Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.772
Cevap
2
Favori
82.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: krbck

kontG kardeş birşey soracağım. zen touch usb'den de sarj oluyor bildiğim kadarıyla. peki bilgisayara taktığında hemen sarj olmaya başlıyor mu? ya da şöyle sorayım, belki sadece 1 parça atıp çıkartacaksın aleti, sarj olmaya başladığında hemen çıkartınca bataryaya zarar vermez mi bu?

cvplarsan sevinirim.

evet ona dikkat et... bağlar bağlamaz kendisi hemen şarj etmeye başlıyor.. içine parçaları istediğin gibi yükle... o yine de şarja devam ediyor... ancak usb'den çıkarırken dikkat et... pat diye çıkarırsan alet kullanılmaz hale gelir.. herşeyi kapat.. programı da kapat, zen'i de kapat... herşey kapalı olunca rahatlıkla çıkarabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: KontG

Müjde arkadaşlar... Sonunda creative zen touch 40 gb mp3 playerı aldım.. Bu ürünle ilgili tüm sorularınızı burada alabilirim...

Herkese benden BİRA!!!

fiyatı nedir bu aletin vede 40 gb dolmaz ki ne yapmayak için aldın
  • quote:

Orjinalden alıntı: japon dostu

quote:

Orjinalden alıntı: KontG

Müjde arkadaşlar... Sonunda creative zen touch 40 gb mp3 playerı aldım.. Bu ürünle ilgili tüm sorularınızı burada alabilirim...

Herkese benden BİRA!!!

fiyatı nedir bu aletin vede 40 gb dolmaz ki ne yapmayak için aldın

önceki sayfalarda epey tartıştık... tüm cevapları bulabilirsin...

bu arada mp3 playerların üretimi durdurulacakmış...

• neden?
  • neden durdurulacak ki sen nereden duydun bunu? sağlam kaynak mı?

aklıma takılan birşey de (belki saçma ama) usb'ye takınca sarjın tamamen dolmasını beklemek gerekir mi? beklemek ya da beklememek bataryaya zarar verir mi?
  • bil
    quote:

Orjinalden alıntı: krbck

neden durdurulacak ki sen nereden duydun bunu? sağlam kaynak mı?

aklıma takılan birşey de (belki saçma ama) usb'ye takınca sarjın tamamen dolmasını beklemek gerekir mi? beklemek ya da beklememek bataryaya zarar verir mi?
    diğm kadarıyla alet docked iken şarj olmuyor ama docked değilse şarja başlıyor işte bu zaman pil tamamen dolmadan aleti çıkarırsanız pil zarar görür
  • Sevgili Arkadaşlar
    Bende creative 20 gb zen touch ürününün artık eski sayılabilecek bir kullanıcısıyım ve çokta memnunum,
    konu ile ilgili bir mühendis olarak (Çalıştığım kurumda test mühendisi ve Bilgi işlem sorumlusu olarak görev yaptığımdan) ürünü almadan önce diğer bir çok modelle kıyaslayarak seçimimi yapmıstım.
    Zen Touch ın diğer modellerden öne çıkan özellikleri, özellikle pil ömrü ve uzaktan kumanda pratikliği diyebilirim, dezavantaj olarak ise navigation (touchpad ile kullanım) kullanımının ipod a göre biraz zayıf kalması, hatta daha rahat bir kullanım için touchpadin tıklama özelliğini iptal ederek "ok" düğmesi ile onaylamanın daha pratik olduğunu söyleyebilirim.
    ses kalitesi olarak ise ipod ve zen touch arasında kalite farkı olmadığını söyleyebilirim, hassas aletlerle (osilaskop ve diğer ses şiddeti/kirliliği ölçen aletler) ile aynı bitrate de yapılan ölçümlerde birbirinin nerdeyse aynı eğriler çıkması, ses kalitesi yönünden birbirlerine üstünlük sağlamadığını göstermekte.
    Zen Touch kullanan birçok arkadaşta cihazdaki parçaların arasında navigasyonun zorluğu göze çarpıyor. Sebebi ise cihaz ekranında, içindeki medyaların dosya adı değilde, ID3 Tag i denilen bilgilerin gösterilmesi.
    Bu olayıda basit 2 program kullanarak ve tabi ilk seferde birazda zaman harcayarak gayet güzel bir şekilde organize etmek mümkün.
    Bu konu hakkında bilgi almak isteyen varsa benim geliştirdiğim yöntemi burada detaylı olarak anlatabilirim, muhakkak herkes kendine göre bir yol geliştirmiştir, ve kullanımı benimkinden daha iyi olan metotlar vardır muhakkak, ama benim metodu gören ve kullanan arkadaşların çok memnun kaldığını, nerdeyse aynı bilgisayardaki dosya sistemine yakın bir yapı olustuğunu,ve kendi arkadaşlarına da tavsiye ettiğini söyleyebilirim.
    Bu arada bu cihazın nerdeyse kurcalamadığım ve sökmediğim yeri kalmadı nerdeyse :) yardımcı olabileceğim herhangi konu veya soru varsa yardımcı olmaktan zevk duyarım.
    Bütün Arkadaşlara Bol Neşeli Günler Dilerim.
    Sevgiler
    Hakan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanveli -- 28 Ekim 2005, 1:58:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hakanveli

