Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
859
Cevap
11
Favori
62.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

@SaLVaToRe

Şimdi benim işlemciyle karşılaştırmak yanlış olur çünkü tamamen farkı işlemciler.Bu farkıda geçtim işlemci sorunlu bir işlemci .Ne kadar sorunlu oldugu zaten buradakihttp://www.overclock.net/t/1313179/official-delidded-ivy-bridge-club başlıkta ortaya çıkıyor,macun degişince ortada 20 derecelik fark var.3770k yı sogutmak şuna benziyor.Ateşli bir hasta var ama sen üstünü kat kat örtüyorsun bir yandanda alnına ıslak havlu koyoyorsun sogusun diye..Sonuçta işlemcinin ısınan kısmı gördügümüz ürünün marka model yazan yer degil.Metal kısım sadece ısıyı daha geniş alana yaymak için kullanıyor.Ama macun sorunlu oldugundan ısı iletkenligi düşükEmin ol custom kur yine istedigin sıcaklıkları elde edemezsin.Ben bin tl nin üstünde para bayıldım sogutmayan gördüm var 10 derece anca.

Fanın sesi abartılacak bir ses degil.Fazla ama neredeyse 3000 rpm den bahsediyoruz.12/14 bu dönüş hızında sessiz fan yok.Zaten link yardımıyla esneklik saglanmış dileyen kişi kafasına göre bir profil ayarlar hız o ayarladıgı rpm i geçmez

Kullandıgım programlar prime9e ve realtemp

@ookami

57 derece yüksek bir rakam degil.Gayet normal.Kalitenin sogutucunun farkı overclock yaptıkça ortaya çıkar.

@Cenkyyy

Senden ricam 3770k sökmediysen sistemde.4.5 1.28V de 10 dk prime95 alsana.

kardeşim söktüm ya :(

• Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

fanlar sessiz modda
  • sorulamı cevapladığınız ıcın teşekkürler.
    zaten i7 3770 k yı satın almadan önce bu sorunu biliyordum netten araştırmıştım.
    bu lingden okumuştum.
    http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=47539
    benim aklımın kesmediği nokta su aynı kasada hava soğutma ıle aynı tesstte aynı voltaj ve mhz de 81-82 dereceye çekirdek ulaşıyordurdu.

2004 yılında (custom su soğutma kullandım). Yabancısı değilim konunun. fakat resmen istediğim ve beklediğim değerleri vermedi bu kapalı su soğutma kiti.

bir ekran görüntüsü daha paylaşayım izninizle.
    h100i max pompa devrinde-fanlar maximum rpm de.
    biosta standart veriler hiç dokunulmamış halde. hersey autoda ve kendi değerinde. turbo acık 3900 mhz de işlemci. voltaj autoda. denetim masası güç seçenekleri yüksek performansta.
    16 dakikalık prime95 blend testinde gpu-z de iznelilen max voltaj değerleri 1.224v-1.216v-1.208v-1.200v. test sonrası bekleme modunda ise 0.920v -1.100v kadar da çıktığı oldu.

gelelim prime 95 öncesi sıcaklık değerlerine 20-18-26-19. gayet güzel değerler.
    prime 95 de max ulaşılan çekirdek sıcaklık değerleri 58-61-61-56. bu değerlerde güzel.
    ortalaması 59
    oda 25 derece
    delta t 34 derece.

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

demekki yukarda lingini verdiğim IHS modunu uygulamam gerekicek.

bir kaç bios ayar değişikliği ile yarın deniyecem 4500 mhz ve 4600 mhz değerlerini.

• 3770K Malezya mı Costa Rica mı gibi bir soru sıkıştırsam araya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

3770K Malezya mı Costa Rica mı gibi bir soru sıkıştırsam araya?

costa rica fakat öyle süper iyi ahım şahim bir kod değil. orta ayar.
  • corsair h100i için fan almayı düşünüyorum ne önerirsiniz (h100i yi bugün alacam fanları ses çıkarmıyorsa 4 fan ile kullanmayı düşünüyorum) ledli olursa da hiç fena olmaz ama öncelikle performans ve sessizlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

sorulamı cevapladığınız ıcın teşekkürler.
    zaten i7 3770 k yı satın almadan önce bu sorunu biliyordum netten araştırmıştım.
    bu lingden okumuştum.
    http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=47539
    benim aklımın kesmediği nokta su aynı kasada hava soğutma ıle aynı tesstte aynı voltaj ve mhz de 81-82 dereceye çekirdek ulaşıyordurdu.

