Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ]Format atıyorum kapatıp açıyorum tekrar çöküyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çözüm : Klavye kısa devre yaptırıyormuş değiştidim sorun kalktı. Aşağıda yazdıklarımı çözüm olarak denemek isteyen arkadaşlar önce klavye-mouse değiştirip bir denesinler fayda var

İşlemci ve FAN'daki kuru termal macun silinerek yeni macun sürüldü.
    CD ile format atıldı ve problem çözüldü.

___
    Öne ve EXTREME Rizeli dostlarıma teşekkür ederim yardımları için.

Merhabalar arkadaşlar geçenlerde bilgisayarım eve geldiğimde çökmüştü bende formatlıyordum.
    Masanın ustnde çay kola çekirdek vs vardı eve kedi girdi masama atladı hepsini döktu bilgisayarın power supplysine sıvı gitti ve bozuldu bende yenisini alıp taktım. Tekrar format attım açtım driverları kurdm pcyi yeniden başlatıyorm bilgisayar çökuyor bazı yerlerde okudum işletim sistemi 64 bit kurdugun drıverlar 32 bıt ıse sorun cıkartır vs. ama öyle bişey olacagını sanmıyorum cunku ben bu pcyı 1 senedır boyle kullanıyorum.

2. olarak bad sector dediler ama hard disklerimin 2 sindede bad sector yoktu. 2 hard disktede aynı sorunu yaşıyorum.

3.Olarak sata kablosu vs. dendi şuan elimdeki diğer sata kablosuyla format atmayı deniyorum bitince sonucu yazacağım.
    Not : Formatı attım, daha bilgisayar açılmadan tekrar çöktü.
    Not2 : Bilgisaar kendini yeniden başlattı "Windows başlayamıyor bunn nedeni donanımsal veya yazılımsal bir değişiklik olabilir", hatası verdi. Şuan windows açıldı kullanıcı adı vb. belirleme yerindeyim.
    Not3 : Şuan billgisayar açıldı normal bir şekilde LAN ve VGA driverini krup yeniden başlattım sıkıntısız bir şekilde açıldı. Programları vs kurup tekrar yeniden başlatacağım.
    4.Olarak güç kablosu değiştirin dendi 0 güç kablosu taktım.

5.Olarak anakart üzerindeki haici bileşenleri çıkartın dendi ön usb mik kulaklık vs. şuan bunu denemedim satayı değiştirip format atıyorum sonucu yazacagım.

6.Bilgisayarı kompresör ile temizlemek. Denemedim eğer yukardakilerden biri olmazsa deneyip sonucu yazacağım.

7.Olarak sorunun kanynağının yeni aldığım DVD-ROM'dan kaynaklandıgını düşünüyorum usb ile format atıp tekrar deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERHATKAYA55 -- 5 Mart 2016; 11:10:16 >

• Error beyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarın aç.Parçaların hepsini çıkar.Eline biraz ama çok az ıslak bi bez al.Sıvıyı fazla kullanma yakarsın motoru.Bütün parçaları dikkatlice sil.Harddisklerindeki dosyaları yedekle biçimlendir.İşlemcinin macununu değiştir.Sonra tekrar format at.Cd ile mi usb ile mi format atıyorsun.Geç başka bi bilgisayarın başına sağlamindir.net ten işletim sistemi indir.Yanlız başka yerden indirme bozuk oluyor.İndirdiğin dosyanın içinden iso yu çıkar.İso ya dokunma.Rufus ile yazdır flash belleğe iso yu.Not:Faydasını göreceksin.Ama indirecek isen sağlamindir.net ten indir.Diğerlerinde orjinal yazdığına bakma.Birde sistem özelliklerini ve işletim sistemini yazarsan daha birçok tamir işlemi söyleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Extreme_RİZELİ_53

