Şimdi Ara

Corsair SSD Yeni Firmware 5.05a Güncellemesi(SS) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
3
Favori
6.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ne yaptıysam fotoğraf ekleyemedim.
    Corsair Force 3 120GB kullanıcıyım, herşeyi tariflere ve klavuza göre yapıyorum en son "Proceed" dedikten sonra normalde yeşil tik olan yerde kırmızı çarpı işareti oluyor. Üzerine tıkladığımda " FATAL_ERROR: Firmware download failed with error: (ECode : 00000057)." şeklinde hata alıyorum.

Firm. versiyonum 1.2, son 5 rakam 22788 ve uygun olan .vic dosyasını seçiyorum, programı yönetici olarak çalıştırıyorum ama olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahmat_78

/>

Dostum ahcı mod açıkmı ayrıca programı yönetici olarak çalıştırmayı denedin mi ve şu yönetim dene öncelikle anakart chipset güncellemesi ve ssd veya hdd gibi hatasal sorunlarda sendeki hata koduna göre bunu indir:tıkla kurduktan sonra ssd üzerinde hatayı çözümler.Sonuç için haber verirsen daha detaylı araştırma yaparak çözeriz problemini

• quote:

Orijinalden alıntı: gonuldagi

quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

Kelime oyunu oyunu yapmayalım win 8 işletim sistemi olarak hızlı mekanik diskle bile 8 sn de açılıyor.
    ama SSD nin performansı okuma olarak düşüyor her nedense SSD win 7 de daha performanslı çalışıyor.
    o açıdan dedim ben yoksa bugüne bugün lisanslı win 8 kullanıcıyız kötülemeyiz

Kelime oyunu değil dostum,sen ısrarla win8'in normal hdd de bile 8 saniyede açıldığını ısrarlıyorsun.Bunu neye dayarak söyledin veya varsa test videosu inceleyebiliriz ben bilmiyorum,bu yüzden herkes aydınlanır paylaşacağın bilgilerle sevgiler.

Dayanağımız olmasa kendimizde görmesek söylemeyiz. Sende herşeye belge istiyorsun
    Windows 8 maneger (Tam çalışan) ile belirtilen ayarları yaparsan Seagate ST1000DM003 gibi hızlı
    okuma yazma özelliğine sahip bir diskte varsa 8 saniyeyi garanti ediyorum ben denedim oldu
    ölçmedim ama 8 10 saniye civarinda açılıyor. SSd ile belki 5 6 saniyeye düşüyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_68174390/tm.htm

olmazsa SSD ile bir video çekeyim win 8 için bootracer çıktımı bilmiyorum ama video daha etkili olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 1 Aralık 2012; 19:05:07 >

• Dostum yordum seni ama buradaki ifadem şuydu ek bir program değil,win8 olağan haliyle ssd üzerinde çok iyi çünkü bunu denedim ve sonuç olarak hızlı.Sunmuş olduğun bu program sadece ek bir işlem gerektiriyor.Yinede bilgin için teşekkür ederim
  • quote:

quote:

/>

Dostum ahcı mod açıkmı ayrıca programı yönetici olarak çalıştırmayı denedin mi ve şu yönetim dene öncelikle anakart chipset güncellemesi ve ssd veya hdd gibi hatasal sorunlarda sendeki hata koduna göre bunu indir:tıkla kurduktan sonra ssd üzerinde hatayı çözümler.Sonuç için haber verirsen daha detaylı araştırma yaparak çözeriz problemini

dostum programı kurdum sağlamlık %100 filan yazıyor başka yapmam gereken birşey varmı ?

Programı zaten yönetici olarak çalıştırıyorum, ahci açık birkez daha kontrol ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahmat_78 -- 1 Aralık 2012; 19:31:12 >

• Kurulum bitti 5.3 FW gösteriyorsa işlem tamam bir benchmark isteriz keşke yüklemeden öncede alaydın.
  • Sorun yok dostum %100 bittiyse test edip bizimle paylaş.
  • quote:

Sorun yok dostum %100 bittiyse test edip bizimle paylaş.

Malesef aynı hatayı alıyorum firmware güncellemeye çalışırken, crystaldisk %100 sağlıklı gösteriyor.
    Anakartım msi 880gm e41. bütün sürücüleride güncel, biosta güncel.
  • benim ssd gözükmüyor ve benim değerler çok kötü

Corsair SSD Yeni Firmware 5.05a Güncellemesi(SS)
  • quote:

quote:

Sorun yok dostum %100 bittiyse test edip bizimle paylaş.

Malesef aynı hatayı alıyorum firmware güncellemeye çalışırken, crystaldisk %100 sağlıklı gösteriyor.
    Anakartım msi 880gm e41. bütün sürücüleride güncel, biosta güncel.

Güncellemede ne gibi hata alıyorsun dostum,bunu ss olarak paylaşırsan çözüm için daha hızlı olur bizim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

benim ssd gözükmüyor ve benim değerler çok kötü

Dostum ssd gözükmüyor dedin ama test ss lerinde corsair görünüyor,sende ne gibi görünmezlik var bunu daha açık sunarsan anlarız.

• Firmware update için indirdiğim programda Corsair SSD yi görmedi...eksik betimlemişim

Bir de Değerler düşük, değil mi? ACHI da kurdum windowsu ve Sata3 (Msi Z68A-G43-G3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 6 Aralık 2012; 13:37:43 >
  • bu güncellemeyi ne yaptıysam yapamadım
    scanning for driver, please wait diyor ama sonuç yok...
    1.3.3.'e devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoRaXiN -- 6 Aralık 2012; 13:45:17 >
  • quote:

/>

@Photography_GT

aynen aldığım hata budur.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_68960600/mpage_1/f_/key_//tm.htm#68960600

Arkadaşlar test yaptım ama ssd sıkınıt var heralde sizden konumu incelemenizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. SSD Güncellemeleri yapıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoRaXiN

bu güncellemeyi ne yaptıysam yapamadım
    1.3.3.'e devam...

Chipset güncellemesi yapabilirsin dostum ve zaten 1.3.3 en son ver,kullanıyorsun ama 5.3 e de çıkarabilirsin dediğim güncelleme sonrası.
  • quote:

quote:

1.3.3.'e devam...

Chipset güncellemesi yapabilirsin dostum ve zaten 1.3.3 en son ver,kullanıyorsun ama 5.3 e de çıkarabilirsin dediğim güncelleme sonrası.

Geçen gün PC'yi formatladım ve hemen bunu denedim oldu, şimdi 5.3 benimki de
  • quote:

quote:

quote:

1.3.3.'e devam...

Hayırlı olsun ozaman dostum farkeden bişey oldumu hiç..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1.3.3.'e devam...

Hayırlı olsun ozaman dostum farkeden bişey oldumu hiç..

Sağolasın valla win 7 performans skoru 7.9du şimdi 7.8 bu da yaptıgım test

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.