Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.389
Cevap
18
Favori
87.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adamlar sitelerine bile koymadılar betayı milleti kobay yaptılar nasıl iş anlamdım nerede bu resmi bios ya haziran ortası dendi temmuz geliyor 1 hafta sonra Allahtan flarax ram almışım bunlara güvenen ramsiz kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Haziran 2017; 14:11:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

adamlar sitelerine bile koymadılar betayı milleti kobay yaptılar nasıl iş anlamdım nerede bu resmi bios ya haziran ortası dendi temmuz geliyor 1 hafta sonra Allahtan flarax ram almışım bunlara güvenen ramsiz kalır

bunların hepsi hall olacaktır elbette kurbağa dereyi beklerken gözü patlarmış

biraz daha bekleyelim ne olacak ya ucunda ölüm yok ya

• quote:

Orijinalden alıntı: karatekamil

Ram ler 3200 mhz gskill rgb olanlardan ama daha 3200 göremedim 2933 ü geçmiyor stabil olarak.

Biostan Dram Voltage: 1,35V Dram Boot Voltage: 1,35V yapman lazım. Çünkü 3200 Mhz'e çıkabilmen için belleğe bu voltajı vermen şart. Bir de bilgisayarı kapatırken, PSU'nun on/off anahtarını kapatma. O zaman tekrardan 2133 Mhz'e düşüyor.
    Biostan dediğim ayarları yap F10'a bas kaydet. İlk açılışta 3200 Mhz hıza çıkarsın. Sonraki açılışlarda yine 2133 Mhz'e düşerse, yine Windowsu baştan başlat ve açılmadan biosa girip direk F10 yap çık. Tekrar 3200 Mhz olarak açılacaktır.
  • karatekamil K kullanıcısına yanıt
    SOC voltajı onemli onu 1,2v a çekin autoda felan bırakmayın.
  • bilek kullanıcısına yanıt
    bekleriz de hocam şu artı 20 c olayı sinir etti beni ne saçma bir şey yapmışlar bunun ne faydasını göreceklerde artı 20 c göstermişler takıntılı adam bakar bakar kafayı yer boşta 40 yada 50 c ben bile sinir oldum artı 20c olayını bildiğim halde benim 7 yıllık amd 965 stok fanla ve macun hiç yenilenmemiş halde 32 c boşta ya bunu gördükçe bile bile sinir oldum

• quote:

bekleriz de hocam şu artı 20 c olayı sinir etti beni ne saçma bir şey yapmışlar bunun ne faydasını göreceklerde artı 20 c göstermişler takıntılı adam bakar bakar kafayı yer boşta 40 yada 50 c ben bile sinir oldum artı 20c olayını bildiğim halde benim 7 yıllık amd 965 stok fanla ve macun hiç yenilenmemiş halde 32 c boşta ya bunu gördükçe bile bile sinir oldum

sıcaklık olayını 1401 de çözülmüş üsdat bende boşta 30c 33c de geziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bilek

quote:

sıcaklık olayını 1401 de çözülmüş üsdat bende boşta 30c 33c de geziyor

aynen ßeta 1401 i yükledim aida 64 de 17 dereceyi gördü işlemci 25 30larda geziyor boşta

• 1200gs kullanıcısına yanıt
    Ryzen Master ile gerçek cpu sıcaklıgı görebilirsiniz 1401 biosla AIDA 64 ile Ryzen Master aynı sıcak degerlerini veriyor buda bu sıcaklık degerinin düzeltilmiş oldugunu gösteriyor.

