Şimdi Ara

Crea Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
673
Cevap
5
Favori
108.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: eteksen

Alacağınız cihazın donanım kalitesinin dışında yazılımınında sürekli güncellenip güncellenmediğine bakınız.

Güncellenen cihazda birçok sorunlar düzeltilir. Cihaz olgun bir şekle girer. Ayrıca bazen günümüz şartlarına uyum sağlaması sağlanabilir.

Sadece ucuz diye HD uydu alıcısı alınmaz.

Bakın bu cihazı da test ettim!

HD cihazlar içinde görüntü (video,resim) kalitesi sıralaması yapmam gerekirse, ilk üç aşağıdaki gibidir.

Katrehin 910 ufs
    Goldmaster 1010 ve 3030 HD modelleri
    Crea HD

Bu üç cihazda da upscale özelliği bulunmaktadır.

Kısaca ne olduğunu bilmediğiniz cihazlar hakkında fikir yürütmeyiniz.
  • bu cihazın görüntü kalitesi çok iyi,zaten upscale özelliği olduğu normal sd yayınlarda dahi çok iyi görüntü veriyor,2 aydır kullanıyorum benim yazılım da ocak 2008.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Alacağınız cihazın donanım kalitesinin dışında yazılımınında sürekli güncellenip güncellenmediğine bakınız.

Güncellenen cihazda birçok sorunlar düzeltilir. Cihaz olgun bir şekle girer. Ayrıca bazen günümüz şartlarına uyum sağlaması sağlanabilir.

HD cihazlar içinde görüntü (video,resim) kalitesi sıralaması yapmam gerekirse, ilk üç aşağıdaki gibidir.

Katrehin 910 ufs
    Crea HD

Okuma sorunu var galiba. Görüntü kalitesinden bahseden olmadı. Yazılımının güncelliğinden bahsediyorum.

• quote:

quote:

quote:

Katrehin 910 ufs
    Crea HD

Okuma sorunu var galiba. Görüntü kalitesinden bahseden olmadı. Yazılımının güncelliğinden bahsediyorum.

İyi de bu cihazın yazılım sorunu yok ki !...

Cihaz birkaç marka adı altıda piyasaya sürüldüğünden, bir ara ARION marka olanlarına emu desteği verilmişti... Verildiği tarihten bugüne yeni bir EMU desteği verilmedi... Eğer cihaza orijinal yazılımı yüklenirse, herhangi bir sorun yok!

Dolayısı ile ne olduğunu bilmediğiniz cihazlar hakkında hala fikir yürütüyorsunuz !!!

KONU DIŞI:
    Merih Video kendi cihazlarına sınırlı sayıda emu desteği veriyor! Esasında elinden gelse, emu desteği hiç vermeyecek...

• Mesajımda emudan bahsetmedim ki. Siz yazılım desteği deyince sadece emu mu anlıyorsunuz?

quote:

quote:

quote:

quote:

Katrehin 910 ufs
    Crea HD

İyi de bu cihazın yazılım sorunu yok ki !...

Cihaz birkaç marka adı altıda piyasaya sürüldüğünden, bir ara ARION marka olanlarına emu desteği verilmişti... Verildiği tarihten bugüne yeni bir EMU desteği verilmedi... Eğer cihaza orijinal yazılımı yüklenirse, herhangi bir sorun yok!

Dolayısı ile ne olduğunu bilmediğiniz cihazlar hakkında hala fikir yürütüyorsunuz !!!

KONU DIŞI:
    Merih Video kendi cihazlarına sınırlı sayıda emu desteği veriyor! Esasında elinden gelse, emu desteği hiç vermeyecek...

• http://www.arionboard.de/downloads.php?cat=14
    bu siteden son zamanlarda güncelleme yaptınız mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: riveral

http://www.arionboard.de/downloads.php?cat=14
    bu siteden son zamanlarda güncelleme yaptınız mı?

evet ben bunu kullanıyorum yani en sonuncusunu. AF-8000HDCI_109S_24092008.

ben ilk çıktığı szaman geçen sene yüklemiştim ama sonradan geri başka yazılımları denemek maksadı ile geri yazılımlara döndüm.ama gördüğüm en stabilize çalışan yazılım mesela diger yazılımlarda hemen hemen hepsinde aşırı kilitlenme vardı yukarda da yazdım deli etti beni.işin garibi açarken akıllı nkumanda dan tv izle komutu ile açtığım için uydu kilitlenince arkadan kapatıp açınca tabi kumanda dan bağımsız kapatıp açığımdan activite de çalışmıyordu 5 dakka uğraşıyordum.ve diğer yazılımların da menü kullanımı zayıftı mesela en basitinden toplu kanal taşıma bile yoktu.benim AF-8000HDCI_109S_24092008.yazılımından denemek için başka yazılıma geçme sebebim kanal geçişleri ara ara yavaşlıyordu mesela 4 kere fox show arasında gidip geliyorum bir keresinde şifreli kanal yazıp bekletip ondan sonra açıyordu denemek için geçtim ama kanal lar hızlı değişiyor ama resert ve kilitlenme sorunu oluyyordu.şöylekidizi izliyorum ve reklama girdi başika kanala geçicem aaa kilitlenmiş.bu kadar sık oluyordu bende AF-8000HDCI_109S_24092008. yazılımına döndüm ve ac ayip memnunum kilitlendimmi acaba korkusuyla izlemiyorum ttv ti.kanalları da toplu istediğim yere taşıya biliyorum.

