Şimdi Ara

Corsair CV650 650W Nasıl Bir PSU? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
7.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşte 600w olanın Amerika sitesi ve sertifikası

HP1-J600GD-F12S
    http://www.highpower-tech.com/OEM/products_main.php?class=20200525115155&id=20200602115915

Corsair CV650 650W Nasıl Bir PSU?

80 PLUS Verification and Testing Report
    http://www.highpower-tech.com/OEM/file_download.php?type=1&filename=HIGH%20POWER%20ELECTRONIC%20CO.,%20LTD._HP1-J600GD-F12S%20(C)_600W%C2%A0&file=3_202006021206210.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Temmuz 2020; 0:41:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

İşte 600w olanın Amerika sitesi ve sertifikası

HP1-J600GD-F12S
    http://www.highpower-tech.com/OEM/products_main.php?class=20200525115155&id=20200602115915

80 PLUS Verification and Testing Report
    http://www.highpower-tech.com/OEM/file_download.php?type=1&filename=HIGH%20POWER%20ELECTRONIC%20CO.,%20LTD._HP1-J600GD-F12S%20(C)_600W%C2%A0&file=3_202006021206210.pdf
    Bana karşı yine karalayıcı, lakayt vb. bir mesaj gelmemesi şartıyla bu son mesajım olsun.

@Timeguard bunların zaten olduğu ortada ve yukarıda da bu durumu birkaç kez belirttim. Ürün başına $3000-4000 arasında bir tutar ödeyerek, yurt dışındaki üretim firmanız vasıtasıyla veya bir şekilde belirli şartları sağlayarak kendiniz de sertifika testi için ürün gönderebilirsiniz. Bu test için 1-3-5-10 adet veya ne kadar gerekliyse ona göre de önlem alabilirsiniz. Sonraki seri üretimlerinizde her ne olursa olsun (kronik dünya genelinde bir sorun olmadıktan sonra) sertifikayı kullanma hakkınız olur. Son zamanlarda da maalesef ki Akortek istediği gibi at koşturduğu için sazı eline almıştır ve açıkçası gelen malların ne kadarı sağlıklı ne kadarı sağlıksız kestirmek kolay değil. Tekrar dile getireceğim gibi satış sonrası destek de ortadadır. İlgili ürünler ile alakalı yurt dışı kaynaklı güncel kaliteli inceleme vs. denk gelinmemesi de bunu destekler niteliktedir.

Umarım yazdıklarım lakayt tavırlar takınılmadan anlaşılmaya çalışılıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Temmuz 2020; 0:54:7 >

• Benim de kullandığım High Power Super GD Tier A
    High Power Performance GD Tier B+

https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/

Bu 2 modele çamur atan art niyetlidir.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Ozaman bende sana kısaca son bir cevap yazıyorum marka High Power Model aynı olduktan sonra sahte değilse bu mal ki sahte değil adam keyfi merdiven altı high power mı üretiyor hiç sanmıyorum. Bu mal orjinal Öz hakiki Amerika deposundaki verdiğim linkteki malla anabileşenleri ve performansı etkilemeyecek olan herşeyine kadar aynı maldır.

Bunun yanında bende Super GD 850W olanı var bir çok arkadaş var konuda da var 750W Performance GD olanını kullanan forumda hepside memnunsa iş bitmiştir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Temmuz 2020; 1:12:7 >
  • quote:

Ozaman bende sana kısaca son bir cevap yazıyorum marka High Power Model aynı olduktan sonra sahte değilse bu mal ki sahte değil adam keyfi merdiven altı high power mı üretiyor hiç sanmıyorum. Bu mal orjinal Öz hakiki Amerika deposundaki verdiğim linkteki malla anabileşenleri ve performansı etkilemeyecek olan herşeyine kadar aynı maldır.

Bunun yanında bende Super GD 850W olanı var bir çok arkadaş var konuda da var 750W Performance GD olanını kullanan forumda hepside memnunsa iş bitmiştir bence.
    Merdiven altı/sahte üretim gibi ibareler kullandın mı, hayır? High Power'ın kendisi olarak yaptırmış olduğu üretim zihniyeti ile Akortek Bilişim adına yaptırılan üretim zihniyeti bir tutulamaz. İşte bu bir gerçektir. Bunun bir tutulması için o kadar çok dış etmene ve sipariş adetine ihtiyaç var ki, ciddi yüksek paralar işin içerisine giriyor. Buradaki zihniyet de TR'de görülen, sıkıntı yaşanılan ürünler ve sonrasındaki süreçtir.

