı) en sonda da digitalleşen dünyanın parası digital para.Bankaların sisteminde ölünceye kadar çalışıp bir ev araba almaya sonra da geri bakıp ot gibi yaşamışız be demeye ne meraklısınız arkadaş.Şu teknolojiyi bile kalıplarınızı yıkıp doğru düzgün yorumlayamıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih KARAHAN -- 6 Şubat 2018; 3:27:45 >
  • Bu kadar vizyonsuz olmayın be arkadaşım !
    Ekran kartı fiyatlarını sadece mining ile bağdaştırıyorsanız zaten fazla bir şey yazmaya gerek yok. Siz fiyatların düşmesini bekleyin abicim sonra da alın kendinize güzelinden bir ekran kartı her gün yayıla yayıla oynayın oyununuzu. He bu arada unutmadan hatırlatmak isterim ki ürünlerin fiyatlarının pahalı olmasını isteyen tek kişi ürün sahibidir. Kimseyi ekran kartı alıyor diye suçlayamazsınız sanane adam ne yapıyorsa ? Ya doğa katili demiş biri gerçekten güldüm.Ekran kartı fiyatlarını öncekinden bile aşağıya düşür bakalım o adamın bu kadar umrunda olucak mı bu DOĞA KATİLLERİ(!)
  • Fatih KARAHAN kullanıcısına yanıt
    Bankaya borçlandığımı kim söyledi? Çalışmaya bir yeri olmayan insan, kolay yoldan para nasıl kazanırım kafasındaki insanların yapacağı iştir mining. Banka ile, kredi kartı ile, kağıt para ile nasıl kıyaslıyorsunuz anlamış değilim. Bu o sistemlerden çok farklı... Kağıt paralar devletlerin hazinesindeki altın miktarına göre basılır. Bitcoin'de böyle birşey yok. Banka dediğin sistem zaten ayrı birşey. Bitcoin hiçbir şey üretmeden para kazanmaktır. Hiçbir şey üretilmeden kazanılan para da değer kaybetmeye mahkumdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Bankaya borçlandığımı kim söyledi? Çalışmaya bir yeri olmayan insan, kolay yoldan para nasıl kazanırım kafasındaki insanların yapacağı iştir mining. Banka ile, kredi kartı ile, kağıt para ile nasıl kıyaslıyorsunuz anlamış değilim. Bu o sistemlerden çok farklı... Kağıt paralar devletlerin hazinesindeki altın miktarına göre basılır. Bitcoin'de böyle birşey yok. Banka dediğin sistem zaten ayrı birşey. Bitcoin hiçbir şey üretmeden para kazanmaktır. Hiçbir şey üretilmeden kazanılan para da değer kaybetmeye mahkumdur.

ANLAMAZLAR....

dijital para ilerde geçerli olabilir o ama o dijital para bunların kazdığı olmaz. bunu idrak edemiyorlar. bunların kazıp ürettiği şeyin sadece kendi aralarında bi kıymeti var.
  • KortX kullanıcısına yanıt
    Kolaysa buyrun siz de yapın Değişen dünyayla birlikte paranın gelişimini yazdım neyini anlamadınız?Evinizi kendiniz hiç borçlanmadan aldıysanız bravo gerçekten bu devirde ama baba evinden oturup yazıyorsanız dediklerimi anlamanızı beklemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih KARAHAN -- 6 Şubat 2018; 3:59:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arpadan Ölen At

Konu kapatılmalı bence hala kaç şikayet daha olmalı konunun kapanması için

Konu kapatılmalı bence hala kaç şikayet daha olmalı konunun kapanması için

Ötede ağla
  • Madem beddua alıyoruz karşılık verelim inşallah oyun oynarken ekran kartlarınız cortlar bitcoin 20 bin olunca keşke alsaydık 7 bin olunca balon patladı hep aynı muhabbetler

• Ghetto Bird kullanıcısına yanıt
    O zaman da 40bin olur.ordan 20 bine düşer aha biz demiştik derler.Böyleleri yükselince ses çıkarmazlar içlerinde bir kin biriktirirler düşünce ahaa biz demiştik patladı derler

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

bu ekran kartları ile dünya genelinde toplanan enerjiyi neyde kullanıyorlar bilen biri yokmu

bir şeyde kullanmıyorlar komplo teorisini ne çok seviyorsunuz

sistemin devamı için kullanılıyor işte blocktaki hash ı buluyorsun sonra yeni block onu buluyorsun öyle öyle gidiyor
  • Sahibinden'de satıyorlar bakalım ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: zenciforvet

Bu kadar vizyonsuz olmayın be arkadaşım !
    Ekran kartı fiyatlarını sadece mining ile bağdaştırıyorsanız zaten fazla bir şey yazmaya gerek yok. Siz fiyatların düşmesini bekleyin abicim sonra da alın kendinize güzelinden bir ekran kartı her gün yayıla yayıla oynayın oyununuzu. He bu arada unutmadan hatırlatmak isterim ki ürünlerin fiyatlarının pahalı olmasını isteyen tek kişi ürün sahibidir. Kimseyi ekran kartı alıyor diye suçlayamazsınız sanane adam ne yapıyorsa ? Ya doğa katili demiş biri gerçekten güldüm.Ekran kartı fiyatlarını öncekinden bile aşağıya düşür bakalım o adamın bu kadar umrunda olucak mı bu DOĞA KATİLLERİ(!)

bırak ya bunlar sanıyor ki miningciler ekran kartı aldı diye sırf stok yok? firmalar satmak istemediği için olmasın ya?

bin liralık kart alan yurdum ergeni nvidianın çok şeyinde sanırsın tüm firmalardan miningcilerin kazancına ortak olma yolları arıyor o yüzden kart yok piyasada

• İnsanlar altından kağıt paraya geçerken de sorunlar oluştu

Bazıları değersiz kağıt parçası nasıl altının yeri alabilir dedi

Tarih tekrarlardan oluşur

Dijital para devrimi ne zaman ve nasıl olur bilemiyorum ama OLACAK

Bu bitcoin de olabilir paypal da daha ismini bile bilmediğimiz belki 20 yıl sonra ortaya çıkacak bir teknoloji de...

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.