T

Çavuş
15 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 16 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle kömür yakımıyla ilgili olarak,
İnsanlar sigara içmiyor zararlı diye, ama kat kat daha zararlı duman olan kömür dumanı altında yaşamak normal geliyor. Tütün doğal en azından, ama kömürün yakıldığı kazanlar ve bacalar, ve yakılan şey, çok çeşit kimyasalların olduğu sigaradan çok daha zararlı ve kanserojen bir duman. Tam olarak zehirli madde yakımına giriyor.

Kömür yakımı tamamen kaldırılmalı ve yasaklanmalı.küçücük arabadan çıkan filtresiz duman yasakken, bacadan çıkan dumanın yasak olmaması, anlaşılır şey değil.

Belediyeye ve polise şikayet ettiğimde, konuyla ilgili yönetmelik olmadığı için haklı olarak işlem yapmamalarına rağmen, akıl seviyemin ve frekansının almadığı tartışmayı hep yaşıyorum:
“Paraları yok ne yapsınlar”
1. Ben işe eşekle gitsem ve param yok desem aynı şeyi diyecek misin? Yoksa “ulaşım paran yoksa ona göre iş bul veya bisiklet al” filan mı dersin?
Arabamdan kapkara duman çıkarken muayene görevlisi “parası yok ne yapsın” mı der yoksa o sürüş iznini kaldırır mı?
Ne oldu? Öyle bakman durumu kurtarmıyor. Dahası var.
Herkes kömür yaksa bu mahalle ne hale gelir haberin var mı? Birisinin ısınma hakkı, tüm mahalleyi dumana boğma hakkı verir mi? İnsanlar cam açamıyor evde boğuluyor balkona çıkamıyor. Neden? Birisi ısınsın diye mi? Birinin Isınma hakkı başkasının nefes alma hakkından daha mı önceliklidir?

Önceki sorularla birlikte cevap: duman çıkaran araca izin verilmez, eşeğe de izin verilmez, ona göre başka yerde çalışıp yaşayacaksın. Isınacak param yok ama newyorkta oturmak istiyorum diyemezsin herkes imkanına göre yaşamak ve çalışmak durumunda.

Burada kanunsuzluğa geliyoruz:
Kömür yakımı yasak değil, ama yasak olan şeyler de hoşgörülüyor. At gezdiriyorlar sahilde, atın dışkılarının kokusu 1 km den duyuluyor. Atın kullanılması da ayrı. Belediye hiçbirşey yapmıyor.
Mangal yasağı yerde mangal yakanlara ceza kesmek değil kesmemek ayıptır çünkü başkasının hakkını çiğniyor. Nefes alma hakkı. Artı kayırmak, herkes mangal yaksa orada, mangal yakanlar da duramaz dumandan.

Onun için bu başkasının haklarını çiğneyerek gösterilen akıl mantık kural kanun dışı hoşgörü, Almanya gibi düzgün ve temiz bir ülke olmamızı engelleyen zihniyetin ta kendisidir.
Bu hoşgörü olduğu sürece kimse neden orası burası gibi değiliz diye kendisine sormasın Singapur’da yere sakız atmanın cezasına baksın.
Ama burada değil sakız çöp kovasını boşaltsa, zabıta hoşgörür bir defa rica eder sonra da ilgilenmez.”Bunun için şimdi ceza mı keseyim, parası yoktur ne yapsın”
Heeee kesme evet, ortalığı pislilk götürmeye devam etsin
Yan oda üyelik iptali için aradım kimlik bilgilerimi sordu ve online işlemlerden yapabileceğimi söyledi.
Online işlemlerden fesih başvurusu yaparken eski nüfus cuzdanı ve yeni kimlik belgesi bilgilerimi ayrı ayrı girerek denedim ama ikisinde de kimlik bilgilerimin yanlış olduğu uyarısını verdi. Bilgiler yanlış girilmiş.
Yeni kimlik belgemi yetkilinin belirttiği gibi destek@digiturk.com adresine yolladım ama hala düzeltilmedi. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım bu sefer bayiye giderek form oluşturmam veya edevletten abonelik iptal başvurusu yapmam gerektiği şeklinde öncekilerden tamamen farklı bir bilgi verdi. Önceki aradığımda böyle bilgi verilmişti deyince ekranlarım açılmıyor şu an sonra arayın dedi.
Bayiye gitmek zorunda görünüyorum şu anda.