Zaten en başından beri Marka vurgusu ile konuya mesaj yazdım ve yazmaya da devam ediyorum. Umarım satın alan kişiler sorunsuzca kullanmaya devam ederler ve sorun yaşayan bazı kişilerin düştükleri durumlara düşmezler.

Yurt dışı satışı olsaydı zaten amazon.com veya amazon.de üzerinden vb. bilumum sitelerden ilgili ürünler alınabilir olur ve Akortek vasıtasıyla karalanan High Power Markası üzerinden konu bu kadar uzamamış olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Temmuz 2020; 1:19:48 >

Tamamda Akortek özelinde akortek high power ortak yapımı bir model değilki anlı şanlı derlerya aynen öyle HP1-J600GD-F12S amerika deposundan link attığım global sitede olan model burda size sahte dediniz demedim ama akortek özelinde üretilen dediğiniz zaman algıda ciddi yanıltıcılık oluyor PERFORMANCE GD modelleri Tüm dünya genelinde aynı ürünler Akorteklik bir durum yok gördüğünüz üzere.

HP1-J600GD-F12S (C) olarak alınmış sertifikasıda zaten.

High power genelde oem olarak satıyor zaten kendi markalı ürünlerine diğer markalarada psu ürettiği için sanırım rekabet koşulları ve bazı anlaşmalar vardı bakın burayı net hatırlamıyorum ama adamlar özellikle her pazara High power markasını her branşta sokmuyor diye anımsıyorum. Yanlız not bu kısımdan %100 emin değilim tam sebebi bu olabilir olmayadabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Temmuz 2020; 1:23:28 >
  • High power gold almaya karar verdim nolursa olsun. Corsair net daha iyi marka ama apple gibi düşük ürünleri kalitesiz. O yüzden 1000 lira seviyelerine cikamadigim için kalitesiz bir ürününü almak da akıl kârı değil. Sinerjiden alicam direkt sorunlarla daha iyi ilgileniyorlar çünkü. Ama kasa için pek bütçem kalmadı açıkçası. Kasa psu için düşündüğüm miktar 700 liraydı en fazla 800 şuan 900e kadar çıktım açıkçası. 500 buna verince 400 liraya idarelik bi kasa almak zorunda kalıcam. Var mı öneriniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Tamamda Akortek özelinde akortek high power ortak yapımı bir model değilki anlı şanlı derlerya aynen öyle HP1-J600GD-F12S amerika deposundan link attığım global sitede olan model burda size sahte dediniz demedim ama akortek özelinde üretilen dediğiniz zaman algıda ciddi yanıltıcılık oluyor PERFORMANCE GD modelleri Tüm dünya genelinde aynı ürünler Akorteklik bir durum yok gördüğünüz üzere.

HP1-J600GD-F12S (C) olarak alınmış sertifikasıda zaten.

High power genelde oem olarak satıyor zaten kendi markalı ürünlerine diğer markalarada psu ürettiği için sanırım rekabet koşulları ve bazı anlaşmalar vardı bakın burayı net hatırlamıyorum ama adamlar özellikle her pazara High power markasını her branşta sokmuyor diye anımsıyorum. Yanlız not bu kısımdan %100 emin değilim tam sebebi bu olabilir olmayadabilir.
    Bende zaten öyle demediğimin altını çizmek için bir kez daha belirttim.

İlgili modelin yurt dışı inceleme ve paylaşımına ben denk gelemedim? Denk gelen olursa iletebilir.

Anlatmak istediğimi daha açıklayıcı olarak tekrar yazarsam; Akortek Bilişim ilgili üründen sipariş verir veya duruma göre sen bu ürünü sadece bize kapat der (TR pazarında her şeyin fiyatı yüksek olduğu için 600W gidiyor der gibi). Kapatma durumu çoğu zaman pek mümkün olmadığından dolayı (en azından TR ve TR gibi ülkeler için); Akortek ilgili firmaya der ki (veya ilgili firma Akortek'e) böyle bir ürün istiyorum (veya firma yeni üreteceğinin bilgisini verir) ve sertifikasını da alalım (veya firma sertifikası da var der). Karşılıklı olabilecek bu süreçten sonra ilgili model sipariş ve sürekli üretim aşamasına geçer. Eğer firma tarafından bir teklif varsa; belki önceden belli adetlerle (büyük sitelere yansımayan) satışlar da olmuş olabilir. Fakat durum sonradan Akortek'in sazı eline aldığı sürece döndüğü için; üretim zihniyetinin kalitesi yerine göre düşebilmektedir. Satış sonrası destekten zaten hiç bahsetmiyorum bile.

