Şimdi Ara

Cpu 80 derece ve format atamiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Ox yapipmis gibi duruyor siz yapmasaniz bile baskasi yapmistir voltaj vermistir oc yapmadan...

Load setup defaults vb. Bir sekilde resetleyin biosu. Ya da bios pilini ciksrin 2 dk sonra takin gene olur.

Bista 70 derece cok fazla pan tam oturmus mu ona da bakin hocam.

Biri voltaj vermis sizin pc ye :) bios pili kesin cozum

Hepsini denedim hocam.. gene ayni malesef fan tam oturmus. Termali tekrar sikacagim sildim.. insallah fan hizindan felandir offf sinirim bozuldu.. bios pilini soktum.. suan o hata yok.. ama cpu 70 derecede malesef... denediklerimi yazdim baska ne yapabilirim bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Sistemi tekrar kurdum.. degisen birsey yok malesef... hatta anakarta ctrl ile del tusuna basili tuttugumda anakart ekrani renkler içine girik sekilde gorundu ve gitti.. birde biosa giremedim bir turlu surekli reset atiyor del tusuna basinca devamli anakart yazisi geliyor geçiyor ve reset atiyor dongu boyle devam ediyor malesef.. anlamadim hocam benmi çok şansizim..

• Anakartınızdada bir sıkıntı olabilir başka psu veya başka anakart deneme şansınız varsa deneyin.Ayrıca fan hızı yinede çok düşük 1300 rpmlerde dönüyordu benim fanlarda ilk zamanlarında 68 derecelerdeydi işlemci simdi 48
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maksim1

Anakartınızdada bir sıkıntı olabilir başka psu veya başka anakart deneme şansınız varsa deneyin.Ayrıca fan hızı yinede çok düşük 1300 rpmlerde dönüyordu benim fanlarda ilk zamanlarında 68 derecelerdeydi işlemci simdi 48

Hocam ilgili yeri bulamadim.. cpu smart fan vs.. nerde oldugunu biliyormusunuz p35 neo nun... ya off vallahi sinirim bozuldu.. zaten sifir da almamistim.. sistemi anca kurabildim.. onca para verdik şu halimize bak sinirim bozuldu iyice

• Artik anakarttan oldugu dogru gibi.. baska power da denedm malesef ayni.. islemci ram baska ram slotu bios pilini çikardim taktim.. sogutucuyu çikarip tekrar monte ettim.. hersey yerinde.. ama malesef cpu 70 derecede... fan 2000 rpm de donmeye basladi.. ama degisen birsey malesef yok

• Sogutucumu alsam ne yapsam beyler:(( bi yardim edin nasil cozebilirim.. bu sorunu

• Beyler.. anakart ve cpu ayni sicaklikda çalisiyor... ama performans muazzam.. çok stabil çalisiyorlar windows kurdum suan uzay montajda :) ama 60 derece şuan... acaba sogutucu alsam ise yararmi anakart 60... cpu 59 da çalisiyor.. ne yapsam bilemedim.. fan hizinida 3 pine taktim.. simdi 2700 de donuyor cpu fani derken.... goruntu gitti
     Cpu 80 derece ve format atamiyorum
    sistemin hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EA6F8F78B -- 1 Eylül 2015; 13:53:40 >
  •  Cpu 80 derece ve format atamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EA6F8F78B -- 1 Eylül 2015; 13:56:11 >
  • modlu bios kullanın. bende xeon e5450 kullanıyorum ve modlu bios öncesi işlemcim çok aşırı voltaja maruz kalıyordu ve yüksek ısılarda çalışıyordu. bunun sebebi anakartınızın işlemcinizi tam manasıyla tanıyamaması. modlu bios kullanırsanız işlemciye gerektiği kadar voltaj verilir ve herşey yoluna girer.

şanlıurfa gibi sıcak bir yerde yaşamama ve doğru düzgün bir soğutucum dahi olmamasına rağmen prime95 stabilite testinde 1 saat civarı sonucu oluşan sıcaklıklarım max 77 derece idi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasenkal

modlu bios kullanın. bende xeon e5450 kullanıyorum ve modlu bios öncesi işlemcim çok aşırı voltaja maruz kalıyordu ve yüksek ısılarda çalışıyordu. bunun sebebi anakartınızın işlemcinizi tam manasıyla tanıyamaması. modlu bios kullanırsanız işlemciye gerektiği kadar voltaj verilir ve herşey yoluna girer.

