Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Su devir daimi hemen durmuyor 5 dk.dwcam ediyor diye biliyorum.bu hem elektrikten tasarruf saglar hrnde pompa omrunu uzatir.surekli devir daim eden su cabuk sogur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Böyle düşünmeyin hocam. Firmanın erişmesi gereken birçok hedef var ve sizin durumunuz da bu hedeflerden biri. Ancak ilk olarak pazar hedeflerini istedikleri noktaya getirmelilerki başlarını kaldırıp kullanıcı hedeflerine yönelebilsinler. Hiç beklemediğiniz bir anda, hiç beklemediğiniz bir gelişme olabilir.

• system_25 kullanıcısına yanıt
    Bu kombinizin bir özelliğidir, yani her marka ve modele göre değişir bu durum.
    Benim kombim kapandıktan sonra pompa 30 sn daha çalışıyor.
    Bunun için mutlaka bir parametre ayarı vardır ama servisin bile bilme ihtimali çok düşük.
    Üreticiler mutlaka biliyordur.
  • 24 saatte 50 derece kazan sıcaklığı 21-22 derece günlük 13 m3.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Dış sıcaklık evin durumu termostatsız bu günlerde ki tüketimi bunları bilip kıyas yapmak lazım...
  • Bu günlerde hava -3, -4'lerde geziyor.
    Tüketim 24 saatlik 7 M3'lere çıktı.
    Kazan sıcaklığı 70C.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalımı hocam ? Bende DD Nitromix yoğuşmalın var şuan 50 derecede, maksimum ve minimum kaç derecede tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Yoğuşmalımı hocam ? Bende DD Nitromix yoğuşmalın var şuan 50 derecede, maksimum ve minimum kaç derecede tavsiye edersiniz ?

50 derece kazan, 23 oda sıcaklığı. 24 saate 7m3 civarı harcıyorum şimdilik. Kombi yoğuşmalı Baymak Luna Avant

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system_25 -- 16 Ocak 2018; 12:24:56 >
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Selam. Bu cihaz n11 de daha ucuz neden kendi sitesinde daha pahalı anlamıyorum. Acaba model farkı falanmı var.

COSA AKILLI KOMBİ KİTİ AKILLI ODA TERMOSTATI (YENİ SÜRÜM) 349,00 TL yerine 245,00 TL

https://urun.n11.com/termostat/cosa-akilli-kombi-kiti-akilli-oda-termostati-yeni-surum-P164233042

Birde n11 den alirsak casanın kendi montaj servisinden faydalanabiliyormuyuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Kombim yoğuşmalı değil.
    Termodinamik TermoEco 24KW.

Yoğuşmalılarda genel kanı termostat var ise 55C'yi geçmeyin.
    Evin ısınma, yalıtım, konum durumuna göre 45C'de ısınan da olabilir 55'C'de ısınmayanda olabilir. Bu sizin bileceğiniz bir iş.
    Ha yoğuşmalı olmasa 65C'ye ayarlayın bir daha yanına uğramayın derdim.

Benim 2 aydır kombim 70C'de.. Kombiyi sadece sigara içeceğim zaman balkonda ara sıra görüyorum. Dolabın kapağını bile açmadım desem yalan olmaz :)
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam size özel mesaj yoluyla ulaşmaya çalıştım ama sanırım beceremedim yada iletilmedi. Siz daha önce Honeywell cmt727'de kullandığınız için cosa ile karşılaştırmanızı rica etmiştim. Evinizin koşulları nelerdir? (metrekare,kat,cephe vs) Honeywell'e göre cosa size ne kadar tasarruf sağladı? Vereceğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edeceğiz. Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Selam. Bu cihaz n11 de daha ucuz neden kendi sitesinde daha pahalı anlamıyorum. Acaba model farkı falanmı var.

COSA AKILLI KOMBİ KİTİ AKILLI ODA TERMOSTATI (YENİ SÜRÜM) 349,00 TL yerine 245,00 TL

https://urun.n11.com/termostat/cosa-akilli-kombi-kiti-akilli-oda-termostati-yeni-surum-P164233042

Birde n11 den alirsak casanın kendi montaj servisinden faydalanabiliyormuyuz

Hocam üretici sitesinde 399tl montajlı, kendi tabirleriyle anahtar teslim fiyatılıdır. İlk mesajda 50tl indirim kodu paylaşmıştım onunla 349tl ücretle montaj ve kargo içinde satın alınabiliyor. Üreticiden alınmasını önermemizin sebebi 30 gün ücret iadesi durumu var. Kullanıp memnuniyet durumunuza göre iade edebilme şansınız var. N11 yada diğer sitelerde kutu açıldıktan yada montaj edildikten sonra ne derece iade alırlar yada kaç gün içinde olur bunu satıcılarla görüşmeniz gerekir.

