Şimdi Ara

Cruze'un yeni üyesi 1.4 Turbo HB - SW (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
4
Favori
10.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 litre nerede yaşadığınıza ve aracı ne zaman kullanacağınıza bağlı. ben bursada yaşıyorum. trafik inanılmaz sıkıntılı. resmen cehennem azabı. hafta sonlarıda vakit bulursam erdeğe gidiyorum. inanın bursa'dan karacabey'e aracı alalı 2 ay oldu 1 defa boş trafikte gidemedim ve 3 - 4 sefer 75 km'yi dur kalk yaparak geldim. bir kaç kez 200 civarı hızlarda kullandım ve uzun süre. şehir dışım bu. ve en kötü tüketimim 41 kuruş yani 8 litre. şehir içi tüketim ise merkezde oturuyorum akşam yada sabah yoğunluk hiç azalmıyor. hafta sonu 7 km'lik yolu neredeyse 1 saatte gittim. sinirden allah ne verdiyse bastım otobana çıkınca 140 -150 . hafta sonu bacanağımın sünneti vardı ve sünnet arabası olarakta benimkini istediler. hafta içi 200 km şehir içi alışveriş te yaptım hep sıkışık trafik. hafta sonu anlattığım gibi 80-90 km yolu 140 - 150 ile gittim. pazar günüde sünnet arabasını kullandım bilirsiniz dur kalk korna morna. benzinliğe gittim 135 tl'ye depo doldu. 325 km yol gitmişim. ve klima hep açık. aldığım günden beri kapamadım. + aracı durdurdum 10 dakika fan çalıştı ne derece yorulduğunu siz düşünün konvoyda. bence 7 litreyi ben bile tuttururum. tabi kış gelsin rodaj bitsin klima kapansın trafik azalsın ortalamam 7 litreye iner. ben 6 litrelere düşürmeye çalışıcam. 7 litre bu arabanın bence normal sınırıdır. basaran 8 olur basmazsan 6. 7 litrede 35 kuruş yapar ki dizeller bugün 30 kuruş yakıyor. ( focus 307 vb ) HB otomobilleri araştırmadım ama SW'lar içinde en uygun fiyata chevrolet var. en yakın rakibi astra sw nin fiyatı 52000 tl. ben 43500 tl'ye aldım arada 10000 tl'ye yakın fark var. dizelde en yakın rakip megane st. onuda 100.000 km kullansanda aradaki farkı amorti edemiyorsun. hem param cebimde kaldı hem yakıtı güzel hemde performansı diğer rakipleri içinde eşsiz. kısacası sw 1.4 t alanlar paralarının her kuruş karşılığını almış oluyorlar. şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: jediedi

