Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: imperial crusader

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

İncelemeniz için teşekkürler.Benimde yakından takip ettiğim bir soğutucu.Büyük ihtimalle bu yaz veya bu sene içerisinde H100i alıcam.İnşallah, 3570K ile 4.5 - 5 GHZ seviyesini ve serinliği yakalayabilirim.

o psu ile o hızları ile 4,5-5 ghz hızlarını göremezsiniz.

Tabiki göremem. Sanırım farketmemişsiniz.Sistemimde; ekran kartı,PSU,SSD ve işlemci soğutucu vs. gibi öğeler yok.(PSU' yu sadece sistemi kullanmak için aldım.Şu an fazlasıyla yeterli.Kullandığım hız için.) Onları daha ileriki bir tarihte alacağım için, fikir paylaşımı yapıyorum sadece.

• corsair link programında led ışıgı ayarlama sekmesini bulamadım,bende bahsettiğiniz yerde gözükmüyor acaba nedendir? sanırım h100i yi görmüyor bende program :/

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtgul -- 28 Mart 2013; 16:28:16 >
  • O olay bendede oldu bir iki defa, daha tam stabil degil program.İlk başta programı silip yeniden kurun büyük ihtimalle düzelir.Düzelmezse taktıgınız usb portonu degiştirin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • teşekkürler,sanırım usb baglantılarıyla alakalı.montajını aldıgım yerde yaptırdım kabloları nereye nasıl bagladılar bilmiyorum.kitapçıktaki gibi bakınca usb port kablolarını gördüm onlar takılı değil bende.belki ondandır tam anlamıyorum.
  • Silip yeniden kurdugunuzda olmazsa usb olayına bakın.

Resimde göründüğü gibi bu portlar genelde anakarın sol alt tarafında olur ve toplamda 9 tane pin bulunuyor.Üstte 5 altta 4

• arkadaşlar ya ben termalright silver arrow sb extreme almayı düşünüyorum ama aklımda sıvı sogutma sistemleri de geçmiyor değil hani sizce ne yapayım işlemciyi stabil 4,5-5,0 ghz de çalırtırmak için h100i yi tavsiye eder misiniz ya da başka bir seçenek aslında buraya yazmasam iyi olurdu ama incelemeyi görünce dayanamadım bu arada incelemeyi yapan onetreehill arkadaşında emeğine sağlık güzel inceleme olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk501923

arkadaşlar ya ben termalright silver arrow sb extreme almayı düşünüyorum ama aklımda sıvı sogutma sistemleri de geçmiyor değil hani sizce ne yapayım işlemciyi stabil 4,5-5,0 ghz de çalırtırmak için h100i yi tavsiye eder misiniz ya da başka bir seçenek aslında buraya yazmasam iyi olurdu ama incelemeyi görünce dayanamadım bu arada incelemeyi yapan onetreehill arkadaşında emeğine sağlık güzel inceleme olmuş

Silver arrow sb-e performans olarak sonuç tablosundaki Phanteks- PH-TC14PE ile aynı seviyede bir sogutucudur ve aynı performansa sahiptir ortalama.H100i le farklı overclock sayesinde 7 derece civarına çıkar.Arada 80 tl fiyat ve 7 derece sıcaklık farkı var yani.Tabi H100i nin diger bazı avantajları var.Örnergin anakarta binecek büyük bir sogutucu olmuyor ve fazla yer kablamıyor.Tabi rgb led ve link gibi bazı avantalarıda var.