Sevgili Arkadaşlar
    Bende creative 20 gb zen touch ürününün artık eski sayılabilecek bir kullanıcısıyım ve çokta memnunum,
    konu ile ilgili bir mühendis olarak (Çalıştığım kurumda test mühendisi ve Bilgi işlem sorumlusu olarak görev yaptığımdan) ürünü almadan önce diğer bir çok modelle kıyaslayarak seçimimi yapmıstım.
    Zen Touch ın diğer modellerden öne çıkan özellikleri, özellikle pil ömrü ve uzaktan kumanda pratikliği diyebilirim, dezavantaj olarak ise navigation (touchpad ile kullanım) kullanımının ipod a göre biraz zayıf kalması, hatta daha rahat bir kullanım için touchpadin tıklama özelliğini iptal ederek "ok" düğmesi ile onaylamanın daha pratik olduğunu söyleyebilirim.
    ses kalitesi olarak ise ipod ve zen touch arasında kalite farkı olmadığını söyleyebilirim, hassas aletlerle (osilaskop ve diğer ses şiddeti/kirliliği ölçen aletler) ile aynı bitrate de yapılan ölçümlerde birbirinin nerdeyse aynı eğriler çıkması, ses kalitesi yönünden birbirlerine üstünlük sağlamadığını göstermekte.
    Zen Touch kullanan birçok arkadaşta cihazdaki parçaların arasında navigasyonun zorluğu göze çarpıyor. Sebebi ise cihaz ekranında, içindeki medyaların dosya adı değilde, ID3 Tag i denilen bilgilerin gösterilmesi.
    Bu olayıda basit 2 program kullanarak ve tabi ilk seferde birazda zaman harcayarak gayet güzel bir şekilde organize etmek mümkün.
    Bu konu hakkında bilgi almak isteyen varsa benim geliştirdiğim yöntemi burada detaylı olarak anlatabilirim, muhakkak herkes kendine göre bir yol geliştirmiştir, ve kullanımı benimkinden daha iyi olan metotlar vardır muhakkak, ama benim metodu gören ve kullanan arkadaşların çok memnun kaldığını, nerdeyse aynı bilgisayardaki dosya sistemine yakın bir yapı olustuğunu,ve kendi arkadaşlarına da tavsiye ettiğini söyleyebilirim.
    Bu arada bu cihazın nerdeyse kurcalamadığım ve sökmediğim yeri kalmadı nerdeyse :) yardımcı olabileceğim herhangi konu veya soru varsa yardımcı olmaktan zevk duyarım.
    Sevgiler
    Hakan
    dostum anlatda bizde çğrenelim magazin programı gibi yapmışsın merak ettim bak şimdi

• arkadaslar o kadar sarkiyi hangi sitelerden buluyosunuz????
  • ya ben dün zen micro aldım alet süper..bi sorum olucak şimdi ben aleti bilgisayar takınca kendini şarj etmeye başlıo iyi hoş bu aletler de cep telefonları gbi pil bitmeden şarj edilince pilin ömründen yer mi?