Üretici sitesinde montaj veya anahtar teslimi için şehir belirtmişler aynen yapıştırıyorum;
    Kurulum hizmeti, şimdilik Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Bursa, Aydın, Afyon, Denizli, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Uşak, Edirne, Erzincan, Balıkkesir, Tekirdağ illerinde verilebilmektedir. Kurulum hizmeti olmayan iller için kurulum dokümanımızdan faydalanabilir veya 0850 558 0850 no'lu Cosa Destek Hattı'mızı arayabilirsiniz.

Başka sitelerden alıp üreticiden montaj hizmeti de satın alabilirsiniz ücreti 69tl sitelerinde mevcut.

Vermiş olduğunuz linkte n11 mağazası iyi bir fiyata satıyor. Şuan en güncel üretilen cihaz budur, ileride klima paketini üreticiden satın alırsanız uzaktan aktif ederler klimada da kullanabilirsiniz. n11 satıcısının böyle uygun satabilmesi üreticiden çok adetle alıp az kar la çok satarak kâr etmesi ile bağlantılıdır.

Kendiniz montaj edecekseniz evet alın ama montaj satın alacaksanız zaten 315tl gibi bir rakama gelir. (n11 hediye çekleri ile bilemem daha da indirebilirsiniz sanırım) Tamamen size kalmış içime sinmez beğenmezsem iade ederim diye düşünüyorsanız üreticiden almanızı öneririm. Ama yok kullanmak için alacağım zaten her şekilde alınmış alınmıştır diye düşünürseniz de bulabildiğiniz en uygun fiyatlısını alın derim.

• Ne zaman oda termostatı almayı düşünsem bu cosa'da buluyorum kendi mi. daha sonrada kullanıcı yorumlarını görüncede vazgeçip araştırmayı bırakıyorum. firma ile illiyet bağı olmayan kullanıcılardan fikir alabilirsem sevinirim.

Kombim 9-10 yıllık bir model, yoğuşmalı değil, sanırım uyumludur. aç-kapa yapması kombime zarar verir mi. gerçek manada verimli mi kurulu zor mu. çok şikayet var son güncellemelerle tavsiye edilir mi.
  • Kullaniyorum.on off termostad.guzel kullanilabilir.bugun kopma yasadim biraz canim sıkıldı.ender kopma olsada bazen oluyor.evde annem vardi biraz sorun oldu.ucuz yakalarsaniz alinabilir.

• Son bir haftadır kopma yaşamadım. Ara sıra kendim bi kapatır acarım cihazı. Hassasiyet olarak üzerine konuşmaya gerek yok zaten. Standart ot fiyatına raporlamasi olan ve internete bağlanabilen bir ot almış olursunuz. Onun dışında oda termostati yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezimuse -- 16 Ocak 2018; 21:49:16 >
  • Ben Ekimden bu yana kullanıyorum, bu kış tanıştım. Yazılımla ilgili bir şikayet duymadım.

Sanırım siz çok uzun zamandan beri takip ediyorsunuz..

• Evimde internet olsa kesinlikle Cosa alırdım, şuan San-Tek kullanıyorum.
    Benim için raporlama önemli bir etken, kombi ne zaman çalıştı ev kaç derecede vs.
    Kurulumu çok basit, benim cihazda eski OT bağlantı kısmı olduğu sürece sorun olmaz.
    Cihaza herhangi bir zararı yok aksine faydası var, 24 saat pompa çalışmıyor mesela.
    Cebe de faydası var unutmayın...
  • hocam yerden ısıtma ile santek kullanımı nasıl gidiyor şuan ?
  • kugutex kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Ben N11'den Kombi + Klima olan kiti 379TL'ye aldım. Kupon puan vs derken 340'a almış bulundum. (https://urun.n11.com/termostat/cosa-kombi-klima-paketi-P226980160)

Cihaz kurulumunu kendim yaptım. Kombisi oda termostatı destekleyen, eli tornavida tutan herkes yapabilir.

Ben kombi+ klima paketini aldığımda klima için de ayrı bir cihaz gelecek sanıyordum. Oysa Cosa ünitesi hem kombi hem klima ile çalışabilecek halde üretilmiş. Uygulamadan baktığımda klima özelliğinin transparan olduğunu ve menüde klima ayarlarının olmadığını görünce çağrı merkezini aradım, onlar da destek@cosa.com.tr'ye uygulamaya üye olduğum mail adresimten mail yazmamı, benden ürünün faturasını, kutu resmini vs istediler. Mail attıktan 30-40 dk sonra klima özelliği aktif hale geldi.

yaklaşık 2 hafta oldu alalı, büyük rahatlık bir de yerli firmanın IoT ürünü olunca seve seve alabilirsiniz.

• r_samur kullanıcısına yanıt
    Aslinda herşeyini bende yapabilirimde yalnız kombinin içini nasil açacağımı bulamadım. Kombi Demirdöküm atron .

• 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.