• Hangisi daha ıyi sıcaklık değerleri açısından h100i de de klasik sorunlar varmı pompa sesi yanlarım kalitesi gibisinden
  • quote:

Hangisi daha ıyi sıcaklık değerleri açısından h100i de de klasik sorunlar varmı pompa sesi yanlarım kalitesi gibisinden

Yukarıda bahsettigim gibi h100i silver arrow dan daha iyidir 7 derece filan sogutma performansı olarka.Benim ürünümde sorun yok ve şimdiye kadar h100i den pompa sorunu olan kişi görmedim.
  • 287 tl corsair h100i, 223 tl termalright silver arrow extreme kararsız kaldım şimdi ya
  • quote:

287 tl corsair h100i, 223 tl termalright silver arrow extreme kararsız kaldım şimdi ya

Performansları aynı olsa bile h100 tercih ederim. Çünkü o tür ürünler çok ağır, kaç gr bilmiyorum ama ben tercih etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arada 100-120 tl filan bir var olsa silver arrow tercih edilebilinir belki derdim ama arada 60 tl varken h100i alınır.7 derece daha iyi olmasıda cabası
  • Soğutucu konularına baya bir uzak kaldım. İlerde yeni bir PC yapıcam kendime ve sessiz olmasını istiyorum. Bunun için sessiz PSU alıcam ve işlemci soğutucusuda kesinlikle sessiz olmalı. Piyasadaki en sessiz performanslı soğutucular hangileri birde H100i bu sessiz soğutucular içindemi ?
  • En performanslı soğutucu H100i. Ses konusunu şöyle söyleyeyim full devirde sessiz çünkü 2850 rpm 12/14 cm sessiz fan yok ama 2000 prm gayet kullanılabilir. Zaten Link yazılımıyla değiştirmek gayet kolay fan hızını.
  • incelemeniz beni çok aydınlattı tekrar sağolun.
    aldım bugunde kurdum fakat bekleme ısıları beni hiç tatmin etmedi.
    blanced ve performance modunda fan sesleri iyi.
    fakat 1625 rp sonrası durulacak gibi değil.
    heleki 2551 rpm resmen ucak kalkıyormus gıbı ses yapıyor.
    macunu temızleyıp yeni macun uygulamadım.
    sadce eski işlemci uzerındekini temizledim sizin uayarınız uzre waterblok ustundeki orjınalını tatbık ettım.
    sanırım bir 15 gun fılan beklemem gerekicek tam oturması ıcın sıcaklık degerlerının.
    daha yukte deneme yapmadım. en kısa zamanda yapıcam. oyunlardada denemedim.
    ama oyle abartıldıgı kadarda yokmuş. eski hava sogutmam ıle nerdeyse aynı. bekleme ve internet sörf sırasında olusan sıcaklıklar.
    birde su sirkülasyonu sizce kaçta olmalı ? su an 2220 de. 4440 mı yoksa 1110 mu yoksa 740 mı olmalı ?
    teşekkürler.
  • Hocam incelemeniz mükemmel olmuş. Epey uğraşmışsınız elinize sağlık. İyi günlerde kullanın epey güzel soğutucuymuş. Özellikle renk değiştirilebilir Ledler süper olmuş.

Diğer soğutucularla yaptığınız karşılaştırmada fanlar da aynı mıydı yoksa her soğutucununun kendine ait fanıyla mı yaptınız ?
  • Üstündeki macun mx4 ayarında fakat sonradan sıcaklıgın düşecegini sanmıyorum bu macunda.Diger taraftan ivy ler malum sorulu sıcaklık olarak içini açıp macunu degiştiren furyası vardır.O olayla düzelir belki ama garanti gider.
    Pompa devrini sıcaklıga faydasını göremedim ben pek , ses seviyeside degişmiyor gibi ondan en yüksek devirde çalışsın.

Birde oda kaç derece?Voltaj ve saat hızları ne?Yükte kaç derece?

@HiqhWoltage

İkinci mesajdaki karşılaştırdıgım sonuçlarda kullanılan fan ve macunlar aynı.Aslında bu işe başlarken hata yaptım birazde.İlk test olarak kendi macun ve fanlarıyla test edecektim ikinci testte ise her zaman kullandıgım fan ve macunla test edecektim.Geri dönüş biraz geç oldu ama noctua nh-u12p le h100i yi öyle test ettim bundan sonrada aynı şekilde devam ederim.Zaten daha epey gelecek sogutucu incelemeleri olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Üstündeki macun mx4 ayarında fakat sonradan sıcaklıgın düşecegini sanmıyorum bu macunda.Diger taraftan ivy ler malum sorulu sıcaklık olarak içini açıp macunu degiştiren furyası vardır.O olayla düzelir belki ama garanti gider.
    Pompa devrini sıcaklıga faydasını göremedim ben pek , ses seviyeside degişmiyor gibi ondan en yüksek devirde çalışsın.

