Şimdi Ara

CORSAIR CM2X 1 GB 675 MHZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADAŞLAR BU RAM NASILDIR? KULLANAN VAR MI ? YARDIMCI OLURMUSUNUZ

• Çok merak ediyorum "bu ram nasıldır?" sorusunun cevabı sence nasıl birşey olmalı? Demek istediğim ram'lerin hepsi aynı sonuçta performansları farketmiyor, neyini merak ettin ki..
  • Merak Ettiği Şey Performansı olmasın
  • evet arkadaşlar performansı nasıl acaba?
  • ben kullanıyorumgayet memnunum.

4-4-4-12 gibi oldukça iyi gecikme değerlerine sahip ve 800mhz de voltaj vermeden(standart 1.9v ile) bu şekilde çalışabiliyo.
    üstünde soğutucu plakası var oc için ideal bi ram, zaten fazlada ısınmıyo.

voltaj vererek 900mhz i de görebilir büyük ihtimal.ben anakart nedeniyle o kadar zorlayamadım malesef.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahinoz31

Çok merak ediyorum "bu ram nasıldır?" sorusunun cevabı sence nasıl birşey olmalı? Demek istediğim ram'lerin hepsi aynı sonuçta performansları farketmiyor, neyini merak ettin ki..

Dedim ya hepsinin performansı aynı diye. Okumuyor musunuz yazdığımın tamamını?
  • En büyük avantajı soğutucusu ve 4-4-4-12 çalışması
  • quote:

Orjinalden alıntı: vipmail123

En büyük avantajı soğutucusu ve 4-4-4-12 çalışması

4-4-4-12 çalışmasının avantajı nedir açıklar mısın? Ve soğutucu da piyasada 15YTL'ye bulunuyor kolayca..
  • quote:

quote:

4-4-4-12 çalışmasının avantajı nedir açıklar mısın? Ve soğutucu da piyasada 15YTL'ye bulunuyor kolayca..

madem bunlardan haberin yok, bide hepsi aynı diye millete ahkam kesme istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: caver

quote:

quote:

madem bunlardan haberin yok, bide hepsi aynı diye millete ahkam kesme istersen

Sert çıkmadan önce bi benim yazdığım diğer şeyleri incelemeni tavsiye ederim. Ben "avantajını açıklar mısın" derken o arkadaşın kendi dediğinin mantıklı olmadığını anlaması için dedim çünkü hiçbir avantajı olmadığını adım gibi biliyorum Bilmem anlatabildim mi?!?!?!

• @sahinoz31 senın demek istedigini de anlıyoruz da remlerin 1000 1200 mhz gormesi oc yapacak arkadaşlar için iyi oluyor cpu yu istedikleri kadar zorlayabiliyorlar cpu nun sonunu gorebiliyorlar

ama diğer taraftan performansa pek bir etkılerı olmuyor bunu hepimiz biliyoruz sayende
  • KOND, benim oc için frekansa ihtiyaç olmasına sözüm yok(aslında ihtiyaç yok ama adam 4GHz yapıcam derse o zaman ihtiyaç olur ona birşey diyemem) ben timingler hiçbir şey farkettirmiyor diyorum. Ve işlemci sabitken frekans da hiçbirşey ifade etmiyor diyorum. Yoksa bahsettiğin özel durumu kastetmiyorum, ama senin de bildiğin gibi DDR2-800 zaten çok çok iyi değerlere izin veriyor
  • anladım, yanlış anlaşılma var sonucta yazı dili konusşma gibi değil,,,

nerden bukadar emin olabiliorsun ramlerin fark etmediğine bi incelemen falan var sanırım??
  • Benim değil ama internetten bulduğum onlarca test var, bu linki inceleyebilirsin:http://forum.donanimhaber.com/m_15158045/tm.htm

Bu arada benim kızdığım nokta bilmemen veya itiraz etmen değil, itiraz ediş şeklin hoşuma gitmedi sadece...
  • ram ler arasında fark yok diyen arkadaşları anlamıyorum.

bir oem ramle bir kingston aynımıdır.

veya bir pqi yada veritech le corsair bir tutulurmu.

ucuz ram kötüdür demek istemiyorum neticede oem ram alıp sorunsuz senelerce kullanan insanlar var ama kingston ocz corsair farklıdır yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yattara 61

ram ler arasında fark yok diyen arkadaşları anlamıyorum.

bir oem ramle bir kingston aynımıdır.

veya bir pqi yada veritech le corsair bir tutulurmu.

ucuz ram kötüdür demek istemiyorum neticede oem ram alıp sorunsuz senelerce kullanan insanlar var ama kingston ocz corsair farklıdır yani.