2004 yılında (custom su soğutma kullandım). Yabancısı değilim konunun. fakat resmen istediğim ve beklediğim değerleri vermedi bu kapalı su soğutma kiti.

bir ekran görüntüsü daha paylaşayım izninizle.
    h100i max pompa devrinde-fanlar maximum rpm de.
    biosta standart veriler hiç dokunulmamış halde. hersey autoda ve kendi değerinde. turbo acık 3900 mhz de işlemci. voltaj autoda. denetim masası güç seçenekleri yüksek performansta.
    16 dakikalık prime95 blend testinde gpu-z de iznelilen max voltaj değerleri 1.224v-1.216v-1.208v-1.200v. test sonrası bekleme modunda ise 0.920v -1.100v kadar da çıktığı oldu.

gelelim prime 95 öncesi sıcaklık değerlerine 20-18-26-19. gayet güzel değerler.
    prime 95 de max ulaşılan çekirdek sıcaklık değerleri 58-61-61-56. bu değerlerde güzel.
    ortalaması 59
    oda 25 derece
    delta t 34 derece.

demekki yukarda lingini verdiğim IHS modunu uygulamam gerekicek.

bir kaç bios ayar değişikliği ile yarın deniyecem 4500 mhz ve 4600 mhz değerlerini.

Bende aldım aynı sogutucudan ama pc boşta 30 32 derece civarında bu değerler normal mi bana fazla geldi sanki en ıyi soğutma performansi için ne yapabilirim termal macunu değiştirmeme gerek var mi ya da fanlari

• quote:

Şimdi benim işlemciyle karşılaştırmak yanlış olur çünkü tamamen farkı işlemciler.Bu farkıda geçtim işlemci sorunlu bir işlemci .Ne kadar sorunlu oldugu zaten buradakihttp://www.overclock.net/t/1313179/official-delidded-ivy-bridge-club başlıkta ortaya çıkıyor,macun degişince ortada 20 derecelik fark var.

Gözünüzü karartıp işlemciyi delid etmeye karar verirseniz video alın lütfen :)
    Isı değerleri de benim üzerinde kullandığım fx8350 den çok daha iyi görünüyor. Önce-Sonra açısından.
    Hoş ben stok fanla hiç test yapmadım. Ne kadar fark ettirdi h100i bilemiyorum o nedenle. Stok fanı hiç kullanmadım.

• quote:

Pompa devrini sıcaklıga faydasını göremedim ben pek , ses seviyeside degişmiyor gibi ondan en yüksek devirde çalışsın.

H100i de pompa devri değişmiyor zaten.
    2000 - 2200 arası bir devirde sabit çalışıyor pompa.
    Link programındaki RPM Divider kısmında yaptığınız değişiklik sadece okuma değerlerini değiştiriyor.
    Two değeri corsair'in kullandığı pompanın değeri.
  • Yaklaşık iki yıldır kullanığım H70'in fanları durdu. Haliyle radyatördeki sıvı 100 küsür belki daha fazla dereceye ulaşmış olmalı ki el değmiyordu.

İkinci bir çernobil faciası olacaktı neredeyse.

Soğuduktan sonra kasadan söktüm ve sonuç ortadaydı.

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

Yüksek sıcaklıktan dolayı işlemciyi soğutan kısım çatladı ve logosunun olduğu metal kaplama esnedi. Haliyle kullanmak için tekrar takmadım güvenlik açısından.

Garanti bitiminde 1 ay kalmış bende DigitalTrend'i arayıp durumu izah ettim ve ürünü kendi kutusu ve aksesuarlarıyla birlikte teknik servise gönderdim.

Onlarda dolayısıyla ürün tamir olamayacağını, isterseniz 30$+KDV fark ile H100i gönderebileceğimizi söylediler. Bende kabul ettim.

Tabi aradaki 1 haftalık sürede Thermalright Macho aldım ve şu an onu kullanıyorum. Gayet sessiz ve iyi soğutuyor.

Açıkçası bir daha sıvı soğutucu kullanmayı düşünmüyorum.

H100i'yi de satışa çıkaracağım.

• Şansızlık olmuş sizinki biraz.Yabancı forumlarda bir iki sızdırma vakası görmüştüm ve anakart ekran kartı yanmıştı.Ama daha sonra Corsair hasar gören bileşenlerin masrafını karşılamştı

Ama garip olan sizin bilgisayarın reset atmaması.Normalde arada bende unuturum fanın fişini takmayı fakat ısındıgında bilgisayar reset atıyordu otomatik.İstenilirse biostan da ayarlanabilir aslında kaç dereceyi geçtikten sonra reset atacagı

Arşiv işi nasıl gidiyor bu arada.Msn de epeydir göründügün yok

eski nick emrebulgur
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bende kasa içi resimleri koyayım alalı 3 hafta falan oluyor, inşallah anakart yakın zamanda Asrock Z77 OC Formula olacak

Bu arada birinci fotoğrafta hdd yuvalarının ordaki kabloyu nasıl saklamamı önerirsiniz, kablonun boyunu 1cm uzatsam bile ışığın parlaklığı azalıyor artık içinde nasıl bir direnç koymuşlarsa. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

3770K stok hızlarda maksimim çekirdek ısısı 58 (o da sadece 2. çekirdek, diğerleri 55-56 seviyesinde).