şanlıurfa gibi sıcak bir yerde yaşamama ve doğru düzgün bir soğutucum dahi olmamasına rağmen prime95 stabilite testinde 1 saat civarı sonucu oluşan sıcaklıklarım max 77 derece idi.

Çok tesekkur ederim.. bende suan 61 de çalisiyor.. modlu bios deniyecegim suan boyle kullansam herhangibir zarari olurmu? 60 derecede format atacagim 32 bit kurmusum.. ve sistemi kuracagim tekrardan.. insallah olur
  • işlemci 100 dereceye kadar ölmez lakin olabildiği kadar çabuk tebdir almalısınız. güzel bir işlemci kimsenin maddi kayba uğramasınıda istemeyiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

işlemci 100 dereceye kadar ölmez lakin olabildiği kadar çabuk tebdir almalısınız. güzel bir işlemci kimsenin maddi kayba uğramasınıda istemeyiz.

Bunu beraber yapabilirmiyiz hocam teamdan? Ne zaman boş olursunuz

• bios modlama için size yardım edebilirim. yalnız team ile olmayacak yaşadığım köyde internet için avea edge kullanıyorum ve bu iş için gerçekten çok yavaş bir internet bağlantısı. şunu yapabiliriz; siz anakartınızın tam marka, model ve rev numarası ile ilgili detaylı bilgi verebilirseniz ben sizin için biosu indirip mod yapıp size tekrar gönderirim. sizde gönderdiğim dosya ile anakartınızı bios update yaparsınız.
  • quote:

bios modlama için size yardım edebilirim. yalnız team ile olmayacak yaşadığım köyde internet için avea edge kullanıyorum ve bu iş için gerçekten çok yavaş bir internet bağlantısı. şunu yapabiliriz; siz anakartınızın tam marka, model ve rev numarası ile ilgili detaylı bilgi verebilirseniz ben sizin için biosu indirip mod yapıp size tekrar gönderirim. sizde gönderdiğim dosya ile anakartınızı bios update yaparsınız.

Msi p35 neo f hocam anakartim
  • quote:

bios modlama için size yardım edebilirim. yalnız team ile olmayacak yaşadığım köyde internet için avea edge kullanıyorum ve bu iş için gerçekten çok yavaş bir internet bağlantısı. şunu yapabiliriz; siz anakartınızın tam marka, model ve rev numarası ile ilgili detaylı bilgi verebilirseniz ben sizin için biosu indirip mod yapıp size tekrar gönderirim. sizde gönderdiğim dosya ile anakartınızı bios update yaparsınız.

Suan bi arkadas yardim ediyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

Cpu 80 derece ve format atamiyorum biosdaki sicaklik

Hocam CPU çekirdek voltajı 3 küsür volt gözüküyor normalde bu değerin 1'li değerlerde olması lazım. Acil PSU değiştirmeniz lazım, çözümü bu.

• lerenturk kullanıcısına yanıt
    Cpu vcore 1.112 gorunuyor?

• kotu psularin sistemi sicak calistirdigi dogrudur ama bence senin sorun anakarttan.denildigi gibi yazilimsal olabilir biosla cozulebilir ya da hardware sorun vardir.sogutucu veya psu icin masraf etme bence sorun cozulmez anakarta egilmen lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

kotu psularin sistemi sicak calistirdigi dogrudur ama bence senin sorun anakarttan.denildigi gibi yazilimsal olabilir biosla cozulebilir ya da hardware sorun vardir.sogutucu veya psu icin masraf etme bence sorun cozulmez anakarta egilmen lazim.

Anakarti sorunsuz diye aldim hocam zaten.. fakat power da aşiri isiniyor.. sistemin voltaj degerlerinin fotosu var onada bir bakabilirmisiniz.. anlamadim vallahi hocam ben.. power getirecek arkadaş onla en son deniyecegim.. cpu yanar diye korkuyorum vallahi.. hocam birde 80 derece olmasina ragmen sistem çok stabil

• intel islemcilerin yuksek sicaklikta stabil calismalari seni kandirmasin amd olsa olmaz mesela yuksek isida.sen psuyu dene o zaman yine devam ederse anakarti ikinci el mi almistin iade sansin var mi?aleti saglam diye alirsin sende uyumsuzluk yapar ramlerde de vardir yani birinin sucu olmak zorunda degil.neyse dene bakalim psuyu elbet faydasi olacaktir ama sorunu cozer mi emin degilim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.