Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Sıcaklık ayar değişiminde alt kısma - + koyulsa iyi olur dediğin gibi. Bazen el kaydımı hop 30 a fırlıyor

Android için desteğe yaz sürümünü bütün bilgilerini. Bende iki tip aynı telefonun birinde gördüm pek anlamıyorum androidten o yüzden üstünde durmadım.

Hem eksi hem artı hassasiyeti değişmeli hatta ikisinden biri 0 bile ayarlanabilmeli.

Ev modu her yerde kırmızı hocam. Ana ekranda da haftalık programdada. Cosa da mor olmasının sebebi kırmızı rengin hata rengi olmasından sanırım. Bu nedenle uygulamadaki ev modu mor olsa aynı renk olur.
    Yeni mod yada modlar eklenince renkleri seçilebilecek i ve seçilirse istasyonda da renkler görüncekmi

hocam bence istasyondaki renklere müdahale edilemeyebilir çünkü donanımsal özellik olabilir.

ama web arayüzündeki ve uygulamadaki ev resmi mor olursa kafa karışmaz en azından. çünkü diğer modlardaki renkler cihaz ile web ve uygulamada aynı eşleşiyor. birbirinin aynısı.

cosa üzerinde kırmızı zaten bir aşamada kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 3 Ocak 2015; 0:09:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

bu arada benim Cosa da bugün gelmiş. İşten gelince montajını yaptım.

Montaj yaparken bir hata buldum bu arada hata şuydu; kombi sigortasının tesisatını çeken usta yanlış bağlantı yapmış, gelen faz hattını direk kombiye bağlamış nötr hattı ise sigortadan geçirmiş. Ben Cosa kombi ünitesine elektrik vermek için sigortadan kısa bir kablo ile sıva üstü priz bağlantısı yapmam gerekti. Bunu yaparken tesbit ettim ve hemen kabloların sigorta bağlantısını düzelttim.

Evde bir elektrik faciası yaşamamız an meselesiymiş meğer, neyse Cosa sayesinde sorun düzeltildi. Yoksa hiç farkına varmazdık bu hatanın. Taki kombide bir arıza olup sigortayı kapattığımıza güvenerek elektrik bizi çarpana kadar

kaçak akım rölesi bağlatmanızı öneririm.

quote:

Fazın nötr harici başka bir hat üzerinden devreyi tamamlaması sonucu devreyi açar. Bu işlemi bir saniyeden az bir sürede yapar. Birçok marka ve çeşitte imal edilirler. Elektronik olmayanları daha kararlı çalışır. Fazdan devreye giden akım ile devreyi tamamlarken notr hattından dönen akım arasında bir fark tespit edilirse devreyi açar.

• xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Yok be üstad iki led var içinde ne emir gelirse onu yakıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Calisma araligi bence -1 +1 araliginda ayarlanabilir olmali. Gerekirse -0.1 +0 veya 0 +0.1 seklinde ayarlanabilmeli

• drezin D kullanıcısına yanıt
    Ayarlıycaklar bakalım yakında bekliyoruz. en az -0.1 ve +0.2 herkesin işini görür. en iyisi 0.1 ve 0.1 olur tahminimce. bunu esnek yapacaklarmış. kullanıcı kaç isterse onu ayarlıcakmış. Şimdilik kombi derecesini düşürdüm öyle idare ediyoruz. Ben aslında termostatik vanalarla daha rahattım başıma iş aldım. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 3 Ocak 2015; 11:25:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Orijinalden alıntı: akaco23

merhaba arkadaşlar
    eca confeo plus kombıme cosayı bugun bagladım
    55 dereceye set ettım.
    benım sorum ev sıcaklıgını 22 derece yapıyorum kombi tam 22 derecede kapanıyor ama sıcaklık 21.5 lara kadar dusmesıne ragmen kombı bır daha devreye gırmıyor
    elımle kombının derece ayarını yukarı yaparsam devreye gırıyor

yıne aynı sekılde kombı calısırken sıcak suyu acıyorum
    suyu kapatıyorum kombı yıne devreye gırmıyor fakat termostat baglamadan once boyle bır sorunu yoktu kombının.

bırde samsung s4 mını kullanıyorum 4.2.2 andoıd surumu cok ılgınc 2 telefonda denedım cosada kı ev ısaretı sımgesı cıkmıyor telefonlarda.
    şimdiden yardımlarınız ıcın tesekkurler.

sıcaklık kontrolünü başka bir termostat ile mi yapıyorsunuz yoksa cihaz kontrol ekranından bakarakmı 22 ayarlı iken 21.5 lara düşmesine rağmen kombinin yanmadığını söylüyorsunuz?

ilk önce şu adresten pc den hesabınız ile giriş yapın;

http://kontrol.cosa.com.tr/

ana ekranda ev ısısını kaç görüyorsunuz?

eğer burada gördüğünüz değere rağmen ayarladığınız ısının 0.1 derece altına indiğinde kombi devreye girmesi lazım. Girmiyorsa firma ile görüşün.

Yok başka bir termometre ile 21.5 dereceye düştüğünü görüp yanmasını bekliyorsanız baktığınız termometre farklı değer gösteriyor diyebiliriz.

sonuçları bildirirseniz tekrar yorumlarız.

