Şimdi Ara

Covid-19 ve gün gün başıma gelenler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
5
Favori
9.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu yazının aynısını ekşi sözlüktede paylaştım.

112 acil personeliyim temmuz ayının 12 sinde sabah nöbetten çıkmıştım yorgunluk hissediyordum ama normal nöbet yorgunluğudur dedim ve eve gelip yattım. normalde nöbet çıkışları 4-5 saat uyumak bana yetiyordu ama o gün 10 saat uyumama rağmen yorgunluğum geçmemişti. ertesi gün yorgunluğa birde ishal ve öksürük ve baş ağrısı eklendi. bu durum bende şüphe uyandırınca maltepe devlet hastanesi acil servisine gittim. daha önce bu hastanede test yaptırmıştım. acil servisteki dr akciğer filmi çekip bir boğazımı kontrol etti. ve filimde akciğerler temiz diyerek ilaç yazarak gönderdi beni. test vs yapılmadı. ertesi gün bende koku ve tat alma kaybı oluşunca şüphelerim iyice arttı ve test yaptırmak için kartal eğitim ve araştırma hastanesine gitmeye karar verdim. normalde test yaptırdığımız zaman çalışan sağlığı ve güvenliği birimine haber vermemizi isteniyordu. birime test yaptıracağımı haber verdim. ancak daha sonra filmimin temiz olması nedeniyle gereksiz yere hastaneyle uğraşmak istemediğim için vazgeçtim. çalışan sağlığı biriminde ki personel belirtilerimi söyleyince test yaptırmam için ısrar etti ve bu sebeple gidip test yaptırdım. kartal eğitim ve araştırma hastanesinde acil servisten gittiğimde hasta kayıt biriminden direkt pcr örnek alma odasına yönlendirildim herhangi bir muayene vs yapılmadı ve örnek verdim. normalde test yaptırdığım günün ertesi günü yine nöbetim vardı fakat bu belirtiler ile risk teşkil ettiğim için şefle konuşup test sonucu çıkana kadar izin istedim. normalde bir gün önce alınan test sonuçları ertesi gün saat 10 gibi açıklanıyordu ama o gün bir türlü açıklanmadı bende bunun üzerine rapor aldım. akşam saatlerinde test sonucu negatif olarak çıktı. fakat bu aralar ateşim 39 dereceyi görmeye başlayınca bu covit-19 değilse bile ne boyle beni süründürüyor dedim. yılla boyunca hiç bu şekilde hasta olmamıştım. ertesi güne maltepe devlet hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümüne randevu alıp gittim. orada ki dr test sonucu negatif ise covid değilsindir dedi. ve neden muayene için kartalı seçmediğimi sordu. oraya gittiğimde doktor muayenesi olmadığımı direkt pcr örneği verdiğimi söyledim. doktor kan tahlili istedi. ağrılar ve ateş yüzünden duramadığımı söyleyip ilaç yazmasını rica ettim fakat teşhis konmadan ilaç yazamayacağını söyleyip yazmadı. bunun üzerine bende aile hekimime gidip durumu ona anlattım. aile hekimim bu belirtiler varsa kesin covid-19 dur diyerek covid tedavisinde kullanılan azitro isimli ilacı ve ateş düşürücü ilaç verdi. ertesi gün tahlil sonuçları çıkıp tekrardan maltepe devlet hastanesine gittiğimde doktor bana test sonuçların normal diyerek hiçbir şey yazmadan yolladı. durumu işyerinde ki bir doktora telefonsa anlatınca neden bt cekilmediğini sorup sultanbeyli devlet hastanesinde ki tanıdık bir doktoru aradı ve sultanbeyli devlet hastanesine gitmemi istedi ilk başta uzak olduğu için gitmek istemesemde ısrar ettiği için ve orada ki doktorun beni bekliyor olmasından dolayı gittim. kan tahlili ve pcr yeniden yapıldı ayrıca tomografi çekildi. tomografi sonucunda her iki lobtada buzlu cam görüntüsü gözüktü için kovid tanısı konuldu. 10 tablet plaquenil verildi. kan tahlili sonuçları çıkana kadar 2 saat bekledim. hastanede yatıp yatmayacağınıza kan tahlili sonuçlarına göre karar veriliyor. kan tahlili iyi çıkınca eve gönderdiler beni. bu gün ilçe sağlık tarafından arandım. Ben ve ailem 14 gün karantinaya alındık.

edit: 1 ve2 ağustosta verdiğim testler negatif çıktı. Zayiat vermeden atlattık çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi executioner92 -- 3 Ağustos 2020; 2:10:34 >

• Mlaesef ülkemizde doktor sorunu var
    Malesef doktorların vatandaşı başından savma durumu var
    Malesef doktorların kapasite sorunu var
    Mlaesef bu devlet hastanesi doktorlarından verim almak çok çok zor.

