Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.390
Cevap
18
Favori
87.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim format atacağımda ets2 oyun var üşendim birde hep DVD ile format attım DVD rom takılmadı sata kablolu değil DVD rom usb ile hiç atmadım kurcalayıp nasıl gösteriyoruz bulayım atarım büyük ihtimal birde bu amd cihipset kurunca güç planı geliyormuş nereye geliyor acaba bakmadım gerçi güç ayarlarına orada sanırım
  • bilek kullanıcısına yanıt
    teşekkürler yerini biliyorum da bakmadım saatin oraya yerleşiyor sanmıştım ya uefi çok beğenen varda hiç kurmadım hızlı açılışı doğru mu? normal kurulumdan hız farkı var sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Asus C6H anakart ve Samsung çipli G Skill ramlerim var. Bu biosu yükledim. Sistem daha stabil hale geldi ve Cold Boot tamamen ortadan kalktı.
    R7 1700 ve NZXT Kraken X52 kullanıyorum. İşlemci sıcaklığı boşta 22 C ve soğutucu pompa ve fanlar en düşük devirde.

sonunda sistemi kurdum bios 1201 çıktı kartta flarax 3200 mhz ram ile önce 2400 mhz de açıldı biosdan 3200mhz ye çektim sorunsuz çalıştı sadece salakça sorunlarla uğraştım kasa güç bağlantılarını yapan kolay takıma aparatı ya bozuk yada gevşek kalıyor sadece resete basınca açılıyordu bazen ve kasanın hdd ledi sürekli yanıyordu sanırım onuda sonunda bozdu şuan yanmıyor neyse aparatı söküp direk taktım kabloları led dışında düzeldi artı tam kasayı kablo düzeni yapıp kapadım baktım sistem ssdesini görmüyor arka kablo biraz sıkışmış meğer kablo kırılmış asus baya kaliteyi bozmuş 7 yıllık anakartın kabbloları hala sağlam bu küçük bir kıvrılmadan geberdi şaşılacak şey bu arada ntcua 12s ye bayıldım çıtı çıkmıyor 2 12 cm fanıyla bu arada format bile atmadım henüz eski sistemleyim sorunsuz çalışıyor yeni sistem
    Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702 Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702 Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702 Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

Hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten güzel bir sistem topladın. Herhangi bir sorun vs olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Ramler 3200 Mhz'de sorunsuz çalışıyorsa çok bir sorun yok demektir.
    Bir de Ryzen Balanced Power Planı seç denetim masasından. En son driverleri kur. Temiz olsun.

• quote:

teşekkürler yerini biliyorum da bakmadım saatin oraya yerleşiyor sanmıştım ya uefi çok beğenen varda hiç kurmadım hızlı açılışı doğru mu? normal kurulumdan hız farkı var sanırım

Windows 10 orjinal key varsa. Windows 10 orjinal sürümü indir ve Uefi kurulum olarak kur. Uefi sistem seninkine gider.
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler şuan için sorun yok 3200 yapıp kaydedip çıktım sorunsuz açılıyor bir de denedim fişi çekip taktım yine 3200 de açılıyor tek sorun hdd led gitti kasanın tüm driverleri kudüm tamam bakacağım güç planına w10 orijinal hatta bugün yeni sitemi kurunca donanımı tanıttık tekrar etkinleşti uefi deneyeceğim sağ ol birde usb ile masaüstü pcde hiç format atmadım usb yi takınca biosdan mı gösteriyoruz yoksa kılavye f8 le mi menü çıkıyor? bunu sorayım bari

çok teşekkürler bende arama yapacaktım süper oldu
  • quote:

teşekkürler şuan için sorun yok 3200 yapıp kaydedip çıktım sorunsuz açılıyor bir de denedim fişi çekip taktım yine 3200 de açılıyor tek sorun hdd led gitti kasanın tüm driverleri kudüm tamam bakacağım güç planına w10 orijinal hatta bugün yeni sitemi kurunca donanımı tanıttık tekrar etkinleşti uefi deneyeceğim sağ ol birde usb ile masaüstü pcde hiç format atmadım usb yi takınca biosdan mı gösteriyoruz yoksa kılavye f8 le mi menü çıkıyor? bunu sorayım bari

F8 Bas orada UEFİ usb yi göreceksin

eyvallah sağ olasın
  • benim pc kapatıp açınca ram hızı 2133 mhz e düşüyor. boot ederken kapatıp açıyor kendini. tekrar bios a girip hiç değişiklik yapmadan çıkınca problemsiz 3200 mhz açılıyor. pc yi reset atınca da problem yok. ama shutdown sonrası açılışta boot problemi var. sizde durum nedir?
    sadece 1401 bios ta yaşamadım ki bu sorunu. pc yi topladığimdan itibaren hep aynı. 1107-1201-1401 bütün bioslarla aynı problem var. agesa 1.0.0.4 öncesi bioslarda da aynıydı.
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    bende de önceden öyleydi şimdi düzeldi bu 1401 bios ile
    hocam bende yok ya o plan ilginç alt resimdeki yerde
    Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702
    hocam zaten bunu kurdum sürüm şu
    Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    bunu kurdugunda çıkıyor kurduktan sonra pc kapa aç
    https://www2.ati.com/drivers/amd-chipset-drivers-software-17.10rcp22-apr27.exe

yalnız bu donanım haberin formu o'kadar yavaş ki anlatmaya kalksam anlatamam
    100 mbit internet kullanıyorum girip gezdigim en agır site burası
    berbat bir server kullanıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 18 Haziran 2017; 4:32:25 >

Tamam hocam hallettim ben 2 seçenek çıkıyordu önerileni seçiyordum meğer yereli seçecekmişim yüklendi şimdi plan yalnız yine güncelleme geldi bu arada

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    güncelleme geldiginde mutlaka yap üşenme her güncelleme iyileştirme demektir.
    şunu deneyebilir misin? Pc yi kapat. fişten çek komple enerjisi kesilsin anakartın. biraz bekleyip aç sistemi. bir seferde 3200 mhz olarak açılıyor mu sistem. benim ilk boot fail verip 2. boot da 2133 mhz olarak açılıyor.
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    evet hepsini yapmıştım zaten ondan sonra buraya yazdım yani anakartın elektiri tamamen boşaltıp açtıgımda ayarlar yerli yerinde duruyor
    stabil
    proxima35 P kullanıcısına yanıt
    aynen hep yaparım zaten de güç planı tekrar gider mi diye tırstım

@proxima35 o olayı bende denedim dostum sorunsuz 3200 mhz de açılıyor fişi çekip gücü boşaltsamda
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.