• quote:

Şansızlık olmuş sizinki biraz.Yabancı forumlarda bir iki sızdırma vakası görmüştüm ve anakart ekran kartı yanmıştı.Ama daha sonra Corsair hasar gören bileşenlerin masrafını karşılamştı

Ama garip olan sizin bilgisayarın reset atmaması.Normalde arada bende unuturum fanın fişini takmayı fakat ısındıgında bilgisayar reset atıyordu otomatik.İstenilirse biostan da ayarlanabilir aslında kaç dereceyi geçtikten sonra reset atacagı

eski nick emrebulgur

MSN'e en son ne zaman girdim hatırlamıyorum.

Facebook, Twitter, Steam varken MSN mazide kaldı artık.

Arşive devam. Bluray disklere terfi ettim. Her zaman güncel bir şekilde yola devam ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Şansızlık olmuş sizinki biraz.Yabancı forumlarda bir iki sızdırma vakası görmüştüm ve anakart ekran kartı yanmıştı.Ama daha sonra Corsair hasar gören bileşenlerin masrafını karşılamştı

eski nick emrebulgur

MSN'e en son ne zaman girdim hatırlamıyorum.

Facebook, Twitter, Steam varken MSN mazide kaldı artık.

Arşive devam. Bluray disklere terfi ettim. Her zaman güncel bir şekilde yola devam ediyorum.

Bende vatandan 47 liraya bluray satıldıgında 25 li kutu.10 kutu filan aldım yazılacakları yazıp satmıştım.Şimdi yeniden doldu iyice bir yazıcı alacamda boş bd ler pahalı.

• Ses durumunu merak eden arkadaşlar için bir video çektim

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bu h100i nin pompa performansı nasıl acaba ? Saatte kaç litre su basabiliyor.Bu bilgiyi bir türlü öğrenemedim.Bilen varsa lütfen alıntılayıp söylesin
  • merhabalar uzun süredir h100i incelemelerini takip ediyorum hala kararsızım sistemimi solda sistem den görebilirsiniz
    h100i aldıiğımda fanları kasanın dışından takmam gerekecek. içeri sığmaz diye düşünüyorum. almadan da emin olamıyorum. h100i sessizlik konusunda önceki versiyona göre çok iyi mi özellikle pompa sesi araştırınca corsair forumlarında da i serisinde pompa sesi ile karşılaşanlar olduğunu görüyorum. dolayısı ile hep kararsız kaldım. inventusta kampanya var ve oradan almayı planlıyorum bu akşam kampanya bitiyor. şekil itibari ile özellikle daha derli toplu durduğu için h100i ye karar verdim. h80i yine kasa içerisinde çok çirkin duruyor bence egzos çıkışına sistemi fan üzerinden asmak ne kadar güvenli onu bilemiyorum hafif bir gevşeme olur yine tıkırtılar titreşimler başlarsa uğraştırır belki diye düşünüyorum.

fanları eğer sessiz gelmezse akasa venom almayı düşünüyorum.
    kasa olarak cooler master elite 430 var şuanda.

Düzeltme:
    Az önce inventus son saniye indirimi yaptı sanırım taksitli fiyat 297TL görünce dayanamdım. aldım. 1-2 güne kadar elime geçer H100i.
    fanları kasanın dışında kalmak üzere bağlantı yapıcam geldiğinde. 2-3 aya kadar taşınıcaz o zaman yeni bir kasa alırım belki corsair olur kasada

Az önce aradılar inventustan ve kasaya üst ızgaradaki bombeli yapıdan dolayı fanları takarken sorun yaşayabilceğimi ve vidaların kısa gelebileceğinden dolayı fanları sabitleyemeyeceğimi radyatorunde anakarta temas etme durumu oldugunu belirttiler. eğer montaj yapamazsam kasayı değiştirmeyi planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 11 Nisan 2013; 13:21:48 >

• @OneTreeHill

Hocam sizin ana yazıyı inceledim. Pull&Push İçin corsairin sp-120l vs noctua nf-p12 karşılaşmasında corsair daha iyi görünüyor. ben pull push için corsairin fanlarını mı önerirsiniz ? tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 13 Nisan 2013; 14:25:27 >
  • İnceleme için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldukça başarılı
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.