Şimdi Ara

çözülemeyen yağ sızıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar 98 model opel vectra b 2.0 aracımda yağ sızıntısı olduğu için 2 ay önce ustaya götürmüştüm contanın değişmesi gerektiğini söyleyip değiştirdi fakat sonra arabayı kullanmaya başlayınca bi yanık kokusu geldi ve kaputtan duman çıkmaya başladı usta da motor üst kapağının değişmesi gerektiğini eski sahibi değiştirmek yerine silikonlattığını bu yüzden conta değişince o slikonun da gidip sorunu arttırdığını söyledi bu şekilde aracı 2 ay kullandım yanan yağın kokusu ve kaputtan yükselen dumanlarla bu süreçte sadece yağ eksilteceğini başka bi sıkıntı olmayacağını söylemişti aynı şekilde başka bi usta da aynı şeyleri söyledi geçen gün bu üst kapağı sipariş ettik ve geldi usta değiştirdi eksilen yağı tamamladı 100 km yol yapıp okulumun olduğu yere geldim duman ve fazla bi koku olmadığı için sevindim fakat aracı park ettiğim yerde arabanın altında yine yoğun yağ birikintisi vardı arabayla bi tur attım ve üst kapaktan ve de alttan sızdırdığını gördüm üst kapaktan sızdırması azalmış ama alt taraftan sızdırması artmış ayrıca sanırım bu yağ akü ile ilgilii bi problem de yarattı araba akü ışığı yakıp sürekli stop etme eğilimi gösterdi fotoğrafları ekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozok_53_45 -- 12 Şubat 2017; 18:6:44 >

• yağ yoksa tabi stop eder,motor gidici...bence direk kurtulmaya bak ya da şöyle sağlam bir yetkili servise görün,garanti iş yapsınlar.ustanda iş yok.
  • PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    hocam yağ yeni eklendi koyduğum 2. fotoda beyaz sıvı gibi şeyin içine yağ akmış ben ondandır diye düşündüm götürdüğüm usta da yaşadığım yerin en çok iş yapan yeri modelli arabalar hep buraya gelir ama anlamadım sızıntı çözülmedi bi türlü
  • Motor bloğunda çatlak filan olmasın hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam korkum o yonde ama gittigim 2 usta da öyle biseyden bahsetmedi

• Çözülemeyecek bir durum gibi görünmüyor aslında... İyi usta lüks araç yapan usta değildir, cevval usta bulman lazım :)
  • SinanKkner S kullanıcısına yanıt
    Ben de tavsiye üzerine gittim hatta kendi usta akrabalarım bile onu önerdi demek ki kaçmış bişey gözlerinden inşallah çözülcek ustam:)

• Yeni üst kapağı takarken eski contayı kullandıysa yağ kaçırabilir. Conta ikinci kez kullnılmaz, her söküldüğünde yenisiyle değiştirilmelidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.