Şimdi Ara

CryEngine (ANA KONU) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
9.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cryEngine hangi programmlama dillerini kullaniyor ve mobile cikti alabiliyormuyuz ? apk veya ios icin .
  • CryEngine aslında çok çok zor bir motor değil, Unity 3D kullanmış olanlar varsa biraz daha aşina olacaktır. Temel mantık 3D objeleri herşeyleriyle oyun içerisine gömüp, belli bir senaryo dahilinde FPS tarzı bir oyun hazırlayıp daha sonrasında kullanıma hazır hale getirmek için derlemek. Eğer ki C++ biliyorsanız, CryEngine sizler için harika bir çözüm olur. Ayrıca 3Ds Max,Maya,Sketchup,Zbrush objelerini içeriğine dahil edip işleyebiliyorsunuz. Basit bir arayüzle sizlere tam anlamıyla bir oyun yapmanıza olanak sağlayan motorun marifetleri bunlarla da bitmiyor. Tamamiyle Algoritmaya dayalı Yapay Zeka, AI (Airtificial Intelligence) özelliği. Hiç kod bilmiyorsanız dahi, AI kullanarak objelere yada modelinize bir yapay zeka hazırlayabilir, oyun esnasındaki davranışlarını kontrol edebilirsiniz.
    Kısaca toparlayacak olursak, CryEngine 3 Sandbox ile haritalar oluşturabilir, haritanın her santimetresinin yüksekliğini, desenini ayarlayabilir bu harita üzerinde objeler, karakterler oluşturabilir, her bir modele ayrı ayrı görevler verebilirsiniz. Şu terimleri iyi bilirsek kullanımı daha da kolaylaşacaktır. Level (Bölüm), Terrain (Arazi), Texture (Doku-Kaplama) , Level Elements (Bölüm elemanları ), AI (Yapay Zeka)

http://joomla.gen.tr/ alıntıdır,düzenlenmiştir.

• CryEngine Videolarım ilgili arkadaşları beklerim.https://www.youtube.com/channel/UCdz-JElUqLGIFC_1GYE-04g/videos
  • CryEngine (ANA KONU)

Cryengine şimdi ayda Sadece 9.90 $ / € Steam üzerinde kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kımyasal -- 3 Haziran 2014; 10:53:12 >
  • Material editor acilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr.HannibalVader D kullanıcısına yanıt
    Motoru yeni yüklemişseniz,uyumluluk modu ile farklı ayarlarda açmayı deneyin.
  • Cok tskkr ederim deneyecigim

• Yayinlamak icin lisans ne kadar

• Olmuyor material editor acilmiyor birde yerler replace me yaziyor kirmizi

• Motoru kaldırıp yeniden yükleyin,windows tarafından engelleme varsa kaldırın.
  • Yok olmuyor

• sisteminizin tam olarak desteklediğinden emin olun,siteden sistem özelliklerini okuyun.
  • öncelikle iyi forumlar
    şimdi internette araştırdım biraz cryengine sitesinden free sürüm olarak 3.5.8 veriliyor fakat birde 3.8.5 sürümü var crackli olarak hangisini kullanmalıyım crackli olrak kullanırsam sıkıntı yaşarmıyım birde 3.5.8 ile 3.8.5 arasında çok büyük bir fark varmı cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    not:mümkünse para vermeden kullanmak istiyorum. (0 level bir kullanıcı olduğumdan dolayı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi relogon -- 14 Aralık 2015; 4:57:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: relogon

öncelikle iyi forumlar
    şimdi internette araştırdım biraz cryengine sitesinden free sürüm olarak 3.5.8 veriliyor fakat birde 3.8.5 sürümü var crackli olarak hangisini kullanmalıyım crackli olrak kullanırsam sıkıntı yaşarmıyım birde 3.5.8 ile 3.8.5 arasında çok büyük bir fark varmı cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    not:mümkünse para vermeden kullanmak istiyorum. (0 level bir kullanıcı olduğumdan dolayı)

Hort olacak ama ücretsiz kullanabilirsin artık
  • Hâla mobile çıktı alamıyoruz cryEngine’da dimi😂

• quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Hâla mobile çıktı alamıyoruz cryEngine’da dimi😂

Yakın zamanda çıkacak,motor hala güncelleme almakta.
  • kımyasal kullanıcısına yanıt
    CryEngine çok hoşuma gidiyor ama sırf şu mobil çıktısı olmadığı için açıkçası öğrenmeye çalışasım gelmiyor. Gelecek var mı sizce bu motorda? Mesela Unreal mobil optimizasyonu için hala iyi değil. CryEngine sizce hangi noktaya gelebilir özellikle mobil için? Bir de bildiğim kadarıyla çok iyi c++ bilmesek bile motor içinde güzel oyunlar geliştirmemiz mümkün. Bu bilgi doğru mudur?
  • xinglyan X kullanıcısına yanıt
    Eğer mobil istiyorsan unity kullanabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

CryEngine çok hoşuma gidiyor ama sırf şu mobil çıktısı olmadığı için açıkçası öğrenmeye çalışasım gelmiyor. Gelecek var mı sizce bu motorda? Mesela Unreal mobil optimizasyonu için hala iyi değil. CryEngine sizce hangi noktaya gelebilir özellikle mobil için? Bir de bildiğim kadarıyla çok iyi c++ bilmesek bile motor içinde güzel oyunlar geliştirmemiz mümkün. Bu bilgi doğru mudur?

Crytek VR konusunda nasıl kendini geliştirdi ise,aynı şekilde mobil cephesinde de açıklarını kapatacaktır. Cryengine'de çok iyi C++ bilmeseniz bile Flow Graph Editor sayesinde işlerinizi halledebiliyorsunuz.Motor karışık değil gayet basit,zati tasarım programlarına aşina olanlar bilir (AutoCAD,Solidwoks) üç aşşağı beş yukarı aynıdır.Başka motorları kullanmaya yeltensem de bırakamıyorum,seviyorum meredi

• kımyasal kullanıcısına yanıt
    Ben de indirdim ve anlaşılır geldi kullanımı. Bu vr olayını mobile çıktı alamıyorsak ne için kullanabiliyoruz onu anlamadım. Yani gördüğüm tüm projelerde telefonu gözlüğün yuvasına takıyorlar ve o şekilde çalışıyor. Bir de macbook için bir sürümü hâla yok değil mi cryengine’ın?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.