7 litre nerede yaşadığınıza ve aracı ne zaman kullanacağınıza bağlı. ben bursada yaşıyorum. trafik inanılmaz sıkıntılı. resmen cehennem azabı. hafta sonlarıda vakit bulursam erdeğe gidiyorum. inanın bursa'dan karacabey'e aracı alalı 2 ay oldu 1 defa boş trafikte gidemedim ve 3 - 4 sefer 75 km'yi dur kalk yaparak geldim. bir kaç kez 200 civarı hızlarda kullandım ve uzun süre. şehir dışım bu. ve en kötü tüketimim 41 kuruş yani 8 litre. şehir içi tüketim ise merkezde oturuyorum akşam yada sabah yoğunluk hiç azalmıyor. hafta sonu 7 km'lik yolu neredeyse 1 saatte gittim. sinirden allah ne verdiyse bastım otobana çıkınca 140 -150 . hafta sonu bacanağımın sünneti vardı ve sünnet arabası olarakta benimkini istediler. hafta içi 200 km şehir içi alışveriş te yaptım hep sıkışık trafik. hafta sonu anlattığım gibi 80-90 km yolu 140 - 150 ile gittim. pazar günüde sünnet arabasını kullandım bilirsiniz dur kalk korna morna. benzinliğe gittim 135 tl'ye depo doldu. 325 km yol gitmişim. ve klima hep açık. aldığım günden beri kapamadım. + aracı durdurdum 10 dakika fan çalıştı ne derece yorulduğunu siz düşünün konvoyda. bence 7 litreyi ben bile tuttururum. tabi kış gelsin rodaj bitsin klima kapansın trafik azalsın ortalamam 7 litreye iner. ben 6 litrelere düşürmeye çalışıcam. 7 litre bu arabanın bence normal sınırıdır. basaran 8 olur basmazsan 6. 7 litrede 35 kuruş yapar ki dizeller bugün 30 kuruş yakıyor. ( focus 307 vb ) HB otomobilleri araştırmadım ama SW'lar içinde en uygun fiyata chevrolet var. en yakın rakibi astra sw nin fiyatı 52000 tl. ben 43500 tl'ye aldım arada 10000 tl'ye yakın fark var. dizelde en yakın rakip megane st. onuda 100.000 km kullansanda aradaki farkı amorti edemiyorsun. hem param cebimde kaldı hem yakıtı güzel hemde performansı diğer rakipleri içinde eşsiz. kısacası sw 1.4 t alanlar paralarının her kuruş karşılığını almış oluyorlar. şimdiden hayırlı olsun.
    100 KM de 7 litre tutturabilirsiniz trafiğinize bağlı olarak.

Ama aracaın 1500 KG olduğunu da unutmayın.

Benzer konular hakkkında fikir alabilmek için OPEL 1.4 TURBO yorumlarına da bakabilirsiniz
    .

• Bayilerden fiyat alan varsa paylaşabilir misiniz
  • altrea kullanıcısına yanıt
    cevap veren herkese çok teşekkür ederim biraz yorucu olacak ama bu formu güncel tutmaya çalışalım olumlu olumsuz yaşadığınız şeyleri ara ara aktarırsanız maalesef bu araba konusunda yardım olan hiç kimse yok en azından herkes aydınlanmış olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wind. -- 13 Eylül 2013; 18:12:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacesen

cevap veren herkese çok teşekkür ederim biraz yorucu olacak ama bu formu güncel tutmaya çalışalım olumlu olumsuz yaşadığınız şeyleri ara ara aktarırsanız maalesef bu araba konusunda yardım olan hiç kimse yok en azından herkes aydınlanmış olur

başlığı Canlı tutmak sizlerin elinde :) Sorun cevplayalım.

Mesela dün benzin aldım araca.

Hatırlarsanız geçen ay çeşmeye giderken fullemiştim.

yaklaşık 2200 KM civarında, 100 TL lik benzin aldım. (hala gösterge 90 Km liık yakıt var diyordu bu arada.)

Yani fiili olarak 2200-1470 = 760 Km (+90 depoda kalan) = 850 Km ye yakın yol gitmişim full depo ile.

Depoyu 280 TL ye fulledim. Şehir içi şehir dışı karma (1 defa çeşme - 1 defa urla yaptım 1 defa da manisa)

Benzin'i 5 TL den hesaplarsak 35 kuruş, 4.9'dan (97 oktan) hesaplarsak 34 kuruş karma yakmışım.

Eh... yeni motor için bence değerler fazlasıyla iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetxca

quote:

Orijinalden alıntı: peacesen

başlığı Canlı tutmak sizlerin elinde :) Sorun cevplayalım.

Mesela dün benzin aldım araca.

Hatırlarsanız geçen ay çeşmeye giderken fullemiştim.

yaklaşık 2200 KM civarında, 100 TL lik benzin aldım. (hala gösterge 90 Km liık yakıt var diyordu bu arada.)

Yani fiili olarak 2200-1470 = 760 Km (+90 depoda kalan) = 850 Km ye yakın yol gitmişim full depo ile.

Depoyu 280 TL ye fulledim. Şehir içi şehir dışı karma (1 defa çeşme - 1 defa urla yaptım 1 defa da manisa)

Benzin'i 5 TL den hesaplarsak 35 kuruş, 4.9'dan (97 oktan) hesaplarsak 34 kuruş karma yakmışım.

