Şimdi Ara

Cruze Yan Dikiz Aynasının Durumu boaya silindi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
8.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Garantisi biten arkadaşlar plastidiple kaplayabilirler.

Plastidip yazın youtube'da videolar var. Sprey bazlı plastik kaplama. Ben onunla kapladım. Çok memnunum.
  • servise boyattırdım ertesi gün bezle sildiğimde bazı yerlerindeki boyalar çıktı,bugün yeniden boyattırdım bakalım ne olacak,bu arada servisin söylediği, ayna kapaklarının boyama işleri garantiden çıkartılmış,bilginiz olsun.
  • Benim boyattırdığım 5-6 ay oldu, ne atma, ne solma var.
    Maskeleme bandı ile çevresini geçip yapmadılar, tüm malzemeyi söküp yapmışlardı.

En son garantici arkadaş bana "artık boyamıyoruz, direkt değişim yapıyoruz" demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Benim boyattırdığım 5-6 ay oldu, ne atma, ne solma var.
    Maskeleme bandı ile çevresini geçip yapmadılar, tüm malzemeyi söküp yapmışlardı.

En son garantici arkadaş bana "artık boyamıyoruz, direkt değişim yapıyoruz" demişti.

"ne atma var ne solma var" demişim ama bu gün kontrol ettim, boya atmaya başlamış (arabayı 3 aydır kullanmıyordum, yeni fark ettim).

*Evet! artık boyanmıyor ve direkt değişim yapılıyordu. Ama 26 ocak 2014 tarihli yazı ile değişim durdurulmuş. Tekrar boyamaya geçilmiş.

Tühh! değişimi kaçırdık.

Neyse! Servis Müdürü ile görüştüm, boyama işlemini spreyleme şeklinde değil de, siyah mat olarak fırınlayarak yaptıracak.
    Daha iyi ve uzun ömürlü olacağını söylüyor.

Haftaya aracı bırakacağım, yapacaklar. Bakalım nasıl olacak...

• bi yerde görmüştüm kireç sökücüyle silince bu beyazlık gidiyormuş, kireçli suyla yıkandığı zaman oluyormuş bu lekeler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruze2013sport

bi yerde görmüştüm kireç sökücüyle silince bu beyazlık gidiyormuş, kireçli suyla yıkandığı zaman oluyormuş bu lekeler..

Sanmam...

Belki kireçlenme sebebi ile oluşan beyazlamalar da mevcuttur. Ama! Servis de komple çıkartılmış parçalar gördüm, koca koca beyazlamış yerler vardı.
    Elledim/dokundum/tırnakladım. Kireç falan değil. Yani ben en azından kireçle deforme olmuş ürünü ayırabileceğimi düşünüyorum.

Kireçlenmeden oluşabilecek küçük çaplı lekelerin giderilmesi için uygulanmış ve çözüme ulaşmış bir durum oluşabilir. Onlar konu dışı...

Ama gördüklerim, öyle böyle değildi. Haftaya gittiğim de çıkartılmış ürüne rastlarsam resmini çekerim.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    bahsettiğim konıuyla ilgili şöyle bir link mevcut video falan koymuşlar banada mantıklı geldi doğrusu, ama farklı sebepler de olabilir kireçlenme dışında..

http://www.****/forums.php?m=posts&q=9990
    Ben 2013 sonunda aracı yıllık bakıma götürdüğümde değişim yapmışlardı, demek ki sistem yine değişmiş.
  • quote:

Benim arabayı yan aynalar boyansın diye servise bıraktım. Bu sefer, öyle spreyle falan boyanmayacak.
    Zımpara, astar, oto boya atılacak. Yani! adam akıllı boyayıp verecekler, İnşallah bir daha da uğraşmak gerekmeyecek

İlk önce vernikli siyah gövde rengi attırayım dedim. Sonra usta ile karar kılıp mat siyaha çevirdik. Bakalım nasıl olacak...

Aynalar boyandı.

