Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://valid.x86.fr/7uzamq

Single : 2270
    Multi : 20247
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    eklendi.gelisme var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

eklendi.gelisme var.

Yeni bir tane geldi.

F6 biosu ile reset atmadan @4.02'ye ulaştım. Bugün ya da yarın 4.2'ye çıkabilir miyim diye bakacağım.

http://valid.x86.fr/wmv0fn

single : 2339

multi : 20802
    R1700 için 4ghz stabil ise güzel sonuç, tebrikler :)

4.1 ve 4.2 sonuçlarını bekliyorum, yeni bios ile ramler 3200mhz gördü mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhano

R1700 için 4ghz stabil ise güzel sonuç, tebrikler :)

4.1 ve 4.2 sonuçlarını bekliyorum, yeni bios ile ramler 3200mhz gördü mü?

Teşekkürler, 4.02'de stabil ama fazla voltaj istiyor. Gerçi voltajı 1.39' ile 1.40'a çekebilirdim 1.44'de ciddi vram ısınması yaşıyor. Tweak yapmadım. Muhtemelen 1.44 4.2Ghz'e de yeter.

Ramler 3200Mhz görmedi maalesef. Anakart reset atıyor f4 ile sorunsuz 3200'ü görüyordu f6 ile 3000Mhz'de.

zamanlama ama voltaj arttırma rağmen 3200'e çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 18 Nisan 2017; 15:43:30 >
    1700 ile 4.2ghz mükemmel bir sonuç olur ama voltajı abartıp işlemciye de zarar vermemek lazım, 4.1ghz olsun bizim olsun . 4.2ghz için belki biosların biraz daha olgunlaşması gerekebilir.

Ram konusunda ise SOC voltajı (Asusda böyle geçiyor) ve boot ram voltajı önem taşıyor. 3600 Mhz için SOC voltajını 1.2 ye kadar çıkartıyorum gerekirse, boot ram voltajını da 1.45'e çekiyorum. Standart ram voltajını ise 1.35 ya da 1.4 olarak tutuyorum.

İşlemci + ram birlikte OC olduğunda stabilite çok daha oynak oluyor. 4.2ghz işlemci ve 3600Mhz ram hızında windowsa girdim ama CPU-z bench bitmeden reset attı . Bakalım, biraz daha üzerinde çalışmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

eklendi.gelisme var.

Yeni bir tane geldi.

F6 biosu ile reset atmadan @4.02'ye ulaştım. Bugün ya da yarın 4.2'ye çıkabilir miyim diye bakacağım.

tebrikler en iyi 1700 sonucu ve en iki ikinci masaustu islemci sonucu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

eklendi.gelisme var.

Yeni bir tane geldi.

tebrikler en iyi 1700 sonucu ve en iki ikinci masaustu islemci sonucu.

Teşekkürler

• quote:

1700 ile 4.2ghz mükemmel bir sonuç olur ama voltajı abartıp işlemciye de zarar vermemek lazım, 4.1ghz olsun bizim olsun . 4.2ghz için belki biosların biraz daha olgunlaşması gerekebilir.

Ram konusunda ise SOC voltajı (Asusda böyle geçiyor) ve boot ram voltajı önem taşıyor. 3600 Mhz için SOC voltajını 1.2 ye kadar çıkartıyorum gerekirse, boot ram voltajını da 1.45'e çekiyorum. Standart ram voltajını ise 1.35 ya da 1.4 olarak tutuyorum.

İşlemci + ram birlikte OC olduğunda stabilite çok daha oynak oluyor. 4.2ghz işlemci ve 3600Mhz ram hızında windowsa girdim ama CPU-z bench bitmeden reset attı . Bakalım, biraz daha üzerinde çalışmam lazım.

1.4V ile 4.175Ghz yapmadı.

sanırım 1.48 falan isteyecek 4.2Ghz.

SOC voltajını arttırmak, anakartın gerçek anlamda ömründen alan bir işlem aynı zamanda işlemciye etki ediyor, belleklere de. Zaten günlük olarak 4Ghz de kullanmam. Oyunlarda falan çok ciddi fark yaratmıyor çünkü elimdeki ekran kartı RX 480.

GTX 1080Ti olsaydı 4Ghz düşünürdüm, anakartıda b350 değil x370 alır, işlemciyi de 1800X alırdım.

Masraf ya, bak şimdi darlandım

• 4.1 yapabildin mi? O bile 1700 ile gayet yüksek bir sonuç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

4.1 yapabildin mi? O bile 1700 ile gayet yüksek bir sonuç

Direkt 4.2 yapayım dedim olmadı, bios pilini çıkarıp hard reset atmak zorunda kaldım
  • 1.79 versiyonu cikmis benchmark versiyonunu yukseltmisler.tam sevinirken gelsin puanlar diye adamlarin isi bozdugunu gordum soyle bir sonuc cikiyor.

