Şimdi Ara

Corsair SSD Yeni Firmware 5.05a Güncellemesi(SS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
99
Cevap
3
Favori
5.768
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> Corsair SSD Yeni Firmware 5.05a Güncellemesi(SS)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    588 Mesaj
    Bilgi amaçlı:
    Güncelleme yaparken dikkat edin arkadaşlar, bilgisayarı yanlışlıkla kapatmak veya elektrik kesilmesi gibi vs karşılaşmaları durumunda bilgisayarınız açmayabilir.. Yani bu durumda yapmanız gereken format değil, ssd nizi söküp çalışan başka bilgisayara bağlıyarak güncellemeyi yeniden yüklemek olucak.. Bu şekilde system yeniden açılır hala gelir.
    |
    |
    Islemci : Intel Core i7-8700K Processor Anakart : MSI Z370 Gaming M5 Ram : Kingston HyperX KHX2400C15/8G-32GB CPU Sogutucu: Corsair Hyro H115i Kasa F.Tower : Cooler Master HAF 942 Black Edition PSU : Corsair RM1000SSD : Samsung SSD 950 PRO 256GB M.2 Ekran Karti : MSI GTX760 4GB Klavye Mouse: Logitech MK710 Ses Karti : Creative Audigy RX Home Sistem : JVC JBL
  • Yüzbaşı
    588 Mesaj
    Arkadaşlar güncelleme yapıpta, ssd nizde yavaşlama yaşayan varmı..
    |
    |
    Islemci : Intel Core i7-8700K Processor Anakart : MSI Z370 Gaming M5 Ram : Kingston HyperX KHX2400C15/8G-32GB CPU Sogutucu: Corsair Hyro H115i Kasa F.Tower : Cooler Master HAF 942 Black Edition PSU : Corsair RM1000SSD : Samsung SSD 950 PRO 256GB M.2 Ekran Karti : MSI GTX760 4GB Klavye Mouse: Logitech MK710 Ses Karti : Creative Audigy RX Home Sistem : JVC JBL
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj
    sende yavaşlama mı oldu
    quote:

Orijinalden alıntı: Joe_Feyzullah

sende yavaşlama mı oldu

Aynen dostum önceki update versiyona göre, şuanki update ssd üzerinde yavaşlık gerçekleştirdi.Windows sürümleri gibi ilk çıkanın yerini bişey tutmuyor. Bunlar da tersine hep yavaşlatıyorlar upodate yaparak.
  • Yarbay
    2113 Mesaj
    takip
    |
    |
    | Intel® Core™ i5 9400F 2.90 Ghz 9Mb Cache | Asus ROG Strix B365-G Gaming | G Skill RipjawsV 4X8G = 32 GB Dual DDR4 3000 MhZ Ram | Sapphire Radeon RX 570 8 GB GDDR5 256 Bit | AOC 24" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör | Samsung SSD 970 EVO Plus 250GB | WD 4TB Caviar Black Sata 3.0 7200Rpm | | CoolerMaster MB520 RGB | Corsair VS 550W 80 Plus | Cooler Master Hyper 212 Evo CPU Cooler | Logitech G213 Gaming Keyboard | Logitech G300S Gaming Mause
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj

saol corsair forumunda da son güncelleme sırasında bozulanlardan sıkça bahsediyorlar en iyisi güncellememek

zaten memnunum geçen yılki eski firmwarelerde mavi ekranlar donmalar oluyordu şimdi sıfır
    |
    |
    Photography_GT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben update yaptım oldu,performans artti,yalniz raid kurulu ssdlerde update olmuyor,raidi bozup kurmalisiniz,sonra raid kurmalisiniz tekrardan.
    |
    |

seagate barracuda 1 tb kullaniyorum fw dosyasini nereden.bulabilirim.vede firmware yapan.varsa.bu diske nasil.yapildigini anlatabilirmi ?

simdiden.tesekkur ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Wolftired

arkadaslar yardim ederseniz sevinirim konu amacina ulasmis zaten.belliki...

seagate barracuda 1 tb kullaniyorum fw dosyasini nereden.bulabilirim.vede firmware yapan.varsa.bu diske nasil.yapildigini anlatabilirmi ?

simdiden.tesekkur ederim...

Dostum linke tıklaman yeterli, ne yapman konusunda ise hepsini gösteriyor..

TIKLA
    |
    |
  • Yüzbaşı
    446 Mesaj
    Arkadaşlar bende corsair force gs 128gb lık ssd aldım şimdi sormak isteğim şu mevcut kullanmakta olduğum sistemde 1tb seagate hdd win7 kurulu ben şimdi bu ssd yi kullandığım sisteme takıp güncellemesini vs. yapıp hazır hale getirecem sonra hdd yi söküp ssd yi takıcam ve sistemi ssd ye kurucam şimdi sorun bundan sonra eski sistemin kurulu olduğu 1tb lık hdd yi sisteme takmadan yapmam gereken bişey varmı yoksa direk takıp biçimlendirmemi yapmam gerekli onu depolama olarak kullanıcam. teşekkürler.