@HiqhWoltage

İkinci mesajdaki karşılaştırdıgım sonuçlarda kullanılan fan ve macunlar aynı.Aslında bu işe başlarken hata yaptım birazde.İlk test olarak kendi macun ve fanlarıyla test edecektim ikinci testte ise her zaman kullandıgım fan ve macunla test edecektim.Geri dönüş biraz geç oldu ama noctua nh-u12p le h100i yi öyle test ettim bundan sonrada aynı şekilde devam ederim.Zaten daha epey gelecek sogutucu incelemeleri olacak.

Hocam bende inceleme yapabilrim diye fotograf cekmistim kutusu parcalari vs.
    İsterseniz fotograflari upload ediyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Üstündeki macun mx4 ayarında fakat sonradan sıcaklıgın düşecegini sanmıyorum bu macunda.Diger taraftan ivy ler malum sorulu sıcaklık olarak içini açıp macunu degiştiren furyası vardır.O olayla düzelir belki ama garanti gider.

işlemci içini açmyı düşünmüyorum.
    pompa şu anda 2234 devirde.
    ses olayını denedim 4440 oldugundada ses yok.

oda 23.5-24 derece

1.272-1.280 voltta gözüküyor cpu-z de. anakarttan verilen volt 1.265.
    saat hızı 45x 100 4500 mhz.
    yükte prime95 blend testinde bir tur 15 dak sonra maximum ulaşılan sıcaklık değerleri real temp 3.70 verisionunda alınan değerler.

1 ci çekirdek 72
    2 ci çekirdek 78
    3 cü çekirdek 74
    4 cü çekirdek 70

half 912 kasada üstte 20 cm lik megafox fan var yukarı doğru hafa ufluyor.
    kasanın üstüne montazladım radyötörünü.
    radyötörün üstündede standart h100 i fanları var.
    aşağıya fana doğru üflüyor.
    Performance modda fanlar 1650-1700 rpm de
    ses beni rahatsız etmiyor.

deneme 2

megaflow 20 cm fan kapatıldı.
    h100 i pompa devri 4400 ze alındı. Performance modda fanlar 1650-1700 rpm de
    ortam sıcaklığı 24 derece

çekirdek ısıları 71-78-74-70
    ortalaması 73,25
    73.25-24=49,25 C delta t

deneme3
    megaflow 20 cm fan kapatıldı.
    h100 i pompa devri 4400 ze alındı. fanlar maximumda
    ortam sıcaklığı 24.3 derece

çekirdek ısıları 70-77-71-68
    ortalaması 71,5
    71.5-24.3=47,2 C delta t

30.25 derece nerde. benim sıcaklık derecesi nerede.
    30.25 sıcaklık değerinide sizin yukarda verdiğiniz tablodan aldım.
    siz peki bu değeri işlemciyi hangi teste tabi tutarak aldınız ?
    i5 2500k 1.28 v 4500 mhz push 100 % tam devirde.
    tabi işlemcilerin mimarisinide göz önüne alıyorum. sizin fan yüzde yüzde. benim fan devride deneme 3 de 100 % de.
    ama sonuç bu kadar kötü olmamalıydı bence. hiç değilse delta t 40 c olmalıydı. ki daha bahar ayındayız bunu yazıda var. oda 24 derece nerde oda 33 derece nerde.
    neyse artık. hava soğutmamdan 4 derece daha düşük değerler verdi. boşuna almışım resmen bu h100 i yi. çıkarttığı seste performance moddan sonrası akıllara ziyan.

tekrar teşekkürler.

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]-Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]
    Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]-Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 1 Nisan 2013; 15:39:53 >

• bu nasıl bir sestir yav anlamadım gitti . bizmi yanlış bağladık düşünüyoruz ama herşey doğru. Fanları Maximum a getirdim

Ses bu:

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.