Bunlar şu an varsayımlar gibi dursa da; en büyük destekçileri yurt dışı kaynaklı inceleme, Y2B videosu vb. bilumum paylaşımların güncel ve ilgili/güncel model bazlı olmamasıdır. Akortek yetkilileri muhtemelen bu gibi forumları da takip ediyorlardır. Önümüzdeki süreçlerde ilgili sitelerde inceleme ve paylaşımlara denk geliriz belki, kim bilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Temmuz 2020; 1:39:11 >

Şimdi bende bu model var HPS-850GD-F14C bu isimle yabancı incelemeside var Akortek malı buda.
    https://www.ixbt.com/supply/high-power-super-gd-850-review.html

Tamam ben senin nedemek istediğini anlıyorum bire bir aynı model olupta inceleme görsek daha iyi olur diyorsun haklısında bak burda bukadar kullanıcısı var araştıranı var Linus sitesinde incelettiren arkadaş var forumumuzdan içinize sinmiyorsa tabiki almayın önermeyin sizin düşüncenizdir kimseyide bağlamaz ama Polaris birebir aynı brand ürün modüler olanı seri numarasında bile High power kodunun son harfi hariç birebir aynı seri kodu yazıyor direkt sizi kesmez belki ama bir çok arkadaşımızıda keser. Bukadar detay bir çok kişiyi tatmin eder bu marka her pazarda geniş çaplı satış yapmadığı için her ürünün birebir incelemeside olmuyor malesef biz bunu biliyoruz bilerek seçip kullanıyoruz.

• quote:

Şimdi bende bu model var HPS-850GD-F14C bu isimle yabancı incelemeside var Akortek malı buda.
    https://www.ixbt.com/supply/high-power-super-gd-850-review.html

Tamam ben senin nedemek istediğini anlıyorum bire bir aynı model olupta inceleme görsek daha iyi olur diyorsun haklısında bak burda bukadar kullanıcısı var araştıranı var Linus sitesinde incelettiren arkadaş var forumumuzdan içinize sinmiyorsa tabiki almayın önermeyin sizin düşüncenizdir kimseyide bağlamaz ama Polaris birebir aynı brand ürün modüler olanı seri numarasında bile High power kodunun son harfi hariç birebir aynı seri kodu yazıyor direkt sizi kesmez belki ama bir çok arkadaşımızıda keser. Bukadar detay bir çok kişiyi tatmin eder bu marka her pazarda geniş çaplı satış yapmadığı için her ürünün birebir incelemeside olmuyor malesef biz bunu biliyoruz bilerek seçip kullanıyoruz.
    Görünen bi' bu var gibi zaten (bulanlar olursa iletsinler tabii). Bu site de herkesin hak vereceği üzere maalesef ki doğru düzgün kale alacağımız bir site değil fakat en azından yurt dışı kaynaklı bir paylaşımdır denebilir (tabii ki tırnak içerisinde). Tırnak içerisinde sözünün detayını da açmam gerekirse; Akortek tarafından gönderim söz konusu olabilir (sadece TR'de satılmıyor gösterimi amaçlı), direkt Sirtec tarafından gönderim söz konusu olabilir, veyahut yukarıda da belirttiğim gibi üretilen fakat kapatılan bir malın önceden farklı ülkelere çıkmış adetlerinden de olabilir. Bu varsayımların hep ortada olmasının nedeni ise tekrar dile getireceğim hususlardan oluşmaktadır. Genele yayılmış veya bilindik sitelerde incelemeler, paylaşımlar görememekteyiz. Y2B üzerinden arattığımız zaman, yurt dışı kaynaklı kullanıcı videolarına bile denk gelemiyoruz.

Ben piyasanın içerisinden gelme ve içerisinde olduğum için aynen öyle maalesef ki beni kesmez bu durumlar. Keşke satış sonrası destekleri doğru düzgün olsaydı o zaman zaten bu konuşmalar da yapılmıyor olurdu. Adamlar ürettiriyor ama desteklerini de doğru düzgün veriyorlar derdim.

Her neyse dediğim gibi alanlar umarım sorunsuzca kullanmaya devam ederler ve ellerindeki ürünler de umarım kaliteli üretim ürünleridir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.