Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.773
Cevap
2
Favori
82.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya hocam tamam da nasıl olacak ben prolarını falan kurdum sağa tıklıyorum yok atla diyor ya da çevir diyor tümünü atla diyor kabul etmiyor süsürkleyip bırakayım diyorum yine olmuyor bana nasıl olacağını anlatırsan çok sevinirim
  • hmm bu gibi durumlar için teknik desteğe ihtiyacımız oluyor...
    creative'in teknik desteği yok mu hiç türkiye'de?
    çünkü benim de bazı sorulaım olucak...
    ben henüz senin yaptığın şeyi deneyemedim... çünkü başka bi problem var benim pc'de.. ama bulursam söylerim...

yahu tek ben mi varım kullanan... başka kimse yok mu?

şu teknik destek durumunu nasıl çözeriz??
  • ne yazıkki türkiyede online teknik destek verebilecek bi yer yok.
    inglizcesi yeterli olanlar bütün sorularına creative forumundan yanıt alabilirler
    creative forum

deneyimli ve creative forumunu sürekli takip eden bir zentouch kullanıcısı olarak size yardımcı olmaya çalışayım arkadaşlar.
    siz sorun,bildiğim kadarıyla cevap vereyim...
  • hocam sürekli takip ediyorum diyordun bu konuda b,r b,lg,n,z yok mu yoksa bu forumda herkes denesin bir şeyler herkes yeni bulduğu şeyleri yazsın paylaşalım burda teşekkürler
  • kont ge pil gerçekten de çok iyi ama ben bunu içini açarsam bişiy olur mu acaba onu çok merak ediyorum
  • ne??? niye içini açıyosun??? noldu?
  • açmıyorum ya açabilirmiyiz dedim yaniiii. bir de pili nasıl değişiyor uzun süre dayanıyormuş bir de cihazı betona falan düşürdüğümüzde mefta oluyormuş galiba ya dinlerken biraz da tırsıyorum dorusu bir de ya ben bunu ikinci el 240 ytl ye aldım Kont G nasıl sence kutulu kulaklık şarj cihazı falan
  • çok çok iyi fiyata almışsın.. kutlarım... pil ömrü uzun.. en az 2 yıl gider hergün sürekli dinlersen eğer... yani korkma.. elinde müthiş bi alet var
  • satmayo falan da düşündüm aslında daha gün falan oldu pili falan da çok iyi sıfırnı doğu bankta falan sordum adamlar 400 dediler kadıköye gittim 460 dediler iyi almışım alet iyi de şarkıları bulmak zor ya o canımı sıkıyor
  • klasörleme sistemi olduğunu sanıyordum. arkadaş vermiş cevabı kusura bakmayın...

quote:

Orjinalden alıntı: oguziu

satmayo falan da düşündüm aslında daha gün falan oldu pili falan da çok iyi sıfırnı doğu bankta falan sordum adamlar 400 dediler kadıköye gittim 460 dediler iyi almışım alet iyi de şarkıları bulmak zor ya o canımı sıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi löpçük -- 15 Ocak 2006 20:06:30 >
  • bir sorum var sana ama ben de farklı bir alanda forum açabilirmiyim ya nasıl oluyor n-bu ben n gage kullanıyorum da bu ad altında nasıl yeni konu açarım ya yada bu konu açmak için ben şimdi on çavuşum yükselmem gerekiyor mu
  • Öncelikle Lütfen Topiği Başta Sona Okuyunuz... Çünkü sorular tekrar etmeye başladı...

Zen Touch'da klasör sistemi yok... Dinleyeceğiniz parçaları playlist şeklinde düzenliyorsuz. Bu çok daha rahat... Arama derdiniz de olmuyor.
    Şu anda bende 9.000 parça var ve bir sıkıntı yaşamıyorum...