Zımpara/Astar/siyah oto boyası/vernik.

Sonuç;

Cruze Yan Dikiz Aynasının Durumu boaya silindi Cruze Yan Dikiz Aynasının Durumu boaya silindi

• Herhesin bir anda farkına varması ilginç olmuş :)

Göstergeler üzerindeki parça bende de toz topluyor yapışkan bir hal alıyor, sadece brnde oldu zannediyordum, herhalde iç yıkama sırasında değişik bir madde kullandılar diye düşünüyordum, kendim mikrofiber ile temizleyerek epeyce iyi duruma getirmiştim ama görüyorum ki o parçanın malzemesinde kesin bir sıkıntı var.

Dikizlerde dikkatimi çeken birşey olmamıştı, hafif ağarma var gibi ama yarın tekrar bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

Herhesin bir anda farkına varması ilginç olmuş :)

Göstergeler üzerindeki parça bende de toz topluyor yapışkan bir hal alıyor, sadece brnde oldu zannediyordum, herhalde iç yıkama sırasında değişik bir madde kullandılar diye düşünüyordum, kendim mikrofiber ile temizleyerek epeyce iyi duruma getirmiştim ama görüyorum ki o parçanın malzemesinde kesin bir sıkıntı var.

Dikizlerde dikkatimi çeken birşey olmamıştı, hafif ağarma var gibi ama yarın tekrar bakacağım.

Bu gösterge işini anlayamadım.

Başka kimde oluyormuş? Ne oluyormuş?
    Hocam olay şu, normal göğüs bölgesi hariç gösterge panelinin üstünü örten şikin yuvarlak kısım, zamanla yapışkan değişik bir hal alıyor. Sanki üzeri ince bir tabaka ile kaplanmış gibi..

Bu şekilde açıklayabildim :) Normal silme ile de geçmiyor sanki bez o bölgeye yapışır gibi oluyor.
  • quote:

Hocam olay şu, normal göğüs bölgesi hariç gösterge panelinin üstünü örten şikin yuvarlak kısım, zamanla yapışkan değişik bir hal alıyor. Sanki üzeri ince bir tabaka ile kaplanmış gibi..

Bu şekilde açıklayabildim :) Normal silme ile de geçmiyor sanki bez o bölgeye yapışır gibi oluyor.

İlk defa duydum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar omcelikle herkese merhaba 4 gun once bizde ikinci el cruze 1.6 lpgli landirenzo 36750 kmde garantisi devam ediyor aynalar icon servise gittik aynanin oldugu kismi ici dokulu bir boyayla boyadiklari icin yagmurda felan kirecleniyor ve rengi aciyormus bazi arkadaslar kirec suyuyla.cikarmis ama tavsiye etmem cunku kullanici hatasi diyip garantiyi bozarlar gidin servise degistirin biz ole yaptik parcanin gelmesini bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

İlk defa duydum

evet bi arkadaşın 2011 model cruze unda da vardı böyle bi sıkıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafcuf_06 -- 9 Ağustos 2014; 0:38:30 >
  • Konuyu hortlatmış olacam ama boyanan ya da plasti dip kaplanan malzemelerin durumu ne oldu ilerleyen zamanlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay0651

Konuyu hortlatmış olacam ama boyanan ya da plasti dip kaplanan malzemelerin durumu ne oldu ilerleyen zamanlarda?

Plastidip olanları bilemiyorum ama boyananların durumu iyidir. İyi işçilik yapılmış ise sorun çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay0651

Konuyu hortlatmış olacam ama boyanan ya da plasti dip kaplanan malzemelerin durumu ne oldu ilerleyen zamanlarda?

Ben aracımı aldığım Kasım 2015'te boyatmıştım. Aradan 1,5 yıl gibi bir zaman geçti. Alt taraftan hafiften yine beyazlamalar başladı. Belli aralıklarla boyatmak gerekecek sanırım. Oraya takılan parça hatalı üretim sanırım. Boya uzun ömürlü bir şekilde tutmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.