Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Arkadaşlar 400R kasa kullanıp da HYPER 212 EVO soğutucu takanınız var mı? Kasaya tam sığıyor mu, kapakların kapanmama sorunu var mı? Herşeyin tam yerli yerine oturması benim için önemli. Yok biraz kapağı ittirdim onu yamdum bunu yamdum gibi şeyler olmasın.

http://www.vatanbilgisayar.com/hyper-212-evo-lga775_1155_1156_1366_2011--am2_am2-am3_am3-_fm1-islemci-sogutucu.html

Tabikide sigar. Yer kalir

Noctua NH-D14 kullaniyorum yer bile kaliyor.

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beni de ekler misin 200r ye bu da resim:
  • Yarın büyük bir temizlik yapacağım 400r min. Bütün parçaları söküp temizleyeceğim. Yalnız yan tarafa sineklik falan almam lazım :D çok toz giriyor. Bir de parçaların üzerinde biriken tozları nasıl alırım? O ince toz tabakası oluyorya süpürge ile çekilmiyor.

• hocam kasadan memnun musun? yer sorunu var mı? montaj için gerekli alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klaanaa

Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler.

"Round frame of 140mm fan could be installed on 120mm mounting holes."

Burada 14cm fanın yuvarlak çerçeveleri 12 cm yuvalara girebilir yazıyor. Şimdi tekrar düşününce şöyle bir sonuca vardım: Bu fanların biri 12 cm yuvaya girer ama sanırım ikinci fanın alanını kısıtlar. Ben bunu anladım ama yine de fikrinizi merak ediyorum, acaba böyle olabilir mi?

Eğer öne takamazsam fanları yanlara mı üste mi yoksa alta takmam verimli olur? Şu an altta ve yanda fan yok, üstte pwm olmayan 14 cm fanlar var.

boşda kaç fanın var ?14cmlik ise önde stok fanlar dursun.Fanın birini psunun yanına dibine tak yukarı üflesin,diğerinide arka egsoz olarak kullan.En azından stok fana göre daha güçlü olur.Fazla olduğu için diyorum.Veya yan tarafa da takabilirsin ama ya tarafta çok iyi olmuşyormuş diye duydum bilmiyorum.

benim sadece yan tarafta yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 12 Nisan 2014; 16:23:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mortuuus

hocam kasadan memnun musun? yer sorunu var mı? montaj için gerekli alan var mı?

Kasa içi çok geniş ve birçok montaj kolaylığı sağlıyor,ayrıca bir sürü fan slotu var.Şahsen tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barisbu

quote:

Kasa içi çok geniş ve birçok montaj kolaylığı sağlıyor,ayrıca bir sürü fan slotu var.Şahsen tavsiye ederim

fan aldınız mı yoksa stok fanlar yetiyor mu?
  • Teşekkür ederim cevabın için fakat o resmi küçük koysan daha iyi olur. Sayfa yana taşma yaptı. Kullanıcılar rahat gezemeyebilir sayfada. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanbey_01 -- 12 Nisan 2014; 19:53:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

400R, 175 mm'lik işlemci soğutucu yüksekliği sunuyor. Evo'nunki ise 159 mm. Yani rahatlıkla sığacaktır.

Cevap için teşekkürler. Kafamın rahatlaması gerekiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

quote:

Orijinalden alıntı: klaanaa

Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler.

"Round frame of 140mm fan could be installed on 120mm mounting holes."

Burada 14cm fanın yuvarlak çerçeveleri 12 cm yuvalara girebilir yazıyor. Şimdi tekrar düşününce şöyle bir sonuca vardım: Bu fanların biri 12 cm yuvaya girer ama sanırım ikinci fanın alanını kısıtlar. Ben bunu anladım ama yine de fikrinizi merak ediyorum, acaba böyle olabilir mi?