AIDA 64 de tercihler bölümünden güncelleme sıklıgı nın 0 deger yaparsanız o anki tüm hareketleri bire bir görürsünüz

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 22 Haziran 2017; 21:20:1 >

Bu sorun genelde güç seçeneklerindeki dengeli seçeneğinin seçili olmasından kaynaklanıyor. Ryzen balanced ya da yüksek performans seçili olmasını tevsiye ederim.

aman iyi bari ya sevindim balistikbomba da yazmıştı
    Üstad bunu da denedim ama nafile 2933 mhz yi geçtiğinde bios resetliyor başlangıçta.
    aldıgın ram bukadar uyumsuz olamaz bir yerlerde bir yanlışlık var ?

burayı bir incele bekli yardımcı olur
    https://forum.donanimhaber.com/guncelleme-trident-z-rgb-bellek-spd-duzeltme-ve-3200mhz-cl14-calistirma--125950495
    Başkan benimki samsung çipli değilmiş ondan diyorlar yapıcak bişi yok yeni bios güncellemelerini beklicez artık teşekkürler herşey için
    inşallah biran önce bu sorunun çözülür
  • C6H beta UEFI 140

Kaynak :https://rog.asus.com/forum/forumdisplay.php?292-Crosshair-VI-Motherboards-(X370)&s=96b0494aecb04fe3a13bbf49c8975b36

C6H beta UEFI 1403

* Fixed W_PUMP and AIO_PUMP speeds during POST
    * Fixed Fan tuning sometimes failing
    * Fixed a few issues with AMD USB3.1 ports
    * Some tuning on DRAM settings, let us know how they work for you. tRDRD_Sc is still at 5 above 3500 MHz as it helps with stability. For performance you want to force this to 1. We'll consider changing this in future releases as the performance impact can be quite noticeable in certain applications.

An update on DRAM Boot Voltage, currently it should be 1.35V by default if the DRAM Voltage is changed. So if you're setting DRAM Voltage to above 1.35V, you might want to sync this setting. Additionally there might be scenarios where you will have better luck by syncing DRAM Boot Voltage to DRAM Voltage even at lower values.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 29 Haziran 2017; 1:49:54 >

hocam bu iş apple veya w 10 beta olayına döndü bu arada kaynak link üye ol çıkıyor konu değil

TÜRKÇESİ

* POST sırasında Sabit W_PUMP ve AIO_PUMP hızları
    * Sabit Fan ayarlama bazen başarısız oluyor
    * AMD USB3.1 bağlantı noktaları ile ilgili birkaç sorun düzeltildi
    * DRAM ayarlarında bazı ayarlar yaparak, sizin için nasıl çalıştıklarını bize bildirin. Kararlılık konusunda yardımcı olduğu için tRDRD_Sc hala 3500 MHz'in üzerinde 5. Performans için bunu zorlamak istiyorsunuz 1. Bundan sonraki sürümlerde bunu değiştirmeyi düşünürüz, çünkü bazı uygulamalarda performans etkisi oldukça fark edilebilir.

DRAM Önyükleme Gerilimi güncelleştirmesi, şu an DRAM Gerilimi değiştirilirse varsayılan olarak 1.35V olmalıdır. DRAM Voltajını 1.35V'ın üzerine ayarlarsanız, bu ayarı senkronize etmek isteyebilirsiniz. Buna ek olarak, daha düşük değerlerde bile DRAM Önyükleme Gerilimini DRAM Gerilimiyle senkronize ederek daha iyi şansınız olacak senaryolar olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Haziran 2017; 0:53:57 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    yok yahu direk form çıkıyor şimdi denedim

Türkçe çeviri için teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 26 Haziran 2017; 20:46:53 >
  • benim ram da sorun yarattı bu 1403 bios 1401 de sorun yoktu biraz daha kurcalayım şu 1403 biosu
    rog.asus.com sorunu yazdım bakalım ne diyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 26 Haziran 2017; 21:18:59 >
    ilginç ryzenli pc de üye ol sayfası çıkıyordu laptopta baktım forum çıktı garip tr çeviri Google amca sağ olsun bu bios işi baya sürecek gibi resmi olmadan ha bire betalar çıkıyor ilk kez böyle olay gördüm beta da olsa siteye konurdu ama bunlar konmadı hayırlısı artık
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    1403 de bugs oldugu söyleniyor rog.asus da ben de yazdım bazı sorunları eve gidince 1401 geri dönecem şimdilik

1401 stabil di
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.