Şimdi Ara

[Çözüldü] boot verify certification Hatasını çözümü(G2 Ve G3 root, unlock işlemi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
27.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, çok yardımcı oldu:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftekinsen

LG G3 cihazım rootlu ve android 5.0, recovery (twrp) kurmak istiyorum.. Goolge store'dan TWRP manager ve flashfy ile denemlerim oldu.. Her 2 programda boot dosyasını kurduğumda sonuç başarısızdı...
    Her defasında aynı hatayı aldım..
    Secure Booting Error! Cause: boot verify certification.
    Bu hatayı açılış logosunda görüyorum ve telefonun uyarı lambası yanmaya başlıyor, bataryayı çıkartıp takıyorum ve telefonum sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
    Custom rom yüklemeyi kafaya koyduğum için, forumlardan araştıdıktan sonra...
    Kitkat sürümüne geçip, twrp yi kurup sonra custom rom kurmamı söylediler.
    Kitkat ı kurdum, telefonu rootladım ve TWRP yi kurdum.. Telefonu yeniden başlattığımda bu sefer hata almadım, recovery mod a giriş yapabildim...
    Yani kitkat kullandığım zaman recovery mode sorunsuz çalışıyor.

Custom rom(5.0) kurmak istediğim için indirmiş olduğum rom u, TWRP den yükleme detaylarında anlatılanlar gibi yükledim...

Telefonu tekrardan başlattığımda
    Secure Booting Error! Cause: boot verify certification. hatasıyla tekrar karşılaştım bu sefer bataryayı çıkartmak çözüm olmadı telefonu her başlattığımda aynı hata ile karşılaştım.
    Lg flashtools ile 5.0 sürümünü telefona flaşladım, telefon düzeldi ama bu seferde recovery mod silindi..
    Kısacası Costum Rom u ve recovery mod u telefona kuramadım..
    TWRP Android 5.0 ı desteklemiyor mu ?

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/secure-booting-error-cause-boot-t3073264
    Bu siteden de bir çözüm gelmedi

----
    Lgflashtools yapımcısı olan web sitesinden buldugum recovery ve root yapan bir program çözüm oldu.

LG sürücüler linkten yüklüyoruz..http://androidxda.com/download-lg-usb-drivers
    Telefonumuzdan "USB'yi hata ayıklama'' modunu aktif ediyoruz.
    Telefonu bilgisayara bağlıyoruz.
    İndirilen dosyayı Pc nizden , ulaşabileceğiniz herhangi bir klasöre çıkartıyoruz.
    Programı çalıştırmak için ''srktool102.exe'' dosyasına tıklıyoruz..

Programla yapabileceğiniz başlıca işlemler;
    Kitkat ve Lolipop sürümlerini kolay bir şekilde Root işlemini yapabilirsiniz..
    Lolipop sürümüne TWRP (Recovery) yi yükleyebilirsiniz.
    (Detaylar için program ekran görüntüsünü inceleyiniz.)

Lolipop Sürümlerinde TWRP yüklerken sürekli karşılan ''Secure Booting Error! Cause: boot certification verify'' hatasının çözümü (2 Seçenek) olmuştur.

İndirme Bağlantısı (180 mb )
    https://drive.google.com/file/d/0B3LPphsUAoMVWU5Sby1KTHE4a0E/view

[Çözüldü] boot verify certification Hatasını çözümü(G2 Ve G3 root, unlock işlemi)

Kaynak

Teşekkürler. TWRP ve CWM ile recovery kuramıyordum. SRKtool ile halloldu.

• Arkadaşlar bne bişey anlamadım . bende şimdi lg g3 var buna cloudy 2.5 kurdum , şu an stok roma geçmek istiyorum ama flaşlamam için download moda almam gerek.

