Şimdi Ara

*****CORSAIR T2X 675MHZ(1GBX2) XMS2 İNCELEMESİ@5-5-5-15@1000MHZ***** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
3.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bu remle http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=3429
    bu rem http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=4786 aynısımıdır.

yani tek olandan 2 tane alsam dual olurmu? Acil cvp reirseniz sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: myazgan

işlemci daha fazla cıkamadıgı için remleri deneyemedim ama 1000 mhz yi kesinlikle aşacagından eminim.
    2.1v 555-15 980 mhz olarak stabil çalışmakda.
    XMS540Xv7.1...PROMOS.......64MX8...90nm

*****CORSAIR T2X 675MHZ(1GBX2) XMS2 İNCELEMESİ@5-5-5-15@1000MHZ*****

2.1v 555-15 980 Mhz de stabil çalışması mucize. Orthos vs. denedinmi hiç. Büyük ihtimal anında çakılacaktır. Ben 2.3v dan aşağı 1000Mhz göremedim bu ram le o da stabil olmadı. 2.1 v 555-15 900Mhz de stabil çalışıyor ama.

• haklı olabilirsin.
    işlemci stabil olmadıgınmdan reset atıyor.
    işlemci v istiyor.
    sadece ss almak için o hıza cıkardım
    stabil oldugundan emin degilim.yanlış yazdıgım için üzgünüm.
  • arkadaşlar CORSAIR T2X 675MHZ ile XMS2 arasındaki fark ne? bulan gören duyan varmı? vatan bilgisayarda CORSAIR T2X 675MHZ (1GB X 2) DDR2 5400 81ytl e geliyor
  • quote:

arkadaşlar CORSAIR T2X 675MHZ ile XMS2 arasındaki fark ne? bulan gören duyan varmı? vatan bilgisayarda CORSAIR T2X 675MHZ (1GB X 2) DDR2 5400 81ytl e geliyor

Arkadaşım bir fark yok aynı fakat T2X olunca dual modu demek yani 2 X 1Gb (Twin 2 XMS2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dubambi -- 8 Aralık 2007; 21:11:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dubambi

quote:

arkadaşlar CORSAIR T2X 675MHZ ile XMS2 arasındaki fark ne? bulan gören duyan varmı? vatan bilgisayarda CORSAIR T2X 675MHZ (1GB X 2) DDR2 5400 81ytl e geliyor

Arkadaşım bir fark yok aynı fakat T2X olunca dual modu demek yani 2 X 1Gb (Twin 2 XMS2)

ok saol bende değişik bir versiyonu sandım cl5 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 9 Aralık 2007; 11:32:45 >
  • arkadaşlar bnde gigabyyte ma69g s3h anakart var bu ramlere 2.0a kadar voltaj verdim zamanlar 5-5-5-15te sanırım fakat bi türlü saat hızını yükseltemedim devamlı 667civarında dolaşıyo bu oc konusunda pek bilgimde yok ramlere nasıl oc yaparım yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: joe-black

arkadaşlar bnde gigabyyte ma69g s3h anakart var bu ramlere 2.0a kadar voltaj verdim zamanlar 5-5-5-15te sanırım fakat bi türlü saat hızını yükseltemedim devamlı 667civarında dolaşıyo bu oc konusunda pek bilgimde yok ramlere nasıl oc yaparım yardımcı olursanız sevinirim

Sen biraz daha ver voltaj 2.1 iyi olur.Sonra da işlemci frekansını yukseltmeye başla.İşlemci ile beraber ramlerin frekansıda yukselecektir.İşlemciyi fazla artırmak istemiyorsan FSP:DRAM oranını değitirerek de Ram frekansını artırabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eagle58

quote:

Orjinalden alıntı: joe-black

arkadaşlar bnde gigabyyte ma69g s3h anakart var bu ramlere 2.0a kadar voltaj verdim zamanlar 5-5-5-15te sanırım fakat bi türlü saat hızını yükseltemedim devamlı 667civarında dolaşıyo bu oc konusunda pek bilgimde yok ramlere nasıl oc yaparım yardımcı olursanız sevinirim

Sen biraz daha ver voltaj 2.1 iyi olur.Sonra da işlemci frekansını yukseltmeye başla.İşlemci ile beraber ramlerin frekansıda yukselecektir.İşlemciyi fazla artırmak istemiyorsan FSP:DRAM oranını değitirerek de Ram frekansını artırabilirsin.

bi sorunda o ztn biosta fsp:dram ayarını yapacak yer yok ya da bn bulamadım ayrıca işlemciyede 1.4 civarı voltaj verip 3 seviyesine çektiğimde biostan çıkınca pc yeniden başlamıor bişeyleri eksik yaptım ama bulamıyorum

• @joe-black Donanımını tamamen yazarsan daha yardımcı olabiliriz.Eğer ki sistem panelindeki bilgisayarı OC yapmak istiyorsan;
    AMD de FSP:DRAM oranı olmaz.CPU boleni ile Ram frekansı belli olur.CPU/6 - CPU/7 gibi.
    HT frekansını 800 yap yada çarpanını 4 yap.NB e biraz daha voltaj ver.Anakartının menusunu tam bilmediğim için daha ayrıntıya giremiyorum.Istersen bi de bios un OC menusunu çek goster...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle58 -- 3 Ocak 2008; 20:47:05 >
  • evt sistem panelindeki sistemi oc yapmak istiorm malesef şu anda foto makinesi yok elimde cep telinde usb kablosu kayıp ama şu sayfadakiyle aynı bios menusu http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2154&page=5 bakıp bişeyler söylersen sevinirim..
  • Bu işler devamlı deneme yanılma yontemiyle oluyor.Bir şunu dene bakalım...

Memory Clock DDR667
    1T/2T Comman... 2T
    CAS# latency 5T
    RAS to CAS Delay 5T
    Row percharge 5T
    Minumum RAS Active time 15T
    Row Cycl Time 19T

Diğerlerini tam bilmiyorum Auto yapabilirsin ya da trfc0-1-2-3 olan yerleri 105 ns olabilir.

Voltaja gelince;

NB/SB voltage +0,1V eğerki kuzey koprusu fazla ısınmazsa +0,2 de verebilirsin.(Sistem daha kararlı olur)

DDR2 Voltage Control 2,2V ver (+0,30)
    CPU Voltage Control Soğutmana göre değişir ilk aşamada 1,42V verebilirsin.

AMD x2 5200 ler biraz fazla ısınıyor diye duymuştum.CPU ısını control et.

Bu ayarlarla 3.0 Ghz i rahatlıkla gormen lazım.Ramlerin de CPU/7 yani 3000/7=428,5*2=857 Mhz olur.Bu ayarları yaptığında İlk aşamada bilgisayar çalışır fakat monitore goruntu gelmeyebilir resetlersen bilgisayar açılır...
    Bakalım sonuçlar ne olacak...

• denedim aynı değerleri görüntü gelmedi reset attım fakat bi değişme olmadı ram ve işlemcide aynı duruyor..
  • rame 0.40v işelmciye 1.425v verdim ramler 750ye işlemci 2.9 civarına çıktı artık deneye deneye yükseltirim bi şekilde yardımların için saol arkadaşım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.