Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorunlar devam ediyor demekki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kombi sezonu yaklaşıyor, bu sene doğalgaza döviz kurlarından ötürü ciddi zamlar gelecek ve vatandaşı zor bir kış bekliyor. Hata affetmez, yok yazılmış takılı kalmış elektrik kesilmiş vs.. 4 aydır maalesef oturmadı yazılım ve buradan da sürekli farklı hatalar görüyoruz. Geçmişte olduğu gibi idare edileceğini sanmıyorum. Bir an önce düzene girmeli.
  • Sorunlar devam ederse cosa bu işi yapamıyorum artık diyeceğim.ekran ekran dedik.ekran yapıldı pili 2 hafta gidiyor.ekran açık kalamiyor.ya hiç yapmiyorsan LCD ekrandan yap sürekli gösterim yapsın.ekran çok ta işlevsel değil.bana göre dağ fare doğurdu.piyasada bu kadar çok örnek varken onlara yakın bir ürün bekliyordum cosadan.ekranin düğmesine basamağın kadar mobilden de açarım ekran sürekli gostermeli.cosa bu işi düzeltti düzeltti yoksa başka termostada geçiş yapılan üstelik öğrenme moduda yok.yeni model eski modelinin makyajlanmış halı gibisi.

• Eski cosa kullananlar ne durumda yeni yazılım onlarda da sorun çıkarıyor mu acaba

• Bende cosa2 var, geçen gün kışa hazırlık için
    kutusundan çıkardım ve çalıştırdım.
    Hiç problem çıkarmadan çalıştı.
    Kombiyi yaktı, ayarlı dereceye gelince kapattı problemsiz.
  • yaklaşık 3 aydır kutusunda duran cosa hüsrana uğrattı.

Bakalım cumartesi günü mh ile çalıştırabilecek miyim.
  • Merhaba arkadaşlar, forumda sıfır kutulu Cosa3 satan birileri vardı ama bulamadım o mesajları. Nerede olduğunu bilen birisi yazabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cosa.com.tr Sitesi yenilenmiş ve yeni cosa satışa çıkmış.

Yeni cosa kombi+klima paketi : 849tl

Yeni cosa klima paketi : 399tl

Cosa V3 kombi+klima paketi : 499tl (Sınırlı sayıda stok, eldekileri bitirip sanırım üretmeyecekler)

Cosa V3 klima paketi : 399tl (Sınırlı sayıda stok, eldekileri bitirip sanırım üretmeyecekler)

Ek ürün ve hizmetler:

Cosa Akıllı Oda Termostatı (v3) Kombi Hizmeti Kullanım ve Ünitesi Bedeli : 280tl
    Yeni Cosa Kombi Kontrol Hizmeti : 200tl
    Cosa Montaj ve Kurulum Hizmeti : 100tl
    Klima Kontrol Hizmeti : 100tl
    Yeni Cosa Kombi Kontrol Ünitesi : 250tl

Şuan diğer satış sitelerinde yeni cosa satışı göremedim eski cosa satılıyor. Fiyatlar dövizden çok etkileniyor sürekli satıcılar fiyat arttırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 13 Eylül 2018; 17:45:24 >
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Fiyat baya yükselmiş on siparişleri baya uyguna aldık cihazlari
    Bu arada siteden giriş kalkmış gibi gorunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 13 Eylül 2018; 20:14:55 >
  • Arkadaşlar piller takılı değilken cihaz birtürlü açılmıyor, ekranda cosa logosu yanıp sönüyor yada yanık kalıyor, üst tuş tepki vermiyor, wifi ile cihaza bağlanılmıyor.

Piller takılıyken, internetede kombi ünitesi bağlıyken. Oda termostadı çalışıyor klima hariç görevini yerine getiriyor.

Piller takılıyken fabrika ayarlarına geri aldım. Değişen bir şey olmadı. Evde olduğum saatler müşteri hizmetleri ofline. Videolu mail attım, üst tuş tepki vermiyor, iki cihaz arasındaki bağlantıyı koparip cihazın guncelleme almasini bekleyin demisler. Cihaz internete bağlanmıyorki güncelleme alsın.

Önerisi olan varsa uygulamaya hazırım.