COOLER MASTER(HAF912 PLUS KASA+COUGAR CMX850W POWER) - AMD(FX 8350 Soket AM3+ 4.2GHz İşlemci)-CoolerMaster Nepton 280L SIVI SOĞUTMA - ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) Anakart)-GSKIIL(16GB (4x4GB)RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V DualKit Ram) - (MSİ R9 380 GAMİNG GDDR5 4GB 256Bit AMD RadeonDX12 Ekran Kartı)-SEAGATE(3.5"1TB Barracuda Sata 3.0 HDD-YEDEKLEME)-CORSAIR 128GB FORCE GS SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 535MB YAZMA-SİSTEM YÜKLÜ)-(SAMSUNG 512GB SSD-OYUNLAR YÜKLÜ)-Klavye Logitech G105- Mause logitech G502 RGB - LOGİTECH G440 MAUSEPAD ( Steam ID: tırakyalı )
  • Yüzbaşı
    588 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wertywertyy

Arkadaşlar bende corsair force gs 128gb lık ssd aldım şimdi sormak isteğim şu mevcut kullanmakta olduğum sistemde 1tb seagate hdd win7 kurulu ben şimdi bu ssd yi kullandığım sisteme takıp güncellemesini vs. yapıp hazır hale getirecem sonra hdd yi söküp ssd yi takıcam ve sistemi ssd ye kurucam şimdi sorun bundan sonra eski sistemin kurulu olduğu 1tb lık hdd yi sisteme takmadan yapmam gereken bişey varmı yoksa direk takıp biçimlendirmemi yapmam gerekli onu depolama olarak kullanıcam. teşekkürler.

Dostum yapacağın güncelemenin hiç bir zararı yoktur. Kafan rahat olsun, sorunsuz yapabilirsin ve şöyle birşey var ki; 1tb lik hdd de sisteme ayırdığın bölümü tekrar tek bir bütün haline getirebilirsin.. Eğer bununla ilgili bir düşüncen varsa ve kafana takılan ufak bir hata gibi düşüncen olursa yaz lütfen..

• Yüzbaşı
    446 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

quote:

Orijinalden alıntı: wertywertyy

Dostum yapacağın güncelemenin hiç bir zararı yoktur. Kafan rahat olsun, sorunsuz yapabilirsin ve şöyle birşey var ki; 1tb lik hdd de sisteme ayırdığın bölümü tekrar tek bir bütün haline getirebilirsin.. Eğer bununla ilgili bir düşüncen varsa ve kafana takılan ufak bir hata gibi düşüncen olursa yaz lütfen..

Teşekkür ederim . kurulumu şimdi değilde bayramda yapmayı düşünüyorum malum çalışıyoruz işler yoğun.
    |
    |

COOLER MASTER(HAF912 PLUS KASA+COUGAR CMX850W POWER) - AMD(FX 8350 Soket AM3+ 4.2GHz İşlemci)-CoolerMaster Nepton 280L SIVI SOĞUTMA - ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) Anakart)-GSKIIL(16GB (4x4GB)RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V DualKit Ram) - (MSİ R9 380 GAMİNG GDDR5 4GB 256Bit AMD RadeonDX12 Ekran Kartı)-SEAGATE(3.5"1TB Barracuda Sata 3.0 HDD-YEDEKLEME)-CORSAIR 128GB FORCE GS SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 535MB YAZMA-SİSTEM YÜKLÜ)-(SAMSUNG 512GB SSD-OYUNLAR YÜKLÜ)-Klavye Logitech G105- Mause logitech G502 RGB - LOGİTECH G440 MAUSEPAD ( Steam ID: tırakyalı )

• Yarbay
    2755 Mesaj

Selamlar,

SSD'ye işletim sistemini kurduktan sonra HDD'yi sisteme takıp, Windows üzerinden biçimlendirebilirsiniz.
    |
    |
    Bahsedilenler: wertywertyy
    Foruma açmış olduğunuz CORSAIR ürünleri ile ilgili SORU/DESTEK konularına gün içerisinde herhangi bir cevap verememem durumumda lütfen konuya ait linki bana özel mesaj atınız. Yoğunluk yüzünden o anda gözümden kaçmış olabilir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim...
  • Yüzbaşı
    446 Mesaj
    CORSAİR GS ssd mi mevcut sistemime dahil ettim format atmadan önce firmware vs. bi kontrol edeyim dedim biosta ahcı modu aktifti pc de sadece aygıt yöneticisinde görünüyor ve bilgisayarım sağ tık yapıp yönet dediğimde depolamada biçimlendirilmemiş olarak görünüyor burada iki seçenek var mbr ve gpt olarak biçimlendirme çıkıyor ben hangini seçmeliyim acaba.buradan biçimlendireyimmi yoksa format esnasındamı kendi biçimlendirsin.

• Yarbay
    2755 Mesaj

Selamlar,

Format esnasında yapabilirsiniz.
    |
    |
    wertywertyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Foruma açmış olduğunuz CORSAIR ürünleri ile ilgili SORU/DESTEK konularına gün içerisinde herhangi bir cevap verememem durumumda lütfen konuya ait linki bana özel mesaj atınız. Yoğunluk yüzünden o anda gözümden kaçmış olabilir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim...
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 5 saat 42 dakika kadarı kaldı.
    corsair cssd-f60gb2 fw2.0 signature 142-0-121224 hocam şimdi neyi indirecem ben indiremedim
    |
    |

Merhabâlar Help21,

Corsair SSD'nize firmware güncellemesi yapmak için Corsair SSD Toolbox yazılımı indirmeniz lâzım gelmektedir

http://www.ssdlabs.net/gerecler/corsair-ssd-toolbox-v1-0-0-0/
    |
    |
    Bahsedilenler: help21

Corsair SSD Toolbox'ın 1.1.0.0 versiyonu çıktı. Linkten indirebilirsiniz.

http://www.corsair.com/us/media/cms/drivers/CSSDT_1.1.0.0_WIN.exe
  • Yüzbaşı
    588 Mesaj

Bilgi için teşekkür ederim,dostum selamlar..
    |
    |
    tech guru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
Bey Azura
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.