• quote:

Mesajımda emudan bahsetmedim ki. Siz yazılım desteği deyince sadece emu mu anlıyorsunuz?

İyide cihazın orijinal yazılımında sorun yok! (Dikkat edin, orijinal yazılımı diyorum.) Daha hangi yazılım desteğinden bahsediyorsunuz!?

Neyse, tetkik etmediğiniz cihazlar hakkında yorum yapmayınız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 24 Şubat 2009; 11:09:36 >
  • quote:

quote:

Mesajımda emudan bahsetmedim ki. Siz yazılım desteği deyince sadece emu mu anlıyorsunuz?

İyide cihazın orijinal yazılımında sorun yok! (Dikkat edin, orijinal yazılımı diyorum.) Daha hangi yazılım desteğinden bahsediyorsunuz!?

Neyse, tetkik etmediğiniz cihazlar hakkında yorum yapmayınız!

Piyasaya ilk çıkan yazılım hiçbir zaman olgun yazılım değildir. Mutlaka düzeltilecek, eklenebilecek yerleri mevcuttur.

Ama uzatmak istemiyorum. Elma dediğim şeye başkası armut diyorsa tartışmanın anlamı yok.
  • bende orj yazılımı kullnıorum v görüntü güzel sorunda yoksa daha ne yazılımı arıyorsunuzki

yetior işte orjinali

bende seoulde var haftada bi yazılım çıkarıyodu

ne işe yaradığınıda bilmiorum

cihazda hiçbi değişiklik yok

sadece şov bu kanımca
  • Bazı firmaların yazılım dediği şey aslında cihazlarında yüklü olan emu ların key güncellemesinden başka değil. Millete satıyorlar o kanalı açıyor bu kanalı açıyor diye 6 ay sonra güm hadi başka uydu alıcısına hücum. Tercih meselesidir tabi ama şahsen ben stabil ve görüntü kalitesi iyi bir uydu alıcısı alıp bu tür işleri kart modül her neyse ona yaptırma taraftarıyım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teme

Bazı firmaların yazılım dediği şey aslında cihazlarında yüklü olan emu ların key güncellemesinden başka değil. Millete satıyorlar o kanalı açıyor bu kanalı açıyor diye 6 ay sonra güm hadi başka uydu alıcısına hücum. Tercih meselesidir tabi ama şahsen ben stabil ve görüntü kalitesi iyi bir uydu alıcısı alıp bu tür işleri kart modül her neyse ona yaptırma taraftarıyım.

Uydu dünyasında malesef durum böyle algılanıyor.
    Ama uydu dışında kullandığınız bilgisayarın anakartının biosundan, divx playerınıza kadar herşeyin bir yazılımı vardır. Bu yazılımlar firmasına göre uzun ve kısa aralıklarla güncellenir.
    Bazı güncellemeler ufaktır, bazıları yeni özellikler kazandırabilir.
    Bazılarını kullanıcılar algılayamayabilir bile. Ama yazılımın güncellenmesi genellikle olumludur. Ne kadar sık oluyorsa o kadar iyidir.

Uydu dünyasında herşey şifre çözmek gibi gösterildiği için yazılım güncellemesi de böyle görülüyor. Ama stabilite, ek özellikler vs vs için yazılım güncelleniyorsa o cihaz için artı puandır.

Bu arada bazı kullanıcılar cihazı açar ve kapatır, hiç birşeyi önemsemez.
    Bu kullanıcının yazılımını 50 kere değişşeniz yine farketmez. Böyle insanlar için yazılımın ne güncellendiğinin önemi yoktur. Bu insanlara ne kadar anlatsan boşunadır anlamaz.

• Uydu dünyasında durum böyle algılanıyor çünkü piyasadaki lider firmalar herzaman "yazılım desteği" diyerek pazarda yer edindiler ve bu yazılım desteğinin aslından hotbirddeki bazı kanalları açmaktan öte olmadığını kabul etmek zorundasınız.

