Şimdi Ara

CryEngine (ANA KONU) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
8.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • VR sadece mobilde değil PC içinde kullanılabiliyor.Şu an PC ve Linux desteği bulunmaktadır.
  • kımyasal kullanıcısına yanıt
    Peki pc’de nasıl kullanılıyor? Yani vr gözlük olmadan mı nasıl o kısmını anlayamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Peki pc’de nasıl kullanılıyor? Yani vr gözlük olmadan mı nasıl o kısmını anlayamadım

Öncelikle VR ne demek onu anlatyım.VR‘nin açılımı “Virtual Reality” yani “Sanal Gerçeklik“tir. Aynı zamanda bu gözlükler “sanal gerçeklik kaskı” olarak da anılmaktadır.Ne işe yarar ? Kask olarak takarız ve iki gözümüz içinde ayrı ayır görüntü işlenip daha gerçekçi oyun deneyimi sunmak amaçlanmaktadır.Eğer oyun motoru yada oyun VR desteği veriyorsa (kullanıp kullanmamak kişiye kalmış) VR deneyimini yaşayabilirsin.Sana bir iki video da atayım izle istersen.
  • kımyasal kullanıcısına yanıt
    Videoyu izledim. Ben de daha önce Unity’de küçük çaplı vr oyunlar yapmıştım ve iphone’u vr gözlüğe takıp küçük deneyimler elde etmiştim. Bilgisayar ile gözlük ilişkisini anlamıyordum. Ama videoda görüldüğü üzere bilgisayarı telefona - telefonu da gözlüğe bağlayarak yapılıyormuş sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Videoyu izledim. Ben de daha önce Unity’de küçük çaplı vr oyunlar yapmıştım ve iphone’u vr gözlüğe takıp küçük deneyimler elde etmiştim. Bilgisayar ile gözlük ilişkisini anlamıyordum. Ama videoda görüldüğü üzere bilgisayarı telefona - telefonu da gözlüğe bağlayarak yapılıyormuş sanırım

O videoda pahalı kasklara para vermeden VR deneyimi için telefonu da kullanabilirsiniz diyor.Normalde Oculus Rift,HTC vb. kasklar pahalı iken telefonla da bu ihtiyacı daha ucuza karşılarsın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.