SLM ONDAN BENDE ALMAK ISTOYORUM AMA SADECE BILGISAYARDAN SARJ EDILEBILIYO DIYE DUYDUM DOGRUMU????/
  • Bende daha 2 gun once aldim Zen Touch'imi ancak bu listelemeler playlist falan yapamiyinca acaip sogdum birden, 500 milyonlirayi bosa vermis gibi oldum. Lutfen beni eski gunlerime dondurun

Bu bahsettigin yontemi bize detayli anlatabilirmisin kardes, lutfen coook ihtiyaim varr

quote:

Orjinalden alıntı: hakanveli

Sevgili Arkadaşlar
    Sevgiler
    Hakan

• slm ben de 20 gb ligini almayi dusunuyom ne dersin o paraya degermi bana ozelliklerini bilerebilirmisin????
  • google'dan araştırarak özellikleri ve başka sitelerdeki yorumları da okuyabilirsin. alırken yanında radyolu kumanda hediye veriyorlarsa iyi. ama vermiyorlarsa 40gb olanla arasında çok fazla fiyat farkı kalmıyor. bu durumda 40'lık daha mantıklı olabiliyor. sen neler beklediğini söyle ona göre yorum yapalım....
    quote:

Orjinalden alıntı: adahan

slm ben de 20 gb ligini almayi dusunuyom ne dersin o paraya degermi bana ozelliklerini bilerebilirmisin????
  • arkadaşlar zen touch'ımı 20 gün kadar evvel bu forumu okuduktan sonra aldım. iriver h320 ile kıyasladım ve son anda mağazada kararımı verdim. aldıktan sonra malum şarjını edip ertesi gün dinlemeye başladım. büyüklük, işlevsizlik, ağırlık bilmediğim şeyler değildi. açıkçası çok da fazla beklentim yoktu. iyi ses yeter diyordum. fakat aletin bellek işlevi görmemesi yine de biraz canımı sıktı. bari arkadaşların pc'lerinden mp3 alabilseydim demedim değil. ama dediğim gibi alırken bunu da biliyordum. fakat sorun şu ki daha ilk günden touch pad teklemeye başladı. ikinci gün ise tamamiyle sapıttı. ama ara sıra düzeldiği için sorun bende mi diye düşündüm. baktım olmuyor aldım gittim aleti, allahtan dükkanda da çalışmadı! hatta daha da kötü oldu, kilitlendi tüm fonksiyonları. izmir'de servis yok. doğru istanbul'a. 15 gün yenisi gelmedi. ben de Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereği para iadesi istedim. onu da yerine o an dükkanda olan Creative PMC'yi (taşınabilir medya oynatıcı) alarak yaptım. baya bir fiyat farkı vardı ama kurtulmak istedim bu saçmalıktan. aletten de soğumuştum baya. neyse pmc iyiymiş hoşmuş derken -bunun değerlendirmesini de başka sayfada yapacağım- pmc'nin de hoparlörünün çalışmadığını anladım . ayrıca son olarak bugün -ki pmc'yi alalı daha 5 gün filan oldu- okey tuşu çalışmamaya başladı. evde 5+1 olarak creative kullanıyorum ve gayet memnunum. yani yanlış anlaşılma olmasın. ama arkadaşlar hayatımda ilk kez ayıplı mal aldım diyordum ki ikincisini de aynı günler içinde aynı markadan almış bulundum. müşteri hizmetleriyle durumu konuşacağım ve tavırları hakkında bilgi vereceğim. yani benden söylemesi...sevgiyle

