Şimdi Ara

Cpu Fan Minimum Değerini Düşürme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Asus P8P67 Evo anakartım var. Ve sıvı soğutmam var. Anakartımın biosu ".rom" formatında.
    Soğutucunun devirdahim pompasını anakarta chasis fan olarak bağladım (kasa fanı) ve sabir rpm de çalışıyor.
    Radyatörü soğutan fanı ise cpu fan kısmına bağladım ve hızını istediğim gibi ayarlayabiliyorum. Fakat sesli çalışıyor. Minimum 1200rpm e kadar düşürebiliyorum. Max 2000 e çıkıyor.
    Benim istediğim ise minimum değerini 300-400 rpm e kadar düşürmek.

Şimdi normal kullanımda 30 derece işlemci. Yüklendiğimde ise 1200 rpm de 55 dereceyi geçmiyor.
    Benim istediğim de gece film izlerken kasanın tüm fanlarını kapatıyorum kendime bi anahtar yaptım. Ekran kartım zaten duruyor belli sıcaklığın altında ki o da 27 dereceyi geçmiyo.
    Cpu ayarlarımı da film moduna geçtiğimde 1.6ghz e düşürüyorum. Yani ısınması imkansız. Niye diye sorarsanız radyatör fanını elimle söktüm ve pc yi 2 gün boyunca kullandım. Lol cs:go gta 5 falan oynadım.
    70 derece maksimum. Yani ısınmıyor. Heleki 1.6 ghz de film izlerken mümkün değil ısınması.

Yani bana diyin ki o fanı bi şekilde bios modlayarak yada başka şeylerle kapatabiliriz. Ya da 300 rpm e düşürürüz. Alt limitinin de altına inebiliriz. İşte bunu istiyorum. Bilgisi olan varsa lütfen esirgemeyin. Teşekkürler. İyi forumlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.