Şimdi Ara

Cpu Soğutucu Test-2 'Scythe İnfinity-Big Typhoon-Zalman 9700LED-Thermalright Ultra-120' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
0
Favori
14.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok güzel bir inceleme olmuş...
  • Arkadaşlar Big TYphoon overclock yapılmayacaksa sizce gerekli mi?
  • Ellerinize sağlık...
    güzel bir iş çıkarmışsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: enoman

Arkadaşlar Big TYphoon overclock yapılmayacaksa sizce gerekli mi?

Eğer overclock yapmayacaksan sadece görüntüsü için almışl olursun başka bişey olmaz.
  • hocam teşekkurler cok guzel bi çalışma bende bi fan almayı dusunuyordum allah razı olsun
  • öncelikle ellerine sağlık mükemmel bir inceleme olmuş,
    ben imzamda gördüğün CPU soğutucunu almıştım %23 oc de load da 58 derece, %43 o/c 1.51v ta 80 dereceyi gördü CPU, bu nedenle arayışa girdim, önce amanda yı, sonra ninja yı düşündüm, ama ikisindede arkaya takma aparatı olduğundan tıkandım çünkü DQ6 anakartta CPU nun arkasında ki bakır plaka yüzünden aparat takılmıyor.. yada aparatsız kullanmak lazım ki buda bana sağlıklı gelmiyor.

bencede infiniti, takma paratı olmaması ve 3 fanla kullanılabilme nedeni ile,
    sana bir iki şey sormak istiyorum vereceğin cevaplar sonrası kararım netleşecek..

1- 3 fanlı kullanmak istiyorum önereceğin fan marka ve modeli nedir ( led li ve led siz olarak ) mümkünse ledli, daha güzel bi görüntü verir

2- 3 fanı takarsam DQ6 daki yandaki o bakır borulara çarparmı bilgin varmı

3- sen bunları test etmişin ama mutlaka bilgin vardır, piyasada ki en etkili soğutmayı hangisi yapar, mümkünse arka aparatsız.. malum kullanamıyorum

şimdiden teşekkür ederim, tekrar ellerine sağlık

• quote:

Orjinalden alıntı: badtr

öncelikle ellerine sağlık mükemmel bir inceleme olmuş,
    ben imzamda gördüğün CPU soğutucunu almıştım %23 oc de load da 58 derece, %43 o/c 1.51v ta 80 dereceyi gördü CPU, bu nedenle arayışa girdim, önce amanda yı, sonra ninja yı düşündüm, ama ikisindede arkaya takma aparatı olduğundan tıkandım çünkü DQ6 anakartta CPU nun arkasında ki bakır plaka yüzünden aparat takılmıyor.. yada aparatsız kullanmak lazım ki buda bana sağlıklı gelmiyor.

bencede infiniti, takma paratı olmaması ve 3 fanla kullanılabilme nedeni ile,
    sana bir iki şey sormak istiyorum vereceğin cevaplar sonrası kararım netleşecek..

1- 3 fanlı kullanmak istiyorum önereceğin fan marka ve modeli nedir ( led li ve led siz olarak ) mümkünse ledli, daha güzel bi görüntü verir

2- 3 fanı takarsam DQ6 daki yandaki o bakır borulara çarparmı bilgin varmı

3- sen bunları test etmişin ama mutlaka bilgin vardır, piyasada ki en etkili soğutmayı hangisi yapar, mümkünse arka aparatsız.. malum kullanamıyorum

şimdiden teşekkür ederim, tekrar ellerine sağlık

1-Marka model senin zevkine ve amacına kalmış eğer sessizlik istiyorsan tüm ledli fanlardan birini seç ama istediğim zaman fanı hızlandırıp bench alacam dersen 2.000rpm hızından düşük fan alma,ledsiz önerim FM121 tek geçerim

2- Soğutucu ebatları satıcı firma Firebal sitesinde mevcut ordan bakabilirsin fanın ebatındada 25cm kalınlık var bunuda ekle hesap ortaya çıkar.

