Şimdi Ara

Cprogramlama ödev YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar üniversite için ödev var yardımcı olabilecek var mı acaba cok buyuk sevap işler. Bu oyunda 2 oyuncuya rastgele şekilde deste içerisinden 4 er kart dağıtılır.Kupa>Karo>Maça>Sinek önem sıralaması bu sekil sayıları aynı olursa buyuk olan ustun olcak As>Papaz>Kız>Vale. Oyuncular sırayla ellerindeki kartları açarlar. Elindeki kart büyük olan oyuncu 1 puan alır. Bu şekilde 10 el oyun oyanadıktan sonra kazanan ve kaybeden oyuncuyu ve puanlarını ekrana yazdıran kodu tasarlamam lazım yardımcı olan buyuk sevap ısler cok yardıma ıhtıyacım var
    Bir deste 52 adet karttan oluşur. Bunu modelleyen bir fonksiyon kullanınız.
    Her elde deste karıştırılmalıdır, bunu modelleyen bir fonksiyon kullanınız.
    Her elde oyunculara dağıtılan kartlar ekrana bastırılmalıdır. Hangi oyuncunun hangi türden kartlara sahip olduğu açıkça görülmelidir.Oyunculara kart dağıtımı deste içinden rastgele yapılmalı, ve aynı kartın gelme durumu kontrol edilmelidir. Aynı veya farklı oyuncuda bir karttan iki tane olamaz
    10 ellik ilk oyun bittikten sonra kullanıcıya devam edip etmeyeceği sorulur. Kullanıcı devam seçeneğini seçmişse oyun baştan başlatılır. Çıkış seçeneği seçilmiş ise program sonlanır.
    arkadaslar nasıl yapıcagım hakkında bilgi verırsenız ben ugrasıp yapmak ıstıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bradypus variegatus -- 18 Mayıs 2020; 20:6:54 >

• bekle kesin yapan çıkar.
  • I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    gercekten cıkar mı
  • karsiliksiz yapan birinin cikacagini sanmiyorum :D
  • Bradypus variegatus B kullanıcısına yanıt
    200 tl ile bu ödevi rahatlıkla yaptırabilirsin.
    50 60 cıkarda ogrencıyız 200 çok benim için
    50 60 cıkarda ogrencıyız 200 çok benim için
    sen 1 kere 200 versen daha vermemek için ögrenirsin bi de öyle düşün.
  • kendin ugrassan cok rahat yaparsin bence.

52 elemani olan bi array olustur. degerler indexlere esit olsun. 0-12 kalp , 13-25 maca , 26-38 sinek , 39-51 karo olsun.

sonra bu arrayi karistir.https://www.geeksforgeeks.org/shuffle-an-array-using-stl-in-c/

sonra random 4 er kart ver.

sonra karsilastir. biz hangi degerin hangi kart turu oldugunu bildigimizden dolayi kolayca karsilastirabiliriz.

sonra sonucu cikar.

Fonksiyonlar boyle yazilabilir bence. 10 oyun kismi zaten basit bi do while ile halledilebilir
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 24 Mayıs 2020; 23:22:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makmakmakxd

kendin ugrassan cok rahat yaparsin bence.

52 elemani olan bi array olustur. degerler indexlere esit olsun. 0-12 kalp , 13-25 maca , 26-38 sinek , 39-51 karo olsun.

sonra bu arrayi karistir.https://www.geeksforgeeks.org/shuffle-an-array-using-stl-in-c/

sonra karsilastir. biz hangi degerin hangi kart turu oldugunu bildigimizden dolayi kolayca karsilastirabiliriz.

sonra sonucu cikar.

Fonksiyonlar boyle yazilabilir bence. 10 oyun kismi zaten basit bi do while ile halledilebilir
    arkadasım cok sagol ben direk cözdürmek yerine bi fikir alırım en azından dıye dusunmustum, gercekten bu dedıklerın cok yardımcı olur tessekkur ederım

• quote:

kendin ugrassan cok rahat yaparsin bence.

sonra sonucu cikar.

arkadasım cok sagol ben direk cözdürmek yerine bi fikir alırım en azından dıye dusunmustum, gercekten bu dedıklerın cok yardımcı olur tessekkur ederım

• seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    tesekkür ederım sayenizde kafamda sekillendi şuan
  • rica ederim. iyi çalışmalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 24 Mayıs 2020; 23:22:21 >
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    evet mantıklı degıl orası ama bılerek oyle sormus sanırım. nasıl yapıcaz hala bualamadım 4 er kagıt dagıtıyo her bırıne kagıtları sırayla acıp karsılastırıyolar
  • makmakmakxd M kullanıcısına yanıt
    bacak kız papazı nasıl yapcm peki yapamadım
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 24 Mayıs 2020; 23:22:38 >
    ilk eleman as
    .
    .
    .
    .
    .
    10.eleman joker
    11eleman kız
    12.eleman kral

mesela index imiz 28 diyelim.
    28/12 = 2 bize kart türünü verecek ( maça , karo vb)
    28 % 12 = 4 ise değerini
    sallıyorum karo 4 olduğubu anlayacağız.
    iki kartı karşılaştırırken eğer kalanlar eşit ise bölerek türleri kaeşılaştırırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ilk eleman as
    .
    .
    .
    .
    .
    10.eleman joker
    11eleman kız
    12.eleman kral

mesela index imiz 28 diyelim.
    28/12 = 2 bize kart türünü verecek ( maça , karo vb)
    28 % 12 = 4 ise değerini
    sallıyorum karo 4 olduğubu anlayacağız.
    iki kartı karşılaştırırken eğer kalanlar eşit ise bölerek türleri kaeşılaştırırsın
    anladım peki bunu koda nasıl dönusturcem son dediğini
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.