Şimdi Ara

COWON J3 ANA KONU (İNCELEME,YORUMLAR,TAVSİYELER..)KOTALILAR DİKKAT!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
2
Favori
18.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende bir mp3 player almayı düşünüyorum fiyat aralığım 500 550 arası aslında ben appleı müzik çalardan en iyisi sanıyodum ama baya araştırdım genel olarak cowon tavsiye ediliyor.benim için en önemli olan ses kalitesi ve sesi kulağı sağır edebilicek kadar yüksek vermeli bunu yaparkenden sesi bozmamalı kaliteli olmalı ve kapasitesinin çok geniş olması müzik arşivim 1.5 tb olduğu için herk grubun sadece 1 albümünü atsam bana yeter bildiğim kadarıyla en yüksek ıpod classic 160.bu seviyede yada daha yüksek olan ve aradığım özelliklerini barındıran bi cihaz varsa tavsiyelernizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
  • cowon'un yeni bir modeli çıktı 250 gb kapasiteside var sana heralde böyle birşey lazım modeli aklımda değil cowon'un resmi sitesinden bakman lazım ama fiyatı yüksek olur tahminen
  • peki ses kalitesinde bir değişiklik oluyormu genelde s9u ve j3ü öneriyorlar.birde birşeyi merek ediyorum almışken en iyisini almak istiyorum.cowonmu daha iyi archosmu yoksa irivermi
  • bence cowon hepsinden daha iyi ses çıkışı hem çok yüksek hemde ses kalitesi çok iyi zaten şarj süresi bakımından diğer cihazları eziyor
  • sony nwz-a845 almanı öneririm.ses kalitesi açısından s9 ve j3 ten iyidir.forumdaki cowon s9 ve j3 kullanıcıları cihazlarını satıp sony nwz-x1050 veya nwz-a845 aldı.
  • eve sonynin ürünleri cowondan daha iyi diyenleride duymuştum aslında sony kaç yıldır walkman üretiyor gerçekden kaliteli nwz-x1050 çok hoşuma gitti wifide olması güzel ama hafıza açısından beni memnun etmedi 16 gb bana kesinlikle yetmez hafıza kartı girişi varmı bilmiyorum ama yoksa eğer daha yüksek bi modeli varsa sony alsam daha iyi olur gibi geldi bana en iyisi cowon ise ve cowon kullananlar satıp sony aldysa sony almak gerekir
  • Cuma günü Cowon j3'üme kavuştum ve böylelikle ben de bir j3 üyesi oldum. :) Player'ı ilk elime aldığımda hafifliğine inanamadım. Çok ince ve çok hafif bir cihaz yapmışlar. Özelliklerini de düşününce tebrik etmemek elde değil. Bugüne kadar fazla kurcalayamamıştım, ama bugün zaman ayırıp kullanma kılavuzunu iyice okudum ve artık yavaş yavaş aleti daha rahat kullanmaya başladım.

Cihazda en çok beğendiğim kısım ki bu aleti almamın asıl sebebi olan müzik kalitesi ve eq ayarları. Bu kadar detaylı ve bol seçenekli bir ayar kısmı beklemiyordum. Genelde bu tip cihazlarda standart olarak sunulan eq seçeneklerinkinden farklı olan j3'teki rock, pop gibi başarılı eq seçeneklerinin yanı sıra BBE eq'lar çok zevkli müzik dinlemenizi sağlıyor. Ama ben tabi ki kendi user eq'mi de yarattım. :)

Ekran'ın amoled olması ve multitouch'ı desteklemesi, bu aleti seçmemdeki 2. önemli nedendi. Gerçekten fotoğraflara bu ekranda bakmak çok keyifli. Yalnız benim fotoğrafların boyutları genelde 3 mb'den fazla olduğundan sanırım, fotolar arası geçişler istediğim akıcılıkta değil. Zaten kullanma kılavuzundan da anladığım kadarıyla 1 mb'den az büyüklükteki dosyalar tavsiye edilmiş.

Videolar konusu ise benim için aletteki en büyük hayal kırıklığı oldu. Ben istediğim dosyayı aletin içine atıp rahat bir şekilde oynatabileceğimi düşünüyordum. Ancak öyle olmadı malesef. Aletin içine birkaç tane avi, bir mpg ve birkaç da wmv attım. Avi'lerden bazılarını oynatmadı, mpg'i de oynatmadı. Wmv dosyalarında ise görüntü yok ya da bozuk ama ses var. Bugün tekrar bir wmv dosyasını çalıştırmayı denedim. Bu sefer görüntü geldi ama ses ile görüntü arasında senkronizasyon sorunu oldu. Bilemiyorum belki de cowon media center-jet audio kullanarak videoları önce convert edip, öyle denemeliyim.

Herneyse, son olumsuz olarak değinebileceğim konu da; müzik dinlerken dosyaların içinde search kısmını inceliyordum ve birden ekran dondu, yani alet kilitlendi. Böylelikle ilk reset'imi de atmak durumunda kaldım.

@Marine-gear; size bazı sorularım olacak; sizin kullandığınız eq seçeneği hangisi acaba? Firmware versiyonunuz nedir? Benim alet 2.03 ile geldi. Cowon sayfasından baktım 2.23 çıkmış. Update etmeyi düşünüyorum. Bir de dışarıda kullanmak için, alete bir kılıf aldınız mı?