3- İnfinity tek geçerim sessizlik-performans-kullanışlık açısından

Artı konu açılmışken PM atanlar var Zalman 9700LED sesli yazmışım doğrumu diye soruyorlar yani laf olsun diye yazmadım evet seslidir

• Fm121 fan firebalda ve evrenshop ta kalmamış başka yerdede yok. bulanıyorum başka bir konuda bi arkadaş daha yazmış oda arıyor ama bulamıyoruz. firebal a infinity yakında gelecekmiş. ama FM121 yok. bulabileceğimiz başka bir yer varmı yada önerebileceğin başka bir fan var mı? teşekkürler
  • Zaten infinity soğutucu alırsan kutusundan sessiz güzel fan çıkıyor,eksikler zamanla tamamlanır
  • kutudan çıkan ın düşük devirli ve fazla hava vermediğini okumuştum,
  • quote:

Orjinalden alıntı: badtr

kutudan çıkan ın düşük devirli ve fazla hava vermediğini okumuştum,

Evet o nedenle FM121 tavsiye ettim performans açısından,şu an stockta yok ama sonuçta gelecektir
  • firebal la bu sabah konuştum SCYTHE INFINITY bu güb itibari ile stoklara girmiş, ama henüz siteyi güncellememişler, FM121 yolda imiş yakında gelecekmiş oda.
  • yaptığınız testte bigtyphoonun üstündeki silverstone fan kaç devirde dönüyordu ?
  • güzel soru ???
    +1
  • güzel soruya cevap= 2.200rpm +- %10 dönüyordu ama bilinki FM121 çok iyi bir fan 9 yapraklı olduğu için düşük hızlarda sadece 2-3 derece fark ediyor,tüm bu veriler elimde ss olarak mevcut aslında testlere 1.300 rpm hızlarındaki performasıda koyacaktım ama çok az bir çıkınca(2-3 derece) gerek duymadım.

Tabi bu bahsettiğim Bigtyphoon için geçerli yoksa infinity yüksek RPM i seviyor

Ama bunlar çok önemli değil,sonuçta bu 4 üründe yüksek seviye ürünler alan performans açısından pişman olmaz tabi herşey performanssa sizin için,karar ayrıntılarda gizli ben elimden geldiğince ayrıntıları yazmaya çalıştım artık karar size kalmış.

Benim seçimim Türkiye'ye Tuniq Tower yada Ultra 120 Plus girinceye kadar Scythe İnfinitydir

• infinity yüksek rpm i seviyor ise bendeki siverstone 3500 ile ne yapardı acaba.
  • SCYTHE INFINITY almayi dusunuyorum.

kutu iceriginde 1 cift fan takma telinden bulunuyor sanirim. eger 4 fan takmayi dusunursek, bu telleri temin etme imkanimiz var mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Asefik

güzel soruya cevap= 2.200rpm +- %10 dönüyordu ama bilinki FM121 çok iyi bir fan 9 yapraklı olduğu için düşük hızlarda sadece 2-3 derece fark ediyor,tüm bu veriler elimde ss olarak mevcut aslında testlere 1.300 rpm hızlarındaki performasıda koyacaktım ama çok az bir çıkınca(2-3 derece) gerek duymadım.

Ama bunlar çok önemli değil,sonuçta bu 4 üründe yüksek seviye ürünler alan performans açısından pişman olmaz tabi herşey performanssa sizin için,karar ayrıntılarda gizli ben elimden geldiğince ayrıntıları yazmaya çalıştım artık karar size kalmış.

Benim seçimim Türkiye'ye Tuniq Tower yada Ultra 120 Plus girinceye kadar Scythe İnfinitydir

peki hocam normal bir beyaz macun ile ac silver 5 arasındaki fark ne kadardır bir 5 derece oynatırmı? , birde bigtyphoonu taktım dediğin gibi biraz yamulttu anakartı ama kasaya monte edince düzeldi , bir sorun olacağını sanmıyorum , sıkmazsamda tam oturmaz filan diye endişe ettim açıkcası

• ürün artık firebal stoklarında
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

quote:

Orjinalden alıntı: Asefik

güzel soruya cevap= 2.200rpm +- %10 dönüyordu ama bilinki FM121 çok iyi bir fan 9 yapraklı olduğu için düşük hızlarda sadece 2-3 derece fark ediyor,tüm bu veriler elimde ss olarak mevcut aslında testlere 1.300 rpm hızlarındaki performasıda koyacaktım ama çok az bir çıkınca(2-3 derece) gerek duymadım.

peki hocam normal bir beyaz macun ile ac silver 5 arasındaki fark ne kadardır bir 5 derece oynatırmı? , birde bigtyphoonu taktım dediğin gibi biraz yamulttu anakartı ama kasaya monte edince düzeldi , bir sorun olacağını sanmıyorum , sıkmazsamda tam oturmaz filan diye endişe ettim açıkcası

Macundan macuna değişir her beyaz macun aynı kalite değildir ama iyi olanı ile ancak 2-3 derece fark eder bu fark günlük kullanım için çok önemli olmasada max mhzler için çok önemli
    Ben 3 yıldır AS5 kullanıyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.