Yazılım güncellemesi dediğiniz gibi iyi birşeydir, ancak yazılımla yapamayacağınız bazı şeyler vardır. İsterseniz hergün yazılım çıkartın belli markaların görüntü ve ses kalitesine ulaşamazsınız, menü oyuncakları ile idare edersiniz. Gereklimidir, elbette gereklidir ancak şahini en fazla doğan yaparsınız, fazlası olmaz.
  • çok sık yazılım desteği verilmesi aynı zamanda cihazın çok kararlı çalışmadığını gösterir, bu donanımsal kaliteye de bağlanabilir.
  • quote:

ancak yazılımla yapamayacağınız bazı şeyler vardır. İsterseniz hergün yazılım çıkartın belli markaların görüntü ve ses kalitesine ulaşamazsınız, menü oyuncakları ile idare edersiniz. Gereklimidir, elbette gereklidir ancak şahini en fazla doğan yaparsınız, fazlası olmaz.

Örnek : Kendini ispat etmiş marka cihazlarda, kendine özgü yazılımı ile beraber kaliteli görüntü sunan işlemciler!...
  • quote:

quote:

ancak yazılımla yapamayacağınız bazı şeyler vardır. İsterseniz hergün yazılım çıkartın belli markaların görüntü ve ses kalitesine ulaşamazsınız, menü oyuncakları ile idare edersiniz. Gereklimidir, elbette gereklidir ancak şahini en fazla doğan yaparsınız, fazlası olmaz.

Örnek : Kendini ispat etmiş marka cihazlarda, kendine özgü yazılımı ile beraber kaliteli görüntü sunan işlemciler!...

Yanlış. Örneğin kullandığınız cep telefonlarında bile sürekli güncellemeler olmaktadır ki, kendini kanıtlamış firmalar yapmaktadır bunu.

Ne diyelim insanlara yazılım vermezsin nerede yazılım derler? Verirsin bu kadar yazılıma ne gerek var derler.

İşi bilmeyene gel de anlat.

• Adsl yeni çıktığında zamanlar adsl modemler yarı asgari ücret fiyatına satıldığı için adsl olan bölgede oturmak yetmez modem parasını da denkleştirmek gerekirdi.Dolayısı ile insanlar değişik çözümler üretmeye çalışırdı bunların en müthişi Dial up modeme sürücü yükleyip adsl modeme dönüştürme projesiydi. Yani her devirde yazılım mucizesine farklı seviyede inanan insanlar bulunabiliyor, sanırım bunlardan biri de sizsiniz.
  • quote:

Adsl yeni çıktığında zamanlar adsl modemler yarı asgari ücret fiyatına satıldığı için adsl olan bölgede oturmak yetmez modem parasını da denkleştirmek gerekirdi.Dolayısı ile insanlar değişik çözümler üretmeye çalışırdı bunların en müthişi Dial up modeme sürücü yükleyip adsl modeme dönüştürme projesiydi. Yani her devirde yazılım mucizesine farklı seviyede inanan insanlar bulunabiliyor, sanırım bunlardan biri de sizsiniz.

Öyle olağanüstü bir projeden bahseden olmadı.

Ama konudan ne kadar anlamayan insan varsa yorum yürütüyor. Oturup mantıklı teknik konuşan insanlar bulmak zor.

Bir test yapmışlar. Sokakta Türklere adres sormuşlar. Bir taneside bilmediği halde bilmiyorum dememiş ve yorum üretmiş.

• Bilindiği üzere, üst seviye DVD player'lar var!

Media tank ve benzeri cihazlar... Bu cihazlarda kullanılan işlemciler saat frekansı olarak hem daha hızlı hemde işlemcinin dizaynı(iş yapabilme özellikleri) daha üretim aşamasından itibaren şekillendirilmiştir.

Bir diğer örnek ise;

Bilgisayarım Pentium Q6600 işlemcilidir. Bir hafta öncesine kadar Vista kullanıyordum. Şimdi Windows 7 yükledim ve bilgisayarımda belirgin performans artışı gözlemledim. Windows 7'nin lansmanında, dört çekirdekli işlemciler ile uyumlu çalıştığı belirtilmişti... Özellikle her bir çekirdekte yükün eşit dağıldığını gözlemledim.

Kısaca; donanımın özelliğine göre yazılım üretmek gerekiyor! Ayrıca mimarisini tasarlayıp, ürettiğiniz işlemciniz kaabiliyetli değilse, hangi yazılımı üretirseniz üretin, alacağınız çıktı donanımın kaabiliyeti kadar olacaktır.

Yazılımın etkisine gelince; belli öngörüye göre tasarlanıp, üretilmiş işlemcilerle çalışan cihazların yazılımlarının sıfır hatalı yada tam performanslı yazılımla çalıştığı hiç bir zaman iddia edilemez! Çünkü sistem sayısal mantıkla işletilmekte olup, algoritmik dallanma dediğimiz yazılımın tasarımından tutun da, kullanılan satır sayısına kadar bir çok etkenden etkilenmesi mümkündür... Kısaca sıfır hatalı yazılım üretilse bile, elde edilecek performans domanımın kaabiliyeti kadar olacaktır.

Saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.