• ş
    quote:

Orjinalden alıntı: sevincalis

arkadaşlar zen touch'ımı 20 gün kadar evvel bu forumu okuduktan sonra aldım. iriver h320 ile kıyasladım ve son anda mağazada kararımı verdim. aldıktan sonra malum şarjını edip ertesi gün dinlemeye başladım. büyüklük, işlevsizlik, ağırlık bilmediğim şeyler değildi. açıkçası çok da fazla beklentim yoktu. iyi ses yeter diyordum. fakat aletin bellek işlevi görmemesi yine de biraz canımı sıktı. bari arkadaşların pc'lerinden mp3 alabilseydim demedim değil. ama dediğim gibi alırken bunu da biliyordum. fakat sorun şu ki daha ilk günden touch pad teklemeye başladı. ikinci gün ise tamamiyle sapıttı. ama ara sıra düzeldiği için sorun bende mi diye düşündüm. baktım olmuyor aldım gittim aleti, allahtan dükkanda da çalışmadı! hatta daha da kötü oldu, kilitlendi tüm fonksiyonları. izmir'de servis yok. doğru istanbul'a. 15 gün yenisi gelmedi. ben de Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereği para iadesi istedim. onu da yerine o an dükkanda olan Creative PMC'yi (taşınabilir medya oynatıcı) alarak yaptım. baya bir fiyat farkı vardı ama kurtulmak istedim bu saçmalıktan. aletten de soğumuştum baya. neyse pmc iyiymiş hoşmuş derken -bunun değerlendirmesini de başka sayfada yapacağım- pmc'nin de hoparlörünün çalışmadığını anladım . ayrıca son olarak bugün -ki pmc'yi alalı daha 5 gün filan oldu- okey tuşu çalışmamaya başladı. evde 5+1 olarak creative kullanıyorum ve gayet memnunum. yani yanlış anlaşılma olmasın. ama arkadaşlar hayatımda ilk kez ayıplı mal aldım diyordum ki ikincisini de aynı günler içinde aynı markadan almış bulundum. müşteri hizmetleriyle durumu konuşacağım ve tavırları hakkında bilgi vereceğim. yani benden söylemesi...sevgiyle
    şanssızlık ne diyim.ben alalı ikibuçuk ay falan oldu daha tık yok alette.canavar gibi çalışıyor.ayrıcı bellek olarak kullanılabiliyor.ben çok kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elovitnas -- 6 Kasım 2005, 16:13:37 >

• endişeleri anlıyorum... ama başınıza gelen talihsizlik diyorum... alalı bir bir buçuk ay oldu ve bi problem görmedim... bi iki zorluğu var ama alıştım şahsen... hala aldığım günki sevinci taşıyorum... açıkçası benim hayatımı kurtardı diyebilirim... şimdi ne alırdın deseniz yine gider zen touch alırdım...
  • ya ben bişey sorucam.. zen vision ın 20 GB lıkları da var mı ki?? benim bildiğim kadarıyla creative zen vision 30 GB lık.. yanlış mi biliyorum???
  • CREATİVECİLER HEPİNİZİ YARDIMCI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM

http://forum.donanimhaber.com/m_4773678/mpage_1/key_//tm.htm#4773678
  • arkadaşlar kimse gelmiyormu yardımcı olmaya bana peki burdada sorayım birkaç şey zen touch ta e-book varmı ve klasörleme hiç bir şekilde yapılamıyormu yada yapılamıyorsa playlist oluşturmak yeterli mi sizce
  • quote:

Orjinalden alıntı: diable

ya ben bişey sorucam.. zen vision ın 20 GB lıkları da var mı ki?? benim bildiğim kadarıyla creative zen vision 30 GB lık.. yanlış mi biliyorum???
    20 gb olan zen visiondan önceki model.personal media center mi ne adı.zen vision pmcnin bir üst modeli
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.