Ne farkı olduğunu söylersen daha objektif bir tartışma yapabiliriz.. Oem ram'in Kingston HyperX'den tek farkı oc potansiyeli ve garanti süresidir. 800MHz de oc için hayli hayli yeterli bir rakam, yani 800MHz oem almakla HyperX 1200MHz almak aynı kapıya çıkıyor.
  • quote:

quote:

Arkadaşım lütfen bilmeden konuşma düşük zamanlama her zaman iyidir.Ayrıca ne olursa olsun bu ram oem'den pahalıya gelmiyor. Ağzınla söylemişsin soğutucu 15YTL'ye bulunabiliyor diye(hangi kalite onu bilemem). Ben bu ramleri Vatan Bilgisayar'dan 49$+KDV'ye aldım. Sen bana bu fiyata hem soğutuculu, hem 4-4-4-12, hemde kaliteli bir marka ram söyleyebilir misin? Ayrıca ram zamanlamaları bana SuperPI 1M'de 0,5sn fark ettiriyor.

• Aralarında fark veya yok, hiç önemli değil. Önemli olan soruya karşılık nasıl cevap verdiğimizdir. Burası bir paylaşım forumudur. Bilmeyen herkes konu açar ve öğrenir. Öğrenmek istediği için konu açar. Burada akresifçe sorulara cevap vermenin hiç bir art niyeti olmasada, yinede konuşmalarımıza, kelimelerimize ve ifadelerimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Konum değişmeksizin, ki burada yöneticide olsa, böyle konuşma hakkına sahip değildir.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşım lütfen bilmeden konuşma düşük zamanlama her zaman iyidir.Ayrıca ne olursa olsun bu ram oem'den pahalıya gelmiyor. Ağzınla söylemişsin soğutucu 15YTL'ye bulunabiliyor diye(hangi kalite onu bilemem). Ben bu ramleri Vatan Bilgisayar'dan 49$+KDV'ye aldım. Sen bana bu fiyata hem soğutuculu, hem 4-4-4-12, hemde kaliteli bir marka ram söyleyebilir misin? Ayrıca ram zamanlamaları bana SuperPI 1M'de 0,5sn fark ettiriyor.

Ben mi bilmiyorum acaba??? Düşük zamanlamanın hiçbir önemi yoktur. SuperPI yapmak için almıyoruz ramleri, gerçek uygulamalarda malesef sentetik benchmark'lar gibi olmuyor durum.

Bu linki bu başlıkta vermiştim ama anlaşılan bakmamışsın, dikkatlice okumanı tavsiye ederim o zaman kimin bilmeden konuştuğunu daha iyi anlayacağız...http://forum.donanimhaber.com/m_15158045/tm.htm

Fiyat konusunda itiraz etmek istememiştim ama öyle gibi duruyor şimdi farkettim, kusura bakma. Ama dediğim soğutucular TT, Revoltec ve Cooler Master gibi markalar, yani son kalite olduğundan şüphen olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinoz31 -- 27 Temmuz 2007; 11:02:50 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben mi bilmiyorum acaba??? Düşük zamanlamanın hiçbir önemi yoktur. SuperPI yapmak için almıyoruz ramleri, gerçek uygulamalarda malesef sentetik benchmark'lar gibi olmuyor durum.

Bu linki bu başlıkta vermiştim ama anlaşılan bakmamışsın, dikkatlice okumanı tavsiye ederim o zaman kimin bilmeden konuştuğunu daha iyi anlayacağız...http://forum.donanimhaber.com/m_15158045/tm.htm

Fiyat konusunda itiraz etmek istememiştim ama öyle gibi duruyor şimdi farkettim, kusura bakma. Ama dediğim soğutucular TT, Revoltec ve Cooler Master gibi markalar, yani son kalite olduğundan şüphen olmasın.

Oem ramlerin Türkiye distribütörü konuştu

Arkadaşım bilmeden sallıyosun. Düşük timingli ramleri millet sadece bench için almıyor.(kaldı ki bazı uygulamalarda yüzde 10 a kadar performans artışı sağlar)

Düşük timingli ramler overclocka daha yatkın ramlerdir. Ayrıca bu ramlar daha düşük voltajlarla daha iyi değerlere stabil şekilde çıkıyolar.

Yani düşük timing;

kalite
    stabilite
    yüksek overclock potansiyeli anlamına geliyor.

not: bazı chiplerin karakteristik özellikleri yukarıdaki maddelerle çelişsede istisnalar kaideyi bozmaz.

Bir ramin zamanlamalarının düşük olması o chipin performansında çok kalitesini ve sabilitesini gösterir...

Olaya sadece timing ve performans ilişkisi ile bakmak taraflı ve yanlış yorumdan öteye geçmez lütfen kimseyi yanlış yönlendirmeyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FATALcan -- 31 Temmuz 2007; 13:57:09 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.