Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eklendi.1.77'ye gore baya gelistirmissin multi'yi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

eklendi.1.77'ye gore baya gelistirmissin multi'yi.

Evet .Versiyonlar arası neden bu kadar fark oldu anlamadım.
  • muaz1984 kullanıcısına yanıt
    bazi versiyonlarda daha fazla gelistiriyorlar performans surumu oluyor bazi surumlerde bir sey farketmiyor.
  • feyt180 F kullanıcısına yanıt
    Mikuru Asahina kullanıcısına yanıt
    eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 21 Mart 2017; 9:38:51 >
  • İ5 2400 (1.78.1)

http://valid.x86.fr/6l38ka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brsaltnc -- 2 Nisan 2017; 7:18:13 >
  • brsaltnc kullanıcısına yanıt
    eklendi.yorumda soyledim burada da soyleyeyim 1.78.3 veya bu aralar yenisi cikabilir 1.79 diye bi dene farkedecek mi?200-300 puan oynatirsa tekrar sonuc atabilirsin guncelleriz ama farketmezse o da normal cunku bu versiyonlar islemciye gore degisiyor biri diyor pm atmis mesela bana 1.78.3 perisan etti sonuclarimi diye bende de 1.78.3 fazla veriyor.o yuzden deneyin bir iki versiyon emin olmak icin.
  • denedim şimdi 1.78.3 ile sonuç hemen hemen aynı
  • Intel Pentium 4 661 3.6GHZ 65NM son pentium büken :)

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]
  • brsaltnc

en azindan denemis olduk kafamizda soru isareti kalmadi.dedigim gibi islemcisine gore degisiyor.

cinayet13

ooo bombaymis 64 bit filan.su single ile multinin ayni cikma olayi bunda da var demek ki eski islemcileri sevmiyor bu test.

yakupkaratas255

eklendi.yorumu okursan birinci mesajin en sonunda biraz daha ayrintili yazdim ama biraz dusuk cikmis sonucun yazilimsal bir sorun olabilir windows şişmiş olabilir mesela ya da farkli bir cpu-z versiyonu ile deneyebilirsin altta program varsa kapatabilirsin.
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Mesela bu çok ilginç bir sonuç. Tek çekirdek performansı 400 iken iki çekirdek performansı sadece %10 artarak 440 olmuş. Pentiumlarda çoklu çekirdek performansları tek çekirdek sonuçlarına bakılacak olursa iyi değil genelde. Yeni nesiller dahil.
  • ozgboy kullanıcısına yanıt
    HT ile dual core olduğundan bence sonuç normal yine de bu denli eski bir işlemcinin single core puanının 400 oluşu beni şaşırttı doğrusu çünkü p4 3.0 250 tarzı bir puana sahip 65nm yeni cedarmill core demek ki eski prescott'dan bayağı bir üstün :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

brsaltnc

en azindan denemis olduk kafamizda soru isareti kalmadi.dedigim gibi islemcisine gore degisiyor.

cinayet13

ooo bombaymis 64 bit filan.su single ile multinin ayni cikma olayi bunda da var demek ki eski islemcileri sevmiyor bu test.

yakupkaratas255

eklendi.yorumu okursan birinci mesajin en sonunda biraz daha ayrintili yazdim ama biraz dusuk cikmis sonucun yazilimsal bir sorun olabilir windows şişmiş olabilir mesela ya da farkli bir cpu-z versiyonu ile deneyebilirsin altta program varsa kapatabilirsin.

tekrarladı böyle çıktı win 7 64 bit kullanıyorum
    ddr2 800mhz 4gb ram var o kadar destekliyor anakartım zaten

işlemciye veya herhangi birşeye voltaj vermiyorum

sitemi şimdilik değişmeyi düşünmüyorum
    http://valid.x86.fr/09b4ub

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakupkaratas255 -- 3 Nisan 2017; 0:45:42 >

• Bu da benden;

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & 3200MHZ 14-14-14-34 1T RAM
    http://valid.x86.fr/dw5s11

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 8 Nisan 2017; 11:51:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

Intel i7 6950X @4.0Ghz

tek çekirdek : 1936
    10 çekirdek 20 izlek : 20145

http://valid.x86.fr/mc6i67

Ohaa... Nasıl olur ya, bu sistemin stabil olduğuna emin misin? 10 cekirdek haliyle, aynı hızdaki 8 çekirdekli Ryzen 7 1700'den daha düşük skor almış
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    eklendi.bu sonucla birlikte ryzen sonuclarinin artik en hizli olanini en iyi model listesinde gosteriyorum zaten oyle yapiyorduk daha once bu yuzden 6700k diye dolmuyordu liste en hizlisini goruyordunuz.o yuzden listede daha cok ryzen vardi nere gitti bunlar demeyin en hizli 1700 sonucu bu.en iyi masaustu model listesinin altindaki genel multi listesinde butun ryzen sonuclarini gorebilirsiniz.
  • Teşekkürler Sıralama gerçekten bilgi verici olmuş, 4GHZ 6950X kıyaslamasında şok oldum sayılır
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.