Şimdi Ara

*****CORSAIR T2X 675MHZ(1GBX2) XMS2 İNCELEMESİ@5-5-5-15@1000MHZ***** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
3.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: caver

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Ben de daha yeni XMS 2 lerden aldım.

Ama HDD lerde ses problemi çıktı değiştirmeyi deneyeceğim. (Gerçi sorun bariz zira şimdiye kadar onlarca samsung geçti elimden hiçbiri ses yapmadı ama bu traktör gibi üstlik sessizliği ile ünlü olan 160GB lık modeli. Yanlız sizi düşündürmesin bana zamanında LCD monitörde ölü piksel çıkmıştı. 5 defa değiştirmiştim ve her seferinde gene ölü piksel çıkmıştı. Yani benim ki baya özel bir durum. ) Daha teste geçemedim yanlız benim bildiğim bu ramler önceleri çok rahat 900MHz yapıyordu. Buna güvenerek aldım.

Vatandan %8 indirim kampanyası ile baya iyi oldu. Aslında gigatek ten alacaktım ama malum kargo parası falan olunca...

off sende ne bahsızmıssın Digital,
    sistemi yapmıssın sonunda sanırım hayırlı olsun diyelim ozaman..

-----

Sicze en iyi sistem stabilite test hangisi?
    super pi, 1M matrisi saydırma zamanını ölçüyor bence de iyi değil,
    buarada imzamdaki sistem super pi'de 24.45 sn yaptı, daha iyi skorlar elde etmiştim

Ne demezsin, ya sessizliği ile ünlü olan bir modelin bana seslisi geldi. Allahtan inventustan almıştım. Yani telefon açtım böyle böyle dedim. Tecrübelerime dayarak ilk önce o normaldir gibi bir cevap bekledim ama adresinizi verin biz alalım ya da müsaitseniz siz getirin dediler. Tabi alışmadık bünyede gaz yaptı biraz. Her neyse evde kimse yoktu ben de sağolun ben getiririm dedim. Yeni bilgisayarıma geçişte en çok sevindiğim şey ise HDD sesinden kurtulacak olmamdı.

Neyse şimdi her şey hazır. Şu HDD sorunu da gitsin bakalım göreceğiz. P35Neo2FR ve E2160 ile neler yapabileceğiz.

Tabi ekran kartı da MSI 8800GTS kesin ALT Tab sorunludur. Bir de sorun çıkmıyormuş. O zaman kesin benim talihin balans ayarları ile oynanması gerekiyor demektir.

Benim aslan parçaları da bunlar.
     *****CORSAIR T2X 675MHZ(1GBX2) XMS2 İNCELEMESİ@5-5-5-15@1000MHZ*****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 8 Ağustos 2007; 23:05:33 >

• Gigatek'e gelmiş hemde 43,5$
  • quote:

Orjinalden alıntı: vipmail123

Gigatek'e gelmiş hemde 43,5$

Yapma yaww ulan bu işler hep böyle kaç hafta baktım netten gigattekte yoktu şimdide getrmişler
  • sevgili üstadlar bende uyarı ve önerilerinize uyarak özellikle digital worlde uyarak p35 neo2fr aldım.(bu arada hayırlı olsun) şans eseri gigatekte ram alcağım sırada güneş bey bu ramlari önerdi .peki deyip aldım.gördüğüm kadarıyla kendisine teşekkür edeceğim.verdiğiniz biligler çok güzel yanlız oc konusunda çok acemiyim.forumda henüz görememiş olabilirim.biraz bu ramlarin nasıl üst seviyelere çıkarılacağını anlatırmısınız.herkese iyi akşamlar.
  • Arkadaşım anakart6ın bios menüsünde ram gerilim ve gecikme (latency) değerlerinin olduğu kısım var.

Seninle anakartımız aynı. Ram ler de aynı.

Kısacası ramlere biraz fazladan gerilim veriyorsun.

Ama taibseninkileri normal halde en fazla 800MHz yapabiliriz. daha üstü için işlemciyi de OC etmen gerekir.

bakalım benim bilgisayar son halini bir alsın sorun kalmayacak, ben bios menüsü hakkında bilgi veririm sana. İstersen wenigma da nda yardım alabilirsin.. bu arada bu HDD ler kesin değişir kanımca zira benim 8 yıllık HDD kadar ses yapıyor. Masaüstünde sağ tıklıyorum tıkır tıkır ses geliyor. Benim eski emektar sabit diskim bile sağ tıklayınca bu kadar ses çıkarmıyor.