Eh... yeni motor için bence değerler fazlasıyla iyi.

Alıntıları Göster
    Beyler araç hakkında kendimce bir iyi bir kötü haberim var. iyi olan haftasonu tüketim için bi gezintiye çıktım. toplam 200 km 'yi 63 tl ile gittim. yani araca ilk defa ,32 kuruş civarı yaktırdım. şehir içi 15 km civarı kalanı şehir dışı 90-100 arası hızlarda. yani 100 km'de 6,5 litreyi gördüm. bu çok güzel bir değer tabi çok kibar hızlandım sıkmadan yormadan ve hep sabit hızda sürdüm. klimada 120 kilometre kadar açıktı. şimdilik rekorum bu. kötü haber ise arka süspansiyondan bir metal sürtme sesi gelmeye başladı ciyk ciyk tarzı. frenlede alakalı gibi araba zıplayınca, çok bozuk yolda yada sert frende yapıyor. ilk servis ziyaretimiz yapıcaz bu yüzden.

• quote:

Beyler araç hakkında kendimce bir iyi bir kötü haberim var. iyi olan haftasonu tüketim için bi gezintiye çıktım. toplam 200 km 'yi 63 tl ile gittim. yani araca ilk defa ,32 kuruş civarı yaktırdım. şehir içi 15 km civarı kalanı şehir dışı 90-100 arası hızlarda. yani 100 km'de 6,5 litreyi gördüm. bu çok güzel bir değer tabi çok kibar hızlandım sıkmadan yormadan ve hep sabit hızda sürdüm. klimada 120 kilometre kadar açıktı. şimdilik rekorum bu. kötü haber ise arka süspansiyondan bir metal sürtme sesi gelmeye başladı ciyk ciyk tarzı. frenlede alakalı gibi araba zıplayınca, çok bozuk yolda yada sert frende yapıyor. ilk servis ziyaretimiz yapıcaz bu yüzden.

Daha kötüsünü söyleyeyim...

Urlaya giderken 200 Km/h a yakın bir hıza çıktım, debriyaj titredi biraz ayağımın altında...

Hmm...

• quote:

quote:

Daha kötüsünü söyleyeyim...

Urlaya giderken 200 Km/h a yakın bir hıza çıktım, debriyaj titredi biraz ayağımın altında...

Hmm...

servise gitmeye gerek kalmadı sorunu çözdüm. bagajla koltukları ayıran filenin takma yerlerinden geliyormuş. ikiside metal bi çözüm bulunur oraya. ama debriyaj işi ciddi bir iki kez deneyip servise gidin bence! zamanında 2 kez debriyajdan yolda kaldım.

• Sayın abiler 1.4 T için HB - SW kıyaslandığında hangisini tercih etmek gerekir? Birbirinden farklı yanları neler boyutları dışında ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

Sayın abiler 1.4 T için HB - SW kıyaslandığında hangisini tercih etmek gerekir? Birbirinden farklı yanları neler boyutları dışında ?

Boyutları dışında pek bir farkları yok.

Ön taraftaki estetik biraz farklı. Bagaj haliyle daha ufak. Yapısı gereği arka koltuğun tavanı daha alçak.

Türkiye'de sadece LT modeli var SW nin. Yağmur ve farsensörü ile krom çıtalar yok.

HB de ise Sport Plus paketi alarak full araç alıyorsun ancak fiyatı da ona göre.

Tabi bir de ne kadar hacim istiyorsun o önemli :) Gören SW demiyor zaten HB zannediyor SW sini bile
  • quote:

quote:

Sayın abiler 1.4 T için HB - SW kıyaslandığında hangisini tercih etmek gerekir? Birbirinden farklı yanları neler boyutları dışında ?

Boyutları dışında pek bir farkları yok.

Ön taraftaki estetik biraz farklı. Bagaj haliyle daha ufak. Yapısı gereği arka koltuğun tavanı daha alçak.