Eğer öne takamazsam fanları yanlara mı üste mi yoksa alta takmam verimli olur? Şu an altta ve yanda fan yok, üstte pwm olmayan 14 cm fanlar var.

boşda kaç fanın var ?14cmlik ise önde stok fanlar dursun.Fanın birini psunun yanına dibine tak yukarı üflesin,diğerinide arka egsoz olarak kullan.En azından stok fana göre daha güçlü olur.Fazla olduğu için diyorum.Veya yan tarafa da takabilirsin ama ya tarafta çok iyi olmuşyormuş diye duydum bilmiyorum.

benim sadece yan tarafta yok.

Arka egzos fan olarak akasa viper var. Arkadaki stok fan ve yeni gelecek 2 xaf-f1456 ile boşta 3 fan olacak.
    Ben normalde 2 pwm i öne takmayi düşünüyordum ama sigmayacak buyuk ihtimalle. O iki fanı yana takıp stok egzos fanı da alta takayım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klaanaa -- 13 Nisan 2014; 0:05:55 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Barisbu

quote:

fan aldınız mı yoksa stok fanlar yetiyor mu?

Kasa 2 fanla geldi ben fan eklemedim şimdi,işlemci için 412s aldım,kasaya sığıyor ancak RAM slotlarından birisini kapatıyor gibi gözüküyor ama genellikle iyi soğutucuların hepsi öyle.

• İşlemci soğutucusunun üstüne takılacak fan yönü nasıl olacak ?
    Kendi fanı demire doğru çekerken 2. Yukarı doğrumu yani egsoz fana doğru mu atacak

•  CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü
  • quote:

Yarın büyük bir temizlik yapacağım 400r min. Bütün parçaları söküp temizleyeceğim. Yalnız yan tarafa sineklik falan almam lazım :D çok toz giriyor. Bir de parçaların üzerinde biriken tozları nasıl alırım? O ince toz tabakası oluyorya süpürge ile çekilmiyor.

Boya fırçası ile güzel bir şekilde alabilirsin
  • çok büyük olmasada, yaptım valla temizliğ.Kabloları falan toparladım valla elimden bu kadar geliyor.

azıcık daha yer olsa süper olacak şurada.Psuya kablo takmak için sökmek zorundayım fanı malesef.

Birde şu ekran kartının PCI kablosundaki çıkıntı olmasa süper olacak.

Cevaplar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 13 Nisan 2014; 15:04:56 >

• quote:

çok büyük olmasada, yaptım valla temizliğ.Kabloları falan toparladım valla elimden bu kadar geliyor.

azıcık daha yer olsa süper olacak şurada.Psuya kablo takmak için sökmek zorundayım fanı malesef.

Birde şu ekran kartının PCI kablosundaki çıkıntı olmasa süper olacak.

Cevaplar için teşekkürler.

Daha ne olsun :) Bende geçen açtım temizledim fanları, fan filtresi olduğundan heryerde içerisi pis olmamıştı :)

• Kasa temizliği için bunu öneririm. En ucuz 25-30 Lira'lara bulunuyor.

Sıfır gibi yapıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Kasa temizliği için bunu öneririm. En ucuz 25-30 Lira'lara bulunuyor.

Sıfır gibi yapıyor :)

tam ismini verirmisin modeli bu iyimiş :)

• !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Model bilmiyorum, ama çeşit çeşit zaten bunlar.

25-30 Lira'dan başlıyor 100 Lira'lara kadar. Bende 5-6 yıllık 25 Lira'ya aldığım var hâlâ :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Model bilmiyorum, ama çeşit çeşit zaten bunlar.

25-30 Lira'dan başlıyor 100 Lira'lara kadar. Bende 5-6 yıllık 25 Lira'ya aldığım var hâlâ :)

Hacı bu aletin adı ne acaba.Koskoca elektrik süpürgesi yerine bunu kullanırım.Hava üfleyip çekiyor mu ? sadece üflüyor mu
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.