Şimdi Ara

!!!!-..CREATIVE ZEN X-FI İNCELEMESİ..-!!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
0
Favori
19.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyeye ne zaman gelicek bilgisi olan varmı arkadaşlar
  • Malesef hiç bir bilgi yok.
  • Eski bi zen kulanıcısıyım cok seviodum ama satmak zorunda kaldım simdi d2 aldım memnunum alısınca cok harika bi cihaz ama ben creative taraftarıyım ses kalitesinin hele bide x fi ile daha yuksek olacagını düsünüyorum bilmem yanlısmıyım
    O yüzden bu cihazı almak istiyorum ama bi gg de var
  • quote:

Orjinalden alıntı: maviturk

Eski bi zen kulanıcısıyım cok seviodum ama satmak zorunda kaldım simdi d2 aldım memnunum alısınca cok harika bi cihaz ama ben creative taraftarıyım ses kalitesinin hele bide x fi ile daha yuksek olacagını düsünüyorum bilmem yanlısmıyım
    O yüzden bu cihazı almak istiyorum ama bi gg de var

x-fi en iyi creative modeli ama mükemmel değil tabi.kırpılmış bir x-fi çipi var .upgrade leri daha iyi olacağını söyleyebilirim.
  • evet hocam yeni firmwarelerle daha güzelleşir ama bu kırpılmıs olayı nedir
  • X-fi algoritmaları. Çip değil yani.

Tek eksiği bass sesler bence.
  • quote:

evet hocam yeni firmwarelerle daha güzelleşir ama bu kırpılmıs olayı nedir

normal bilgisayara bağlanan x-fi çok güç yer.Bunda sen 30 saat çalabiliyorsun...Upgrade derken ben bir sonraki zen x-fi den bahsettim.

@ azawarai

baslardan ziyade digital portatif playerların analog sesin yanına yaklaşamaması en büyük handikap....

ses ne kadar gerçekçi , ses sıcak mı , gitar ı veya saz ı her dokunuşta sanki yanında çalıyormuş hissi veriyormu

en önemlisi derinliği.......

Bunlar portatiflikte olmayan ama bana göre önemli kriterler.yani eksik baya baya var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 15 Kasım 2008; 18:14:54 >

• azına sağlık cihazı cöpe attın hocam naptın yaavv saka bi yana alıp denemek lazım xfi xfi diye övüp duruyolar
  • bu söylediklerim yalnızca x-fi için değil tüm dap için.CD playerlar bile bu noktada aciz kalabiliyo.....
  • clix2 ile karsılastıran veya bilgisi olan varmı
  • merhaba mavitürk;
    Elimde bu ürünün 16 gb lığından mevcut. İrtibata geçersen size sağlayabilirim.

quote:

Türkiyeye ne zaman gelicek bilgisi olan varmı arkadaşlar
  • Bimeks'te satışa başlamışlar. Hafta sonu elime geçen broşürlerinde yer almaktaydı. 8 Gb olan modeli 257 USD + KDV, 485 TL KDV dahil fiyatla satışa sunulmuş, hatta Türkiye'de ilk olarak kendilerinin sattıklarını yazmışlardı.
    Mozaik diye bir başka model ise 202 TL fiyatla satışa sunulmuş. İlgilenenlere duyurayım dedim.

Alacaklar biraz daha beklesin bence. İlk piyasaya girdiğinde yüksek fiyat çekerler genelde. Beklemekte fayda var, daha ucuz alabilirsiniz hatta aynı fiyata 16 GB olanları bile alma şansı olur bir süre sonra.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vuralkan

Bimeks'te satışa başlamışlar. Hafta sonu elime geçen broşürlerinde yer almaktaydı. 8 Gb olan modeli 257 USD + KDV, 485 TL KDV dahil fiyatla satışa sunulmuş, hatta Türkiye'de ilk olarak kendilerinin sattıklarını yazmışlardı.
    Mozaik diye bir başka model ise 202 TL fiyatla satışa sunulmuş. İlgilenenlere duyurayım dedim.

Alacaklar biraz daha beklesin bence. İlk piyasaya girdiğinde yüksek fiyat çekerler genelde. Beklemekte fayda var, daha ucuz alabilirsiniz hatta aynı fiyata 16 GB olanları bile alma şansı olur bir süre sonra.

485ytl şaka gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: nurixY

quote:

evet hocam yeni firmwarelerle daha güzelleşir ama bu kırpılmıs olayı nedir

normal bilgisayara bağlanan x-fi çok güç yer.Bunda sen 30 saat çalabiliyorsun...Upgrade derken ben bir sonraki zen x-fi den bahsettim.

@ azawarai

baslardan ziyade digital portatif playerların analog sesin yanına yaklaşamaması en büyük handikap....

ses ne kadar gerçekçi , ses sıcak mı , gitar ı veya saz ı her dokunuşta sanki yanında çalıyormuş hissi veriyormu

en önemlisi derinliği.......

Bunlar portatiflikte olmayan ama bana göre önemli kriterler.yani eksik baya baya var....

Aslında birçok müzik türü dinlerim. Her isteği karşılıyor. Eklemem gereken nokta şu; eğer stüdyo kaydı kalitesizse hiç iyi ses alamazsın, iyi stüdyolarda yüksek teknoloji aletlerle kaydedilmiş müzikler tadından yenmiyor. Çoğu iyi pc ses kartı ile başabaş. Frekanslar çok zengin geliyor kulağa. Tef sesinin dağılmasını hayatımda hiç bu kadar net dinlemedim. Zildjian zil karakteristiği bile ayırt ediliyor.
    Crystalizer ile derinlik verebiliyorsun bu arada.

Tabi zevk işi bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azawarai -- 17 Kasım 2008; 20:50:57 >

• 485 ytl mi
  • Yurtdışı fiyatı bana makul geldi.Fakat yükselen dolar kuru ve gümrük vergileri cihazın fiyatını yukarı çıkarttı.

Xifi bana göre şuan için en iyi dap lardan biri (kenwood dan sonra)temiz bir sesi varmış daha ne olsun..
  • wireless kişiye göre gereksiz görünebilir ama bence gayet gerekli bir özellik..
    bilgisayardan mp3 playera dosya aktarımını daha kolay hale getiriyor..
    boşu boşuna kablo ile uğraşmak zorunda kalmak istemem doğrusu..
  • ben creative zeni hongkonga giden bi arkadasima aldirmistim.
    fm radyolu - 140 ytl idi, TR fiyati 300 YTL idi tam o sırada..

dolar artti tabi tl karsinda o kadar avantajı yok sanırım, yoksa toptam yine oyle getirtilebilirdi aslinda..
    8GB - 135 dolar
  • elimde amerikadan gelme xfi lar var arkadaşlar ilgilenen olursa pm atabilirsiniz.
  • Ikı gun once ben de Hong Kong tan 140 dolara aldım ve gayet memnunum.ses kalıtesı onceden ırıver kullanmama ragmen cok ıyı,zira aldıgım 3.nesil ipodu 3 gun ıcerısınde satmıstım.
    burdakı fıyatına bakınca şok oldum.en ıyısı yurtdısından getıren arkadaslardan almak.magazalardan almak resmen 3 katına almak.dikkatlı olun derım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.