Bu kadar rezil ötesi yanlışlıklarla dolu müşteriyi zora sokan bir destek sistemi olamaz gerçekten. Kimlik bilgilerimi iptal esemeyim diye özellikle mi yanlış girip özellikle mi email atmama rağmen düzeltilmiyor bilemiyorum.
Yorum yapmayacağım bazı gerçekleri söyleyeceğim. Kemer gibi Rus ve balkan turistlerin yoğun olduğu yerlerde gözlemlemek daha kolay, yabancılarda çok rahatlıkla söyleyebilirim %5 en fazla 10 olan sigara içme oranı Türklerde %50-60. Şehir içinde insanların en az yarısının elinde sigara. Otobüs duraklarında hele hele otogarlarda bekleme alanlarında tuvaletlerde bile durmak mümkün değil heryer duman altı. Temiz hava yok bulması zor. Öyle ki sigara içmek Türk geleneği olmuş sanki. Ama korona virüs dedin mi çıldırıyorlar maske tak aferim. Ulu zekalı insan covidin ölüm oranı %1 bir de sigaraya bak. Heryer leş gibi duman leş gibi izmarit leş gibi kül havası yerleri heryer pislik içinde, ama maske diye çıldıran ulu zekalı insanlar. Bu mu zeka ?
Digiturk üyesiyim müşteri hizmetlerinden arandım paket yenilemem gerektiği söylendi. Özellikle defalarca sadece ana oda için almak istediğimi yan odayı da iptal etmek istediğimi belirtmeme rağmen görüşme sonrası Yan Oda için alındığını öğrendim. Yetkililer müşterilerin rızası dışında müşteri adına satın alım işlemi yapıyor buna dolandırıcılık deniyor ve sonra iptal edip düzeltmekle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Şikayet talebi oluşturdum 2 gündür cevap yok hem mağdur ediliyorum gem durumla ilgilenen yok. Düzelmezse Tüketici Mahkemesi'ne başvurmak zorunda kalacağım. Digiturk temsilcilerine telefonda kesinlikle güvenmeyin internetten online uygulamadan kendiniz yapmaya çalışın. Temsilciyle işlem yapmak zorunda kalırsanız da sonrasında mutlaka kontrol edin.

DÜZENLEME:
ÇÖZÜLDÜ
2-3 hafta sonra bir yetkili aradı ve yanlışlık olduğunu söyledi. Satın aldığım paketin ana odaya aktarılabileceğini veya ücretinin iade edilebileceğini söyledi. Ücret iadesi istedim ve 3-5 gün içinde ücret iade edildi.
Sorun çözüldü.
2-3 senedir Turknet kullanıyorum son 2-3 aydır günde 5-10 defa 5-10-30 dak. sürelerle kesiliyor ve google’da “zxc” yazarak kontrol ede ede bir hal oluyorum, google arama sonuç sayfası 15-20-25sn’de açılır mı ya, 20 sene öncesinin dialup interneti bile daha hızlıydı siz napıyorsunuz? Hayatımda bu kadar rezaletini hiç görmedim. Sonra kendi kendine düzeliveriyor sayfalar açılmaya başlıyor birden. Kapattırıp başka birine geçeceğim uğraşmıyorum üşeniyorum ama sonunda zorunda kalacağım herhalde. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı?