• uzuuuuun çok uzuun araştırmalardan sonra sonunda kavuştum zen touch uma alet dehşet bişe.nomad exp. da önce afalladım sora çok kolay olduğunu farkettimiçindeki parçalara bişey olur diye bilgisayara atmaya çalıştım(içindeki klasik müzikleri)ama kilitli izin vermiyor.bunları taşımanın yada silmenin yolu varmı?klasör olayı canımı sıkmıştı başta ama nomad le topluca taglarını yazıyorum album,artist,genre vb diye..ona göre katagorilere ayırıyor.kullanımı çok rahat.alet yaklaşık kasetçalar boyutlarında.kapasitesine göre sıkıntı çekilmeyecek boyut.bugün şarkı yüklerken yüreğimi azıma getircek bişey oldu.şarkı atarken elektrikler gitti.aletn ekranında yüklerken çıkan simge kaldı.kapatılmıyorda.reset attım.çalmaya başladı ama tuşları çalışmıyordu.bi daha reset attım.şuan sorunsuz!ama elime alalı iki gün olduktan sora sağlam kalp krizine neden oluyordu(o kadar istediğimi,beklediğimi düşününce..) bu arada doğubanktan 390 a radyosuyla aldım(2yıl garantili ama ne kadar sağlıklıdır bilemem.ama zaten türk garantileri her arızayı kullanım hatasına atıyorlar...)sorunum yok acayip memnunum.ekranı önemsememiştim ama muvo2 den sora harika bişey!!!

• the lake,hayırlı olsun
    çok doğru bir seçim yapmışsın kutlarım bundan dolayı.
    gerçekten yerini başka hiçbir mp3 player ın dolduramayacağı özel bir alet zen touch
    uzun ömürlü ve çook uzun şarj süreli
    1 yıl olacak nerdeyse alalı ama ilk geldiği günkü heyecanı hiç unutamam(şu noktada pek bi duygulandım:>
    neyse,"zt"nin içinde gelen klasik müzikleri bilgisayarına aktarmak isteyen kim bilir kaçıncı kişisin;fekat kötü haber,
    onları ya format atana kadar "zt" de saklıyacaksın yada direkt sileceksin.bilgisayara kopyalamanın bildiğim kadarıyla bi yolu yok.
    işte böyle,ilk gün reset atma paniğinden dolayı geçmiş ola,güle güle kullan vs.
  • arkadaşlar bu zen touchın pili mefta olunca nereden değiştirecez?ben türkiyede hiç creative yetkili servisi görmedim duymadım?
  • bakın yabancı forumlarda da bu soru çok soruluyor
    *zen touch pilinin mefta olduğu sorunuyla henüs karşılaşılmamış yada böyle bir sorun bildirilmemiş
    *ayrıca bu pil mefta olana kadar (ki 2 seneden önce böyle bişey olması pek güç) siz çoktan yeni mp3 playerlara
    doğru yelken açmış olursunuz--kendimden biliyorum--
    *ha illaki ben istiom kardeşim bu bilgiyi derseniz iki seçenek var
    1)türkiyedeki distribütör "multimedya" firmasını arayıp servis için nereye göndereceğinize dair bilgi almanız gerek
    multimedya
    2)ben vidaları söker,garantiyi sallamam derseniz yurtdışında mp3player pilleri satan bi kaç firma varbi tanesinin adresini vereyim fakat şu an stokta yok!
    zen touch battery

• multimedya bakıyor bu işlere sanırım. pili değiştiriyorlar. ama garanti bitene kadar kendiniz değiştirmek için uğraşmayın.

peki acaba pil garanti kapsamına giriyor mu? örneğpin garantinini sonuna doğru göndersek aleti değiştirseler olmaz mı bedavaya bunu bilen var mı garanti kapsamına giriyor mu pil?

quote:

Orjinalden alıntı: elovitnas

arkadaşlar bu zen touchın pili mefta olunca nereden değiştirecez?ben türkiyede hiç creative yetkili servisi görmedim duymadım?
  • arkadaşlar benim ki 20 gb zen touch. 2005 aralıkta çıkan 2.11.01 vers. yükledim cihzı formatladı

Şimdi bütün şarkıları tekrar yükleyecem ancak o da değişti. şimdi daha zor oldu.

yeni programı kullanabilen varsa resimli anlatabilir mi???
  • muhterem insanlar ben de 20 gb var ama buna ben nasıl belge atacağım ben de lap top bilgisayar var bi de sadece pc lerde programsız çalışıyormuş nasıl usb den belge atılır bunlara bilen varmı sağa tıklayıp gönder deyince olmuyor sürüklüyorum desteklemiyor yardııııııııııııııııım
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese.