Tabi alamıyorum başlıktkı hatayı veriyor şimdi benim ne yapmam lazım biri bana açıklayabilirmi .
  • hocam bende hiç bir tepki vermiyor bağlantıyı dediğiniz gibi kurdum
  • Bugün gizli menüde test yaparken yanlışlıkla telefona reset attıran teste girdim ve custom rom olduğu için haliyle boot hatası verdi. Hiç bir şekilde açılmadı, twrp den neler neler flashladım banamısın demiyor.

USB kablosunu takınca sürücü olarak da görmüyor. Modem olarak görüyordu. Neyseki downloadmoda girebiliyorduk kdz atarak işi çözdüm şimdi tel açıldı. Tekrar rootlayıp yedeği yükleyeceğim.

Başına böyle bir olay gelenler, download moda girmeyi denesin giriyorsa kdz atsınlar telefon açılıyor. Ses açma tuşuna basılı tutarken usb kablosunu takın download moda girer.
  • iki gündür uğraştığım recovery yenileme işini bu program halletti.
    lg g2 5.02 versiyonu düzgün bir şekilde recovery yükleyebildim.
    teşekkürler paylaşım için.
  • ftekinsen, çok teşekkür ederim paylaşımın için. Aynı sorun ile ben de karşılaştım, daha önce defalarca root, recovery ve custom rom yüklememe rağmen bu sorunu bir türlü aşamamıştım. Paylaşımın çok işime yaradı.
  • saatlerdir uğraştığım sorunu bu konudaki program sayesinde çözdüm çok teşekkür ederim sinir hastası olmaktan kurtuldum resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimi

saatlerdir uğraştığım sorunu bu konudaki program sayesinde çözdüm çok teşekkür ederim sinir hastası olmaktan kurtuldum resmen

kardeşim nasıl yaptın tel çalışıyor ama twrp yükleyemiyorum ben Error! Cause: boot verify certification hatası veriyor bu programla nasıl yaptın bende hep waiting for device de kalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mserkanturkel

hocam D855 marka g3 üm var.Peki telefon hiç açılmıyorsa napalım boot certification verify hatası alıyorum sürekli usb hata ayıklama telefon acılmadıgı için açamıyorum aslında normalde çökmeden önce açıktı.Programda zaten telefonu bulamıyor.
    Bu ekranda kaldı:
     [Çözüldü] boot verify certification Hatasını çözümü(G2 Ve G3 root, unlock işlemi)

Telefon hard brick oldu sanırım.LG driverların tamamı kurulu olmasına rağmen eskiden telefon aygıt yöneticisinde QHSUSB_BULK olarak görünürdü şimdi o şekildede görünmüyor aşağıdaki gibi görünüyor.

detaylı araştırdıgımda şöyle bişe gözüme çarptı:
    " Yazılım esnasında LG G3 D855 telefonunuz çökerse;
    Batarya zayıfken cihazın yazılım esnasında kapanması, USB kablosunun çıkması/arızalı olması durumunda yazılımın yarım kalması veya bilgisayarın yazılım esnasında herhangi bir nedenden dolayı kapanması durumunda LG G3 D855 telefonunuz çökerse cihaz hiçbir şekilde çalışmaz ve taktığınızda Aygıt Yöneticisinde QHSUSB_BULK isimli bir aygıt belirir. Eğer cihazınız böyle olduysa USB üzeriden hard brick kurtarma yapıması gerekir. Yüksek ihtimalle eMMC entegresi ciddi zarar görmemiştir ve yazılım yüklemesi başarılı bir şekilde gerçekleşir. Eğer kendiliğinden kapanan LG G3 D855 telefonunuz USB kablosu ile PC’ye bağladığınızda QHSUSB_BULK isimli bir aygıt görür ise %90 eMMC entegresi yanmıştır. "

kardeşim nasıl yaptın tel çalışıyor ama twrp yükleyemiyorum ben Error! Cause: boot verify certification hatası veriyor bu programla nasıl yaptın bende hep waiting for device de kalıyor

• outlawist O kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de aynı hatayı veriyordu bekliyordu kapatıp uygulamayı yönetici olarak başlattım tekrardan gördü sonra

yapabileceklerin usb portunu değiş uygulamayı yönetici olarak çalıştır
  • quote:

Hocam bende de aynı hatayı veriyordu bekliyordu kapatıp uygulamayı yönetici olarak başlattım tekrardan gördü sonra

kaç yapıcaz portu ve telden bağlantıyı sadece sarj etmi yok sa mtp mi seçicez
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlawist

quote:

sadece şarj seçeneği değil MTP veya OTP yi seçmelisin ikinsinden birisi, usb portlarından herhangi birisine tak kabloyu zaten programın kendisi kaç numaralı portta olduğunu buluyor ona göre işlemi yapıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: outlawist

quote:

sadece şarj seçeneği değil MTP veya OTP yi seçmelisin ikinsinden birisi, usb portlarından herhangi birisine tak kabloyu zaten programın kendisi kaç numaralı portta olduğunu buluyor ona göre işlemi yapıyor

yok kardeşim olmuyor ya waiting for device de kalıyor bilgisi olan var mı arkadaşlar waiting for device olayını telefon çalışıyor bir sıkıntı yok sadece twrp yüklerken error boot verify certification hatası veriyor srk tool dada malum waiting hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlawist -- 24 Mart 2016; 12:30:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MR ARKADAŞLAR LG E975 TELEFONUMA ROM YUKLERKEN YUKLEDI TELEFON DONDU KAPANDI BIDAHA ACILMADI HİÇ BIR TUSU IŞLEMIYOR DOWLAND MODA GIRMIYOR PC YE BAGLADIGIMDA SADECE BAGLANTI SESI (TELEFONDA KIRMIZI ISIK YANIYP SONUYOR BIR DEFA) . GELİYOR VE SONRA O SESDE GİDİYOR PC TELEFONU GORMUYO YANI NASIL DUZELTIRIM YARDIMCI OLURMUSUNUZ TELEFON SANKI BOS KASA GIBI MAKET GIBI YANI
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı durum bana oldu fakat download moda giremiyorum . twrp'ye girebiliyorum ve zip flashlayabiliyorum fakat telefon gene açılmıyor . lg logosu geliyor üst solda uyarılar oluyor ve mavi kırmızı led yanıp sönüyor . Varmı bana bir önerin. 3 telefoncu gezdim yapamadılar .
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim taktik dışında bir çözümü mevcut değil maalesef. Normal kdz yükleyip kendi recoverysini kurması lazım LG nin yoksa açılmaz kalır orada. :)
    Teşekkür ederim hocam . download moda girebilsem çözeceğim sorunu ama giremiyorum .

Aslında sorun twrp menüsünden kaynaklı . Cloudy rom kurduğumda bu touchviz twrp geldi ondan sonra download moda giremedim hiç .

Bakalık bu gün bişeyler deneyeceğim kendim belki yaparım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Teşekkür ederim hocam . download moda girebilsem çözeceğim sorunu ama giremiyorum .

Aslında sorun twrp menüsünden kaynaklı . Cloudy rom kurduğumda bu touchviz twrp geldi ondan sonra download moda giremedim hiç .

Bakalık bu gün bişeyler deneyeceğim kendim belki yaparım .

hocam ses açma ya da kpama tuşuydu tam emin değilim ikisini de dene sen hangisi olursa artık. İşte tuşlardan birine basarken usb kabloyu tak pc yi gördükten sonra download moda giriyor telefon. sürücüleri falan da yükle tabi belki tanımayabilir.

Daha sonra da bildiğimiz yöntemle flashtool ile yazılım atacaksın hocam. Orjinal Lg kdz uzantılı romu.
    -forumber- kullanıcısına yanıt
    Yok hocam benimki daha değişik bir durumdu, twrp yüklediğim günden beri hiç bir şekilde download moda giremedim . 3 telefoncuda becerip yapamdı

En son bu konudakileri yapacaktım . Sağolsun @-forumber- ; team wiewer üzeridnen bağlanıp çözdü sorunu . Yoksa ben 1 kaç gün uğraşırdım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.