Türkiye'de sadece LT modeli var SW nin. Yağmur ve farsensörü ile krom çıtalar yok.

HB de ise Sport Plus paketi alarak full araç alıyorsun ancak fiyatı da ona göre.

Tabi bir de ne kadar hacim istiyorsun o önemli :) Gören SW demiyor zaten HB zannediyor SW sini bile

Alıntıları Göster
    Herkese merhaba.

Cruze SW yi benden başka sevenlerinde olmasına çok sevindim. Cruzun 1,4 motoru çıktıktan sonra sw modelinden çok hoşlandım. Yetmiyormuş gibi etrafımda ki arkadaşlarıda kendime kattım :). Fakat ekonomik olarak durumlar pek iyi olmadığı için Bayiden 6 kişi için özel fiyat istedik. 2 sw diğerleri hb. fakat bayi malesef pek indirim yapmadı. Hangi bayi böyle bir teklife sıcak bakar bilemiyoruz. Bizde vazgeçtik. Ama Sw yi hala takip ediyorum. Özeliklerine ve fiyatına göre çok güzel bir araba. Sadece Sw nin tam donanımlı ve otomatik olanı da gelse çok güzel olacak. Ve hatta 1.6 ya kadar dizel bir seçeneğide çıksa harika olacak.

Birde şunu sormak istiyorum. Bu araçlara tüp takınca çekişini ne derecede etkiliyor. ( Bayide takılan marka).

• quote:

Orijinalden alıntı: baris355

Herkese merhaba.

Cruze SW yi benden başka sevenlerinde olmasına çok sevindim. Cruzun 1,4 motoru çıktıktan sonra sw modelinden çok hoşlandım. Yetmiyormuş gibi etrafımda ki arkadaşlarıda kendime kattım :). Fakat ekonomik olarak durumlar pek iyi olmadığı için Bayiden 6 kişi için özel fiyat istedik. 2 sw diğerleri hb. fakat bayi malesef pek indirim yapmadı. Hangi bayi böyle bir teklife sıcak bakar bilemiyoruz. Bizde vazgeçtik. Ama Sw yi hala takip ediyorum. Özeliklerine ve fiyatına göre çok güzel bir araba. Sadece Sw nin tam donanımlı ve otomatik olanı da gelse çok güzel olacak. Ve hatta 1.6 ya kadar dizel bir seçeneğide çıksa harika olacak.

Birde şunu sormak istiyorum. Bu araçlara tüp takınca çekişini ne derecede etkiliyor. ( Bayide takılan marka).

allah en kısa sürede nasip eder inşallah. benimki tüpsüz, daha taktıranıda görmedim. bayide takmıyor diye biliyorum.

• quote:

sw daha yakışıklı. daha büyük ve daha oturaklı duruyor. ve fiyat olarak rakibi yok. hb nin daha fazla rakibi var piyasada. sw nin 3-5 tane onlarda fiyat olarak 10 bin civarı daha pahalı.
  • quote:

quote:

sw daha yakışıklı. daha büyük ve daha oturaklı duruyor. ve fiyat olarak rakibi yok. hb nin daha fazla rakibi var piyasada. sw nin 3-5 tane onlarda fiyat olarak 10 bin civarı daha pahalı.

Alıntıları Göster
    Sağolasın jediedi. Hayırlısı olur inşallah. Görüştüğümüz bayi dışarıdan 2300 e tüp tatırıyor. %40 tasuruf sağladığını söyledi. Ve araç da garantiden çıkmıyor. 1000 lirada 400 lira karım olacaksa neden olmasın . 6000 tl de kendini amarti edecek demek ki. Bu da yaklaşık, 20 bin km de kendini amorti edecek demektir. Benim için yaklaşık bir sene. Ama tabiki araçla uyumu da önemli.

