Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sabahtan beri ekran açık ledlerin açık olmasi ölçümü etkilemiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Şimdi.. Bu açıklamayı yapabilmeleri için birden çok cihazı bir çok senaryoda neredeyse bir aydır test ettikten sonra bu sonuca vardılar ki sahaya sunuldu şuan V4 kullanan herkes tarafından kullanılabilir oldu.. Cosa bu açıklamayı yapabilmek için onlarca cihaz ila test edip bu sonuca vardı, peki sen bu sonuca nasıl vardın?

• partagas kullanıcısına yanıt
    Bana modem marka model ismi verebilir misin?

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Sürekli ekran güncellemesi sonrası donanımsal değişikliği ne yaptınız?

• Son güncelleme ile daha stabil çalışıyor. Fişi çekip taktigimda bağlanma sorunu oluyordu şimdi fişi çekip takıyorum takar takmaz baglaniyor.haftaljk programda gayet güzel çalışıyor simdilik. Birde witget yaparlarsa Allah derim o zaman 😁. Onunda yapacaklarından eminim. Şimdiye kadar müşterilerinin istekleri doğrultusunda hareket ettiler. Bundan sonrada aynı şekilde devam edeceğini umuyorum.

• https://smartcosa.com/akilli-termostatik-vana/#shop

Bu radyatör vanasını ne zaman piyasaya sürecekler acaba, kış geçiyor hala sürecekler..

• Bu mor ışık 2 hafta önce ki güncellemeden sonra sapıtmaya başladı. Özellikle bugün iyice cozuttu Bazen fişten çıkıyor geri taktığımda bakıyorum ev 20 derecede olması gereken ev 24 derece gösteriyor sonra pat pat düşüyor derece. Şimdi de 0.1 derece ile çalışması gerekirken 19.7 ye düşene kadar çalıştırmamış. Sonra çalıştı bu seferde çalışırken 19.7,19.6,19.5 düşmeye başladı. Çok geç ısıtıyor günlük 8 saat çalıştığı oluyor kombinin. Bi ayar kalibrasyon bir şey yapmak gerekir mi ? Gece gece kafayı yedirtti.

• nefbote kullanıcısına yanıt
    Bende bekliyorum.aralik ortası denmişti

• DiyagnostikMan D kullanıcısına yanıt
    Şu an v3 kullanıyorum.

En son pazar günü haftalık program hala çalışmıyordu ben de düzelene kadar kutusuna geri koymuştum.

Donanımsal değişikliğe müdahele etmeyebilirim. Benim için seçenek olur. Sürekli gösterme ya da dakikada bir gösterme.

• Ekran fişten söküp takınca ya da elektrik kesintisinde tekrar kapanıyor. Menüden girip ekranı sürekli aç demeniz lazım.

Ekranın üst tarafı sıcak alt sensör tarafı daha serin. Ölçümü etkiler ve yazılımsal olarak kalibre edildiğini düşünüyorum. Isı yukarıya çıkıyor ama ufak bir kutu genel olarak az bir ısı olsa da dış malzemeyi ısıtacaktır.

Keşke ağ geçiti ünitesi kullansalardı. Taklit ettikleri tadoo da bile bu vardı. Bir çok cihazda internet kullandım hiçbiri bu cosa kadar internet modem bağlantı seçmedi. Aynı modeme onlarca cihaz aynı anda bağlanıyor ama nedense hepsi çevrimiçiyken cosa kafasına göre kopmuş bağlanmış yada ulaşılamıyor.
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Ekran acik kalma olayi olmus bence ama baglanti konusunda haklisin.v4 te bu sorun asilmaliydi.Baglantiyi kombi kitinden yaptim.baglanti cok sik kopuyor bende gunde 12 saat yok belki.Belkide daha fazla ama eslesmede sorun olmadigindan gorevini yapiyor.o yuzden sorun etmiyorum.eski v1 cosa internet kopunca calismiyordu bende.v4 te boyle bir sorun yok

• Bağlantıyı termostat üzerinden kurun birde öyle deneyin nasıl olsa ekran açık kalması için fiste kullanıyoruz

• dün akşam ekran açık bırakıp yattım sabah kalktığımda ise ekran kapalıydı , işe gitmeden yeniden aktif attim bakalım akşam nasıl bulacağız.

ayrıca ekran açık olduğu için dün akşam farkettim kendiliğinden zaten bağlı iken birdaha wifi bağlandı işareti çıktı, kronik sorunum olan kombi kiti kopmasıda 2 kez oldu , eğer kombi kitine bağlantım kötüyse ilk eşleştirmede geri bağlanmaması lazım ama bağlanıyor, bu sorunlar biraz daha devam ederse paraya kıyıp modülasyonlu honeywell alacağım sanırım...
  • taru T kullanıcısına yanıt
    bende on-off otlerden umudu kestim keşke kombime uyan kablosuz modülasyonlu ot olsa fiyatları çok uçuk yav o paraya değeceklerini hiç sanmıyorum ha faturam 350+ olsa mecburi alırdım tabi....bu ay ist tahmini 170 filan gelcek modülasyonu evde insan gücüyle biz yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Aralık 2018; 16:10:32 >
    Alt üst boş, bina yeni, güneş görmüyor, binayı ben ısıtıyorum neredeyse 300₺ den fazla gelecek bu ay hemde Osmaniye gibi sıcak bi yerde, bari modülasyonlu alıp konforu biraz daha arttırsaydım diye düşünüyorum bazen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Mevcut istanbul havalarında bu şekilde bir grafik çıkıyor, kombi kazan sıcaklığım 60 derece. Evim 3+1 ama salon kapalı durumda, şuan 3 veya 4 radyatör çalışmakta. Kombi kazan sıcaklığım 60 derece. Bina dışından yalıtım mevcut. Kombim buderus marka. Sizce normalmi?

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• quote:

Orijinalden alıntı: taru

Alt üst boş, bina yeni, güneş görmüyor, binayı ben ısıtıyorum neredeyse 300₺ den fazla gelecek bu ay hemde Osmaniye gibi sıcak bi yerde, bari modülasyonlu alıp konforu biraz daha arttırsaydım diye düşünüyorum bazen.
    yüksek faturaların ana nedeni..
    1.yalıtım
    2.sıcağı sevmek
    oyle evde kışın ortasında kısa kol shortla dolanıyım odayı 24 e vurdurıyım kafasıyla dünyanın en iyi ot si bile çok fayda etmez...
    benim doğalgazcı mühendis akrabanın dediği gibi yakarsan for for faturada gelir for for fizik kuralları ortadır...

• taru T kullanıcısına yanıt
    Gece elektrik gidip gelmiş olabilir mi ondan kapanmış olabilir

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Cosa da hiç çevrimdışı olmamış gece elektrik gitseydi oda gözükürdü diye düşünüyorum, cosa dan herşey beklenir grafik te göstermemiş te olabilir.

Ekleme: elektrik gitmemiş kesin bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taru -- 14 Aralık 2018; 16:33:16 >
    Akşamları 22 gece 21.5 gündüz evde yokken 21. Çokta değil aslında, alt üst kata birileri taşınana kadar böyle gidecek.

• 
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.