(Şimdi deneyimlerime göre; genelde bu durumda kalitesiz hizmet veren bir bilgisayarcı; O HDD sıfır olduğu için öyle yapıyor. Dolmaya başlayınca zamanla o ses kesilir derdi ve seni 30 iş günü oyalardı. Ama sonradan anlardın ki aslında ürünün sesi kesilmiyor daha da artıyor. Tabi bunu ürün ayıplı mal kapsamından çıkınca anlamış oluyordun.)

• quote:

49 dolar yahu gigadabenmi yanlış görüyüom yoksa
  • quote:

Orjinalden alıntı: righteous@

quote:

49 dolar yahu gigadabenmi yanlış görüyüom yoksa

uye isen haberin olmalı gigatekte ram fiyatları yukseldi
  • EVET RAM FİYATLARI YUKSELİŞTE ALMAYANLAR ELİNİ ÇABUK TUTTSUN
  • Ben 45 ten iyi aldım o zaman.
  • quote:

Ben 45 ten iyi aldım o zaman.

sen nerden aldınki o fiyata

arkadaşlar bu ramleri, kingston 667 hynixlerle karşılaştırırsanız,sonuç nedir acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 9 Ağustos 2007; 21:23:21 >
  • quote:

quote:

Ben 45 ten iyi aldım o zaman.

sen nerden aldınki o fiyata

arkadaşlar bu ramleri, kingston 667 hynixlerle karşılaştırırsanız,sonuç nedir acaba...

Vatan dan.

Zaten bildiğim ramlerdi. Baktım Card fianansa da iyi bir fiyatı var, aldım. Aslına bakarsan ben bunu 1 ay öncesinden hesap ettim. Seni alacağım diye.

Ulan ilk defa zam öncesi ürün aldım iyi mi?

İlk bilgisayarımı aldığımdaaldığım sistem bir haftada yarı fiyatına inmişti.

• "arkadaşlar bu ramleri, kingston 667 hynixlerle karşılaştırırsanız,sonuç nedir acaba... "
  • 1000 oluyormuş bunlar, Kingston'u da sen söyle
  • güzel ram bunlar. sonucta corsair. kalite. ben de kullanıyorum bu ürünleri.
  • corsair zaten marka olarak team ext.- ocz- geil gibi extream ramler arasındadır,
    normal twinmoss, kingston la aynı katogaride değiller..
  • Arkadaşlar ben bu gün bu ramler ile çerezlik olarak 2V ta (1.95 te de Windows sorunsuz ama stabilite testi yapmadım.) 800MHz ve 4-4-4-12 yaptı.

2V ile 900MHz üzerini görecektir. 2.1 ile ise 1000MHz yolları açılır sanırım.

Yanlız ramler 2 V ta 1.9 V takine göre daha serin çalılıyor. Ya da bana öyle geldi.

Belki 1.9V ta da bu değereri yapabilir ama hiç denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 10 Ağustos 2007; 14:38:46 >
  • arkadaşlar bende aldım bu ramlerden..imzamdaki sistemde 800 de 4-4-4-12 1t olarak çalışıyorlar voltaj 1.95..sizce bu voltaj yüksekmidir..bide fsb dram oranı 9:10 gözüküyo bunu 1:1 e ayarlamam için ne yapmam gerek,anlatırmısınız...
  • Hayırlı olsun
    zaten ramler 1.9V gelmiyormu?
  • quote:

arkadaşlar bende aldım bu ramlerden..imzamdaki sistemde 800 de 4-4-4-12 1t olarak çalışıyorlar voltaj 1.95..sizce bu voltaj yüksekmidir..bide fsb dram oranı 9:10 gözüküyo bunu 1:1 e ayarlamam için ne yapmam gerek,anlatırmısınız...

Hayır yüksek değil. Zaten bu ramlerin standart voltajı 1,9V

Sen sadece fazladan 0,05V vermişsin. Ben 2V ta kullanıyorum.
  • en son değeri nedirki ramlerin acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazkartal -- 11 Ağustos 2007; 1:37:59 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.