• yldrm35 Y kullanıcısına yanıt
    Cihazın güncelleme alması için pil ile calistirmanizi ve kombi ünitesinden internete baglanmanizi öneriyor cosa ancak hem kombi ünitesi hem de termostat ünitesini fabrika ayarlarina alarak tekrar bağlantı yapmanızı istiyor pil ile calisan termostat unitenizin üst tusuna basılı tutarak dönen oklara gelerek onu sifirlayin sonra kombi ünitesinin arkasındaki sağ tuşa uzun basarak onu sifirlayin tekrar internet bağlantısını tanıtın son olarakta cosa termostat ünitesinin yine üst tusuna basılı tutarak ayarlarda zincir işaretine gelin aktif edin kombi ünitesinde ki sol tuşa bir kez basın baglantiyi tamamlayın ve bırakın kendi haline guncellemesini alacaktır. Daha sonra tekrar fisle denersiniz olmazsa servise gitmesi gerekecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 14 Eylül 2018; 10:2:20 >
  • Neredeyse Cosa 2 kadar stabil çalışmayan sürekli sorun çıkaran bir cihaz iken bu Cosa 4,nasıl 840tl isterler?

Aynı anda klima kombi çalıştırma özelliği yok, güncelleme sorunu var, sürekli ekran yok, grafik raporlama yok, yokta yok... Sadece aç kapa yapıyor onuda stabil yapmıyor....

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Harfiyen dediklerinizi yapmıştım, oda termostadı pili çıkarınca çalışmıyor. Şuan uygulamadan baktım hala güncelleme almamış tahminim servise gidecek. Yarın MH ile iletişim kurmaya çalışıcam belki çözümleri vardır.
    Resimdeki işaretin manasını bilen var mı?

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yldrm35 -- 14 Eylül 2018; 17:58:58 >
  • DiyagnostikMan D kullanıcısına yanıt
    Satamaz en kısa zamanda duzeltilemezse satamaz.

• yldrm35 Y kullanıcısına yanıt
    Resimdeki işaret termostattaki wifiyi acıyor ancak pil takılı iken kullanilamaz

• 849 tl yapmışlar,tipiyle tasaramıyla kullanışsız ve estetik görünmeyen led ekranıyla bile antipatik bu cihaza 250 tl bile vermem.... heyacan arayan tuzu kuru bireyler alır anca bu zamanda...
    cihazın led tasarımı 90 model amiga atari...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Eylül 2018; 22:41:40 >
  • Sana katilacagimi hic dusunmezdim .ama katiliyorum :) aldigim gunden veri bir suru sorunla ugrasmaktan hic kullanamadim.en son cihazi nete baglayip eslestirdikte. Sonra surekli restrat yapiyor.kavga dogus servise gitti cihaz sonra bugun geri gonderdiler.sorun nedir dedim.araliksiz test etmisler cihazda herhangi bur soruna rastlamamislar.halbuki nete baglayip cihazi eslestirince basliyor sorun.iade talep ettim 1 ayi gectigi icin iade alamayacaklarmis.arkadas aldigim gunden beri 3 gun kullanabildim.saka gibiler.resmen delirttiler beni 2 kez servise gitti sonuc yok.ben iade etmek istiyorum.nasil bir yol izlemem gerek fikri olan varmi.2 ay kullanmis olurum ariza olur anlarim .teslim aldigim gunden beri kullanamiyorum .cozecez halledecez surekli oyaladilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tyfnktk

Cihazın güncelleme alması için pil ile calistirmanizi ve kombi ünitesinden internete baglanmanizi öneriyor cosa ancak hem kombi ünitesi hem de termostat ünitesini fabrika ayarlarina alarak tekrar bağlantı yapmanızı istiyor pil ile calisan termostat unitenizin üst tusuna basılı tutarak dönen oklara gelerek onu sifirlayin sonra kombi ünitesinin arkasındaki sağ tuşa uzun basarak onu sifirlayin tekrar internet bağlantısını tanıtın son olarakta cosa termostat ünitesinin yine üst tusuna basılı tutarak ayarlarda zincir işaretine gelin aktif edin kombi ünitesinde ki sol tuşa bir kez basın baglantiyi tamamlayın ve bırakın kendi haline guncellemesini alacaktır. Daha sonra tekrar fisle denersiniz olmazsa servise gitmesi gerekecektir.
    tyfnktk un yontemini uyguladiniz mi? Bendeki ayni sorun simdilik cozuldu.

Tesekkurler @tyfnktk

• ilkerharman İ kullanıcısına yanıt
    tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyleri yapmışım. Son durum değişmedi. Mh cumartesi çalışmıyormuş. Biryerde hata yapıyor olabilirim ama firmayla iletişim kuramıyorum, maile 2 gundur cevap vermediler. Pilsiz çalıştırınca ekranda hep bu logo yanıp sönüyor.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yldrm35 -- 15 Eylül 2018; 12:53:45 >
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.