Bilgisayarın aç.Parçaların hepsini çıkar.Eline biraz ama çok az ıslak bi bez al.Sıvıyı fazla kullanma yakarsın motoru.Bütün parçaları dikkatlice sil.Harddisklerindeki dosyaları yedekle biçimlendir.İşlemcinin macununu değiştir.Sonra tekrar format at.Cd ile mi usb ile mi format atıyorsun.Geç başka bi bilgisayarın başına sağlamindir.net ten işletim sistemi indir.Yanlız başka yerden indirme bozuk oluyor.İndirdiğin dosyanın içinden iso yu çıkar.İso ya dokunma.Rufus ile yazdır flash belleğe iso yu.Not:Faydasını göreceksin.Ama indirecek isen sağlamindir.net ten indir.Diğerlerinde orjinal yazdığına bakma.Birde sistem özelliklerini ve işletim sistemini yazarsan daha birçok tamir işlemi söyleyebilirim.

i5-4440 3.10 GHz
    4GB 1600 MHZ CORSAIR RAM
    ekran kartı onboard
    Windows 7 professional x64

Şuan bilgisayar Not3 : te yazdııgm gibi normal çalışıyor. Şuan chrome u kurdum yeniden başlatıyorm. Bakalım yine aynı sıkıntıyı vericek mi

• bilgisayar yine çöktü :( şimdi windows 7 diskimi taktım komut isteminden chkdsk yapıcam bakalım hard diskimdemi sorun var...
  • Arkadaşım Chrome ile falan uğraşma dediğimi yap.Ama yap.Bekle orjinal Windows 7 Ultimate 64 linkini atacağım.

• Aman aman aman hiç uğraşma.

• bilgisayarı gvenli modda açtım açıldı. Bu ne abi ya deliricem haftasonum mahvoldu resmen. chkdsk yaptım bi problem çıkmadı.
  • Arkadaşım sendede ne inatçı yürek varmış be.Hiç uğraşma bak format atarken bilgisayar zorlanır.Sen o kadar format atma.Şimdi son olarak dediğimi yap.Linkini atıyorum bekle.Bak lütfen ama lütfen dediklerimi yap.Yapmassan böyle çile çekmeye devam edeceksin.

• işletim sistemi cdsiyle alakası olduğunu düşünmyorm şahsen 3 farklı cd ile denedim sonuç aynı.
  • bekliyorum madem
  • Link:http://saglamindir.net/windows-7-ultimate-sp1-msdn-full-turkce-indir-download

• Cd yi sen s.ktir et.usb ile format at.Hem demek cd de bir sorun varki.Normal açılmıyor.Güvenli modda açılıyor.Normal başlatmada Allah ne verdi ise başlatır.Ama güvenli modda sadece driver ları yükler.Yani sorun Cd de.Usb ile format at.Bak linkini de verdim.

• dvd-romu söktüm bilgisayar açıldı :D ya dvd romun satasında bir sorun var yada kendisinde, 2sinide yeni aldım çünkü.
    Şuan deniyorm tekrar çökecekmi diye. Dostum indirme işlemi yapmak istemiyorum cunku internet hızım 2 megabit degerınde suan inadm o yuzden yoksa senin bilgine yanlış dedigimden degil :)
  • elektronik parçalar şu iletemizlenmekz.
    oksitlenir.
    selulozik tiner ile temizleyinanakarti. (sakın sentetik tiner sürmeyin)
    tiner yoksa elektronik tamiri yapan birine götür anakartı, şunu bi temizler mısın desen yeter.
    muhtemelen anakarta üzerinde sıvı teması yüzünden kısa devre oluyor.

zaten birsey dökülmüş, onu temizlemeden çalıştırmak tehlikeli.

• Biliyorum kardeşim bana saygısızlık yapmadığını.Ah ah eski bilgisayarlar ne kadar iyiydi.Format atarsın kullan 4-5 sene.Ayrıca internet hızının 2 megabit olduğunu bilmiyordum.Ben 16 megabit kullanıyorum.Bence sende 16 megabit abonesi ol.

• Olabilir.Arkadaş doğru söylüyor olabiir.Sıvı döküldüğünü unuttum.Anakartın vs başka parçalar hasar görmüş olabilr.

• selülozik tiner ile temizledim. termal macun yeniledim. 3 yeni sata kablosu aldım. bağladım şuan format atıyorum. sonucu yazacağım
  • anakart problemli gibi görünüyor

• driver yukledikten sonra oluyorsa driverını yuklediğin parçaların birinde sorun cıkms olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.