• öncelikle hayırlı olsun j3

benim kullandığım firmware 2.22 şu aralar çok yoğunum okula gidiyorum ve ayrıyetten çalışıyorum o yüzden pek ekolayzır ile oynayamıyorum eve geç saatlerde geldiğim için hiç uğraşma şansım yok zaten kulaklığımda bozuk birkaç gündür adi bir kualklık ile kullanıyorum ama ben genelde ekolayzırı kendim belirliyordum(yani kendi ekolayzır'ımı oluşturuyorum) daha sonra aleti sıfırlayınca ayarlar gitti
  • Anladım, kolay gelsin. Kulaklığın için de geçmiş olsun. Bu aleti iyi bir kulaklıkla kullanmadıktan sonra anlamı yok bence. Firmware 2.22 aleti aldığın zamanki firmware mi, yoksa update mi ettin?

quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

öncelikle hayırlı olsun j3

benim kullandığım firmware 2.22 şu aralar çok yoğunum okula gidiyorum ve ayrıyetten çalışıyorum o yüzden pek ekolayzır ile oynayamıyorum eve geç saatlerde geldiğim için hiç uğraşma şansım yok zaten kulaklığımda bozuk birkaç gündür adi bir kualklık ile kullanıyorum ama ben genelde ekolayzırı kendim belirliyordum(yani kendi ekolayzır'ımı oluşturuyorum) daha sonra aleti sıfırlayınca ayarlar gitti
  • aldığımda içinde 2.20 vardı ben cowon'un sitesinden indirip yükledim

maaşı alınca alacağız artık bir kulaklık elimdeki kulaklıkları sattım bende kulaklıksız kaldım 4tane sennheiser cx280 vardı sıfır hepsini sattım bunun dışında birde kullandığım sennheiser cx500'ü sattım elimdeki cx55 bozulunca böyle ortada kaldım
  • Sizin j3'ün firmware'i benimkisinden daha update'li gelmiş. Ben de biraz önce 2.23'e terfi ettim korka korka, neyse ki sorun çıkmadan update'i tamamladım.

Ben de yeni aldığım cx350 street II'ye alışmaya çalışıyorum. Kulaklığın kulak içine yerleşmesi çok iyi. Ses olarak hem basları hem de tizleri eski Philips SHE9600'üme göre daha iyi. Ama çok da istediğim gibi bir kulaklık çıkmadı. Belki daha yeni olduğundan böyledir, anladığım kadarıyla kullandıkça sesi güzelleşiyormuş bu tip kulaklıkların. Bakıcaz artık. :) Tabi ileride bir IE8 almayı da düşünmüyor değilim, o da ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corail79 -- 30 Kasım 2010; 0:36:38 >
  • Bende de 2.03 versiyonu var. 2.23 versiyonu ile gelen değişiklikler neler acaba?. Bir de ben de 2.23 e geçsem acaba makinanın içindeki mp3 ler, videolar vs gider mi?
  • versiyon yükseltince içindeki dosyalar silinmiyor en azından ben yaptığımda silinmedi tabi yedeği ni almakta fayda var

versiyon yükseltince genelde ses kalitesi anlamında iyileştirmeler oluyor
  • http://www.cowonglobal.com/

Yukarıdaki sitede 2.23 ile nelerin değiştiğine dair bilgiler bulabilirsiniz. Benim dikkatimi çeken menülerde stopwatch ve comix uygulamalarının eklenmiş olması, bunun yanında hatırladığım kadarıyla ape dosyalarında album art özelliği ve sd kartla ilgili iyileştirmeler yapılmış.

Kullanma kılavuzunda firmware güncellemelerinde önemli dosyaların yedeklenmesi gerektiği uyarısında bulunulmuş. Ben herhangi bir yedekleme yapmadım (önemli bir dosyam olmadığı için), sonuçta 2.23'e geçişimde herhangi bir dosya kaybı yaşamadım. Sorunsuz işlem gerçekleşti. Gene de uyarayım, güncelleme öncesi aleti full olarak şarj etmeyi ihmal etmeyin. Zaten verdiğim sitede güncelleme için dikkat edilmesi ve yapılması gereken adımlar anlatılmış.

• j3 donma vs. Sorunlari varmi? Keyifle video izlenebiliyormu ve sesi sansa clipe oranla nasil? Almayi dusunuyorum
  • donma vs sorunu yok alalı 5-6 ay olmuştur bir ara virüslü dosya karışmıştı o zaman donuyordu 1-2 kere tarama yaptım düzeldi aldıımdan beri başka hiö donmadı

video kalitesi çok iyi amoled ekran olduğu için renkler mükemmel sansa clip ile kesinlikle kıyaslanamayacak kadar iyi bir cihaz tavsiye ederim almayı düşünüyorsanız pişman olmazsınız
  • ipod touch a gore nasil peki? Tek farklari uygulama destegi ve wi fi? Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

ipod touch a gore nasil peki? Tek farklari uygulama destegi ve wi fi? Ne dersiniz?

Cowon s9(j3 ile aynı ses kalitesine sahip) u almadan önce Vatan da ipod touch 3. nesil i deneme fırsatım oldu.Cowon ses kalitesinde bariz üstün.Bunu net olarak söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckolik13

quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

ipod touch a gore nasil peki? Tek farklari uygulama destegi ve wi fi? Ne dersiniz?

Cowon s9(j3 ile aynı ses kalitesine sahip) u almadan önce Vatan da ipod touch 3. nesil i deneme fırsatım oldu.Cowon ses kalitesinde bariz üstün.Bunu net olarak söyleyebilirim.

Video, kullanım kolaylığı?
  • cd'den attığım tüm videolar çevirmeden direk çalıştı geneli avi uzantılıydı video kalitesi zaten mükemmel ekranı amoled olduğu için bu konuda da ipod touch'dan daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.