Şimdi Ara

Corsair Void Pro Wireless 7.1 Batarya Değişimi Yaptım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
2.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 3 yıldır kullandığım kulaklığımın bataryası artık 3 saatte bitmeye başlamıştı. Bende forumdan araştırıp uygun bataryayı bulup aldım. Kulaklığın içindeki batarya 1000mah ama piyasada benzer ölçülerde 900mah var onu alıp taktım ancak çalışmadı. Bende soketteki kablo renklerine baktım aldığım bataryada kablolar olması gerektiğinin tersinde idi. İğne yardımı ile siyah ve kırmızı olanı yer değiştirdim şu anda sorunsuz çalışıyor. Olur da başkası alırsa diye bilgi amaçlı buraya ekliyorum.

Aldığım Batarya: Power-Xtra PX603048 3.7V 900 mAh Li-Polymer Pil (Soketli/PCM/1.5A)

Link: https://www.pilburada.com/power-xtra-px603048-37v-900-mah-li-polymer-pil-soketli-pcm-15a-4946

Sokete iğne yardımı ile yandan mudahale ederek kabloları cıkarttım. Temsili Resim:

Orjinal yuvaya rahatça sığıyor.

Sorunsuz kullanıyorum:

Corsair Void Pro Uyumlu Batarya. Corsair Void Pro Batarya Değişimi.

Değişim Videosu Alıntıdır:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **EmreBOZKURT** -- 8 Ocak 2021; 17:19:23 >

• eski orjinal pil ile yeni yan sanayi pil arasında ne kadar şarjı gidiyor? saat olarak rakam verebilir misiniz? birde yeni taktığınız yan sanayi pil, ilk günkü kadar götürüyor mu? çünkü yan sanayi pillerin rakamlarına güven olmaz diyorlar. 5000mah yazan 3000mah kadar götürüyor diyenler oluyor.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Akşam 21:00 gibi kullanmaya başlıyorum. Sabah 04:00 e kadar falan oturuyorum bitmiyor. Eski bataryaya kıyasladığımda bi fark görmedim. Gerçek 900mah olduğu belli. Orjinal batarya ile 3 yıl oldu son 1 aydır işkence çektim 3 saatte bitmeye başlamıştı.

Orjinal batarya ilk zamanlarda 12 saat dayanıyorsa buda 10 saat dayanır. 10 saat duraksız kullanmadım henüz. Ama 6-7 saat kullandım sıkıntısız
  • Hiçbir yerde 3pinli batarya olmaması cidden sinirimi bozuyor, onlarda 1000mAh ve üstü kulaklığa uyabilecek batarya buluyorum ama hepsi 2pinli, bunları lehimciye falan götürsek 3pinli yapabilirler mi, yoksa boardının mı değişmesi lazım, bir bilgisi olan var mı?

• **EmreBOZKURT** kullanıcısına yanıt

hocam merhaba hala memnun musunuz? ben de aynı pille hs70'imin pilini değiştirmeyi düşünmekteyim.

• loiloyse kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Hala kullanıyorum memnunum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • teşekkürler mesajımız bulunsun, ileride benimki de garanti bozulur

• Merhabalar.

Kaç saat dayanıyor acaba?

• Bu bataryayı alacaklar Corsair hs70 için de Void Pro wireless için de konu sahibi hocamızın dediğini dikkate alsın

edit : HS70 'in üzerinde gelen batarya 1050 mAh bu batarya 900 mah . Bu batarya ile 10 saat kullanamıyorum en azından 12 saat beklerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lostlast -- 5 Kasım 2022; 14:25:41 >
  • Whitebeard. kullanıcısına yanıt

harbiden bozuldu galiba, bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum ama rakamlar sürekli değişiyor programda, bazen daha yüksek bazen daha düşük gösteriyor

• Evet. 2021 yılında aldığım batarya an itibari ile ömrünü tamamladı. Şu anda yenisini tekrar sipariş veriyorum. konu başındaki linkler güncel.

6 yildir kullandigim void pro wireless in bataryasi hala 8 saat gidiyor.Corsair Void Pro Wireless 7.1 Batarya Değişimi Yaptım fakat ben rgb isiklarini kapattim bundan dolayi uzun gidiyor. Sizede tavsiyem rgb isiklarini kapatin cok fark ediyor. Varmidir tavsiye pad ? bendeki pad ler degismesi lazim birde artik boyasi biraz kalkti.

• rtx295 R kullanıcısına yanıt
    Yeni pad aldım 4 5 aydır kullanıyorum. Linkini atıyorum. Makinada yıkamayın elde yıkayın. Ben makinada yıkadım tüylendi biraz.
    https://www.hepsiburada.com/schulzz-corsair-void-corsair-void-pro-kablolu-kablosuz-yedek-kulaklik-pedi-sungeri-p-HBCV00001HEGHL

Ben orjinallerini el ile yikiyordum. ama tabi artik 6 sene oldu normal yipranmasi. gittigi yere kadar artik devam. bu arada oyunlarda eq ayariniz nasil stok kullanmiyorsunuz degil mi? Corsair Void Pro Wireless 7.1 Batarya Değişimi Yaptım 

• rtx295 R kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde kullanıyorum 😀

• merhabalar aynı bataryayı ben de alıp taktım sizin yaptığınız gibi kabloların da yerini değiştirdim ancak çalışmadı acaba yapmam gereken başka şeyler de mi var? yoksa batarya bozuk olabilir mi?

• hs70 ile aynı pil değişimi yaptım. benim hs70 soketli değilmiş, lehimlemem gerekti.

kullanım tecrübelerimi paylaşırım.

• Merhabalar, orjinal pilin boyutları hakkında bilgisi olan var mı ?

Emre hocam dediğiniz gibi alıp denemek istiyorum. Vidaolarınıza baktığımda hala aynı kulaklığı kullandığınızı görüyorum. Sizce yapmalımıyım ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.