Şimdi Ara

Corsair H100i soğutmuyor. i7 4770k-SORUN ÇÖZÜLDÜ-VEKTRON ELEKTRONİK TEŞEKKÜRLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
2.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar h100i aldım dün, montajını yaptım fotoğraftaki gibi bütün kablolar takılı vb ama bilgisayar açıldıktan sonra sıcaklıklar tırmanışa geçiyor ve 99 dereceye kadar varıyor.

Anakartım Z87-Plus Bios güncel. Fanlar deli gibi çalışıyor.

Sadece Cpu fan görmüyor bu h100i nin kablosu tek pinli o yüzden galiba

ilgili video:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=l4jCC5ybfi8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castiell07 -- 10 Ağustos 2015; 17:21:20 >

• H100i nin işlemci üstündeki temas yerinde problem vardır iyice bi kontrol et.Radyatör çalışmasada açtığın anda direk 100e fırlamaması lazım.
  • İyi takıldığına emin olun soğutucunun eğer bundan eminseniz pompa sorunu olabilir soğutucu temas etmiyor gibi geldi bana eliniz ile bastırıp sıcaklıkları kontrol edebilirsiniz . Corsair ışığı kırmızı yanıp sönüyorsa pompa arızası vardır . Bunları tekrar kontrol edin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccandan

İyi takıldığına emin olun soğutucunun eğer bundan eminseniz pompa sorunu olabilir soğutucu temas etmiyor gibi geldi bana eliniz ile bastırıp sıcaklıkları kontrol edebilirsiniz . Corsair ışığı kırmızı yanıp sönüyorsa pompa arızası vardır . Bunları tekrar kontrol edin derim

Evet kirmizi yaniyor ustu bazen yanip sonuyor ne yapmaliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acilirken beyaz sonra bios ekrani gelince kirmizi oluyor ve siklikla yanip sonuyor

• Castiell07 kullanıcısına yanıt
    Pompa arızası var aldığınız yere geri götürün umarım garantilidir ürün .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccandan

Pompa arızası var aldığınız yere geri götürün umarım garantilidir ürün .

Dun forumdan arkadastan aldim garantisi yok ama garanti yerine soracagini soyledi tamirini ben oderim olmazsa dedi ama tamiri mumkunmudur

• Gecmis olsun

• Bağlantıda sorun yoksa, pompa devrine bakın bakalım. Pompa'da da sıkıntı olabilir, H100i'nin sıkıntılarından biridir bu pompa olayı.

Pompanın kablosunu CPU Fan yazan yere taktınız değil mi, o şekilde devrini görebilirsiniz çalışıyorsa. AIDA 64 programını kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Bağlantıda sorun yoksa, pompa devrine bakın bakalım. Pompa'da da sıkıntı olabilir, H100i'nin sıkıntılarından biridir bu pompa olayı.

Pompanın kablosunu CPU Fan yazan yere taktınız değil mi, o şekilde devrini görebilirsiniz çalışıyorsa. AIDA 64 programını kullanabilirsiniz.

Cpu_opt ve Cpu_fan 2 sindede denememe ragmen bios ta yada sistemin icinde devir bilgisine ulasamadim, corsair link kurdum usb baglantisini bagladim ama farketmedi

• Onun tamiri olmaz, garantisi varsa değişim yaparlar zaten. Diğer türlü geçmiş olsun.
  • Tamiri olmuyor maalesef 0 ile değiştirirler faturası varsa satan kişi corsair rma açabilir belki
  • Merhaba arkadaşlar. Konu olan soğutucuyu bu forumda ilan verip, Furkan'a satan benim.
    Furkan'ın daha fazla bu sorunla uğraşıp huzursuz hissetmemesi adına iade edeceğim parasını. Ancak yanlış bir izlenim olmaması adına bir iki açıklamaya ihtiyaç duydum.

İlanımda bahsettiğim gibi ses takıntısı yüzünden kaldırıp kenara koymuştum, herhangi bir sorunu yoktu.
    Eğer olsaydı bu konularda titiz biri olarak, Vatan Bilgisayar'da ciddi olay çıkararak bu sorunu geçen yıl garanti süresinde, ürün bana aitken çözerdim. Sorun yokken de böyle bir diyaloğa haliyle gerek de yok.
    Furkan'ı zan altında bırakmak gibi bir şey de yok kesinlikle. Hani "Ürün bende sağlamdı, sende sorun çıktı." diye işin içinden sıyrılmıyorum.

Ürünü gün içerisinde teslim alacağım. Kendim test edeceğim tekrar. (kendisi de yabancı bir forumda sıvının kuruduğunu okumuş zaten)
    Konuyu takip edenlerin veya benzer sorun yaşayanların da katkısı olursa sevinirim. Garanti süresi dolalı 1 ay olmadı (2013 temmuz başında almıştım).

Furkan'a da bahsettiğim gibi zor da olsa içindeki sıvının eksilmesi gibi bir ihtimal aklıma geliyor. 1 sene hiç çalışmadan kutusunda bekledi. Bunun dışında başka fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• İcinde bulunan sivisi akmis ya da kurumus olabilir
    Benim basima o geldi mesela

• Arkadaşlar teşekkürler cevaplar için
  • 100i modelinin garantisi 5 yıl olması lazım, Vektron'dan net bilgi alabilirsiniz bu konuda.
    Arkadaşim hard dsik giriş yerini taktinmi?hard disk giriş gibi giriş kablosu var onu powerdan gelen harddsik kabolusuna takiyorsun yoksa pompa çalişmaz alttaki videodaki gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Arkadaşim hard dsik giriş yerini taktinmi?hard disk giriş gibi giriş kablosu var onu powerdan gelen harddsik kabolusuna takiyorsun yoksa pompa çalişmaz alttaki videodaki gibi.

Takmıştım onuda

• Corsair H100i sahibi olarak sorunun 90% pompada olduğunu düşünüyorum soğutucuyu doğru taktığınızı dikkate alarak.
    Değiştirmeye çalışın
    ozaman tek çare garantiye vermek kaldi.genelte bu tarz problemler nadir olur servis yollamanizda fayda var!..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.