Şimdi Ara

Cpu 80 derece ve format atamiyorum

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
52
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Cpu 80 derece ve format atamiyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4481 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

intel islemcilerin yuksek sicaklikta stabil calismalari seni kandirmasin amd olsa olmaz mesela yuksek isida.sen psuyu dene o zaman yine devam ederse anakarti ikinci el mi almistin iade sansin var mi?aleti saglam diye alirsin sende uyumsuzluk yapar ramlerde de vardir yani birinin sucu olmak zorunda degil.neyse dene bakalim psuyu elbet faydasi olacaktir ama sorunu cozer mi emin degilim.

Suç benim çakma dandik power danda olabilir.. cunku çok fazla isiniyor. Yarin onu deniyecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam 2 ihtimal kaldi.. power yada anakart. Benim başima geldi boyle bir olay bir kere daha.. sistem yukte isiniyor ama sistem normal sogutucu normal çalisiyor. Boyle, boyle 1 ay sonra anakart iflas etti.. bundan korkuyorum hocam ben isde arkadas lar anakart agrizali diyor.. farkli cpu da denemistim.. ondada ayniydi. Korkum hem anakart hem cpu dan olmuyum :(

|
    |
    .45 ACP kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: gtx295

Cpu vcore 1.112 gorunuyor?

Evet yan bakınca yanlış görmüşüm. Bu tarz problemleri bileşenleri değiştirerek test edereke anlayabilirsiniz. Bence PSU'dan başlayın ikinci seçenek zaten anakart ve işlemci...
    Intel I7 3770K @ 4.6 GHZ - Asus P8Z77-V Deluxe - Gskill Ripjaws 16 GB @2133 MHZ - Gigabyte Gaming GTX 1070 Ti - Corsair H115i - EVGA SuperNOVA 650 G1 - Samsung 850 PRO 256 GB - WD Blue 1 TB - Seagate Barracuda 1 TB - Corsair 450D - Acer Predator XB241H Gsync@144 Hz - Logitech G Pro - Logitech G710+ - Hyperx Cloud II - Windows 10 Home 64 bit

LeEco Le Max 2
  • Yarbay
    4481 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lerenturk

quote:

Cpu vcore 1.112 gorunuyor?

Evet yan bakınca yanlış görmüşüm. Bu tarz problemleri bileşenleri değiştirerek test edereke anlayabilirsiniz. Bence PSU'dan başlayın ikinci seçenek zaten anakart ve işlemci...

Farkli bir guç kaynagi denendi. O takilanda çok isinmaya başladi.. anlam veremedim ben hocam.. cpu yakmiyakda tek temellim odur.

Ram power, cpu denendi hocam.. gene ayni malesef.. sanirim anakartta bir ptoblem var.. farkli power da takinca sistem çok isinmaya başliyor ozellikle power aşiri isitiyor

|
    |

Ram power, cpu denendi hocam.. gene ayni malesef.. sanirim anakartta bir ptoblem var.. farkli power da takinca sistem çok isinmaya başliyor ozellikle power aşiri isitiyor

basligin ilk bir kac mesajina bakinca anakart olabilir dedim ama sen psu da olabilir diyince dene diye dusundum.denedim diyorsun o zaman suclu anakarttir belki sana bu alet saglam diyen adam baska model bir islemciyle kullanmistir bir sey olmustur.simdi sorun anakartin yazilim yani bios ile kurtarabilecek misin yoksa anakartta donanimsal bir sorun mu var?
    Ryzen 3300x - Asus x570 Strix-E - MSI Aero GTX1070 TI - G.Skill Trident Z 4400mhz - Adata S50 1tb gen4 - Evo970 250gb - Evo860 500gb - Seagate 2TB Sshd - WD Green 2TB - Seasonic Focus GX 750w - Corsair Obsidian 650D - Noctua 200mm x2 - Noctua 120mm - Noctua NH-D15 SE - AOC AG241QX 144Hz 2K - Bose Companion 50 2+1 - Sound Blaster Z - Logitech G930 - Logitech G502 - Asus Strix Flare RGB Blue Switch - Cougar Armor S

Ryzen 3700x - Asus x470 Prime Pro - MSI Aero RTX 2080 - Adata SpectrixD41 3600mhz - Adata 256gb m2 - Adata 480gb ssd - Aerocool Strike-x 1100w - Dark N5 - Arctic P12 x4 - Arctic Esports 34 Duo - AOC 24G2U IPS 144Hz - Philips Spa9300 2+1 - Zowie EC1a - APC Le1200I