Ben de topici açan arkadaşın aldığı dönemde aldım Creative Zen Touch 40gb'ı. Henüz bende en ufak bir problem olmadı, Creative her yönüyle en avantajlı marka. Aleti biraz tanıyınca tüm I Pod aşığı arkadaşlarım da "Alırsam Creative alırım artık abi..." demeye başladılar.

Biraz tarafsız kıyaslamaya çalışayım iki aleti, I pod'un pil ömrünü yırtınıp 12 saate çıkaran donanım siteleri varmış- benim tanıdıklarım o kadar olmadığını söylese de böyle diyelim. Creative Zen Touch ise çok rahat günde 3saat çalışmayla 1 hafta dayanabiliyor. Ben daha pilini bitiremedim onu söyleyeyim, çok uğraştım ama her seferinde sıkılıp şarja taktım :) Ses kalitesine gelince, çok kaliteli ses veriyor ve çok yüksek seviyeye kadar çıkıyor Creative Zen Touch, I Pod'u hiç dinlemedim. Ama I pod'un sesinin daha güçsüz olduğunu söylüyor genelde yorum yapanlar. Kesin birşey söyleyemem onun ses kalitesi için ama Creative'den iyi olamayacağını biliyorum. Multimedya ve sesin Microsoft'udur Creative hepiniz bunu bilirsiniz. Başka bir özellik ise WMA [Windows Media Audio], I Pod Wma çalamıyor çünkü kendisini büyük zannediyor. Yani kendini microsoft'a rakip gördüğü için Wma desteği yok. Creative ise böyle komplekslerini bir kenara koyup çalışıyor, Microsoft'a da kafa tutmak gibi bir niyeti olmamış bu yüzden. Yani bu da bir avantaj. Navigasyon yani kontrollere gelirsek, Zen touch'ın bu konuda da onlarca ödülü var. Kullanımı en kolay mp3 playerlardan birisi, 100lerce albüm içinden 1 tanesini çok pratik alfabetik arama özelliği sayesinde hemen buluyorsunuz. Yani kontrol bakımından da en başarılılarından.

Peki eksisi ne? 15 gr. daha ağırmış. Yani taşıyamayan almasın ama o 15gramı insanın anlaması için biraz yırtınması gerekir. Yani illa birşey bulunacaksa eksisi olarak bu söylenebilir. Ama biraz bu işten anlayan şu yorumu yapabilir. Bir elektronik aletin ağırlığının büyük kısmı pilidir, lap top kullanan deneyebilir mesela. Ben sorayım I Pod ya da diğerlerini küçüklükleriyle savunanlara, acaba sorulsa "Mp3 playerın 12 saat değil de 25-30 saat çalışabilecek ama 15gr daha ağır olacak. Kabul eder misin?" Ha kabul etmem derse o onun bileceği iş, ben katılmam. Yani ben hissetmiyorum o farkı, ama kalitedeki üstünlüğü, profesyonelliği ve Creative kalitesini çok rahat hissedebiliyorum.

Şimdi bir başka anti creative'cilerin eleştirisi. Renkli ekran ve oyun varmış bazı I podlarda.

1-Ben mp3 player arıyorum, mayın tarlası arasaydım 20 milyona I podun oyunlarından güzel oyun acan game boylar var :)
    2-Bir mp3 player'da renkli ekran neye yarar? Ses kalitesi ve pil ömrü olmayınca renkli ekran olsa ne olur?
    Bunları da hep merak etmişimdir.

Peki başka neler var Creative'de, 90milyon fazla verene "Kumanda Modülü" var. Hem çok kaliteli radyo, hem radyodan direk kayıt, hem de ses kaydı özellikleri geliyor.

Yani arkadaşlar kısaca ben kaliteli mp3 player almak istiyorum diyen gerçekten Creative Zen Touch'ı çok iyi düşünsün. Komple ve yalnızca mp3 çalmak için tasarlanarak kompleksler içinde kaybolmamış bir ürün. Aylardır ufacık bir problemini görmedim, doğru dürüst kullanırsanız sizde de bir problem olmayacağına garanti veririm. Unutmamak gerekir ki Teknolojide moda değil kalite önemlidir....

Herkese saygılar ;)

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.