Şimdi Ara

cruze hakkında bilgi acilll

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba arkadaşlar. Uzun süredir 30 bin tl civarında otomatik bir araç arıyorum. Fakat piyasa da bu fiyata temiz modeli yüksek bir araç bulamıyorum. baktığım araçlar 2006 model focus ghia modeli, peugeoth 307 2004 - 2008 arası, yine peugeoth 206, ford fiesta eski kasalar, chevrolet cruze 2010 - 2012 arası genelde 30 bin tl civarnda bu araçlar mevcut. ayrıca corolla golf polo gibi yaşlı araçlar mevcut fakat 15 yaşında arabaya da 30 bin lira vermeyi sitemiyorum. sadece tutuluyor diye bu fiyatları vermek bana mantıksız geldi.
    Bu fiyatlara bana en mantıklı gelen iki araç arasında kaldım. birincisi chevrolet cruze hem modeli yüksek hem estetik olarak güzel donanım olarak harika.
    ikincisi ise ford focus ghia 2006 2007 model araçlar. donanım olarak ve estetik olarak güzel araçlar.

Yazımı çok uzatmadan soruma geçmek istiyorum. siz yerimde olsaydınız hangi aracı alaırdınız. chevrolet cruze hakkında türkiyeden çekildiği için bir sürü karalama yazıları mevcut. cruze alsam skıntı yaşar mıyım. aracı en az 3 yıl kullanacağım al sat yapan biri değilim. cruze hakkında özellikle alıp satanlar kullananlar bilgi verirlerse sevinirim.
    0 | |

• Cruze alınır. 2010 model değilde 2011 den aşşa olmamak şartı ile. 2011 124 beygir. Hatta bütçeye uygunsa 2012 süper Bi tercih olur. LPG takışmamış tercih edin. LPG varsa araç da sübabları kontrol ettirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gksas -- 28 Ocak 2016; 12:35:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevabınız için çok saolun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gksas

Cruze alınır. 2010 model değilde 2011 den aşşa olmamak şartı ile. 2011 124 beygir. Hatta bütçeye uygunsa 2012 süper Bi tercih olur. LPG takışmamış tercih edin. LPG varsa araç da sübabları kontrol ettirin.

hocam 2010 larda ne gibi sıkıntı var tavsiye etmemenizin sebebi nedir
  • coffey3858 C kullanıcısına yanıt
    Hiç bir sıkıntı yok.

124bg olanların süper olduğu sanılıyor ve bu yorumlar ortaya çıkıyor. İkisini de aldım uzun dönem kullandım, 124'lük ile 113'lük arasında lanse edilmeye çalışıldığı gibi, atla deve denecek bir fark yok. Temiz bir tane, alınır kullanılır.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    anladım hocam çok saolun aklımda ki bir çok şüpheyi giderdim sayılır. beni en çok etkileyen şey de çevre baskısı vay efendim niye aldın yok efendim satılmaz şöyle olur böyle olur aracı bir gün bile kullanmayan kişiler olumsuz yorumlar yapıyor. bu aracı kullanan arkadaşlar saolsun yardımcı oldular. 15 yaşında araca sırf tutuluyor diye 30 bin lira vermek istemiyorum
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    anladım hocam çok saolun aklımda ki bir çok şüpheyi giderdim sayılır. beni en çok etkileyen şey de çevre baskısı vay efendim niye aldın yok efendim satılmaz şöyle olur böyle olur aracı bir gün bile kullanmayan kişiler olumsuz yorumlar yapıyor. bu aracı kullanan arkadaşlar saolsun yardımcı oldular. 15 yaşında araca sırf tutuluyor diye 30 bin lira vermek istemiyorum
  • Aslında dediği gibi çok da Bi fark beygir dışında. Ufak tefek makyaj var. Rampa da hissettirir sadece. İlk kalkışta biraz hantal olabilir onun harici ikisi de aynı. 2010 alıp cip le de halledilebilir aradaki fark. Ama arkadaşın dediği gibi temiZini bulmak gerek. Hangi şehirdesiniz

• Doğru yolu seçtiğinize sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: coffey3858

Satılmasa sizin gibi alıcıların radarına girmez. Ki binlerce Captiva/Epica/Cruze/Aveo kullanıcısı bu aracı almış kullanıyor
    çoğu 2.3. sahibini bile buldu...

Siz bakmayın olumsuz yorumlara, o taraftan bakarsak nette(Donanım Haberde) her araç için olumsuz/olumlu yorum bulmak mümkün,
    kullanan/sahip olan-olmayan/mahalledeki amcasın da olan/bir tanıdığının tanıdığın da olan vs., diye başlayan ve biten yorumlara bolca rastlıyoruz.

Her aracın ana başlığındaki yıllardır gelen birikim ve yorumlar en büyük yardımcıdır. 30-40.000TL verecek olan üşenmeden
    okumalı(olabildiği kadarını)

Haa! 4-6 yaşında olup bu donanımda ve bu fiyatta olan başka C sınıfı araç var ise, söylesinler de ona bakalım.
    Bu aracı alma diyenin önerdiği, eksik donanımlı 10-12 yaşındaki ve 3-5 fazla fiyatlı arabalara ben anlam veremiyorum, onlar hangi kafa da bilemem?

113'lüğün de bir şeyi yoktur, rampa da falan bayılmaz. Yani! 124'lük de rampa da uçmaz, ki 113'lük hepten "tü kaka" olsun...
    Her şey pilotaj ile alakalı, kullanmayı bilene iki versiyon araç da aynıdır.

Araba ne vaad ediyor ise onu verir/veriyor, atmosferik benzinli araçta chip mip de hikaye...
    Performans derdi olan adam zaten 1.2/1.4/1.6 1300-1500kg lık Atmosferik araç almamalı(nokta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 28 Ocak 2016; 22:12:18 >

• Gksas G kullanıcısına yanıt
    Erzurum da yım Hocam temiz bi cruze bulursanız haberim olsun

• coffey3858 C kullanıcısına yanıt
    Cruze'da karar kıldıysanız 2011 ve mümkünse daha yeni modelleri tercih edin. Tabanın 2011, 124 hp olması iyidir. Fark yok falan dense de hız sabitleyici 2011'den itibaren sunuldu. Otomatik+hız sabitleyici güzel bir seçenek olabilir. Her ne kadar gerek yok, kullanmam dense de araç alındıktan bir süre sonra "şu da olsaydı, bu sonradan takılıyor mu?" diyen çok kişi var. Önceliğim olursa sırasıyla yeni model, 2011 ve üstü Plus, 2011 üstü Ls/Lt paket olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son çikan daha iyidir. 117bg lik olan versiyon hepsinden iyi olmali. 124'lük de onun yanin da "tü kaka" olur.
    Herkes 113/124'lük leri geçip 117'lik alsin/kovalasin, ekstrasi da daha çok...

Is beygir de degil direksiyonda oturan da. Araba kadar pilotaj da önemlidir, o eksik ise altinda 150bg olsa da fark etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Ocak 2016; 14:36:09 >
  • Valla beyaz hb bir spor plus cruze hiç de fena durmuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.