• Yarbay
    4481 Mesaj
    quote:

quote:

basligin ilk bir kac mesajina bakinca anakart olabilir dedim ama sen psu da olabilir diyince dene diye dusundum.denedim diyorsun o zaman suclu anakarttir belki sana bu alet saglam diyen adam baska model bir islemciyle kullanmistir bir sey olmustur.simdi sorun anakartin yazilim yani bios ile kurtarabilecek misin yoksa anakartta donanimsal bir sorun mu var?

Valla hocam.. bios ile olmadi malesef.. hatta daha beter oldu. Sistemde donanimsal bir agriza var sanirim. Şayet destekledigi e5200 cpu suda sicak çalişiyor ben anakarti aldigimda hemen test edememiştim.. ancak yeni test zamanim olduydu.. bende şans olsa zaten hocam..

• Yarbay
    30168 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Valla hocam.. bios ile olmadi malesef.. hatta daha beter oldu. Sistemde donanimsal bir agriza var sanirim. Şayet destekledigi e5200 cpu suda sicak çalişiyor ben anakarti aldigimda hemen test edememiştim.. ancak yeni test zamanim olduydu.. bende şans olsa zaten hocam..

oturdugun sehirden ikinci el islemcine uygun bir anakart alabiliyor musun test edip alirsin mesela?elindeki sorunlu kart belki sende sorun yapiyor baska biri kullansa mesele olmayabilir bilgisayarci filan yok mu goturup satsan ya da deneseler?aldigin kisiye iade edemiyorsun anladigim kadariyla.
    Ryzen 3300x - Asus x570 Strix-E - MSI Aero GTX1070 TI - G.Skill Trident Z 4400mhz - Adata S50 1tb gen4 - Evo970 250gb - Evo860 500gb - Seagate 2TB Sshd - WD Green 2TB - Seasonic Focus GX 750w - Corsair Obsidian 650D - Noctua 200mm x2 - Noctua 120mm - Noctua NH-D15 SE - AOC AG241QX 144Hz 2K - Bose Companion 50 2+1 - Sound Blaster Z - Logitech G930 - Logitech G502 - Asus Strix Flare RGB Blue Switch - Cougar Armor S

Ryzen 3700x - Asus x470 Prime Pro - MSI Aero RTX 2080 - Adata SpectrixD41 3600mhz - Adata 256gb m2 - Adata 480gb ssd - Aerocool Strike-x 1100w - Dark N5 - Arctic P12 x4 - Arctic Esports 34 Duo - AOC 24G2U IPS 144Hz - Philips Spa9300 2+1 - Zowie EC1a - APC Le1200I

• Yarbay
    4481 Mesaj

iade edemiyor degil.. cevap alamadim daha.. forumda zaten dh yöneticisinden almiştim.. ucuz diye aldiydim zaten.. malesef hocam çok zor bulunuyor bulundugum yerde pek oyle yerler yok.. tamami site buranin.. satanlarda g31 lere 165 lira istiyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gtx295 -- 2 Eylül 2015; 22:31:26 >
    |
    |

İşlemciyi başka anakartta dene kardeşim.
    |
    |
    Bahsedilenler: gtx295
    | Asrock Z370 Extreme4 | Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz | Noctua NH-U14S | A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 | XFX RX580 GTS XXX 8GB | A-Data XPG SX8200Pro 512GB NVMe SSD | Seagate 2TB (x2) | Samsung 320GB | Asus 24x Dvd | Corsair RM 750x Gold | Cooler Master Haf-X | Samsung C24F390 VA Curved | Powercom 1000VA | Logitech Z-2300 2.1 | Logitech G300S | HyperX Alloy Core |
  • Yüzbaşı
    283 Mesaj

Bios pili tak çıkar yada biosun yakınındaki jumper sağ meilliyse sola kaydır tekrar sağ tak eğerki sola meilliyse sağ tak sonra tekrar sola tak Zaten yanlış takma lüksün yok pc açılmaz yanlış takarsan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    gtx295 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sıkıntı etme intel işlemci fazla volt vermediğin sürece kolay kolay yanmaz ayrıca fan çok yavaaş dönüor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    gtx295 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.