Doktorun hayali özel hastane iyi maaş kapak atma ya da kendi muayyanesini açma bu tip durumlar olduğu sürece bir arpa yol alamayız.

Çeken biilir daha ağır şeyler yazmak isterdim ama yazamam....

Bu ülkenin sağlık sistemi görsel olarak iyi bundan zerre süpheniz olmasın....ama.... hizmet kısmını siz hayal edin.....

O sebple uğraşınızdan ötürü tebrik ediyorum herkes sizin gibi olmaz
  • geçmiş olsun. Allah şifa versin
  • Hocam ailenizde ki yaşlılarda ne gibi tepkimeler verdi normal bir gripten farkı ne oldu sizin için
  • Geçmiş olsun, başkaları sizin gibi uğraşmıyor, 1 tane test yapıyor negatifse daha da tınlamıyor. böyle böyle bulaşıyor işte
  • geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz
  • Okurken bile yoruldum, geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun.
  • Corona virüsü yayman için ellerinden geleni yapmışlar sağlık sektörüyle alakam yok ama bu semptomları bana desen ben bile coronasın sen kardeşim geçmiş olsun derdim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.Korona olduğunu öğrenene kadar bayağı gidip gelip uğraşmışsın.Keşke virüse yakalanıp yakalanmadığımızı doğru bir şekilde gösteren bir test olsaydı.Eczaneye gidip evde yapabileceğimiz cinsten.
  • ulan hasta halde adamı ordan oraya koşturmuşlar okurken cinnet geldi inşallah tez zamanda toparlanırsın hocam ne diyim bi test için bu kadar süründürülür mü bide haberlerde şu kadar test yapıyoruz diye gerilip duruyolar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunlar insanları zorla hasta edecek. Boğaz ağrısı ve kulak ağrısı sebebi ile doktora gittim.

Kas gevşetici yazdı dangalak.

Soran olursa süreç çok iyi dersiniz

• Geçmiş olsun hocam. En sonunda sürüntü pcr testleriniz pozitif çıktı mı? Yalnızca akciğer filminizde mi pozitif bulgulara rastlandı?
  • Yani aklı basında bir doktorun direk bt istemesi lazımdı. Malesef bazı doktorlar beş para etmez. Keşke mesleği bıraksalarda işlerini iyi yapan doktorlara gölge olmasalar.

• Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. En bilinçli hasta bu durumda, köylü hasan agayı siz düşünün. Rakamların neden düşük çıktığını anladık mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therkut -- 18 Temmuz 2020; 23:2:33 >
  • AYLAVYU kullanıcısına yanıt
    kas gevsetıcı ne alaka alumınyum
  • Mal işte. Sanırım klima , araç vs çarpmış ondan diye verdi.

Mala diyorum ki 2 aydır ağrıyor. Kırk yılın başı devlet h. İyidir iyidir diyenlere uyup gittim.

Hastaneden çıktıktan sonra devlet hastanesi diye totosunu yırtanlara mesaj attım al sana devlet hastanesi ... diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYLAVYU -- 18 Temmuz 2020; 23:53:43 >
  • Zaten temmuz ayında başka enfeksiyon ihtimalleri çok düşük değil mi? Bu belirtilere rağmen bu kadar uğraşmış olmanız çok ilginç

• geçmiş olsun bayağa uğraşmışsınız aslında sağlık elemanlarını bukadar uğraştırmak saçma yani, hatta başım ağrıyor dese bile yapmaları lazım işte tüm ülkeler vaka oranım yüksek çıkmasın derdine girdi işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Temmuz 2020; 0:49:30 >
  • Bu kişi birde sağlık çalışanı, bu nasıl bir iş anlamadım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.