Ek not:
Müşteri temsilcilerin klasik sorularına cevap
1- Kesilme ve düzelme telefon tablet laptop hepsinde aynı anda oluyor.
2- Interneti kullanan başka bir uygulama veya güncelleme olmadığı kontrol edildi ve biliniyor. Sadece telefon bağlıylen bile bu sorun hep oluyor.
3- 2-3 senedir sorun olmazken son 2-3 aydır farklı bir şey yapmış ta değilim.
Toplumda çok yaygın olan bir şey ama evrensel hukuk kurallarınca basit cinsel taviz kadar da cezası olan yani onladar ahlaksız bir eylem. Bu konuyla ilgili bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
1. Özel yaşamı ifşa suçunun gerçekleşmesi için iddianın gerçek olması şart mı? Örneğin birinin arkasından eşcinsel olduğu yönünde ithamda bulunmak bir ifşa eylemi, ama bu suçun gerçekleşmesi için kişinin eşcinsel olması şart mı? Yoksa doğru olmasa da yine de özel yaşama yönelik ifşa eylemin gerçekleşmesi nedeniyle suçtur denebilir mi?
2. Kanıt ses veya görüntü kaydı olabilir ama habersiz alınan kayıtlar ayrıca suç olarak değerlendirilse bile yine de kaydın içeriği kanıt olur mu? Olmaması saçma çünkü bir suç başka suçu örtmez habersiz kayıt suç olabilir ama kauıt içinde suç varsa bunun da ayrıca değerlendirilmesi gerekir bence. Komşunuzu gizlice kaydederken bir cinayet işlense habersiz kayıttan kanıt niteliği taşımaz deyip göz ardı mı edilecek? Yoksa geriye tek kanıt tanık kalıyor sanırım değil mi?
3. Bir de iftira suçu giriyor sanırım. Başka hangi suçlar dahil oluyor?
4. Tazminat davası açılabilir mi? Yoksa nasıl dava açılır sonuç alınır mı masrafa değer mi?
Teşekkürler
Harika bir duygu hem başarı hissi hem ucuz hem güvenli çünkü nasıl ve neyle değiştirdiğimi biliyorum telefona nasıl davrandığımı da biliyorum. Tamircide diğer parçaları eller mi değiştirir mi vidaları yamuk yumuk yakar mı herhangi bir zarar verir mi bilinmez. Deji 2300mha taktım pil de iyi gibi.

Dikkat edilmesi gerekenler:
(Anlatım videolarında olmayan çok önemli gizli kalmış bilgiler)

Videoları inceleyerek yapınca son derece kolay ama:

1) Videolarda vida sıralamalarından hiç bahsedilmiyor oysa uzunlukları ve çapları farklı olabiliyor. Ondan çıkarılan her vidayı pozisyonunu unutmayacak şekilde kenarda sıralamak gibi bir yöntem kullanmak iyi olur. Bir vidayı yanlış yere takmak hasarlara neden olabilir.
2) Pilin bantı çıkarılırken yavaş hareketlerle çıkarılmalı yoksa kopuyor ve durum zorlaşıyor.
3) Batarya kablosu en önce çıkarılmalı ve en son takılmalı ve takılıyken başka hiç bir kablo takılıp çıkarılmamalı yoksa kısa devreye neden olabiliyor.
4) Bataryayı yerleştirirken yapışacağı için kablonun batarya soketine ulaştığından emin olunmalı yoksa biraz aşağı veya yukarı yapışırsa ve soket aşağıda veya yukarda kalırsa tekrar çıkarmak gerekebilir ve bant yoksa nasıl yapıştırılır orasını bilemiyorum neyse ki bunu araştırmaya gerek kalmadı.

Sonuç olarak aslında kolay ama bunlara dikkat etmek lazım. Bir büyüteç te bence gerekli çünkü vidalar pire kadar hangi uçlu torna vida lazım filan anlaması zor olabiliyor.
Binance üyeliğimi silmek istiyorum ayarlar/güvenlik menüsünde sadece “devre dışı bırak” seçeneği var komple silme imkanı nerede yok mu bilen var mı? ‬Devre dışı bırakınca tekrar açılabilir çünkü.
Turşu yaparken kapağı açılırsa ne olur? Pancar turşusunu kapalı kavanoz yerine tencerede yaptım içinde tuz sirke su pancar var ne farklı var şimdi ağzı kapalı kavanozdan ? Ağzı kapalı kavanozda olsa ne fark edecekti?
İphone kamera kılıfılarında kamera kısımları hep açık oluyor. Kamera kısmı sürmeli kapaklı olan kılıflat var ama açıp kaparken lenslere sürtünüyor gibi zarar verebilir. Nasıl bir koruma veya kılıf tavsiye edersiniz?
Hakkında
Konum: konum
Meslek: websitem
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 40
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 81
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 1.117)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 69 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.