Şimdi Ara

Çözdüm: Türkiye neden bir Avrupa ülkesi olamaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türkiye bir Almanya değil bir Norveç değil bir Danimarka Finlandiya İsviçre değil

Peki ama neden?

Singapur'da yere sakız atmanın cezası 1000 SDoları. O kanunu buraya getirseniz ve polis görevini yaparak birine ceza kezse çevresindekilerin %90'ı polise kızar bundan böyle ceza kesilir öi diye.

İşte bu nedenle hiç bir zaman o ülkeler gibi olamayacağız.

Başkasını mağdur eden bir fiili hoşgörmek.

https://forum.donanimhaber.com/komur-yakmak-yasaklanmali--157950122

Kömür sobalarından çıkan dumanlarla ilgili şikayetlerimde şu sözleri devlet yetkilileri dahil herkesten çok duydum."Parası yoksa ne yapsın"

Ben de diyorum ki "Çevresindekiler nefes alamıyorsa ne yapsın?" Siz bu kişiyi hoşgörüyorsanız herkese bu hakkı vermelisiniz ve herkes kömür sobası yakarsa ne olur biliyor musunuz? Türkiye diye bir ülke kalmaz.

Yaya geçiylerinde bir araç yaya varken geçse Almanya'da büyük cezaları var ama ülkemizde tınlayan yok ve hoşgörü gösteriliyor.

Örnekler daha çok çoğaltılır: İşte bu başkasının hakkını çiğneyen hoşgörü nedeniyle hiç bir zaman o herkesin temizlik nizam gibi konularda beğendiği medeni ülkeler gibi olamayacağız. Ne zaman ki bu goşgörünün doğru olmadığı anlaşılır o zaman birşeyler değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmrtmr -- 22 Şubat 2024; 22:7:13 >

• singapur avrupa ülkesi değil. singapurda avrupa ülkesi olamaz. sözde demokratik diktatör bir ülke. aynısını çin yapınca rerörörö diyorsunuz. singapur yapınca awwww çünkü liberal :D

• avrupa çöküyor sen avrupa diyon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt

Altına "o ülkeler gibi olamayacağız" yazdım Avrupa değil. Başlığın Avrupa olması genelde oradan referans verilmesi. Konuda anlatılan şey sakız atmanın bile 1000sdolar gibi yüksek cezasının olması ve uygulanması.

• tmrtmr T kullanıcısına yanıt

ceza değil olay.

halkın ahlaklı olması.

bu iş birazda genetiğe bakıyor, eğitimden ziyade. hepsi önemli tabi. kültür, coğrafya, eğitim. ama bence en önemlisi eğitilebilecek genetiğe sahip insanlar.

her milleti eğitemezsin.

• Avrupa renklidir herkezin gözünü boyadı boyası dökülünce altından kalkabilecekmi Avrupa ülkeleru

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.