Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ara sıra bağlantı kopuyor ama hala en stabil çalışan model bu. Hatta mobil uygulamayı bile eski sürüm kullanıyorum. Hiç sorumun yok. Alacaklara bulabiliyorlarsa ilk sürüm COSA yı tavisye ederim. Biraz uğraştıran bir termostat ama sağladığı rahatlıktan memnunum.
  • alekto4 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=134835597

Üstteki linkte satış yapan biri var cosa 3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alekto4

Merhaba,
    Yeni taşındığım evde kombi olduğundan oda termostatı almaya karar verdim. kombi vitopend 100, sanırım yoğuşmalı değil.

1-) Cosa'nın son ürünü bana pahalı geliyor. 3. nesil olanı almak ne akdar mantıklı olur?
    2-) Uzun süre kullananlar olarak çözülemeycek problemi var mı?
    3-) Bir de internet koptuğundan en son program üzerinden mi çalışmaya devam ediyor?

Teşekkürler.
    Merhaba,

Ben geçen seneden beri 3. nesil kullanıyorum. Kışın birkaç günlük çalışmama sorunu dışında hiç sorun yaşamadım. Zaten o sorun olduğunda termostatı devre dışı bırakıp kombimi çalıştırdım. Cihaz kesinlikle tasarruf sağlıyor, ara kat olan alt komşumdan 80-100 tl daha az ödedim faturayı. Benim ev dublex ama üst katı kullanmıyoruz, üst katın peteklerin vanası kısık şekilde açık.

1. Yeni model forumdan gördüğümüz kadarı ile baya bi sorunlu, tam anlamı ile çalıştırdım sorun yok diyen bir mesaj daha göremedim.
    2. Yeni model temmuz gibi teslim edildi, hala sorunların üstesinden gelemediler, kış yaklaştı. Umarım sorunları tamamen çözerler.
    3. 3. Nesil internet bağlantısına ihtiyac duyuyor. Internet koptuğunda cihazın üzerindeki tuş ile modu değiştirebiliyorsunuz. En son hangi mod çalışıyorsa zaten onunla devam ediyor. Yeni nesil internetsiz çalışabiliyor denildi, bilgim yok. İnternetsiz kullanımı test eden arkadaş varsa detaylı paylaşabilir.

Ben sizin yerinizde olsam internetten ikinci el uygun fiyata 120-150 tl ilanlar var, bir tanesini alırdım. Hem ucuz hem kararlı cihaz. Klimanız var ise klima seti olan cihazınızı almayı tavsiye ederim. Yazın uzaktan eve gelmeden serinletmek süper bir lüks.

donanımhaberdeki cosa kullanıcıları senior software tester kıvamında kullanıldı, güzel geri dönüşler de yapılmasına rağmen çözümü üretmede sorun yaşıyorlar.

• r_samur kullanıcısına yanıt
    akgul81 kullanıcısına yanıt
    tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekkür ederim. İnternette kapalı kutu 120 TL ye satanbirini buldum. Kapalı kutu olduğunu ve kullanılmadığını iletti. Bu fiyata alıp kullanabilirim.
    Evde klima olmasına rağmen fiyat oalrak baktığımda biraz fazla para vermem gerekecek o yüzden sadece kombi kitini almaya karar verdim.
    Yardım için tekrar teşekkürler.
  • Yeni uygulamayı yükledim. Ancak benim iphone5 arayüzünde resimde görüldüğü gibi iç sıcaklık, dış sıcaklık bilgileri bir türlü görünmüyor. Dış sıcaklık yerine basınca görünen tahminler de hep 34 derecede takılı. Cihazı defalarca resetledim. Değişen birşey yok. Müşteri hizmetlerine ilettim değişen birşey yok. Uygulama eşimin telefon İphone 6 plus ta ve kızımın Samsung telefonunda düzgün çalışıyor. Benden başka başına gelen ya da çözümünü bilen var mı?

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• alekto4 kullanıcısına yanıt
    Klima kiti almadığın için pişman olacaksın. Hayırlı olsun.

• Benim kombş-klima kitinin sürümü 1.1.11 olarak görünüyor.Neden olabilir acaba?

• CAPTAIN_34 kullanıcısına yanıt
    Teemostati pil ile calistirarak İnternet bağlantısını kombi kiti üzerinden yapmalısınız yine güncelleme gelmezse iki cihazında resetlenmesi gerekmekte resetledikten sonra yine termostat pille çalışmalı ve internet bağlantısı kombi kitinden yapılmalı.

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkürederim.Dediğiniz şekilde yapmıştım zaten ama güncelleme gelmedi.Neyse bekleyelim bakalım gelmezse yine denerim.Tekrar teşekkürederim...

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Benim oda termostadi internete bağlı kombi kiti ilede eleştirdim.farki ne.kombi kiti internet e bağlı olmasa ne olur.benim.1.1.17 sanırım yazılım.

Yeni model internetsiz calisiyormuydu. Bilginiz varmı bu konuda.kombi kitindeki bleutoot ne işe yarıyor biliyormusunuz

• Bazı cihazlar termostat internete bağlıyken güncelleme alamıyor alanlarla ilgili zaten sorun yok

Bildigim kadariyla Bluetooth ile ilgili su an işlevsel bir durum yok belki ileriki zamanlarda belli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerharman

Kombi kitini resetleyin. Termostati pil ile calistirip resetleyin. Uygulama uzerinden kurulumu kombi kiti uzerinden gerceklestirin. Termostatla eslestirip yazilimin guncellenmesini bekleyin. Yazilim guncellendikten sonra her ikisini de resetleyip kurulumu termostat uzerinden tekrar gerceklestirin.
    Merhaba arkadaşlar.

ilkerharman'ın bu yöntemiyle güncellemeyei gerçekleştirebildim ancak termostat üzerinden kurulum gerçekleştiremiyorum. iki ünite arasında bağlantı sağlanamıyor termostat üzerinden kurulumda. ancak kombi kiti üzerinden bağlantı sağlanabiliyor. bu sefer de güncelleme öncesi sorunlar devam etmekte. sorunu çözülen arkadaşlar çözümü netleştirmek adına bir bilgilendirme yapabilir mi? Teşekkürler.
  • maudet M kullanıcısına yanıt
    Termostat pil ile çalışırken wifisi aktif olmuyor fişe takılı kullanırsanız termostat in wifisini görüp bağlantı kurabilirsiniz.

• arkadaşlar,
    bu cihaz yerine alına bilecek;
    -ekranı büyük,
    -kablosuz,
    -internet erişimli, uygulama üzerinden açılıp kapatılabilen,
    -haftalık program kurulabilen
    -aliexpress, gearbest gibi siteler daha makbul olur

cihaz öneriniz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **green-eyes** -- 26 Eylül 2018; 21:59:6 >
  • Cosa mobil uygulamasina guncelleme geldi android markette.

• **green-eyes** * kullanıcısına yanıt
    Honeywell akıllı termostat var modulasyonlu ve modulasyonsuz ayrı olarak satılıyor.

• Başka benim gibi alev simgesi çıkmayan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni güncelleme hiçte fonksiyonel olmamış arayuzun sadeliği grafikler kaybolmuş... iyice berbat hale getirmişler..

• Beyler bende ev 23C’ye ayarlı, oda 25,5C ancak halen alev işareti var ve kombi ünitesi aktif. Cihaz Cosa 4 i, yazılım 1.1.17.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 27 Eylül 2018; 19:35:27 >
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.