Şimdi Ara

Creative Aurvana Live Mini İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ürünü yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. ikinci el aldığım için burn-in gibi bir işlem gerekmedi. Kısaca almayı düşünen arkadaşlara az da olsa bir fikir vermesi için kısa bir inceleme yazacağım. ürünü iriver spinn ile denedim.

Bas : Ürünün basları ciddi manada derin ve dolgun. Cks 90 nın hissettirdiği basları bana fazlası ile veriyor.

Mid . Yeterli seviyede çok tatlı midleri var, baslar mid leri kesinlikle örtmüyor.

Tiz : Fazla parlak olmayan ve yayılan çok hoş tizleri var.

Genel olarak konuşursam, kulaklığı ilk takdığımda kulağa masaj yapan kadife gibi bir sesle karşılaştım. Tüm sesleri dengeli bir şekilde veriyor. ama eq ile oynarsanız ciddi manada bas veya tiz alabiliyorsunuz. Tüm frekanslarda, detaylarda bir miktar törpülenme var. Sanırım kadife gibi pürüzsüz bir ses vermek için ses detayından kırpmışlar. Kullanım rahatlığı için mükemmel diyebilirim. Sahne olarakta yine orta seviyede bir sahne sunuyor.

Ürünle ilgili sormak istediğiniz herşeyi cevaplayabilirim.

Kullanıdığım kulaklıklar : koss ksc75, koss ur40, Cks 90 solid bas, cx 200-300 2, creyns e750 armatür, sounmagic pl30 , creative aurvana live.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvcom07 -- 26 Mart 2011; 0:46:18 >

• creative aurvana in ear kullanmıştım bende.Creative gayet başarılı fakat aurvana serisi head-set olsun iem de olsun pek hakettiği övgüyü alamadığını düşünüyorum .
  • CAL! fiyat/performans açısından oldukça iyi bir kulaklık..
    Güle güle kullanın..
  • fortress34 hocam sağolun, E2 hocam ürün denon dan modlama olduğundan creative için yine çok iyi şeyler söyleyemem
  • Güzel bir mini inceleme olmuş teşekkürler bende bu aralar Creative Aurvana Live almayı düşünüyorum ses yalıtımı nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcclivart -- 26 Mart 2011; 1:32:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcclivart
    Güzel bir mini inceleme olmuş teşekkürler bende bu aralar Creative Aurvana Live almayı düşünüyorum ses yalıtımı nasıl?

Ses yalitimi maalesef pek iyi degil, ancak evde kullanacaksaniz zaten cok onemli yok bence..
  • Genelde dışarıda kullanıicam ozaman 2.tercihim olarak kalsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcclivart -- 26 Mart 2011; 17:47:03 >
  • quote:

Genelde dışarıda kullanıicam ozaman 2.tercihim olarak kalsin

Tasinabilir cihazlarla kullanmak istemeniz ayri bir soru isareti..
    CAL! in, Sansa fuze ve meier stepdance amfi ile sinerjisi iyi degildi, o yuzden almayi dusundugunuz kulakligin kullanacaginiz cihazlarla uyumunu denemenizi tavsiye ederim..
  • Bende Sony walkman nwz a845 var uyumu iyi olur diye düşünmüştüm acaba sizin bu konuda herhang bir bilginiz varmi?
  • quote:

Bende Sony walkman nwz a845 var uyumu iyi olur diye düşünmüştüm acaba sizin bu konuda herhang bir bilginiz varmi?

X1050 ile denemistim ama sonucu hatirliyorum dersem yalan olur..
    O zaman elimde amfide yoktu, yardimci olamicam maalesef..
    Deneyen arkadaslar var ise bilgi vereceklerdir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

Genelde dışarıda kullanıicam ozaman 2.tercihim olarak kalsin

Tasinabilir cihazlarla kullanmak istemeniz ayri bir soru isareti..
    CAL! in, Sansa fuze ve meier stepdance amfi ile sinerjisi iyi degildi, o yuzden almayi dusundugunuz kulakligin kullanacaginiz cihazlarla uyumunu denemenizi tavsiye ederim..

fortress34 hocamın dediği yapısı ve yalıtımı itibariyle sürekli dışarda kullanılacak bir kulaklık değil. Sony A826 ile A845 arasında ciddi bir ses farkı yoktu. Spinde aldığım performansı sony de alamadım. (bas ve mid de herşey güzelken tizler fazla parlamıştı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvcom07 -- 26 Mart 2011; 21:39:17 >
  • peki bu kulaklık nasıl olur?

Sony MDR-V500DJ
  • Benim de aklımda CAL var lakin ülkemizde bulunmuyor sanırım halen. CAL gibi f/p ürünü başka hangi modeller olabilir;

- Rahatlığa önem veriyorum
    - Tamamen oyun amaçlı kullanacağım
    - İzolasyon önemli değil çok
    - Mikrofon gürültüsü olabildğine düşük

en fazla 60 $ dolaylarında kapalı ve mikrofonlu alternatifler aramaktayım, öneride bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 16 Şubat 2013; 3:47:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.