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

bu yeni sistemle devam etsek bu kadar sonuc anlamsiz olacak.eski sistemle devam etmeye calissak en yeni 1.78.3 var hani nereye kadar kullanacaz?1.79 ile atanlari eklemesek o da olmayacak.ekleyelim desek artik validasyonda puan gostermiyor resim de olmaz bu saatten sonra.yani icimden bitirdiniz len koca basligi demek geliyor sadece.

bu da puansiz validasyon.

https://valid.x86.fr/j8ttet

1.78 ile validasyon alirsaniz yine puan gostermiyor bu durumda nasil yapmamizi umuyorlar acaba?madem oyle validasyonu niye icat ettiniz?bu yeni puan sistemi icin yeni baslik acmak lazim diye dusunuyorum herkes gelecek bu da benim sonuc diye resim atip gidecek oyle ilk mesaja ekleme kocum benim ne guzel yapmis diye yorum vs olmayacak.bu basligi kilitletsem asagi dusecek kimse girip bakmayacak.ne yapsak bilemedim fikirlere acigim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 21 Nisan 2017; 15:58:17 >

• Hic telasa gerek yok. En fazla 2 ay icinde yeni surum gelecek gene ayni kargasa cikacak.

Normalde guncelleme yeni cikan islemcileri kapsamasi gerekirken eski islemcilerin puanlarininda degisiklik gostermesi konu basligi icin tehlike olusturuyor. Biz aldigimiz puanlarla birlikte surum numarasinida ekleyelim ve o sekilde devam edelim. Herhangi bir islemci icin cpu z skoru gormek isteyen arkadasimiz listedeki istedigi islemci sonucuna bakar eger guncel degilse konuya istek yazariz kimde varsa sonuc atar. Baska turlu isin icinden cikilmaz olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1.79 versiyonu cikmis benchmark versiyonunu yukseltmisler.tam sevinirken gelsin puanlar diye adamlarin isi bozdugunu gordum soyle bir sonuc cikiyor.

bu yeni sistemle devam etsek bu kadar sonuc anlamsiz olacak.eski sistemle devam etmeye calissak en yeni 1.78.3 var hani nereye kadar kullanacaz?1.79 ile atanlari eklemesek o da olmayacak.ekleyelim desek artik validasyonda puan gostermiyor resim de olmaz bu saatten sonra.yani icimden bitirdiniz len koca basligi demek geliyor sadece.

bu da puansiz validasyon.

https://valid.x86.fr/j8ttet

1.78 ile validasyon alirsaniz yine puan gostermiyor bu durumda nasil yapmamizi umuyorlar acaba?madem oyle validasyonu niye icat ettiniz?bu yeni puan sistemi icin yeni baslik acmak lazim diye dusunuyorum herkes gelecek bu da benim sonuc diye resim atip gidecek oyle ilk mesaja ekleme kocum benim ne guzel yapmis diye yorum vs olmayacak.bu basligi kilitletsem asagi dusecek kimse girip bakmayacak.ne yapsak bilemedim fikirlere acigim.

Çok basit.

Başlıkta bugüne kadar yazdıklarınızın üstüne eski puan değerlendirmesi ile ( 1.78v ) puanlama diyeceksiniz.

Üstüne yeni puanlama sistemi ile diye, yeni skorları ekleyeceksiniz.

Validasyon olmaması kötü olmuş her halükarda, sonucun doğruluğu teyit ediliyordu bir nevi..
  • quote:

Validasyon olmaması kötü olmuş her halükarda, sonucun doğruluğu teyit ediliyordu bir nevi..

Benimki bir önsezi ama intel'in bu olaya karıştığını düşünüyorum. Şu anda referans olarak görülen işlemcilerde intel geride kalmış durumda.

Zaten, Ryzen işlemciler editörlere ulaştığında, ilk bize gönder incelemeleri gibi bir mail ile ortalık karışmıştı.
  • ne yapalim buraya kadarmis.1.79 icin ayri siralama yapsam yaparim da validasyon calismiyor resim olmaz cok kolay photoshop yapilabilen bir pencere paintle bile yaparsiniz.kimse hile yapmasa bile kullanicinin birbiri uzerindeki inanc eksikligi oteki basligimi bitirdi.soyle olur herkes resimle ister yeni ister eski sonucunu burada gosterebilir ama ilk mesaja eklemem basligi guncellemem.
  • Listedeki birinci olan arkadaşın sistemi çift işlemci değil mi? Onu bir düzeltebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Markus Schulz -- 22 Nisan 2017; 19:17:15 >
  • İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]
  • Markus Schulz kullanıcısına yanıt
    resimle sonuc gosterin derken bench kismini gosterin demek istemistim.validasyon zaten puan gostermiyor sen de cpuz ile puan kismini gostermeyince tek gordugumuz 4590 islemci kullandigin oluyor.

Markus Schulz

evet cift islemci.bir baska arkadasinki de 2x imis duzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 22 Nisan 2017; 21:30:4 >
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.