Merhaba;
    dun baya kombının basında bekledım test yapmak ıcın

Bana gonderılern Cosa ıstasyonun fızıkı olarak bozuk oldugunu dusunuyorum.
    2 sorun yasıyorum.

bir tanesi oda sıcaklıgını cosa 22 gosterırken dıger 3 termostat ıle olcuyorum hepsı 21 gosterıyor.
    Bir tanesıde Gökhan beyın tavsıye ettıgı loobex marka oda termostatı.

2.sorun ıse oda sıcaklıgı yıne 22 ıken hedef sıcaklıgı 22.5 yapıyorum sıcaklık uzun sure 22 gosterıyor.
    oda mı ısınmıyor dıye dusundum bıldıgınız fırın oluyor ıcerısı sonra modlar arası gecıs yapınca oda sıcaklıgı 22.2 sonra 22.4 bırden artıyor.
    Fiziki olarak ıstasyonda bır garıplık var bence fırmaya maıl attım cevap beklıyorum yada degısım hakkımı ıstıycem yada urunu cayma hakkı kullanıp ıade edıcem.

Ayrıca Samsung s4 mını 4.2.2 kullanıcısıyım ev sımgesı yok kolay proglamlama modunda dısarı sımgesı cıkmıyor baya bır sorun cıktı yanı

• Ustalar bu n11 deki yorumlara bakılırsa cosa alan birçok kişi bu demirdöküm serilerindeki parametreler yüzünden iade etme düşüncesinde yazık olucak forumada bakmayı düşünemediler herhalde.
    yönlendirmek gerekiyor.ustalar yapın bi güzellik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkanki kullanıcısına yanıt
    benim 2 tane yorum hakkım var. Yazayım :)
  • akaco23 kullanıcısına yanıt
    Uzun sure 22 gösteriyor dediğiniz bence şu; telefona 30sn de bir yansıyor bilgiler sunucudan. Siz mod değişimi yada haftalık program tuşuna seçiliyken bile tekrar bastığınızda durum yenileniyor ve o anlık sıcaklık ortalaması ekrana düşüyor. İstasyonun bulunduğu yere görede değişir fark. Bence rakamlara takılmayın. Saydığınız termometreler anlık tepki verebilir ama emin olun cosanın içindeki ısı ölçümü çok kaliteli. Bu anlattıklarınız dediğim gibi sunucudan belirli aralıklarla yansıtmasından kaynaklanıyor. Ben sıkıntı görmedim yinede siz bilirsiniz Destekle irtibatta olun

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanki

Ustalar bu n11 deki yorumlara bakılırsa cosa alan birçok kişi bu demirdöküm serilerindeki parametreler yüzünden iade etme düşüncesinde yazık olucak forumada bakmayı düşünemediler herhalde.
    yönlendirmek gerekiyor.ustalar yapın bi güzellik

Demirdöküm Atron parametre ayarlarını dün netleştirdik. İnternette gezinen özmak mühendisliğin hazırladığı dökümanda hatalar var bu linkte tam olarak neler yapılmalı yazdık sıralı uyulursa sorun yok, cosa ile ilgili değil bu durum herhangi bir oda termostatı bağlayacaklar da bu işlemleri yapacak;
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=101152447

• GokhanTR kullanıcısına yanıt
    gökhan kardeş oradaki açıklamanı bu sayfanın en başına eklersen daha iyi olur. çünkü şuan googlede cosa yazınca donanımhaberde bu başlık önde çıkıyor.
  • Üst kat komsum aldigi cosayi dun kurmuş. Iki cihazda çalışıyor. Su ana kadar cakisma veya eslesme gibi bir sorun yasamadik.

• @marcelor Ekledim üstad. Cosa ile ilgili değil ama yinede yardımcı olması adına faydalansın insanlar.

@narec güzel haber diğer arkadaşın başına gelen güncellemeyle çözülmüştü cihazları güncellemişlerdir o sorunu kimse yaşamaz artık senin bu haberinle ilgilenenler bir oh çekmiştir.

• GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Evet çok iyi oldu bu. Komsuya aldirmasaydim diyordum ki şükür sıkıntı yok.

• Birşey dikkatimi çekti.ugulamayi açıyorum.örneğin ekranda evin ısısını gösteriyor.sonra mod değiştiriyorum.evin ısısı 0.2 derece yukarı değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: engindmn

Birşey dikkatimi çekti.ugulamayi açıyorum.örneğin ekranda evin ısısını gösteriyor.sonra mod değiştiriyorum.evin ısısı 0.2 derece yukarı değişiyor.

evet aynı durum benımde dıkkatımı cektı dun aksam
    gokhan bey cevab vermıstı bununla ılgılı sunucudan bılgıler 30 sn gecıkmelı gelıyor diye
  • Valla bekliyorum bir sure ama degisen bir sey olmuyor.1dkbbekleyelim bakalim degisen bir sey olacak mi

• Ben ilk kurduktan sonra sizin gibi farkettim belli aralıkla güncellediğini. Telefonda sordum durumu sizin gibi anlattım. uygulamadan mod değişimi yada haftalık programa bastığınızda istasyona emir yolluyor ve son bilgileri sunucu alıyor sonra uygulamaya yansıtıyor. Her an her saniye sunucuya bilgi alıp göndermesi trafik yoğunluğuna sebep olacağından diye sanıyorum. Bu durum cihazın çalışmasında yada ölçümünde herhangi bir durumu etkilemiyor.

• Arkadaşlar eca confeo plus a cosa yı monte edeceğim. Var ise fotoğraf rica edebilir miyim. Vidaları bile sökmeye korkuyorum şu anda

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.