• quote:

Sağolasın jediedi. Hayırlısı olur inşallah. Görüştüğümüz bayi dışarıdan 2300 e tüp tatırıyor. %40 tasuruf sağladığını söyledi. Ve araç da garantiden çıkmıyor. 1000 lirada 400 lira karım olacaksa neden olmasın . 6000 tl de kendini amarti edecek demek ki. Bu da yaklaşık, 20 bin km de kendini amorti edecek demektir. Benim için yaklaşık bir sene. Ama tabiki araçla uyumu da önemli.

Biraz zaman geçsin belki bende düşünürüm. şimdilik km 2700'de. yakıtta 40 kuruştan aşağı düştü. en son 32 kuruş yaktım. yaz bi geçsin şu klimayı kapatalım 30 kuruşa düşer. eğer 30 kuruşa düşerse lpg taktırmam. çünkü lpg de en iyi 25 kuruş yakar ki aradaki fark bu masrafa ve 300 kmde durup gaz almaya deymez. tabi benzin kaça çıkar zaman ne gösterir bakıcaz. daha önce 2 tane lpg li aracım oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım. uyum bence sorun olmaz.

• quote:

Herkese merhaba.

En Son bayiden ne fiyat verdiler

• quote:

quote:

Herkese merhaba.

En Son bayiden ne fiyat verdiler

Alıntıları Göster
    Şimdi yeni bir haber aldım. HB ve Sw lerde değişiklikler olmuş. Yeni geleceklerde uygulanacakmış. Mesela SW nin bagaj kapasitesi 455 lt düşürülmüş. HB de 375 lt ye düşürülmüş. HB 1.4 lerde otomatiklerde bir ay içinde geliyormuş. indirimsiz liste fiyatı 57 binlerde. donanımsal ve fiziksel yenilikler var mış.

• quote:

Siz o lpg kiti montajı yapanların %40 hesabına bakmayın, onlar maliyet hesabı yapmıyor. %40 kar hesabı eskide kaldı.

Geçen gün basit bir hesap yapmıştım;
    quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

10lt benzin tüketimi olan bir aracı, ve %20 hesabını baz alırsak;

12lt lpg x 2.80TL = 33-35kr
    10lt benzin x 4.85TL = 48-50krş yapar

aradaki fark 15krş...

50krş'a göre kar oranı %30 yapar...

Her yıl kullanılacak -kabaca- 1 depo benzin ve bakım da göz önünde bulundurulduğunda oran %25-26'lı seviyelerde gerçekleşir.

Tabi! bu seviyelere ulaşmak için LPG KİTİ + RUHSAT masraflarının eritilmesi gerekli.
    Yılda 15.000km yapan kullanıcı için (peşin ödenmiş olan paradan, düşüldüğü için) 1+ yıl(17-18.000km) gibi kar oranı %sel olarak 0'ı verir.

• quote:

Şimdi yeni bir haber aldım. HB ve Sw lerde değişiklikler olmuş. Yeni geleceklerde uygulanacakmış. Mesela SW nin bagaj kapasitesi 455 lt düşürülmüş. HB de 375 lt ye düşürülmüş. HB 1.4 lerde otomatiklerde bir ay içinde geliyormuş. indirimsiz liste fiyatı 57 binlerde. donanımsal ve fiziksel yenilikler var mış.

pek böyle birşey olacağını sanmıyorum. sw makyajla çıktı ve herhalde 1 sene oldu. kasa değiştirene kadarda makyaj görmez. yeni kasada 2014 ten 2015 e atılmış büyük ihtimalle stoklar erisin diye. internette de böyle bir bilgiye raslamadım.
  • quote:

quote:

pek böyle birşey olacağını sanmıyorum. sw makyajla çıktı ve herhalde 1 sene oldu. kasa değiştirene kadarda makyaj görmez. yeni kasada 2014 ten 2015 e atılmış büyük ihtimalle stoklar erisin diye. internette de böyle bir bilgiye raslamadım.

Alıntıları Göster
    İstanbulda bir bayiden duydum. Gerçek olabileciğeni düşünüyorum. Araç pazalığında söylediler.

Teşekürler Panther. O zaman lpg taktımanın bir anlamı yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.